مقالات فروشگاه اینترنتی

تاثیر نرم افزار فروشگاه بر موفقیت خرده فروشی

نرم افزار فروشگاه

در صورتی که برای راه اندازی سایت فروش اینترنتی خود به دنبال سایت فروشگاه ساز مناسب هستید، حتماً نام فروشگاه ساز انلاین پافکو را به کرات شنیده‌اید. این نرم افزار فروشگاه در تمام مراحل راه اندازی سایت فروشگاهی تجارت شما، در کنار شما خواهد بود. در همین راستا، اعضای تیم پافکو ۹ عادت پسندیده خرده ‌فروشان موفق را در اختیار شما قرار می‌دهند. چرا که موفقیت شما برای دست‌اندرکاران نرم افزار فروشگاه ساز انلاین پافکو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

۹ عادت خرده فروشی‌های آنلاین موفق

1. استفاده درست از زمان

2. سرمایه گذاری قابل توجه روی کیفیت تصاویر

3. رعایت سادگی

4. توجه به فرآیند پرداخت در فروشگاه آنلاین

5. در اولویت قراردادن مشتریان در کسب و کار اینترنتی

6. شناسایی نگاه مشتری

7. پیش به سوی جایگاه نخست

8. نقل یک روایت

9. برخورداری از مهارت نظم و انضباط


خرده فروشانی که در فضای آنلاین مشغول به فعالیت بوده و ضمن برخورداری از میزان فروش بالا و ثابت پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کرده‌اند، به طور حتم از عادات فوق‌العاده پسندیده‌ای نیز برخوردار هستند. این تجارت‌ها سود سرشار خود را به واسطه حفظ مشتریان همیشگی خود، ثابت نگه ‌داشته‌اند. در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن تشریح ۹ عادت پسندیده خرده فروشان آنلاین، شما را با امکانات و ویژگی‌های نرم افزار ساخت فروشگاه اینترنتی پافکو آشنا کنیم.

۱. استفاده درست از زمان

تمام افرادی که مالکیت یک سایت فروش اینترنتی را در اختیار دارند، به دنبال راهکارهایی برای مدیریت زمان خود هستند. این نکته را در نظر داشته باشید که هر اندازه تجارت شما و سایت فروشگاه تجارت شما مورد استقبال کاربران قرار گرفته باشد نیز، هنوز فاکتورهایی از نظر شما دورمانده است.

 به همین دلیل شما می‌توانید با استفاده از یک نرم افزار فروشگاه، تمامی نکات ضروری را برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی تجارت خود در نظر بگیرید. به این ترتیب شما می‌توانید در زمره موفق‌ترین نوع کسب و کار اینترنتی قرار بگیرید.

 پس از اینکه به جایگاه ارزشمندی دست پیدا کردید و میزان سود خالص ماهیانه سایت فروش اینترنتی خود را به میزان قابل‌توجهی افزایش دادید، دیگر وقت آن رسیده است که در فکر ابتکارات و اعمال نوآوری‌هایی باشید که شما را در ادامه مسیر پیشرفت و ترقی تجارت یاری کرده و سایت فروشگاه انلاین شما را تبدیل به بهترین فروشگاه اینترنتی در نوع خود کند.

به این منظور شما به زمان بیشتری نیاز خواهید داشت. در واقع مدیریت و پیشبرد امور فعلی تجارت در کنار آموزش و یافتن راهکارهایی برای نوآوری‌های آتی در تجارت کار چندان ساده ای نخواهد بود. از این رو گروه پافکو با در نظر گرفتن تمام نیازها و اولویت‌های تجارت شما، نرم افزار فروشگاه پافکو را در اختیار تجارت‌ها قرار می‌دهد. تا دیگر زمان گران‌بهای خود را صرف انجام امور متداول و روزمره تجارت خود و جست و جو به دنبال خرید فروشگاه ساز اینترنتی نکنید.

۲. سرمایه گذاری قابل توجه روی کیفیت تصاویر

صاحبان تجارت‌های الکترونیک موفق به خوبی به اهمیت استفاده از تصاویر با کیفیت را در یک سایت فروش آنلاین، پی برده‌اند. از این گذشته نرم افزار فروشگاه پافکو نیز، استفاده از تصاویر باکیفیت را یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت تجارت‌ها برآورده کرده است.

گروه پافکو بر این باور است که حتی اگر در راستای برخورداری از تصاویر با کیفیت نیاز به استخدام یک عکاس حرفه ای داشتید نیز، در اولین فرصت این کار را در برنامه تجارت خود قرار دهید. چرا که در بسیاری از مواقع یک تصویر به اندازه صدها کلمه حرف برای گفتن خواهد داشت.

 به عبارتی، پیامی که در قالب یک تصویر به مخاطب انتقال داده می‌شود، در قالب هزاران کلمه هم گنجانده نخواهد شد. از این گذشته هزینه‌ای که برای استخدام یک عکاس صرف خواهید کرد می‌تواند میزان فروش محصولات و کالاهای موجود در تجارت شما را به شدت افزایش دهد.

در هنگام راه اندازی سایت فروشگاهی تجارت خود در نرم افزار ساخت فروشگاه اینترنتی این نکته را به خاطر داشته باشید که انگیزه‌های مشتریان از خرید کالاهای متفاوت بسیار متفاوت است. بسیاری از مشتریان نه به دلیل نیاز شخصی بلکه به دلیل برانگیخته شدن احساسات خود اقدام به خرید می کنند. از این رو باید احساسات مشتریان را به درستی هدف قرار دهید.

۳. رعایت سادگی

زمانی که با استفاده از یک نرم افزار فروشگاه مانند نرم افزار ساخت فروشگاه اینترنتی پافکو اقدام به طراحی منوها و گزینه‌های موجود در دسکتاپ خود می‌کنید، این نکته را در نظر داشته باشید که سادگی مهمترین اصل موفقیت تجارت‌های بزرگ و موفق در عرصه تجارت الکترونیک است.

در صورتی که اطلاعات متفاوتی را در صفحه ‌نمایش کسب و کار اینترنتی خود جای دهید، از میزان علاقه کاربران برای خرید کالا خواهید کاست. مشتری برای مشاهده ویژگی‌های محصول موردنظر خود به سایت فروشگاهی شما مراجعه کرده‌اند. در نتیجه این افراد از عواملی که مانع دریافت اطلاعات موردنظر آنها می‌شود، استقبال نخواهند کرد. هر اندازه میزان اطلاعات و طراحی‌های به کاررفته در راه اندازی فروشگاه اینترنتی کمتر باشد، سایت فروش انلاین شما از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

چرا که این سادگی به مشتریان اجازه خواهد داد، تمام اطلاعات موردنیاز خود را تهیه‌کرده و تصاویر موجود را به سادگی و بدون عوامل مزاحم مشاهده کنند. سایت فرشگاهی شما بیش از محتوای متنی، به تصاویر و فهرستی از ویژگی‌های متمایز محصول نیاز خواهد داشت.

از این رو تا جای ممکن از استفاده افراطی از تبلیغات گمراه‌کننده، تصاویر گرافیکی غیرضروری اجتناب کنید. به این ترتیب آرامش مشتری را با علائم زاید و غیرضروری بر هم نزده و محصولات. اطلاعات مورد نیاز را در اختیار او قرار می‌دهید.

۴.توجه به فرآیند پرداخت در فروشگاه آنلاین

مراحل پرداخت و چگونگی انجام پروسه پرداخت از اهمیت بسیار بالای برخوردار است. یکی از مهمترین ویژگی‌های یک سایت فروشگاهی موفق برخورداری از پرسه ساده و منطقی برای پرداخت و چه کالا است. این نکته یکی از نکاتی است که در نرم افزار فروشگاه اینترتی پافکو در نظر گرفته می‌شود، سهولت پرداخت وجه کالا است در سایت فروش انلاین است.

 شما باید در هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی با توجه به پلتفرم موردنظر خود سامانه پرداخت مناسبی را برای خود انتخاب کنید. شما برای انتخاب سامانه پرداخت مناسب خود باید به دنبال ایمن‌ترین و ساده‌ترین سامانه پرداخت باشید. به این ترتیب کاربران ضمن پرداختی ساده و آسان می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن خرید اینترنتی خود را به انجام برسانند.

بنابراین در هنگام استفاده از نرم افزار فروشگاه پافکو انتخاب درگاه پرداخت مناسب را در نظر داشته باشید. داشتن یک درگاه پرداخت مناسب و ایمن یکی از مزایای فروشگاه اینترنتی و از ارکان اصلی موفقیت فروشگاه اینترنتی به شمار می رود. فراموش نکنید که کاربر تا آخرین مرحله خرید همچنان می‌توانند از خرید کالای موردنظر خود صرف‌نظر کند. از این رو بهتر است در هنگام انتخاب درگاه پرداخت موردنیاز خود بهترین درگاه را انتخاب کنید.

۵. در اولویت قراردادن مشتریان در کسب و کار اینترنتی

صاحبان تجارت‌هایی که در هنگام ارائه کالا و خدمات در تجارت خود همواره مشتریان را در اولویت قرار داده‌اند، شاهد سود سرشار و قابل‌توجهی در تجارت خود خواهند بود. چنین رویکردی می‌تواند، بر میزان فروش تجارت شما افزوده و رضایت مشتریان را به همراه داشته باشد. چه فروشگاه آنلاین داشته باشید و چه فروشگاه حضوری.

تا زمانی که در هنگام استفاده از نرم افزار فروشگاه پافکو، مشتریان را در اولین اولویت کسب و کار آنلاین خود قرار داده باشید، شاهد افزایش میزان سودآوری تجارت و کسب و کار اینترنتی خود خواهید بود. به خاطر داشته باشید که جامعه مشتریان سایت فروشگاهی شما ارزشمندترین و گران‌بهاترین سرمایه‌های موجود در تجارت شما به شمار می‌روند. به همین دلیل توجه به مشتریان و در اولویت قرار دادن نیازهای مشتریان در سایت فروشگاه آنلاین به معنای تضمین سود خالص در تجارت شما خواهد بود.

۶. شناسایی نگاه مشتری

به طور کلی یکی از مهمترین عواملی که موجب موفقیت تجارت‌های بزرگ می‌شود، توجه به نیازها و انتظارات مشتریان است. برای این منظور شما باید خود را در جایگاه مشتریان قرار داده و  هنگام طراحی فروشگاه آنلاین و سایت فروش آنلاین، خود را از نگاه آنها برانداز کنید. آیا سایت فروش اینترنتی شما تمامی نیازهای موردنظر مشتریان در خود جای‌ داده است.

 آیا شما می‌توانید با اعمال تغییراتی نیازهای ضروری کاربران را در اختیار آنها قرار دهید. در صورتی که خود را در جایگاه مشتریان قرار دهید می‌توانید نقاط قوت و ضعف تجارت خود را به خوبی شناسایی کنید. در صورتی که در هنگام راه اندازی سایت فروشگاهی خود با استفاده از نرم افزار فروشگاه پافکو از نگاه مشتری به تجارت خود نگاهی بیندازید در می‌یابید که چه عواملی شما را ترغیب به خرید خواهند کرد و چه عواملی تمایل شما برای خرید را از میان بر می‌دارند. به این ترتیب می‌توانید با اعمال تغییرات لازم، فضای مطلوبی را در اختیار مشتریان قرار دهید.

۷. پیش به سوی جایگاه نخست

راه اندازی یک تجارت الکترونیک با استفاده از سایت فروشگاه اینترنتی، تنها نخستین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی به شمار می‌رود. در واقع راه اندازی وب سایت فروش آنلاین نخستین گام برای ورود به دنیای تجارت الکترونیک به شمار می‌رود.

اما در واقع اقدامات اصلی پس از در راه اندازی سایت آغاز می‌شوند. شما پس از راه اندازی سایت فروش اینترنتی خود باید تمام تغییرات لازم را در سایت خود اعمال کنید تا بتواند بر میزان ترافیک فروشگاه خود بیافزایید به همین دلیل برخورداری از نرم افزار فروشگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که این نرم افزار در ادامه مسیر در کنار تجارت‌ها قرار گرفته و اقدامات ضروری در راستای بهینه سازی و بازاریابی فروشگاه را به انجام می‌رسانند. نرم افزار فروشگاه پافکو با امکان قدرتمند سئو محور بودن، شما را به صدر نتایج گوگل می برد.

همین حالا امتحان کنید ۸. نقل یک روایت

محصولات و خدماتی که در تجارت شما ارائه می‌شوند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. چرا که کالا یا خدماتی که در کسب و کار اینترنتی شما ارائه می‌شود به خودی خود دارای هویتی هستند. شما می‌توانید با استفاده از ویژگی‌های منحصر به فرد محصولات یا خدمات موجود در تجارت خود، روایتی را برای مشتریان خود نقل کنید.

 برای نقل این روایت از ویژگی‌های جذاب و بامزه‌ای که در کالا یا خدمات شما نهفته است بهره ببرید. به این ترتیب می‌توانید داستان مناسبی را برای کالا و محصولات خود روایت کنید که توجه هر مخاطبی را به خود جلب خواهد کرد. اما به توصیه گروه نرم افزار فروشگاه ساز انلاین پافکو بهتر است در داستان‌پردازی‌های خود اغراق نکنید. از این گذشته مراقب باشید تا با استفاده بیش از حد از این ویژگی از جذابیت آن نکاهید.

نقل یک روایت می‌تواند توجه مشتریان را به خود جلب کرده و بر میزان فروش کالای موردنظر بیفزاید اما از سوی دیگر، پرداختن بیش از اندازه به یک روایت می‌تواند از جذابیت محصول و روایت مورد نظر شما بکاهد.

9.برخورداری از مهارت نظم و انضباط

نظم و انضباط یکی دیگر از ابزارهایی به شمار می‌رود که در صورتی که به درستی به کار گرفته شود، مزایای بی شماری را برای تجارت‌ها به همراه خواهد داشت. در واقع این مهارت همواره و در تمام بخش‌های زندگی و تجارت می‌تواند راهگشای مناسبی برای بسیاری از مسائل به شمار رود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که تلاش برای برقراری نظم و انضباط در سایت فروشگاه، فرایندی پایان ناپذیر است که برای همیشه در تجارت شما جریان خواهد داشت. به این ترتیب می‌توان گفت شما همواره باید اقدامات لازم برای حفظ نظم و انضباط تجارت و فروشگاه اینترنتی خود را از همان ابتدای استفاده از نرم افزار فروشگاه و راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود در نظر داشته باشید.

نرم افزار طراحی فروشگاه اینترنتی پافکو شما در راه تحقق این آرمان یاری خواهد کرد. اما بهتر است به عنوان نخستین گام پس از راه اندازی سایت فروشگاه خود، عادات بجا و شایسته ای را در خود به وجود آورید. عاداتی که نظم و انضباط را به فروشگاه اینترنتی شما می‌بخشند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

برخورداری از جنین عاداتی سبب می‌شود، سیستم شایسته ای را در تجارت خود پایه‌ریزی کنید. در صورتی که نظم و انضباط عمومی در تجارت شما از اهمیت بالایی برخوردار باشد، شما تمام اقدامات لازم در راستای بکارگیری سیستمی شایسته و درخور را در نظر خواهید گرفت. فراموش نکنید که نظم و انضباط می‌تواند تجارت شما مشاوره رایگان

نظرات کاربران
حمیدرضا ضیایی

با سلام
ببخشید از یکی از دوستان شنیدم نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو تونسته از تکنولوژی "ری اکت" استفاده کنه و به همین دلیل سرعت فوق العاده ای داره
این موضوع درسته؟
میتونم اطلاعات بیشتری داشته باشم؟

1 0

شرکت پافکو

سلام
بله درسته
برای دریافت اطلاعات بیشتر فرم دمو و مشاوره رایگان را پر کنید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

1 0

مریم

ببخشید ماژول های مهم نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو رو بهم معرفی می کنید؟

2 0

شرکت پافکو

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد ماژول های نرم افزار فروشگاه اینترنتی با شماره تلفن 02141986 تماس بگیرید، یا فرم مشاوره رایگان را پر کنید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت