مقالات فروشگاه اینترنتی

نکاتی که منجر به موفقیت سایت فروشگاه اینترنتی خواهد شد

نکاتی که منجر به موفقیت سایت فروشگاه اینترنتی خواهد شد

امروزه راه‌اندازی سایت فروشگاه اینترنتی در مقایسه با گذشته به مراتب ساده‌تر شده است. شما به‌راحتی و تنها با استفاده از یک نرم افزار فروشگاه اینترنتی می‌توانید، فروشگاه موردنظر خود را راه‌اندازی کنید.

برای این منظور، به دانش و اطلاعات تخصصی نیاز نخواهید داشت. شما می‌توانید با انتخاب یک نرم افزار فروشگاه‌ ساز مناسب، فروشگاهی قدرتمند را طراحی و محصولات و خدمات خود را در اختیار کاربران قرار دهید. در واقع چالش اصلی در هنگام راه‌اندازی سایت فروش اینترنتی ، نحوه راه‌اندازی سایت فروشگاه نیست، بلکه مسئله اصلی نحوه افزایش میزان بازدید و ترافیک فروشگاه است. در واقع تنها نکته ای که منجر به موفقیت سایت فروشگاه اینترنتی می‌شود، استقبال کاربران از سایت است.

برخی از افراد راه‌اندازی سایت فروش اینترنتی را به عنوان شغل دوم در نظر می‌گیرند. اما یک فروشگاه انلاین برای عده‌ای از افراد از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است. با توجه به بالا گرفتن رقابت میان تجارت‌های آنلاین و ظهور سایت‌های فروش اینترنتی، یافتن نرم افزار فروشگاه‌ ساز مناسب با چالش‌هایی روبرو شده است.

در دنیای امروز و با وجود وسعت تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی، در صورتی که شخصاً برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی و سایت فروشگاه خود وارد عمل شوید، شانس چندانی نخواهید داشت. چرا که راه‌اندازی یک سایت فروش آنلاین نیازمند تجربه و دانش فراوانی است.

ممکن است در حوزه فعالیت خود بسیار توانمند باشید اما راه‌اندازی سایت های فروشگاهی، دنیای متفاوتی است. به همین دلیل افراد زیادی زندگی خود را صرف آموختن ساز و کار تجارت الکترونیک و نرم افزارهای فروشگاه‌ ساز آنلاین کرده‌اند. شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار فروشگاه‌ ساز مناسب و با اتکا بر توانایی متخصصان این امر از موفقیت تجارت خود اطمینان حاصل کنید. اعضای تیم پافکو پس از سال‌ها تجربه اندوزی و زیر نظر داشتن بازارهای آنلاین، نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو را در اختیار شما قرار داده‌اند. در ادامه به برخی از نکات ضروری برای موفقیت فروشگاه‌های آنلاین اشاره خواهیم کرد.

درخواست مشاهده محیط نرم افزار


۱.     امکان بازبینی محصولات توسط مشتریان در سایت فروشگاه اینترنتی

برخی از مواقع مشتریان فروشگاه انلاین شما، بهترین و بزرگترین هواداران تجارت شما و کسب و کار اینترنتی شما خواهند بود. در ادامه در خصوص این نوع فروش محصولات بیشتر صحبت خواهیم کرد.

برای جلب اعتماد مشتریان، بخشی را برای ثبت نظرات و بازبینی مشتریان در نظر بگیرید. به این ترتیب شما در کنار کیفیت و توضیحات مفصل برای محصول موردنظر، تایید شخص سومی را نیز برای محصول خود به دست آورده‌اید. بازدیدکنندگان به نظرات کاربران بیش از توضیحات ارائه شده توسط فروشگاه اعتماد خواهند کرد. چرا که کاربران تجربیات ملموس و واقعی خود را در خصوص تجربه استفاده از محصول موردنظر درج می‌کنند. برای پی بردن به نتایج حاصل از استفاده از نظرات مشتریان به آمار زیر توجه کنید:

بازبینی محصولات توسط مشتریان، میزان فروش آرد ۱۸ درصد افزایش داده است. از این گذشته، در صورتی که مشتریان برای یک محصول ۵۰ نظر یا بیشتر به ثبت رسانده باشند، فروش آن محصول را تا ۴.۶ درصد افزایش خواهد داد.

۵۸ درصد مشتریان، از فروشگاهی که دارای بخش نظرات مشتریان است، بیش از دیگر فروشگاه‌ها استقبال خواهند کرد.

نظرات مشتریان ۱۲ مرتبه معتبرتر از توضیحات درج‌شده برای محصول است.

شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار فروشگاه‌ ساز آنلاین پافکو از تمامی مزایای یک سایت فروش آنلاین برخوردار شوید. تیم پافکو با آگاهی کامل از نکات حائز اهمیت در راه‌اندازی  سایت فروش آنلاین، نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو را تهیه دیده است.

مشاوره رایگان نرم افزار فروشگاه


۲.     اهمیت تصاویر با کیفیت در نرم افزار فروشگاه‌ ساز مناسب

بیایید واقع بین باشیم، چه کسی حاضر است بدون مشاهده تصویر، محصول موجود در سایت فروشگاه آنلاین را خریداری کند؟ با وجود روی کار آمدن گوشی‌های هوشمند و امکان تهیه تصاویر باکیفیت، دیگر دلیلی برای عدم ارائه تصویر وجود نخواهد داشت.

در نرم افزار فروشگاه‌ اینترنتی پافکو، اهمیت ارائه تصاویر باکیفیت به خوبی احساس شده و امکان بارگذاری تصاویر باکیفیت در سایت فروشگاه انلاین به وجود آمده است. با توجه به تجربیات تیم پافکو در خصوص انتخاب تصاویر باکیفیت، هنگام تصویربرداری از محصولات خود باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

از تمیز بودن لنز دوربین اطمینان حاصل کنید.

برای تصویربرداری از محیطی با نور مناسب استفاده کنید.

از زوایای مختلف محصول تصویربرداری کنید.

از اپلیکیشن‌های موجود برای تصویربرداری‌های منحصر به فرد بهره ببرید.


۳.     با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، فرآیند پرداخت ساده ای را به کار ببرید.

صفحه پرداخت محصول آخرین صفحه‌ای است که میزبان مشتری خواهد بود. یکی از ساده‌ترین راهکارهای ارائه شده در نرم افزار فروشگاه‌ ساز پافکو، استفاده از روش‌های پرداخت بسیار ساده است. برای برخورداری از پروسه پرداخت ساده و آسان در فروشگاه خود نکات زیر را در نظر داشته باشید:

روش‌های پرداخت متفاوتی را در اختیار مشتری بگذارید.

برای تکمیل فرایند خرید مشتری را مجبور به ورود و عضویت در فروشگاه نکنید.

به سادگی امکان رفع خطا را در بخش پرداخت فراهم کنید.

با امنیت پرداخت به مشتری اطمینان خاطر ببخشید.

مراحل شفافی را برای پرداخت در نظر بگیرید.


۴.     سرعت بالای بارگذاری صفحات با استفاده از نرم افزار فروشگاه‌ اینترنتی

سرعت بالای بارگذاری صفحات یکی از نکاتی است که رضایت مشتری را به همراه خواهد داشت و شما را به فروشگاه محبوب او تبدیل خواهد کرد. تحقیقات نشان می‌دهد، از هر ۴ نفر ۱ نفر بیش از ۴ ثانیه در انتظار بالا آمدن سایت نخواهد ماند و پس از این زمان سایت را ترک خواهد کرد.  

شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار فروشگاه‌ مناسب، سرعت بارگذاری فروشگاه خود را ارتقا داده و شاهد کاهش ۷ درصدی در فروش خود نباشید.


۵.     نرم افزار فروشگاه‌ اینترنتی پافکو کیفیت در طراحی را برای فروشگاه شما به ارمغان می آورد.

آخرین تحقیقات انجام‌شده توسط نرم افزار فروشگاه ساز حاکی از آن است که ۴۲ درصد مشتریان آنلاین، با نگاهی به طراحی سایت کیفیت محصولات سایت را قضاوت خواهد کرد. ۵۲ درصد مشتریان به دلیل عدم جذابیت  سایت به فروشگاه بازنمی‌گردند.

به این ترتیب کیفیت طراحی سایت فروشگاه آنلاین می‌تواند میزان فروش سایت را به شدت ارتقا دهد.


۶.     محصولات مرتبط با محصول خود را در سایت فروشگاه بگنجانید

بهتر است در هنگام راه‌اندازی سایت فروشگاه اینترنتی، در هنگام نمایش یک محصول، محصولات مرتبط با آن را نیز به معرض نمایش بگذارید، به این ترتیب با استفاده از فروشگاه‌ ساز آنلاین می‌توانید توجه مشتریان را به محصولات مرتبط نیز جلب کنید. با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو و استفاده از قابلیت نمایش محصولات مرتبط سودآوری و میزان فروش خود را افزایش دهید.


۷.     مسیریابی ساده در سایت فروشگاه اینترنتی

مشتریان سایت‌های فروش آنلاین، به دنبال خریدی آسان و ساده هستند. از این رو با استفاده از امکانات موجود در یک نرم افزار فروشگاه‌ ساز مناسب مانند نرم افزار فروشگاه آنلاین پافکو، تجربه متفاوتی را برای مشتریان اینترنتی به ارمغان آورد.

مشتریان برای خریدی ساده و آسان به سراغ فروشگاه‌های اینترنتی خواهند آمد. به همین دلیل، مسیریابی‌های موجود در فروشگاه باید به خوبی تعیین‌شده باشد. به این ترتیب پروسه خرید به سادگی به انجام می رسد.

درخواست اطلاعات بیشتر


۸.      وجود توضیحات کاملی در خصوص محصولات موجود در فروشگاه

توضیحات موجود برای محصولات موجود در فروشگاه، نقش فروشندگان و معرفی کنندگان محصول را بر عهده دارند. از این رو در نرم افزار فروشگاه‌ ساز آنلاین پافکو ویژگی‌های زیر را در طراحی در نظر خواهد گرفت:

·         روی مزایا متمرکز شوید.

·         از کلمات ساده و جملات کوتاه استفاده کنید.

·         انگیزه مشتری از خرید محصول را در نظر داشته باشید.

·         به همان سادگی که سخن می گوید، بنویسید.


۹.     برخورداری از خدمات مشتریان فوق‌العاده در فروشگاه‌ ساز آنلاین

ممکن است محصول ارسال‌شده دچار آسیب شده باشد یا به مقصد نرسیده باشد. تمام این اتفاقات در خریدهای اینترنتی متداول هستند و در نرم افزار فروشگاه اینترنتی در نظر گرفته می‌شود. شما باید برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان، خدمات مشتریان قابل‌قبولی را در اختیار مشتریان قرار دهید. فروشگاه‌ ساز آنلاین پافکو تمامی اقدامات لازم در خصوص برخورداری از خدمات مشتریان مطلوب را در اختیار شما قرار می‌دهد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و خرید نرم افزار فروشگاه ساز اینترنتی پافکو فرم زیر را تکمیل نمایید.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
صابری

سلام
از دوستان تعریف نرم افزار فروشگاه شما رو خیلی شنیدم
درخواست دمو نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو رو دارم
فرم پر کردم منتظر تماس هستم
با تشکر

2 0

قبادیان

با سلام
به نظر من موفقیت یه فروشگاه اینترنتی فاکتورهای زیادی داره که مهمترین هاش کیفیت نرم افزار فروشگاه انلاین و جذابیت محصولات و صنعت برای مشتریان انلاینه
مرسی از مقاله خوبتون

4 0

سمیر

دقیقا همینطوره
نرم افزار فروشگاه اینترنتی و قابلیت هاش خیلی مهمه تو این فرایند

2 1

امیرعلی

من کی دو تا نرم افزار فروشگاه اینترنتی رو تا الان ارزیابی کردم
این هفته هم میرم برای دمو نرم افزار فروشگاه پافکو
تعریفش رو از افرادی که اطلاعات فنی دارن زیاد شنیدم

1 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت