مقالات فروشگاه اینترنتی

16 مثال عجیب کسب و کار‌ اینترنتی موفق

16 مثال عجیب کسب و کار‌ اینترنتی موفق

مسلما داشتن یک مثال عملی از موفقیت کسب و کار اینترنتی، هر مقاله ای را به یک سند ارزشمند برای بررسی و یادگیری تبدیل می کند. این همان هدفی است که از نوشتن مقاله حاضر، به دنبال آن هستیم.

بررسی نمونه های موفق، بهترین راه برای یادگیری

این موضوع که یک فروشگاه اینترنتی چیست و چه مزایایی می تواند داشته باشد با بررسی نمونه های موفق، نمود بهتر و حقیقی تری خواهد داشت.

در اینجا 16 مورد کسب و کار اینترنتی را که نشان دهنده‌ی تجارب موفق گوناگون است بررسی خواهیم کرد. دقت داشته باشید که این کارها(کسب و کار اینترنتی) تنها با یک لپتاپ شروع شده‌اند:


1.      کسب و کار اینترنتی Bush wick Kitchen

این کسب و کار اینترنتی تنها به مدت 10 ماه، میزانی به ارزش 170 هزار دلار عسل تند فروختند. آن‌ها اولین محصولشان را تنها در 30 روز از پیاده سازی ایده اولیه، در یک عرضه نمودند. فکر می‌کنم هر شخصی در دنیا دوست دارد میپل تندشان را امتحان کند.


2.      فروشگاه اینترنتی الگوی لباس Liberty Jane

زوجی به نام های سینامن و جیسن، با داشتن یک فروشگاه آنلاین الگوی لباس، سالی 600هزار دلار الگوی لباس عروسک می‌فروشند. بله، این زوج فهمیدند چطور می‌توانند PDF الگوهای لباس‌های کوچک را در یک سایت فروشگاه اینترنتی بفروشند. اکثر محصولاتشان به شکل دانلود دیجیتال است.


3.      Raw Generation

جسیکا گیر 30 ساله، در طول 2 ماه، فروش شرکت آبمیوه‌اش را از ماهی 8000 دلار به 96000 دلار رساند.

در ابتدا در پیدا کردن اولین آبمیوه‌ی خوشمزه‌اش به مشکل برخورده بود و احساس می‌کرد دیگر از پا افتاده است. احساس می‌کرد از ابتدا هم یک شکست خورده بوده است. ولی پافشاری کرد و خیلی زود، ترکیبات آبمیوه‌ی پاستوریزه نشده‌اش دیوانه‌وار با به فروش رفتند.


4.      فروشگاه انلاین National Parks Depot

گرچه این سایت فروشگاه انلاین دیگر وجود ندارد، ولی داستان جالبی پشت این کسب و کار اینترنتی است.

موسسش یک سابقه‌دار است که اکثر 20 تا 30 سالگی‌اش را در زندان گذرانده است. او پس از این‌که از زندان بیرون آمد، تصمیم گرفت به کالج برود. در مدتی که در رشته‌ی مهندسی تحصیل می‌کرد، به فکر ایجاد یک فروشگاه آنلاین و کسب و کار اینترنتی افتاد و خیلی زود آن را عملی کرد. سایت فروشگاهی او، به یک فروشگاه اینترنتی برای فروش تجهیزات پیاده‌روی تبدیل شد برای کسانی که عاشق پیاده‌روی در پارک ملی‌ هستند. در اوج دوره‌ی کاری‌اش درآمدی که از فروشگاه انلاین لباس، کیف و کلاه به دست می‌آورد، در ماه 80 هزار دلار بود.


5.      Luxy Hair

الکس آکان و همسرش میم، به کمک یوتیوب به عنوان کانال بازاریابی اولیه‌شان، یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کردند و اکستنشن را به صورت فروش آنلاین می‌فروختند.

آن ها استفاده از کانال یوتیوب را در سال 2010 شروع کردند و از آن موقع تاکنون 1.474.246 عضو و در کل 173.657.125 بازدید کننده دارند. آن‌ها با این‌که درآمدشان را مشخص نکرده‌اند، ولی آمار غیر رسمی تایید کرده است که درآمدشان مبلغی 7 رقمی است.

از وقتی فرهنگ فروشگاه اینترنتی، فروش جهانی را در دست گرفته است، کسب و کارهای آنلاین برای شروع بسیار به صرفه و مناسب هستند. داشتن یک فرروشگاه آنلاین با خرید یک فروشگاه ساز مناسب بسیار مقرون به صرفه است. نرم افزار فروشگاه پافکو، می تواند به راحتی و بدون دردسر با قیمتی اقتصادی به شما در راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای کمک شایانی کند. برای اطلاعات بیشتر از این نرم افزار، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

همین حالا تماس بگیرید

مشاوره رایگان بگیرید


6.      ساعت فروشی Watch Outfitters

جوناه، شناگر رقابتی 17 ساله‌ی اهل دنور کلورادو، این ساعت فروشی را راه انداخت که در طول یک سال درآمد ماهانه‌اش بیش از 13هزار دلار بود. او موفقیت خود را مدیون درک ترجیح مشتریانش و سازگار شدن با آن و خدمت به مشتریان عوض تلاش برای سوار شدن روی آن‌ها می‌داند. چنین درکی از ترجیح مشتریان برای مرد جوانی به سن و سال او، بسیار تحسین برانگیز است.


7.      Mellow

یک مهندس علاقمند غذای مکانیک و یک طراح فریلنس، مهارت‌هایشان را با یکدیگر ترکیب نمودند تا روبات سرآشپز جادویی را اختراع کنند که با گوشی هوشمند شما همگام می‌شود و برایتان آشپزی میکند.

آن‌ها کمتر از یک ماه در پیش فروششان بیش از دویست هزار دلار درآمد داشتند.


8.      فروشگاه محصولات Beard Brand

در کمتر از یک سال، موسس ریشو، اریک باندهولز شرکت جدیدی را تاسیس نمود که محصولات مراقبت از ریش آقایان می‌فروخت. در انتهای سال اول، درآمد ماهانه‌اش از صفر دلار به 120 هزار دلار رسید. سایت فروش آنلاین این محصولات نیز سود خوبی عاید کمپانی کرده است.


9.      لباس‌فروشی Taft

این شرکت خانوادگی فروش لباس، زمانی که شروع به کار کرد در سایت Kick starter بابت جوراب‌های بدون ساق، درآمد 47هزار دلاری جهت فروش آنلاین کسب کرد. آن‌ها خط محصولاتشان را گسترش دادند و با فروشگاه آنلاین به تجارتی 7 رقمی تبدیل شدند. بعد از این‌که در ردیت نمایش داده شدند، در یک روز 400هزار دلار درآمد داشتند.


10.  شرکت  Sriracha2Go

این شرکت با دو عدد سس تند کار خود را آغاز نمود و با انتشار یک مقاله در بازفید در رابطه با این شرکت و محصولاتش، بسیار پرطرفدار شد. همین موضوع  باعث شد که در مدت کوتاهی  بیش از ده هزار سفارش بگیرند. آنها به دلیل وجود برخی مشکلات در تولید خود، مجبور شدند سه تولیدی مختلف را امتحان کنند تا در نهایت بتوانند نیازهای مشتریان خود را با محصولات با کیفیت تامین کنند.


11.  شرکت طراحی Artemis

میلیسنت آرمسترانگ، طراح داخلی دوره دیده، از تزئیناتی که در طول سفرش به استانبول در ترکیه مشاهده نموده بود الهام گرفت. این تزئینات شامل فرش های ترکی بودند که دوباره مورد استفاده قرار می گرفتند. او به قدری تحت تاثیر این موضوع قرار گرفت که تصمیم گرفت این ایده را برای طراحی کیف و کفش به کار گیرد. این شرکت با این که کار خود را آهسته شروع کرد، توانست هر ساله فروش خود را دو برابر کند.


12. بنگاه املاک All Things

تریسی هیکز بنگاه املاک All Things را بعد از 13 سال کار حرفه‌ای به عنوان دلال معاملات املاک، تاسیس کرد. او زمانی به ایده‌ی ساخت دفترچه‌ برای خریداران خانه رسید که متوجه شد مشتریانش فراموش می‌کنند کدام خانه را قبلاً دیده‌اند

تریسی متوجه شد که این دفترچه می‌تواند دو کار همزمان انجام دهد. فوق‌العاده است که چطور یک ایده‌ی اتفاقی، جرقه‌ی خلق یک تجارت موفق را می‌زند. چون جنس بازاریابی برای معاملین املاک با دیگر کسب و کارها متفاوت است. به این شکل بنگاه املاک All Things متولد شد.


13. Alto's Adventure

این بازی تولید شده توسط Snowman (یک استودیوی توسعه در تورنتو)، هزاران هزار بار دانلود شده است و در App store اپل، 4.99 دلار قیمت خورده است. در گوگل پلی، چند میلیون بار دانلود شده است و از درآمد آن نیز از طریق پرداخت های درون برنامه ای تامین شده است.


14. Yes Theory

چهار فرد غریبه‌ای که در دهه‌ی بیست زندگیشان از شغل‌های ثابت و آینده‌دارشان دست کشیدند و با یکدیگر رفیق شدند تا کانال یوتیوبی را راه‌اندازی کنند که براساس یک ایده بود:ایده ی بله گفتن! چند نفر از ما چندین شخص و باور در زندگیمان داریم که به ما می‌گویند نمی‌توانیم کاری را انجام دهیم؟ اما در عین حال همه‌ی ما صدایی در پس ذهنمان داریم که می‌گوید ما می‌توانیم.

این چهار رفیق فوق‌العاده از این تئوری استفاده کردند تا با سلبریتی‌ها و بیلیونرها ارتباط برقرار کرده و بدل‌کاری‌های عجیب غریب انجام دهند و حتی با نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو دیدار کنند. کانالشان بیش از سه میلیون عضو دارد که به راحتی می‌تواند تجارتی با درآمد 7 رقمی برایشان فراهم کند.


15. My Costume Candy

سارا هانینگتون برای روز ولنتاین دنبال آبنبات‌هایی می‌گشت که جملات دلخواه خودش روی آن ها چاپ شده باشند و وقتی نتوانست در فروشگاه‌های آنلاین چنین چیزی را پیدا کند، خودش دست به کار شد.

نکته‌ی حیرت انگیز این است که او در روز یک بازاریاب حرفه‌ای تمام وقت و یک مادر تمام وقت است و همچنان موفق شده است این تجارت پیچیده را مدیریت کند (گرچه تجارتی فصلی است).

درآمد او بیشتر از فروش بزرگ B2B نسبت به مشتریانی مانند JCrew و Victoria's Secret می‌آید که تحسین برانگیز است.


16. Birch Box

وقتی در سال 2010، جعبه های اشتراک محبوب شدند، این کمپانی خدمات زیبایی روی این فرصت سرمایه‌گذاری کرد. بسته‌های زیبایی شخصی را به قیمت جعبه‌ای 10 دلار پیشنهاد داد و کسب و کار اینترنتی آن ها حسابی به یک کار پر سود تبدیل شد. در سال 2014، این برند اعلام کرد که سالانه 125 میلیون دلار فروش دارد.

با توجه به رویکرد خرید آنلاین که امروزه بسیار مورد پسند افراد قرار گرفته است و علاوه بر آن افزایش رقابت در صنعت فروش، داشتن یک فروشگاه اینترنتی به شما کمک خواهد کرد صرف نظر از نوع صنعت و محصولات و خدمات خود بتوانید سهم بازار خود را افزایش داده و از تمام نقاط کشور و حتی خارج از آن سفارش داشته باشید. یک فروشگاه انلاین همچنین، با کاهش هزینه های ثابت اجاره مغازه، پرسنل و سایر هزینه ها به شما در افزایش درآمد و کاهش هزینه ها کمک ویژه ای خواهد نمود.

با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، شما می توانید یک سایت فروشگاهی حرفه ای در سطح بهترین فروشگاه های آنلاین دنیا داشته باشید.کافی است فقط یک بار محیط نرم افزار ما را به رایگان مشاهده نمایید. بدین منظور فرم زیر را تکمیل نمایید.

درخواست مشاهده محیط نرم افزار
نظرات کاربران
علیرضا

مثالهای جالبی از کسب و کار اینترنتی زدید

2 0

سعید

ببخشید ماژول سئو نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو به صورت پیش فرض برای همه فعاله؟

2 0

شرکت پافکو

سلام
بله علاوه بر ماژول سئو، ماژول های کاربردی و قدرتمند دیگری هم دارد که برای مشاهده آن ها می توانید فرم دمو و مشاوره رایگان را پر کنید.

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت