مقالات فروشگاه اینترنتی

12 مزیت خرید از فروشگاه آنلاین نسبت به فروشگاه حضوری

12 مزیت خرید از فروشگاه آنلاین نسبت به فروشگاه حضوری

خرید آنلاین کاری آسان است. فیلم‌های بسیاری درباره‌اش دیده ایم (The Intern) و افراد بسیاری را سراغ داریم که وسائل و نیازمندی هایشان را از فروشگاه هایی می خرند که تنها به شکل آنلاین فروش دارند.

فهرست مطالب

1. حمل کالاهای خریداری شده، قدیمی و تحمل ناپذیر شده است.

2. فروشگاه آنلاین در دسترس ‌تر است.

3. در فروشگاه اینترنتی، مرجوع کردن کالا آسان است.

4. رشد بی نظیری دارد.

5. بدون این‌که کسی خبردار شود، وسیله بخرید.

6. ارسال هدیه برای آشنایان آسان می‌شود.

7. نظرات را بررسی می‌کنید.

8. از مزایای فروش با تخفیف استفاده می‌کنید.

9. از ازدحام جمعیت و شلوغی خبری نیست.

10. ممکن است کالایی را با قیمت کم‌تری پیدا کنید.

11. خرید از فروشگاه انلاین بسیار راحت‌تر است.

12. خرید آنلاین آسان‌ترین راه برای مقابله با حواس پرتی است.


امروزه یکی از جذاب ترین سایت های دنیا برای بازدیدکنندگان، سایت های فروشگاهی می باشند. این رویکرد در خرید، به نحوی در حال توسعه است که تاکنون منجر به ورشکستگی بسیاری از کسب و کارهای سنتی و فروشگاه های حضوری شده است. مشتریان امروزه به دلایل متعددی از جمله محدودیت زمان، تمایل به خرید ملزومات روزانه خود از یک سایت فروشگاه اینترنتی پیدا کرده اند و کمتر تمایلی به بازار رفتن جهت تهیه محصولات مورد نیاز خود دارند. همین امر موجب تمایل فعالان تمام صنایع جهت ورود به عرصه تجارت الکترونیکی شده است. مشتریان در حال حاضر، فرصت کمتری نسبت به گذشته دارند و میل به گشت و گذار در بازارهای سنتی در آن ها روز به روز کمتر می شود. در حالت کلی تر می توان گفت داشتن یک سایت فروش آنلاین و طراحی یک سایت فروش با استفاده از فروشگاه ساز مناسب، برای نمایش محصولات و خدمات، به یکی از ارکان اجتناب ناپذیر اکثر صنایع تبدیل شده است.

دلایل بسیاری وجود دارند برای این‌که مشتریان هر روز بیش از گذشته، خرید آنلاین را جایگزین رفتن به خیابان برای تهیه محصولات مورد نیاز خود می کنند. آن ها به راحتی با خرید از طریق یک سایت فروشگاهی موارد مورد نیاز خود را در سریع ترین زمان ممکن و با رقابتی ترین قیمت درب منزل دریافت خواهند کرد. این دلایل را می توان در دسته بندی های متفاوتی قرار داد. از پیدا کردن کالاها با قیمت کمتر بگیرید تا دوری از شلوغی جمعیت، همگی دلایلی هستند که خریداران را علاقمند به خرید آنلاین کرده است.

در ادامه به بررسی این دلایل از زبان مشتریان پرداخته ایم. سوال اصلی این است که چه چیزی خرید آنلاین را برای آن ها جذاب کرده است:


1. حمل کالاهای خریداری شده، قدیمی و تحمل ناپذیر شده است.

رفتن به خانه با 10 کیسه‌ی خرید از سوپرمارکت، کاری عذاب‌آور است. مشتریان میتوانند با خرید آنلاین، محصولات مورد نظر خود را درب منزل تحویل بگیرند. این یکی از مهمترین مزایای فروشگاه اینترنتی از نظر مشتریان است. در هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی، در نظر داشته باشید که باید با استفاده از متنوع ترین روش های پرداخت و تحویل کالا، این نیاز خریداران را به صورت حرفه ای برآورده نمایید. این موضوع به خوبی در نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو طراحی شده است.

دریافت اطلاعات بیشتر


2. فروشگاه آنلاین در دسترس ‌تر است.

برای خرید ضروریات و کالاهایی که دسترسی به فروشگاه‌هایشان آسان نیست و یا در مسافت دورتری از شما قرار دارند، می‌توانید خیلی راحت از خرید آنلاین استفاده کنید. این قابلیت به مشتریان این امکان را می دهد که بدون دغدغه مسافت، کالاهای مورد نظر خود را از شهرهای مختلف فقط با دسترسی به یک سایت فروشگاه اینترنتی سفارش دهند. استفاده از یک نرم افزار فروشگاه آنلاین، شما را به عنوان یک تامین کننده در دسترس، به تمام مخاطبان بالقوه نشان می دهد و فروش بیشتری را نیز برای شما در پی خواهد داشت.


3. در فروشگاه اینترنتی، مرجوع کردن کالا آسان است.

استرداد یکی از همراهان همیشگی خرید است. مشتریان امروزه بر این باورند که بهتر است چهار عد پیراهن سفارش دهند و هر کدام را راحت در منزل پرو کنند.  هر کدام که از نظر سایز برایشان مناسب بود را نگه داشته و مابقی را برگردانند. البته، مشتریان در فروشگاه هم می توانند چندین لباس پرو کنند، ولی در منزل نیاز به عجله نیست و خبری از تصمیم‌گیری های سرسری و عجولانه آن ها در داخل اتاق پرو نمی باشد. این موضوع باعث می شود تصمیم قطعی تر را راحت بگیرند و کالای مورد نظر خود را از میان کالاهای سفارش داده شده انتخاب نمایند. با استفاده از استراتژی برگشت پول در هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی، این موضوع به راحتی قابل انجام است.


4. رشد بی نظیری دارد.

فروشگاه‌های آنلاین، تمام مدت در حال گسترش دادن محدودیات خود هستند. آن‌ها می‌دانند مردم به آسایش هنگام گشت و گذار در اینترنت عادت دارند، به همین خاطر دنبال راه‌هایی می‌گردند تا مردم را خوشحال نگه دارند. Amazon Dash، کلیدی است که می‌توانید اطراف خانه بچسبانید – بالای دستشویی یا کنار ماشین لباسشویی – و این کلید باعث می‌شود وقتی دستمال توالت یا پودر لباسشویی تان تمام شد، بتوانید به راحتی تقاضای خرید کنید و آن را جلوی در خانه تحویل بگیرید. هم مفید است و هم جالب!

نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، به شما این امکان را می دهد که یک یک سایت فروش اینترنتی بین المللی، مثل دیجی کالا برای خود فراهم کنید و یا اینکه برای محصولات خود یک فروشگاه آنلاین کوچک با فرآیندهای ساده داشته باشید. عمق و توسعه این نرم افزار به حدی است که از پیچیده ترین درخواست ها تا ساده ترین ابعاد یک فروشگاه اینترنتی را برای شما فراهم آورد.

درخواست مشاوره


5. بدون این‌که کسی خبردار شود، وسیله بخرید.

این پیام هم برای خریداران در نوع خود بسیار جالب به نظر می رسد. نگرانید که همسایه‌ها از دیدن پلاستیک های زیاد در دست شما بخندند؟ پس آنلاین خرید کنید. مطمئناً وسایلتان در جعبه‌ی قهوه‌ای مرموز تحویل داده می‌شود و همسایه‌های کنجکاو از این‌که نمی‌توانند از درون آن باخبر شوند نا امید خواهند شد. نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو به تمام دارندگان فروشگاه های حضوری و یا تمام افراد علاقمند به داشتن سایت فروش آنلاین کمک می کند به راحتی یک فروشگاه با داشتن انواع روش های پرداخت و ارسال برای خود داشته باشند.


6. ارسال هدیه برای آشنایان آسان می‌شود.

این پیام همیشه برای خریداران جذاب بوده است. تولد یکی از نزدیکانتان را فراموش کرده اید؟ نگران نباشید. به سادگی در سایت ها بگردید، خریدتان را انجام دهید و روز بعد هدیه را همراه با کارت تبریک کوچکی کنارش ارسال کنید و در عین حال طوری به نظر بیاید که انگار منظم‌ترین دوست روی زمین هستید. هنگام ساخت فروشگاه اینترنتی خود، توجه به استفاده از نرم افزار فروشگاه آنلاین که دربرگیرنده ماژول های تخفیف، کارت هدیه و سایر ماژول های مرتبط باشد بسیار در کسب رضایت مشتریان فروشگاه اینترنتی به شما کمک خواهد کرد. این موارد تماما در نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو تدارک دیده شده است.

ثبت درخواست دمو نرم افزار


7. نظرات را بررسی می‌کنید.

به فروشگاه حضوری می‌روید، تستری را می‌بینید که خیلی دلتان می‌خواست بخرید، ولی ناگهان متوجه می‌شوید برای بررسی سایر استفاده کنندگان از این دستگاه بر خلاف سایت فروشگاه اینترنتی، هیچ صفحه‌ی نظراتی روی قفسه وجود ندارد. از کجا می‌خواهید بفهمید که آیا این دستگاه هر دو طرف نان را خوب تست می‌کند یا خیر؟ اگر آن طرز کاری که مد نظر شماست را نداشته باشد چه؟ خرید آنلاین به معنی این است که شما می‌توانید میلیون‌ها نظر را درباره‌ی محصولی که می‌خواهید بخرید بخوانید و مطمئن شوید همه چیز محصول، باب میلتان است. این یکی از اصلی ترین مزایای فروشگاه اینترنتی است.


8. از مزایای فروش با تخفیف استفاده می‌کنید.

پیامی که می تواند خریداران را به استفاده از یک فروشگاه اینترنتی برای خرید ترغیب کند همین است. همیشه با بن خرید می‌توانید تخفیف داشته باشید. فروشگاه‌هایی که در رقابت با یکدیگرند، برای این‌که مشتریان را راغب به خرید کنند، همیشه بن تخفیف چند درصدی خرید آنلاین دارند که می توانند در اختیار مشتریان سایت فروشگاه اینترنتی قرار دهند. این موضوع به راحتی در یک نرم افزار فروشگاه حرفه ای قابل انجام است. نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، با ارائه قابلیت گیمیفیکیشن و سرگرم کردن مشتری، می تواند آن ها را در فروشگاه اینترنتی شما نگه دارد و ترغیب به خرید بیشتر کند. همچنین این نرم افزار دارای ماژول های تخفیف و کد تخفیف مختلف جهت پیاده سازی بر روی انواع دسته بندی ها دارد.

درخواست اطلاعات بیشتر


9. از ازدحام جمعیت و شلوغی خبری نیست.

بهترین دلیل برای این که مشتریان از یک فروشگاه آنلاین خرید کنند همین خلاصی از ازدحام و شلوغی  است. چه کسی تمایل دارد در میان شلوغی جمعیت فروشگاه، تلوتلو بخورد؟ آن ها ترجیح می دهند لپ تاپشان را روشن کرده و با یک فنجان چای و بیسکوئیت با آرامش خاطر به خرید از یک سایت فروشگاه اینترنتی بپردازند. سعی کنید با استفاده از پیشنهادات ارزشمند به مشتری مانند پرفروش ترین ها، پرمخاطب ترین ها، جدیدترین ها و ... او را در فرآیند خرید یاری نمایید.


10. ممکن است کالایی را با قیمت کم‌تری پیدا کنید.

مشتریان علاقه دارند به جای این‌که وقتشان را با گشتن در خیابان‌ها تلف کنند، با خرید آنلاین از یک سایت فروشگاه اینترنتی و بدون این‌که خانه را ترک کنند و بدون زحمت، ارزان‌ترین قیمت‌ها را پیدا کنند. ممکن است پیدا کردن آنچه می‌خواهند در فروشگاه آنلاین کمی بیشتر طول بکشد، ولی در نهایت می توانند کالایی را که می‌خواهند با اطمینان از اینکه بهترین قیمت را برایش پرداخت کردند، تهیه نمایند. نرم افزار فروشگاه ساز پافکو، با قابلیت چند فروشندگی و مارکت پلیس(market place) به شما این امکان را می دهد که در فروشگاه اینترنتی خود بتوانید از چند تامین کننده برای ارائه یک محصول خاص استفاده کنید. به این ترتیب آن ها با قرار گرفتن در رقابت، بهترین و اقتصادی ترین قیمت ها را به بازدیدکنندگان فروشگاه آنلاین شما ارائه می دهند و در نتیجه فروشگاه اینترنتی شما، به یک مرجع بسیار خوب برای خرید مشتریان تبدیل می گردد. همچنین با استفاده از ماژول قیمت گذاری در نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، می توانید با خیال راحت فرآیند قیمت گذاری را به نرم افزار بسپارید. به این شکل که نرم افزار پایین ترین قیمت را برای یک محصول خاص، بین فروشگاه های رقیب پیدا کرده و به شما اطلاع خواهد داد.

ثبت درخواست دمو نرم افزار


11. خرید از فروشگاه انلاین بسیار راحت‌تر است.

به نظر شما این پیام برای خریداران چگونه به نظر می رسد؟ آیا جذاب نیست که به آن ها بگویید اگر عصر پنجشنبه است و شما ناگهان متوجه می‌شوید مواد غذایی به جز تخم مرغ هیچ چیز دیگری در خانه ندارید، وحشت زده نشوید. تخم مرغ‌ها را بخورید و سپس برای تحویل سفارش روز بعد، به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی ما خرید کنید. ساعت 8 صبح روز بعد، کابینت‌های شما پر از مواد غذایی می‌شود و دیگر مجبور نیستید فقط تخم مرغ بخورید. برای ارسال سفارش هفتگی فروشگاه انلاین، ثبت نام کنید و پس از این دیگر بدون غذا نمی‌مانید. نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، به شما به عنوان یک فروشنده کمک می کند برای مشتریان انواع روش های سفارش دهی و پرداخت را فراهم نموده و از این طریق مشتریان سایت فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهید.


12. خرید آنلاین آسان‌ترین راه برای مقابله با حواس پرتی است.

مسلما برای مشتریان چند بار پیش آمده است که برای پرداخت به صندوق رفته اند و اقلامی را از سبد خرید خارج کرده‌اند که حتی به خاطر نمی آورند چه زمانی آن‌ها را در سبد گذاشته‌اند؟ خرید آنلاین به معنای آن است که مشتریان در لحظه احساس نیاز می کنند و دقیقاً می دانند چه چیزی می‌خواهند بخرند. پس به سایت رفته و فقط آن‌چه را نیاز دارند به سبدشان اضافه می‌کنند. همچنین هنگام خرید از سایت فروشگاه اینترنتی، سخت است که فریب تبلیغات فروشگاه را بخورند و بدین صورت در مصرف پولشان نیز صرفه‌جویی می‌کنند.

جهت خرید نرم افزار فروشگاه و یا دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
صبوری

من خودم تونستم به تازگی کارم رو با یه نرم افزار فروشگاه اینترنتی شروع کنم
اوضاع بد نیست البته خیلی بهتر از زمانی است که فقط حضوری فروش داشتیم

3 0

رعنا فعال

انشاالله به زودی فروشگاه اینترنتی تون موفق تر خواهد شد

1 0

سامان

من که شخصا از وقتی عادت به خرید در فروشگاه انلاین رو پیدا کردم خیلی خرید راحت تر و مطمئن تری دارم

3 0

رعنا فعال

بله درسته، خرید از فروشگاه آنلاین بسیار راحتتر می باشد

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت