مقالات فروشگاه اینترنتی

فروشگاه آنلاین چطور به سودآوری کسب و کار شما کمک می کند؟

فروشگاه آنلاین چطور به سودآوری کسب و کار شما کمک می کند؟

نرم افزار فروشگاه آنلاین پافکو، این روش را به بهترین شکل رونق داده و مشکلات ناشی از فروش اینترنتی را کاهش می‌دهد، در این مقاله مزایای فروش اینترنتی و استفاده از یک نرم افزار فروش اینترنتی را بررسی می‌کنیم.

فهرست مطالب

8 مزیت اساسی فروشگاه اینترنتی

کاهش مخارج کلی در فروشگاه اینترنتی

ارائه خدمات به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته

به روز رسانی نرم افزار فروشگاه آنلاین

تجزیه و تحلیل در نرم افزار فروشگاه آنلاین

امکان فروش هر نوع محصول در فروشگاه آنلاین

فروش آنلاین محصولات خاص

بازاریابی کارآمد

انتظار می رود در کمتر از یک دهه، فروش تجارت الکترونیک چهار برابر شود و 40 درصد از کل درآمد را به خود اختصاص دهد. برای خرده‌فروشان سنتی، این افزایش بی‌سابقه دیجیتال نگرانی کمی نیست. تغییر از یک کانال به کانال دیگر همه چیزهایی را که خرده فروشان فکر می کردند در مورد سهم بازار، پیش بینی رشد و وفاداری مشتری می دانستند زیر سوال می برد.
خرید از فروشگاه اینترنتی یکی از روش‌های رایج خرید است، اکنون در کشور انگلستان بیش از نیمی از مصرف‌کننده‌ها به این روش خریدهای خود را انجام می‌دهند. خرده‌فروشی آنلاین نوعی فروشگاه اینترنتی است که کالاها و خدمات را به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهد. باید به مصرف‌کنندگان برای خرید از این فروشگاه‌ها حق داد زیرا در زندگی مدرن و شلوغ امروزی استفاده از این روش خرید بهینه است. خرید اینترنتی رفاه بیشتری را در زندگی انسان‌ها به نمایش می‌گذارد و به نظر می‌رسد این روش شیوه‌ای لوکس برای خرید به حساب می‌آید، زیرا مشتریان با کمترین زمان و فعالیت به صورت آنلاین کالا را سفارش داده و آن را جلوی درب منزل تحویل می‌گیرند. به طور کلی این شیوه خرید از فروشگاه اینترنتی که هر روز بیش از گذشته رواج پیدا می‌کند، مزایای فراوانی دارد. پس اگر هر کسب و کاری دارید یا تجارت الکترونیکی به راه انداخته‌اید و صاحب یک سایت فروشگاه اینترنتی می باشید، بهتر است این 8 مزیت فروشگاه اینترنتی را نیز بدانید.

8 مزیت اساسی فروشگاه اینترنتی

1. کاهش مخارج کلی

احداث یک فروشگاه اینترنتی با استفاده از یک نرم افزار فروشگاه انلاین، علاوه بر اینکه ساده و کم  هزینه است مخارج و هزینه‌های کمتری نسبت به احداث یک مکان فیزیکی برای فروش دارد. در ایجاد فروشگاه فیزیکی، به مصالح ساختمانی و خرید زمین و ... نیاز دارید ولی این هزینه‌ها در احداث فروشگاه آنلاین وجود ندارد. البته هزینه‌های دیگری در فروش آنلاین وجود دارد که بسیار پایین تر از فروش حضوری بوده و در مقایسه با مزایای بی شماری که عایدتان می کند، بسیار به صرفه است. مانند هزینه میزبانی وب سایت، خرید دامنه وب، هزینه های بازاریابی دیجیتال و مبلغی که برای پلتفرم خود پرداخت می‌کنید در صورتی که برای فروش از پلتفرمی بهره بگیرید، مخارج دیگری مانند توسعه وب سایت، تهیه استراتژی بازاریابی، عکاسی حرفه‌ای و صنعتی و سایر مواردی که برون‌سپاری می‌کنید نیز وجود دارد و لازم است برای آن هزینه کنید ولی در مجموع تمامی این هزینه‌ها نسبت به هزینه فروشگاهی فیزیکی کمتر است. این نوع از فروش برای انواع کالاها و کسب و کارها مناسب است به خصوص اگر کالایی که ارائه می‌دهید جدید باشد و تازه به بازار خرده فروشی راه یافته باشد، بهره‌گیری از روش فروش آنلاین توصیه می‌شود. فروش آنلاین روشی عالی برای انجام برخی معاملات آزمایشی در یک محیط نسبتاً کم فشار است. نرم افزار فروش انلاین با استفاده از تجربه فروشگاه‌های مختلف در زمانی طولانی تهیه شده و در کاهش مخارج وب سایت فروش شما تاثیر زیادی دارد.

2. بدون محدودیت جغرافیایی

یک فروشگاه فیزیکی که روش فروش حضوری را انتخاب کرده است از نظر جغرافیایی بسیار محدود است و به مشتریان کمتری دسترسی دارد. حتی در صورتی که محصولات و کالاهای مطلوب در فروشگاه عرضه شود و بخش بازاریابی با بودجه مناسب فعالیت کند باز هم هدف جذب افراد و مشتریان در شعاع فیزیکی خاصی است. ولی در مورد کسب و کار اینترنتی یعنی کسب و کارهایی که به صورت آنلاین کالاها و خدمات خود را ارائه می‌دهند فروش در سطح وسیع‌تری در کل یک کشور یا حتی جهان، عملی و امکان‌پذیر است. انواع نرم افزار فروشگاه اینترنتی حرفه ای مثل نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو،  برای احداث یک فروشگاه آنلاین وجود دارد که می‌تواند در سراسر جهان بدون هیچ محدودیت جغرافیایی مشاهده شود.

در صورتی که قصد یک فروشگاه اینترنتی فروش خارج از کشور باشد لازم است قوانین مالیات بین‌المللی و قوانین واردات و صادرات کشور خود را در نظر بگیرد.

<ذr />3. ارائه خدمات به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته  

یکی دیگر از مزایای فروشگاه اینترنتی که با استفاده از  نرم افزار فروشگاه اینترنتی به راحتی و با هزینه پایین احداث می شود، فروش در هر ساعت از روز و تمامی روزهای هفته است. ممکن است افرادی بخواهند در روزهای تعطیل و ساعات غیر اداری مانند شب‌ها خرید آنلاین خود را انجام دهند، نرم افزار فروش انلاین ثبت سفارش و پردازش آن و حتی مرحله پرداخت هزینه را به صورت خودکار انجام می‌دهد و امکانی فراهم می‌آورد تا مشتریان بدون نیاز به نیروی انسانی و پشتیبانی سایت خرید خود را در هر ساعتی از شبانه روز انجام دهند.

این نوع خرید روشی آسان برای هر دو طرف، هم برای مصرف‌کننده و هم برای فروشگاه خرده فروشی است. مشتریان می‌توانند در هر زمانی که تمایل دارند در فروشگاه محصول مورد نظر خود را جستجو کرده و کالاها را با هم مقایسه کرده و خرید کنند همچنین فروشنده و سایت فروشگاه آنلاین نیز می‌تواند در ساعاتی پس از خرید مشتری خرید او را پردازش کرده و کالا را ارسال کند. در واقع فروشنده متعهد نیست که در همان لحظه درخواست خرید مشتری را بازبینی کرده و نسبت به آن واکنش نشان دهد و این انعطاف در زمان و عدم تعیین ساعت کار مشخص، برای هر دو طرف مفید است. با وجود این آزادی عمل، نتیجه برخی پژوهش‌ها در سال 2017 نشان داده است که روز دوشنبه محبوب‌ترین روز برای خرید آنلاین میان مصرف‌کنندگان بوده است و ساعتی که بیشترین خرید در آن انجام شده ساعت 1 و 8 عصر است. ممکن است این داده‌ها در کشور ما که روزهای تعطیل متفاوتی دارد به گونه‌ای دیگر باشد. نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، با قابلیت تعیین انواع نحوه سفارش دهی، انواع پرداخت و انواع شیوه های ارسال به شما کمک خواهد کرد به صورت حرفه ای یک فروشگاه اینترنتی برای خود داشته باشید. همچنین با توجه به اینکه این نرم افزار، سئو محور است شما می توانید در صدر جست و جوی گوگل قرار گرفته و از سایر رقبا پیشی بگیرید.


4.  به روزرسانی نرم افزار فروشگاه آنلاین

بسیاری از انواع نرم افزارهای فروشگاه اینترنتی مانند نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، در صورت تمایل بدون هیچ هزینه اضافه‌ای بروزرسانی می‌شوند. در بروزرسانی‌ها ممکن است سازماندهی مجدد فروشگاه، اضافه کردن دسته‌بندی‌های جدید محصولات، بهبود عملکرد جستجو و تسهیل عملیات پرداخت را مشاهده کنید. بروزرسانی نرم افزار می‌تواند در افزایش بهره‌وری فروشگاه اینترنتی شما نقش داشته باشد. چنین عملیاتی برای تغییرات و سازماندهی جدید در فروشگاه، اعلام تخفیف‌های بزرگ و ارائه محصولات جدید در یک فروشگاه واقعی (فیزیکی) هزینه‌های فراوانی دارد و لازم است با برنامه‌ریزی و طراحی قبلی که زمان بسیاری را از شما می‌گیرد، انجام شود. همچنین زمان و انرژی و نیروی انسانی بیشتری را می‌طلبد. نرم افزار فروشگاه اینترنتی، با یک بروززسانی که در زمان کوتاهی انجام می‌شود تغییرات مطلوب فراوانی را در فروشگاه آنلاین شما به وجود خواهد آورد.

5. تجزیه و تحلیل

فروشگاه‌های آنلاین، دسترسی به اطلاعات فراوانی را برای فروشنده میسر می‌کند. با استفاده از نرم افزار ساخت فروشگاه اینترنتی حرفه ای مانند نرم افزار پافکو، می‌توانید اطلاعات سودمندی را از زمان فروش مشتریان و نحوه خرید آنها به دست بیاورید. می‌توانید در گزارش‌ها ببینید که محبوب‌ترین روز، ماه و ساعت خرید در فروشگاه چه زمانی است و برای آن زمان‌ها برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام دهید. تعداد بازدیدها و نحوه بازدید از وب سایت را بررسی کرده و بدانید از چه روشی، افراد به سایت شما راه یافته‌اند. آیا با جستجو به سایت رسیده‌اند یا با استفاده از لینک‌ها در شبکه‌های اجتماعی به سایت شما وارد شدند. چه میزان از بازدیدکنندگان از راه تبلیغات پولی وارد سایت شده‌اند، از کدام منطقه جغرافیایی مشتریان بیشتری داشته‌اید و کدام صفحه‌ها یا کالاها محبوب‌تر بودند. به طور کلی یک راه اندازی فروشگاه اینترنتی و سایت آنلاین بیش از آنچه فکر کنید می‌تواند به شما اطلاعاتی را بدهد که در فروش شما تاثیرگذار است. برای مثال اگر بدانید که در چه ساعتی بیشترین میزان فروش و پرسش و سوال وجود دارد می‌توانید آن ساعت را به پاسخگویی به مشتریان اختصاص داده و تحویل کالا و ثبت آن در سایت را در ساعتی دیگر انجام دهید تا میزان رضایت مشتریان شما افزایش بیابد. از این اطلاعات و سایر اطلاعاتی که از ابزارهای دیگر مانند   Google Analytics به دست می‌آورید برای تقویت استراتژی بازاریابی استفاده کنید.


6. امکان فروش هر نوع محصول

در صورت طراحی فروشگاه اینترنتی به صورت مناسب می‌توانید هر چیزی را به صورت آنلاین بفروشید. محصولات و کالاهای فیزیکی، کتاب‌های الکترونیکی، دوره‌های آموزشی، خدمات یا مشاوره روانشناسی و حقوقی و ... همه قابل ارائه و فروش در یک فروشگاه آنلاین هستند. با استفاده از نرم افزار فروش اینترنتی، می‌توانید سفارش‌ها و پرداخت هزینه الکترونیکی را پردازش کنید. با استفاده از نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو شما می‌توانید بخش خودکار وب سایت را ارتقا دهید تا مراحلی مانند تحویل کتاب الکترونیکی یا محصول دیجیتال که نیازی به حضور فرد در ارسال حضوری آن نیست به صورت خودکار انجام شود.


7. فروش آنلاین محصولات خاص

فروش برخی از محصولات که غیرمتعارف است به صورت آنلاین و در یک سایت فروشگاهی، با اقبال بیشتری روبه‌رو می‌شود. اگر محصول شما به نوعی غیر متعارف است از فروش آنلاین آن نتیجه بهتری می‌گیرید. زیرا مشتری‌هایی که به دنبال محصولی غیرمعمول و خاص هستند، عموماً از جستجو در فروشگاه اینترنتی برای یافتن کالاهای خود استفاده می‌کنند. اگر محصولات شما نیاز به اجتماعات خاصی را برطرف می‌کند فروشگاه آنلاین عرضه‌کننده این محصولات به سرعت میان این اجتماعات که معمولاً به صورت آنلاین فعالیت دارند شناخته شده و محصولات شما اگرچه مشتریان کمتری در جامعه دارد ولی فروش موفقی را به صورت آنلاین برای شما به ارمغان می‌آورد.

8.  بازاریابی کارآمد

هرچه بازاریابی آنلاین شما بهتر عمل کند در فروش آنلاین موفق‌تر خواهید بود، این یک اصل اثبات شده است که هزینه بازاریابی آنلاین بسیار کمتر از بازاریابی حضوری است که به صورت چاپی یا فیزیکی انجام می‌شود. همچنین این نوع بازاریابی هدفمندتر نیز عمل می‌کند. بنابراین نه تنها هزینه کمتری دارد بلکه نتیجه ‌بخش‌تر نیز خواهد بود. استفاده از روش‌های مختلفی مانند تبلیغات کلیکی یا بنر در وب سایت‌های مختلف، علاوه بر تاثیرگذاری و کم هزینه بودن این امکان را به شما می‌دهد که تاثیر آن را مشاهده کنید. برای تصمیم‌گیری در مورد روش تبلیغات لازم است اثر هر تبلیغ بررسی شود و در تبلیغات و بازرگانی آنلاین می‌توان میزان تاثیر را اندازه‌گیری و مشاهده کرد. این مشاهده در مورد تبلیغات فیزیکی به سادگی انجام نمی‌شود و در اکثر موارد نمی‌توانید با قطعیت میزان فروش را به بازاریابی نسبت دهید. در یک فروشگاه اینترنتی که از بازاریابی آنلاین مناسب نیز استفاده می‌کند فروش حاصل از بازاریابی قابل پیگیری است. ابزارهای درون نرم افزار فروشگاه آنلاین پافکو، فروشگاه ساز و ابزارهای دیگر دیجیتالی وجود دارد که بازدید از سایت شما، میزان مراجعه از طریق تبلیغات کلیکی یا سایر روش‌ها را به تفکیک نمایش داده و برای تعیین استراتژی بازاریابی در آینده به شما کمک می‌کند.

همین حالا برای گرفتن مشاوره آنلاین اقدام نموده و برای یک بار محیط نرم افزار فرشگاه اینترنتی پافکو را مشاهده نمایید. کارشناسان ما بلافاصله به صورت رایگان در خدمت شما خواهند بود.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
حیدری

سودآوری یه بحثه راحتی پیاده سازی نرم افزار فروشگاه اینترنتی یه موضوع دیگه

درخواست دیدن دمو نرم افزار رو دارم
فرم هم پر کردم

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت