مقالات فروشگاه اینترنتی

4 مزیت داشتن یک فروشگاه اینترنتی + راهنمای جامع

4 مزیت داشتن یک فروشگاه اینترنتی + راهنمای جامع

مزایای فروشگاه اینترنتی، اگر صاحب کسب و کار یا فعالیت تجاری هستید، باید بدانید که امروزه مشتریان فروشگاه اینترنتی و فرهنگ خرید آنلاین را پذیرفته اند.

فهرست مطالب

فروشگاه اینترنتی، فروش آسان، مشتریان بیشتر، درآمد بالا

در فروشگاه اینترنتی، 24 ساعته و هر هفت روز هفته فروش دارید

شفافیت در فروش و تحلیل دقیق کسب و کار، مزیت کلیدی فروشگاه اینترنتی

چگونه یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید؟

چند نکته مهم در راه اندازی فروشگاه اینترنتی


بی شک خود شما نیز حداقل یک بار از یک سایت فروش آنلاین، محصولی را خرید کرده و لذت آن را تجربه نموده اید. اما اگر بخواهیم از دید آماری نیز به اهمیت داشتن فروشگاه آنلاین بنگریم، اطلاعات دپارتمان تجارت خزانه داری آمریکا جالب توجه است. طبق این آمار، تا پایان سال 2018 ، فقط میزان فروش فروشگاه های اینترنتی (خرده فروشی) به مبلغ 130 میلیارد دلار رسید، که تقریبا 10 درصد از کل آمار تجارت آمریکا را به خود اختصاص داده است. دیگر کارشناسان و متخصصین حوزه اقتصاد و تجارت نیز روند رو به رشدی را برای فروشگاه های آنلاین پیش بینی می کنند. لذا می توان گفت، داشتن یک فروشگاه اینترنتی برای موفقیت یک کسب و کار اهمیت و مزایای فزاینده ای خواهد داشت.

اگر شما نیز می خواهید همگام با دنیا، در راه موفقیت کسب و کارتان پیش بروید و به دنبال سرمایه گذاری در این روند هستید، جزئیات بیشتری را در مورد جنبه های مهم برای شروع یک فروشگاه آنلاین و داشتن یک فروشگاه اینترنتی در ادامه آورده ایم.


فروشگاه اینترنتی، فروش آسان، مشتریان بیشتر، درآمد بالا

4 مزیت داشتن یک فروشگاه اینترنتی + راهنمای جامع
مزایای فروشگاه اینترنتی


فروشگاه های اینترنتی مانند دیگر فناوری های دیجیتالی، به سرعت پیشرفت کرده اند. از دهه 1990 میلادی اولین سایت های فروش آنلاین بازارهای مصرف خود را هدف قرار دادند و راه اندازی شدند. تا به امروز که تقریباً هر کار آفرین و صاحب شغلی می تواند در عرض چند دقیقه با یک فروشگاه ساز، فروشگاه آنلاین دلخواه خود را ایجاد کند.

فروشگاه اینترنتی یعنی فروش کالاها و خدمات شما  بصورت آنلاین و فقط با چند کلیک ساده. اهمیت داشتن یک سایت فروش آنلاین از آن جهت است که فروشندگانی که موقعیت مکانی فیزیکی دارند می توانند با استفاده از یک فروشگاه ساز، به راحتی یک سایت اینترنتی فروش راه اندازی کرده و این امکان را در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار دهند تا به صورت آنلاین محصولات را مرور و خریداری نمایند.

علاوه بر این که شما این امکان را خواهید داشت تا با آسانتر کردن خرید برای مشتریان، خدمات شایسته ای به آنها ارائه دهید، یک فروشگاه آنلاین می تواند به شما اجازه دهد مخاطبان کاملاً جدیدی پیدا کنید و افرادی که ممکن بود هرگز وارد فروشگاه فیزیکی شما نشوند، محصول شما را خریداری کرده و باعث کسب درآمدتان می گردند.


در فروشگاه اینترنتی، 24 ساعته و هر هفت روز هفته فروش دارید

 یک سایت فروش آنلاین به خریداران و مشتریان شما این امکان را می دهد که در هر زمان از شبانه روز، محصولات شما را مشاهده و بررسی کنند و به راحتی در مورد خرید کردن از شما تصمیم بگیرند. این امر خرید را برای مشتریان بسیار آسانتر می کند. چرا که دسترسی شبانه روزی و همیشگی به فروشگاه اینترنتی و محصولات شما، یک مزیت رقابتی بزرگ محسوب می شود. به علاوه ، فعالیت همزمان شما در شبکه های اجتماعی (نظیر اینستاگرام و تلگرام) به شما این امکان را می دهد تا از این کانال ها نیز مشتریان به سمت خرید اینترنتی سوق داده شوند.

فروشگاه اینترنتی دامنه وسیعی از مشتریان را برای شما مهیا می کند

در یک فروشگاه فیزیکی (مثلا مغازه)، میزان فروش به مشتریانی که در منطقه هستند محدود می شود. البته در نظر داشته باشید که در یک استور یا فروشگاه فیزیکی، مولفه های دیگری مثل موقعیت فروشگاه، سهولت در رفت و آمد و حتی جای پارک بر روی فروش شما تاثیر زیادی می گذارد.

اما در فروشگاه اینترنتی تمام این متغیرها حذف می شود. یک سایت فروش آنلاین، گستره مشتریان شما را در سراسر کشور یا حتی سراسر جهان گسترش می دهد. پس اساساً تعداد مشتری و درآمد بالقوه شما را نیز به شدت افزایش خواهد داد. فروشگاه آنلاین همچنین امکان گسترش و یا افزایش موجودی و تنوع کالا و محصول شما را هم فراهم می کند. چون تعداد کالاهایی که یک فروشگاه اینترنتی می تواند بصورت آنلاین بفروشد، بی نهایت است. پس لازم نیست به همان شیوه فروشگاه فیزیکی محدود شوید.


شفافیت در فروش و تحلیل دقیق کسب و کار، مزیت کلیدی فروشگاه اینترنتی

حتما شما به عنوان صاحب کسب و کار و فعالیت تجاری و فردی که اهل پیشرفت و توسعه است، تمایل دارید که آمار و اطلاعات دقیقی از میزان فروش، تحلیل رفتار مشتری و پیش بینی آینده بازار خود داشته باشید.

در حال حاضر در یک فروشگاه فیزیکی و کسب و کار سنتی، تقریباً غیرممکن است که پیگیری کنید که وضعیت محصول و مشتری خود را به طور دقیق پیگیری کنید و رفتار او را قبل یا پس از خرید تشخیص دهید.

این وضعیت در یک فروشگاه اینترنتی کاملا برعکس است. می توان گفت که با داشتن یک فروشگاه آنلاین، شما می توانید به راحتی ذهن مشتری را بخوانید. شما می توانید هر کلیک مشتری را ردیابی کنید. در سایت فروش آنلاین، ابزارهای قدرتمند و هوشمندی وجود دارند که با ارائه بینش های ارزشمندی از روند خرید و رفتار مشتری، به شما این فرصت را می دهند تا نبض بازار خود را به دست آورده و بهترین و بیشترین فروش را داشته باشید.

این مزیت کلیدی راه اندازی فروشگاه اینترنتی، امکان بازاریابی دقیق و ماهرانه ای به شما می دهد که یکی از نتایج مهم آن ایجاد مشتریان وفادار و دائمی برای شماست.

4 مزیت داشتن یک فروشگاه اینترنتی + راهنمای جامع
فروشگاه آنلاین


چگونه یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید؟

امروزه به لطف تکنولوژی، راه اندازی یک سایت فروش آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و توسعه کسب و کار در حوزه دیجیتال، کاری آسان و کم هزینه است. شما برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی، صرفا باید مراحل زیر را انجام دهید.

  •       ابتدا باید یک سایت فروش آنلاین برای کسب و کار خود ایجاد کنید. این کار به راحتی و با یک نرم افزار فروشگاه ساز اینترنتی انجام می گیرد. به شما پیشنهاد می کنیم یک بار نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو را مشاهده نمایید.
  •       سپس محصولات تان را لیست کنید.
  •       بعد قیمت و شرایط پرداخت را مشخص نمایید.
  •       روند فروش اینترنتی خود را تنظیم کنید. (نحوه انجام سفارش، حمل و نقل، مالیات بر ارزش افزوده و ...)

تبریک می گوییم، فروشگاه اینترنتی شما آماده است. حالا مشتریان می توانند محصولات شما را خریداری کنند.


چند نکته مهم در راه اندازی فروشگاه اینترنتی

4 مزیت داشتن یک فروشگاه اینترنتی + راهنمای جامع
مزیت های یک فروشگاه اینترنتی


شما برای فروشگاه آنلاین خود به درگاه پرداخت ایمن احتیاج دارید.

شما می توانید با استفاده از نرم افزار فروشگاه ساز اینترنتی پافکو، یک درگاه پرداخت اینترنتی ایمن برای فروشگاه اینترنتی خود ایجاد کنید. مشتریان شما می توانند از طریق این درگاه اینترنتی امن، با کلیه کارت های عضو شبکه شتاب هزینه ها را به شما پرداخت نمایند.


شما باید موجودی محصولات خود را مرتب در سایت تان به روز کنید.

نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، این امکان را به شما می دهد تا همگام سازی خودکار سفارشات و اعلام خودکار اقلام و موجودی های آنلاین، به راحتی صورت پذیرد.


شما با نرم افزار فروشگاه ساز می توانید وب سایت خود را شخصی سازی کنید.

با نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو، می توانید طرح ایده آل فروشگاه اینترنتی خود را به آسانی پیاده کنید. امکان طراحی واکنش گرا (نمایش موبایل)، چیدمان بخش ها، رنگ بندی متن ها و بخش ها، فونت های متنوع و دیگر ابزار های نرم افزار فروشگاه ساز پافکو، طرح های منعطفی را برای شما به همراه دارد.

4 مزیت داشتن یک فروشگاه اینترنتی + راهنمای جامع
فروشگاه اینترنتی چه سودمندی هایی دارد؟


شما به دیجیتال مارکتینگ و استراتژی فروش در شبکه های اجتماعی نیاز دارید.

تیم دیجیتال مارکتینگ پافکو به شما کمک می کند تا بهترین استراتژی فروش و بازاریابی مخصوص به کسب و کارتان را در فروشگاه آنلاین و شبکه های اجتماعی خود پیاده نموده و بیشترین سود را ببرید. چرا که متخصصین این امر می توانند فرصتهای بازاریابی را بسنجند و راهکارهای مناسبی برای ارتقاء و توسعه کسب و کارتان ارائه دهند. جهت دریافت نرم افزار فروشگاه و یا مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
سپهر برومند

با سلام
دقیقا همینطوره
البته کیفیت نرم افزار فروشگاه اینترنتی بسیار با اهمیته در موفقیت فروشگاه انلاین

4 0

انصاری فرد

دوستان ظاهرا نرم افزار فروشگاه پافکو قابلیت پیاده سازی سئو قدرتمندی رو داره
کسانی که استفاده کردن نظرشون رو بگن لطفا

3 0

سهیلا خداوردی

بله من دیدم نرم افزار فروشگاه پافکو رو
هم ماژول سئو قدرتمندی داره هم قابلیت های جالب و منحصربه فرد
مثل گیمیفیکیشن

1 0

کاظمیان

ببینید کسب و کارهای اینترنتی همیشه یک زیرساخت قدرتمند دارن که میتونه امکانات کامل رو در اختیار اونها و مشتریانشون بگذاره

من فرم دمو روپر کردم و با کارشناسان جلسه دمو نرم افزار فروشگاه اینترنتی تنظیم کردم

منتظرم ببینم نرم افزار شما رو

5 0

کیایی

دوستان ما امروز جلسه دمو داشتیم
خداییش همونطور که از بقیه شنیده بودیم نرم افزار فروشگاه اینترنتی عالی دارن

ما که نتونستیم ایرادی بگیریم

3 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت