مقالات فروشگاه اینترنتی

5 دلیل نیاز کسب و کار شما به فروشگاه آنلاین

5 دلیل نیاز کسب و کار شما به فروشگاه آنلاین

چرا به فروشگاه آنلاین نیاز داریم؟ اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و هنوز از سرمایه گذاری در ساخت یک فروشگاه آنلاین، مطمئن نیستید، خواندن این مقاله را ادامه دهید.

فهرست مطالب

دلایل نیاز به فروشگاه اینترنتی

دو - عقب نماندن از رقبا

سه - اتوماسیون بازاریابی و فروش

سه - عملیات سریعتر و کارآمدتر

چهار - کسب مشتریان بیشتر

پنج - تصمیم گیری بهتر


دلایل نیاز به فروشگاه اینترنتی

حداقل ده ها دلیل وجود دارد که هر کسب و کاری فارغ از نوع صنعت آن، به یک فروشگاه آنلاین نیاز دارد. طبق آمار Live Internet Stats ، هر روزه حداقل سه و نیم بیلیارد جستجودرگوگل انجام می شود که این موضوع، گرایش روزافزون افراد را به استفاده از اینترنت و خدمات آنلاین نشان می دهد. چند واقعیت جالب دیگر را در این مورد بررسی می کنیم:

  • 86٪ از مشتریان برای یافتن مشاغل محلی، به اینترنت متکی هستند.
  • 29٪ از مصرف کنندگان حداقل هر 7 روز یک بار کسب و کارهای محلی را در اینترنت بررسی می کنند.
  • 72٪ از مصرف کنندگان می گویند جستجو در اینترنت، اولین گزینه آن ها برای یافتن اطلاعات در مورد فروشندگان و کسب و کار های مورد نیازشان است.

بنابراین، حتی اگر کسب و کار شما کاملاً محلی است و یا در ابعاد یک کار بین المللی نیست هم، مطمئن باشید که سرمایه گذاری در یک فروشگاه اینترنتی ارزش آن را دارد. البته منظور از سرمایه گذاری، به منظور پر هزینه بودن انجام این کار نیست. ایجاد یک فروشگاه اینترنتی مدرن و کارآمد نیازی به ثروت زیاد ندارد. امروزه تعداد زیادی سازنده نرم افزار فروشگاه اینترنتی عالی وجود دارد که با هزینه های فوق العاده مقرون به صرفه، برای شما این کار را می کنند.

5 دلیل نیاز کسب و کار شما به فروشگاه آنلاین
مزایای فروشگاه آنلاین


یک - عقب نماندن از رقبا

همه رقبای شما به احتمال زیاد در حال حاضر یک فروشگاه آنلاین دارند. این شامل داشتن یک وب سایت مدرن و حضور فعال در رسانه های اجتماعی (توییتر ، اینستاگرام و حتی YouTube) است. با کمی بررسی متوجه خواهید شد که نداشتن یک فروشگاه اینترنتی، سوالات زیادی را در نظر مصرف کنندگان محصولات و خدمات شما ایجاد می کند. آیا تجارت شما به اندازه کافی برایتان اهمیتی ندارد؟ آیا کسب و کار شما قابلیت مدرن و بروز بودن را ندارد؟ آیا برای راحتی خرید مصرف کنندگان ارزش قائل نیستید؟ یا شما حتی پول ندارید که یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید؟ این سوالات دقیقا همان تفکرهایی است که قطعا نمی خواهید مردم در مورد شغل شما داشته باشند. همچنین شایان ذکر است که با توجه به اینکه امروزه مخاطبان هدف شما انتخاب های بی شماری برای استفاده از محصولات و خدمات رقبای شما دارند، مشتری بسیار فرار است. به عبارت ساده تر، اگر حضور آنلاین مناسبی نداشته باشید، بخش بزرگی از درآمد را در اختیار رقبا قرار می دهید. با داشتن یک فروشگاه انلاین برای کسب و کار خود می توانید تصویر کسب و کار خود را در سطح جهانی منعکس کنید. حتی می توانید از دامنه دلخواه خود استفاده کنید که تاثیر ماندگاری برکسانی می گذارد که از سایت شما بازدید می کنند. در واقع کمک به برندسازی در میان رقبای شما که بسیار ضروری است. گویی یک تصویر از شما در ذهن مشتریان بالقوه تان ایجاد می کند. هم چنین بازگشت دوباره به سایت شما برای آنها بسیار ساده تر خواهد بود و ممکن است حتی به دوستانشان در مورد شما بگویند.


دو - اتوماسیون بازاریابی و فروش

اگر یک فریلنسر هستید، کارهای بسیار زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید. اما برای انجام کارهای بیشتر، احتمالاً باید تیمی را استخدام کنید تا به شما در کار هایتان کمک کند. در صورتیکه با داشتن یک فروشگاه آنلاین می توانید اجرای خودکار و مکانیزه بازاریابی و فروش را شروع کنید. این موضوع باعث کاهش نیاز به کارمند و صرفه جویی در هزینه ها می شود. این کار باعث می شود بتوانید راحت تر پس انداز کنید. به عنوان مثال، به جای گذراندن وقت خود برای تبلیغ در گروه های صفحات مجازی مثل فیسبوک و سپس پاسخ دادن به پرسش های مخاطبان، می توانید از تبلیغات فیس بوک استفاده کنید تا به مخاطبان مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید و آن ها را به بازدید سایتتان تشویق کنید. اگر درگاه پرداخت داشته باشید، خیلی برایتان بهتر خواهد بود. فروشگاه آنلاین شما به صورت شبانه روزی باز است و درگاه پرداخت به شما امکان می دهد پرداخت های از طریق اینترنت را بپذیرید بدون اینکه شخصا بررسی کنید که آیا پرداخت انجام شده است یا خیر. این به معنای واقعی کلمه " درآمدزایی در خواب" است! ممکن است به نظر برسد به روز رسانی های یک فروشگاه آنلاین هزینه دارد، اما باید بدانید این هزینه در مقایسه با هزینه وسایل تبلیغاتی سنتی مانند تبلیغات روزنامه ها، تبلیغات رادیویی و حتی ایونت ها که اغلب شامل هزینه یک وعده غذایی می شود، روشی مقرون به صرفه تر است.

سه - عملیات سریعتر و کارآمدتر

تصور کنید مشتری ها هنگامی که شما خواب بوده اید، سفارشات را انجام داده اند و مبلغی را پرداخت کرده اند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که سفارشات را از طریق سیستم مدیریت سفارش داخلی بررسی کنید. تمام اطلاعات در آن جا موجود است. نیازی نیست که پیام های خود را جستجو کنید تا ببینید چه کسی پرداخت کرده است و چه چیزی سفارش داده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که اطلاعات سفارش را به تهیه کننده خود ارسال کنید. اگر شما خودتان حمل کالا را به محل مورد نظر مشتری انجام می دهید، طبیعتا هزینه آن به صورت خودکار و در سیستم از مشتری کسر خواهد شد. با داشتن یک فروشگاه آنلاین شما به راحتی می توانید موجودی خود را از طریق سیستم مدیریت موجودی به روز کنید. سیستم های داخلی موجود در فروشگاه آنلاین، به کاهش خطاهای انسانی و بهبود عملکرد شما کمک می کند.


چهار - کسب مشتریان بیشتر

بازگشت مشتریان، کلید اصلی یک تجارت موفق است. اما موضوع مهم این است که فروشگاه های اینترنتی چگونه مردم را وادار به بازگشت به یک سایت می کنند؟ صاحبان یک فروشگاه اینترنتی باید با مشتریان خود رابطه مثبت برقرار کنند و دائماً به آنها یادآوری کنند که از بازگشت دوباره آن ها خوشحال خواهند شد. اگر یک فروشگاه آنلاین دارید، می توانید روابط را گسترش دهید، حتی اگر مشتری های شما آنقدر زیاد باشند که برخی را حتی به خاطر نیاورید. در فروشگاه آنلاین همه چیز در مورد ایجاد روابط است. این هم برای افراد و هم برای مشاغل صادق است. رسانه های اجتماعی و فروشگاه آنلاین به برند شما صدا می دهند که این باعث می شود شرکت شما، انسانی قابل اعتماد به نظر برسد. بنابراین مشتریان می توانند در سطح شخصی تری با برند شما تعامل داشته باشند. همچنین این امکان را به شما می دهد تا واقعاً مشتریان خود را بشناسید. اگر همه به جز شما فروشگاه اینترنتی مختص خود را داشته باشند، فرصتی ارزشمند برای برقراری ارتباط با مخاطبان هدف خود را از دست می دهید. فروشگاه های آنلاین یکی از ساده ترین و در عین حال مؤثرترین راه ها برای جذب افراد علاقمند به محصولات و خدمات شما و ایجاد روابط واقعی با افراد واقعی است. اطلاعات مشتری هنگام سفارش از طریق فروشگاه انلاین شما ضبط می شود. شما می توانید آن اطلاعات را با ابزار بازاریابی ایمیل پیوند داده و خبرنامه های مربوط به تبلیغات جدید یا محصولات جدید را به ایمیل مشتری خود ارسال کنید. از آنجا که وب سایت دارید، می توانید از اسکریپت های ردیابی مانند Facebook Pixel برای جذب مخاطب وب سایت خود استفاده کنید.

5 دلیل نیاز کسب و کار شما به فروشگاه آنلاین
فروشگاه آنلاین


پنج - تصمیم گیری بهتر

نکته آخر، توانایی تصمیم گیری بهتر است. طراحی فروشگاه آنلاین، تجارت شما را به داده های دقیق تری مجهز می کند و این خیلی مهم است. تصمیمات بهتر می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه و در نظر گرفتن منابعی کمک کند که بهترین نتیجه را برای شما به همراه خواهد داشت. آیا تصمیم دارید برای تبلیغات پولی هزینه کنید تا منجر به بهبود کسب و کار شما شود. چگونه می توانید مطمئن شوید که این کار موثر است؟ برای بدست آوردن داده ها می توانید از ابزارهای تحلیلی و ابزار نمایشگر بازدید های داخل سایت و نرم افزار فروشگاه اینترنتی استفاده کنید تا بتوانید میزان بازده سرمایه گذاری خود را اندازه بگیرید. با استفاده از ابزار تحلیلی حتی می توانید از رفتار دقیق بازدید کنندگان در سایت خود مطلع شوید. این امر به شما امکان می دهد تا برای بهینه سازی فروشگاه اینترنتی خود، تغییرات لازم را انجام دهید و هم چنین موثر بودن مرکزی را که برایتان تبلیغات می دهد، ارزیابی کنید.


نتیجه

همانطور که مشاهده کردید، داشتن یک فروشگاه آنلاین و نرم افزار فروشگاه ساز برای کسب و کار شما می تواند تفاوت زیادی را نسبت به سایرینی که فروشگاه اینترنتی ندارند، ایجاد کند. امکانات رشد کسب و کار شما با یک فروشگاه آنلاین بی نهایت است. در صورت سرمایه گذاری در یک فروشگاه اینترنتی برای کسب و کار خود ، منتظر یک موفقیت در حوزه تجارتتان باشید. در حقیقت تنها مهارتی که برای این کار لازم خواهید داشت، یادگیری نحوه استفاده از اینترنت است. بنابراین وقت را از دست ندهید و شروع کنید. مشتریان شما منتظر دیدن کسب و کار شما در صفحات اینترنت هستند!

نرم افزار فروشگاه اینترنتی پافکو به شما در ایجاد یک فروشگاه انلاین بسیار حرفه ای به صورتی بسیار ساده کمک خواهد کرد.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
حمیده

سلام
یک کسب و کار اینترنتی دارم که به دنبال ارتقا اون هستم
نرم افزار فروشگاه اینترنتی شما سئو هم داره؟

3 0

زینب اسدی

من دمو فروشگاه اینترنتی پافکو رو دیدم
هم سئومحوره هم ماژولهای گسترده ای داره
تقریبا برای هر سلیقه و درخواستی راهکار داره
رفتم پافکو یه خانم دمو نرم افزار فروشگاه رو بهم نشون داد که تسلط خوبی هم رو این بحث داشت

1 1

مرتضی

سایت فروش آنلاین از ملزومات صنعت فروش شده
تمایل دارم نرم افزار فروشگاه شما رو ببینم

فرم پر کردم منتظر تماس شما هستم

3 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی فروشگاه اینترنتی
مرکز آموزش ادوبی کانکت