وبینار آموزش مجازی

با توجه به شرایط متفاوتی که در طی یک سال اخیر، در حوزه‌ی آموزش شاهد آن بوده‌ایم، پرداختن به افزایش دانش و هم‌افزایی در این حوزه، به شدت ضروری می‌نماید. در این راستا، شرکت پافکو، با همکاری کانون دانش‌آموختگان و اساتید دانشکده‌ی مهندسی صنایع دانشگاه علم‌وصنعت اقدام به برگزاری وبینار (همایش آنلاین ) تجربیات موفق دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در آموزش مجازی کرده است.
در این وبینار، به چالش‌ها و تجربیات دانشگاه‌های بزرگ در زمینه‌ی آموزش مجازی و یادگیری الکترونیکی پرداخته خواهد شد. این دانشگاه‌ها، علی‌رغم تعداد دانشجویان بالا و کاربران آنلاین زیاد، توانسته‌اند آموزش‌های باکیفیتی ارائه دهند.
واکاوی تجربیات ایشان، قطعا جامعه آموزشی کشور را به بهبود روند آموزش مجازی سوق خواهد داد.

سخنرانی اساتید منتخب دانشگاه ها

ویدیو وبینار همایش برگزار شده

آقای دکتر علی اکبر رسولی

سخنرانی جناب آقای دکتر علی اکبر رسولی

جناب آقای دکتر علی‌اکبر رسولی، مدیرعامل هلدینگ پافکو و شرکت دانش‌بنیان پژوهش افزار فردا، به عنوان برگزارکننده این همایش و ارائه دهنده زیرساخت‌های آموزش مجازی، به ایراد سخنرانی پرداخته و تجربیات دو دهه فعالیت در حوزه صنعت آموزش مجازی را با حاضرین به اشتراک گذاشتند.

 محور سخنان ایشان، بیان چالش‌های موجود در صنعت آموزش مجازی و ارائه راهکار برای آن‌ها بود:

چالش اول: نیاز به یک راهکار Total Solution، با ابعاد مختلف

چالش دوم: دریافت آموزش کار با نرم‌افزارها

چالش سوم: استقرار مناسب نرم‌افزارها

چالش چهارم: کانال‌های ارتباطی موسسات با شرکت ارائه دهنده خدمات

چالش پنجم: نیاز به راهنمایی و آموزش در خارج از زمان‌های اداری و رایج

چالش ششم:  نیاز اساتید و مدرسان به یک سیستم مجزا و کوچک

ایشان عنوان کردند که «طبق تجربه ما، بزرگترین چالش دانشگاه‌ها در آموزش مجازی، تعداد کاربر بالای 2000 نفر می‌باشد» و در ادامه به راهکارهای این چالش پرداختند.

همچنین، تهیه‌ی زیرساخت مناسب برای استقرار نرم‌افزار، کمبود شرکت‌های نرم‌افزاری قوی و نداشتن نیروی کار متخصص برای استفاده از سیستم‌های آموزش مجازی از چالش‌های موسسات آموزشی می‌باشد. از شما دعوت می‌کنیم، برای مشاهده راهکارهای پیشنهادی به فیلم سخنرانی ایشان مراجعه فرمایید.

آقای دکتر فاطمی

سخنرانی دکتر فاطمی در وبینار تجربیات موفق دانشگاه‌ها در آموزش مجازی

آقای دکتر کریم‌پور

سخنرانی دکتر کریم‌پور در وبینار تجربیات موفق دانشگاه‌ها در آموزش مجازی

جناب آقای دکتر کریم‌پور، عضو هیئت علمی گروه علوم و کامپیوتر دانشگاه تبریز، مشاور فناوری اطلاعات آقای دکتر مجیدی رئیس دانشگاه تبریز و مدیر سابق فناوری اطلاعات دانشگاه تبریز می‌باشند. بخش از سخنان ایشان در ادامه آورده شده است، برای گوش دادن به صحبت‌های کامل ایشان، ویدئوی سخنرانی ایشان را مشاهده بفرمایید.

«دانشگاه تبریز مرکز آموزش‌های آزاد و مجازی دارد و آقای دکتر بادامچی مدیر مجموعه هستند. از زمان کرونا، ال ام اس و سامانه آموزش مجازی به شکل جدی‌تری در این مرکز راه‌اندازی شده است.

برای پیشرفت در آموزش های مجازی باید به چند نکته توجه داشته باشیم:

آموزش های مجازی مختص ایام کرونا نیست. بعد از ایام کرونا نیز، باید به راه خود ادامه دهد. پس نیاز هست که دانشگاه‌ها به صورت زیرساختی و کامل عمل کنند. دو بازو برای آموزش مجازی وجود دارد: یکی از بال‌ها، وظایف مربوط به شرکت ارائه‌دهنده‌ خدمات آموزش مجازی مثل شرکت پافکو است و بال دیگر خود دانشگاه‌ها هستند. نباید فراموش کنیم که هدف شرکت‌ها و دانشگاه‌ها ارائه خدمات با کیفیت به دانشجوهاست، تا آن‌ها با آسودگی خیال به تحصیل و پیشرفت خود بپردازند.»

آقای دکتر معصومی

سخنرانی دکتر معصومی در وبینار تجربیات موفق دانشگاه‌ها در آموزش مجازی

---

آقای دکتر مزینی

سخنرانی دکتر مزینی در وبینار تجربیات موفق دانشگاه‌ها در آموزش مجازی

--

آقای دکتر نوروزی

سخنرانی دکتر نوروزی در وبینار تجربیات موفق دانشگاه‌ها در آموزش مجازی

---

آقای دکتر مفتخری

سخنان دکتر مفتخری در وبینار تجربیات موفق دانشگاه‌ها در آموزش مجازی

--

آقای دکتر یزدان‌فر

سخنرانی دکتر یزدان‌فر در وبینار تجربیات موفق دانشگاه‌ها در آموزش مجازی