• دانلود
  • ادمین
  • استاد
  • شرکت کننده

نرم افزار هاي دانلود ادوبي کانکت براي شرکت در کلاس هاي مجازي

در اين قسمت با ما همراه باشيد، تا نصب و راه اندازي ادوبي کانکت را به صورت گام به گام انجام دهيم. لازم به ذکر است که دانشجويان و دانش آموزان نيازي به دانلود و نصب نرم افزار ندارند و مي توانند با مرورگر در جلسات ادوبي کانکت وارد شوند. در صورت استفاده از مرورگر، مي‌توانند بيننده و شنونده باشند و همچنين از امکانات ميکروفون، تخته سفيد و چت استفاده کنند، اما براي اشتراک‌گذاري صفحه اسکرين يا فايل، نياز است که نرم افزار را نصب داشته باشند. بنابه آنچه گفته شد، مشخص است که مدرسين عزيز حتما بايد نرم افزار را دانلود و نصب کنند.

در گام نخست، تمام فلش پليرها و ادوبي کانکت هايي که قبلا روي سيستم نصب داشتيد را از بخش Add or remove ويندوز حذف کنيد.

در گام دوم و قبل از نصب نرم افزار ادوبي کانکت، بايد نرم افزار فلش پلير را روي سيستم موردنظر نصب کنيد

سپس نسخه ادوبي کانکت متناسب با سيستم عامل خود را از فهرست فوق دانلود کرده و نصب کنيد.

پس از اتمام مراحل نصب، روي ادوبي کانکت کليک کنيد و در صورت داشتن نام کاربري و رمز عبور وارد جلسات ادوبي کانکت شويد. در غير اين صورت به صورت مهمان و از طريق گزينه Guest وارد شويد. در صورت داشتن مشکل در ورود، مقاله نحوه ورود به جلسات ادوبي کانکت را مطالعه بفرماييد.

دانلود ادوبي کانکت Adobe Connect (پلاگين و نرم افزار) براي کساني که قصد دارند نقش مدير يا استاد يا دسکتاپ خود را به اشتراک به اشتراک بگذارند کاربرد دارد ساير شرکت کنندگان ميتوانند از نسخه html ادوبي استفاده کنند البته شرکت کنندگان(دانشجويان) هم ميتوانند پلاگين را نصب کنند و با حالت پلاگين (افزونه) وارد شوند

18 فیلم آموزشی Adobe Connect به صورت گام به گام، برای استفاده ادمین‌ها آماده شده است.

Adobe Connect: راهنمای سریع مخصوص دانش‌پذیران


پیوستن به جلسه adobe connect

جلسات ادوبی کانکت دارای URL دائمی هستند، به این معنا که جلسه‌ای که در آن برگزار می‌شود همواره باقی می‌ماند.

  1. روی لینکی که از سمت برگزارکننده برای شما ارسال شده است کلیک کنید، یا آن را کپی کرده و در مرورگر وارد کنید.
  2. صفحه لاگینِ جلسه ادوبی کانکت ظاهر می‌شود. اگر نام کاربری یا پسوردی برای حساب کاربری ادوبی کانکت ندارید، «ورود به عنوان مهمان» را انتخاب کنید، نام و نام خانوادگی خودتان را تایپ کنید و روی «ورود به کلاس» کلیک کنید.

  1. جلسه با مرورگرِ شما بالا می‌آید. اگر میزبان هنوز جلسه را شروع نکرده باشد یا امنیت جلسه به گونه‌ای تنظیم شده باشد که برای ورود، نیاز با تایید توسط میزبان باشد، شما در اتاق انتظار قرار می‌گیرید.
  2. بلافاصله بعد از تایید درخواستِ ورودِ شما توسط میزبان، اتاق جلسه ادوبی کانکت برای شما باز می‌شود.
نکته: برای استفاده از ادوبی کانکت، فقط به یک اینترنت و یک مرورگر مدرن مانند Chrome، Safari، FireFox یا Edge نیاز دارید. البته اگر از برنامه دسکتاپ ادوبی کانکت استفاده کنید، کیفیت وبکم شما بهتر می‌شود و قابلیت به اشتراک‌گذاری صفحه نمایش خود را نیز خواهید داشت.

Adobe Connect: راهنمای سریع مخصوص دانش‌پذیران


صدا در جلسه ادوبی کانکت

میزبان های جلسه ادوبی کانکت، می‌توانند کنترل کنند که شما در جلسه قابلیت ارائه صوتی و صحبت داشته باشید یا نه. شما برای ارائه صوتی، می‌توانید از بین یکی از گزینه‌های زیر انتخاب کنید:

  • استفاده از Voice over IP

با این گزینه، صدای جلسه را از طریق اسپیکرهای کامپیوتر خود می‌شنوید. اگر شرکت‌کننده‌ای در جلسه با استفاده از VoIP صحبت کند، یک نماد میکروفون در کنار نام او مشاهده خواهد شد.

در بعضی از مواقع، ممکن است میزبان‌های جلسه مجازی به شما امکان ارائه‌ی صوتی با استفاده از VoIP را بدهند. در این صورت، در قالب یک پیغام به شما گفته می‌شود که حق استفاده از میکروفونِ خود را دارید. با کلیک روی لینک Speak Now، نماد میکروفون در نوار برنامه در بالای صفحه شما فعال می‌شود.

Adobe Connect: راهنمای سریع مخصوص دانش‌پذیران

نکته: اگر در شنیدن صدای کلاس دچار مشکل هستید، پنجره‌ی مرورگرتان را یک بار ریفرش کنید. اگر با VoIP مشکل دارید، تنظیمات میکروفون و اسپیکر خود را بررسی کنید و آن را بهینه کنید.


علاوه بر VoIP، که محبوبترین و پرکاربردترین روشِ برقرای ارتباط صوتی در ادوبی کانکت می‌باشد، از روش‌های زیر نیز می‌توان استفاده کرد.

  • Integrated Telephony (ارتباط تلفنی تلفیقی)
  • Universal Voice (یک کنفرانس تلفنی غیر تلفیقی)

استفاده از وب‌کم در ادوبی کانکت

ممکن است میزبان جلسه از شما بخواهد که وب‌کم خود را روشن کرده و ویدئوی خود را به اشتراک بگذارید. در این موارد، یک دکه در پاد ویدئو ظاهر می‌شود که با کلیک روی آن وب‌کم شما به اشتراک گذاشته می‌شود. روی دکمه Start My Webcam کلیک کنید. مرورگر شما احتمالا از شما درخواست مجوز ارسال ویدئو کند. پس از اعطای مجوز از جانب شما، پیش نمایش ویدیویی وب‌کم ظاهر می‌شود. اگر از پیش‌نمایش راضی هستید، بر روی Start Sharing کلیک کنید تا تصویر شما را همه حاضرین مشاهده کنند.

همچنین، شما می‌توانيد روی آیکون وب‌کم در Application Bar کلیک کنید و نام دوربین خودتان را انتخاب کنید.

Adobe Connect: راهنمای سریع مخصوص دانش‌پذیران

تغییر استاتوس در ادوبی کانکت

در یک جلسه Adobe Connect، همچنین می‌توانید استاتوس خودتان را عوض کنید و با این کار به مجری، مدرس یا سایر شرکت‌کننده‌ها بازخورد دهید.

برای تغییر استاتوس، روی فِلِش واقع در Bar Application -> Status Option کلیک کنید، یک لیست کشویی باز می‌شود، از میانِ گزینه‌های موجد، استاتوسِ مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر از گزینه‌های بالای خط، مانند Agree یا Step Away انتخاب کنید، استاتوسِ شما باقی می‌ماند تا زمانی که خودتان آن را پاک کنید، اما اگر از گزینه‌های پایین خط، مانند Speed Up یا Applause انتخاب کنید، استاتوسِ شما، به صورت خودکار چند ثانیه بعد پاک می‌شود.

با انتخاب استاتوس، یک آیکونِ هم معنا با آن در کنار نام شما در پادِ شرکت‌کننده‌ها (Attendess pod) ظاهر می‌شود.

Adobe Connect: راهنمای سریع مخصوص دانش‌پذیران

چت در ادوبی کانکت

برای ارسال یک پیام برای همه‌ی افرادِ حاضر در کلاس آنلاین، کافیست آن را در پادِ چت (Chat pod) تایپ کنید و دکمه‌ی Enter را بزنید یا روی آیکونِ ارسال کلیک کنید. با استفاده از منوی Pod Options (واقع در بالا سمت راست) استفاده کنید، رنگ چت خود را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید یا اندازه متن را تغییر دهید.

اگر میزبانِ جلسه، چت خصوصی را فعال کرده باشد، می‌توانید به هر کدام از شرکت‌کننده‌ها یا هر کدام از گروه‌های حاضر در جلسه مجازی، پیام خصوصی ارسال کنید. برای این کار، از پادِ Attendees، نام شخصی که قصد داريد با او چت كنيد را پیدا کرده و گزینه Start Private Chat  را انتخاب کنید یا روی آیکون + در پادِ Chat کلیک کنید. چت‌های خصوصی در زبانه‌های جدایی نمایش داده می‌شوند.

اگر میزبان از یک پادِ پرسش و پاسخ (Q&A pod) به جای پادِ Chat استفاده کند، کل پیام‌ها و چت‌ها ناپدید می‌شوند و چت‌های خصوصی نیز در دسترس نخواهند بود

Adobe Connect: راهنمای سریع مخصوص دانش‌پذیران

سلام


اگر در استفاده از ادوبی کانکت- Adobe Connect تازه کار هستید، نگران نباشید. در این صفحه تمام آنچه که برای کار با این نرم افزار نیاز دارید، وجود دارد.

اگر ادمین ادوبی کانکت هستید یا قرار است به زودی این وظیفه را به عهده بگیرید، برای شما، 18 فیلم آموزشی گام به گام تهیه کرده‌ایم که در زبانه ادمین قرار داده شده است.

به همین ترتیب، اگر استاد یا دانش‌پذیر هستید، روی زبانه‌های مربوط به خودتان کلیک کنید تا راهنمای متنی و ویدئویی برای شما نمایش داده شود.

همچنین، در قسمت دانلود، برنامه های ادوبی کانکت برای ویندوز، مکینتاش، اندورید و آیفون قرار داده شده است. علاوه بر این، هر اپلیکیشنی که ممکن است در استفاده از ادوبی کانکت مورد نیازتان باشد، در قسمت دانلود موجود است.


در یادگیری ادوبی کانکت موفق باشید.