مقالات

6 راه مطمئن برای افزایش فروش+ راههای کسب درآمد بیشتر | پاوینو

افزایش فروش

این اولین چیزی است که برای افزایش فروش به شما می گوییم: تمرکز خود را بر روی مشتریان فعلی خود قرار دهید. آیا می خواهید فروش خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید؟ پس تمرکز فروش خود را از جذب مشتری جدید به سمت جذب مشتری ثابت شده خود برای خرید مجدد معطوف کنید. بهترین لیدها برای فروش، آنهایی هستند که قبلاً تبدیل به مشتری شده اند، به عبارت دیگر، یکی از مشتریان فعلی شما می باشند. در ادامه برای آشنایی با روش های افزایش فروش با پاوینو همراه باشید. این روش های مطمئن برای افزایش فروش به وفاداری مشتری نیز کمک می کند. شما می توانید برخی یا همه این ایده ها را برای افزایش فروش کسب و کارتان، امتحان نمایید.

 به این فکر کنید: اگر تجارت شما در یک شهر کوچک با 1000 نفر جمعیت واقع شده است و شما به همه افراد در آن شهر یک چرخ دنده بفروشید، شما 1000 چرخ دنده فروخته اید  و بازار خود را اشباع کرده اید. روزهای زنجیر فروش شما تمام شد. وقت آن رسیده که وسایل خود را جمع کنید و حرکت کنید؟ لازم نیست. اگر تلاش خود را برای فروش روی مشتریان خود متمرکز کنید، می توانید فروش چرخ های خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

گاهی امتحان کردن تمامی روش های افزایش فروش، به صرف وقت و هزینه زیادی نیاز دارد و گاهی علیرغم اختصاص دادن این موارد برای رشد کسب و کار، نتایج سودمندی حاصل نمی شود. ازین رو بهترین کار داشتن یک مشاور کسب و کار با تجربه است که بتواند بهترین و درست ترین روش را برای کسب و کارتان انتخاب نماید. اگر شما هم دوست دارید از بهترین مشاور کسب و کار پاوینو بهره‌مند شوید، فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید

1. یک برنامه تشویقی برای فروش تنظیم کنید

برای کارمندان فروش خود دلیل بیاورید تا هرچه بیشتر بفروشند، بفروشند و بفروشند. این روش یکی از راه های افزایش فروش موثر می باشد. چرا این همه مشاغل که برای هدایت فروش به کارمندان فروش خود متکی هستند برنامه های تشویقی در دست اجرا دارند؟ زیرا ارائه طرح های تشویقی به کارکنان فروش از جمله اختصاص مسافرت ها، هدایا یا سایر مزایای بزرگ برای مقدار مشخصی از فروش، به خوبی جواب می دهد. برنامه مشوق فروش شما باید شیرین، ساده و قابل دستیابی باشد.

2. کارکنان فروش خود را به فروش پیشنهادی تشویق کنید

اساساً، فروش پیشنهادی شامل افزودن محصولات یا خدمات مرتبط به خط محصول شما و آسان و ضروری ساختن آن برای خرید توسط مشتریانتان می باشد. فقط قرار دادن محصولات بیشتر در مجاورت محصولات معمول شما کار زیادی در راستای افزایش فروش از پیش نمی برد. چگونه می توانید فروش را افزایش دهید؟ مشتری را به نفع خود ترغیب نمایید.

افزایش فروش

3. از قبل به مشتریان خود اطلاع دهید.

اگر پیش فروش یا فروش فوق العاده دارید، این موضوع را به مشتریان خود بگویید. آنها برمی گردند و احتمالاً برخی از دوستان را نیز با خود می آورند و فروش شما را بیش از پیش افزایش می دهند. و فراموش نکنید می توانید با ایمیل، تماس با آنها یا ارسال پست در شبکه های اجتماعی، به مشتریان خود اطلاع بدهید.

بیشتر بخوانید: چرا باید روی ایمیل مارکتینگ سرمایه گذاری کرد؟

4. مشتریان خود را ردیف کنید

باید یک تفاوت واضح و آشکار بین مشتریان عادی و سایر مشتریان وجود داشته باشد، تفاوتی که به مشتریان عادی شما نشان می دهد برای آنها ارزش قائل هستید. اگر با همه مشتریان همچون "فردی غریبه در خیابان" رفتار شود، چگونه می توانید از مشتری وفاداری انتظار داشته باشید. روش ها و انواع فروش مختلفی وجود دارد که می توانید به مشتریان عادی خود نشان دهید که برای آنها ارزش قائل هستید، از استقبال ساده از آنها تا ارائه اعتبار منظم یا تخفیف های منظم .

5. یک برنامه پاداش به مشتری ایجاد کنید

همه ما با برنامه های پاداش به مشتری که بسیاری از مشاغل بزرگ اجرا کرده اند آشنا هستیم. اما هیچ دلیلی وجود ندارد که یک تجارت کوچک نیز نتواند برنامه پاداش مشتری داشته باشد. این کار می تواند به سادگی تخفیف در روز تولد مشتری یا روش پیچیده ای مانند سیستم امتیازاتی باشد که جوایز مختلفی مانند تخفیف در کالاها را کسب می کند. درست است، برنامه های پاداش می تواند به ایجاد وفاداری مشتری و افزایش فروش کمک کند. دانستن برخی از تکنیک های فروش ساده می تواند تاثیر چشمگیری بر کسب و کارتان بگذارد.

6. نمونه های رایگان را توزیع کنید

چرا بسیاری از مشاغل هنگام خرید کالایی از آنها، نمونه های رایگان سایر محصولات را ارائه می دهند؟ زیرا می تواند از بسیاری جهات فروش را افزایش دهد. مشتری که کالای اصلی را خریداری کرده ممکن است نمونه کالای جدید را امتحان کند و دوست داشته باشد و مقداری از آن را نیز بخرد. یا ممکن است نمونه را به شخص دیگری منتقل کنند که ممکن است محصول را امتحان کند و مشتری جدید شود. حداقل مشتری اصلی در فکر شرکت شما خواهد بود و ممکن است که در مورد محصولات شما به دیگران بگوید. برای آشنایی با موارد بیشتر، تکنیک های فروش حضوری را بخوانید.

فروش خود را با تلاش کمتر افزایش دهید

جذب مشتری جدید کار خوبی است. اما جذب مشتری جدید تنها راه افزایش فروش شما نیست. در واقع، این راه سختی است که برای رسیدن به فروش بیشتر می توان در پیش گرفت. تغییر تمرکز فروش به سمت جذب مشتریان فعلی شما می تواند فروش مکرر را افزایش دهد و با سرعت بیشتری تجارت شما را رشد دهد. وفاداری مشتری را تقویت کنید و در مسیر رشد فروش بزرگتر باشید. فروش را با تلاش کمتری افزایش دهید.

چگونه می توان درآمد بیشتری در تجارت کسب کرد

تنوع بخشیدن به جریان درآمد شما برای کسب درآمد بیشتر در تجارت، توصیه ای قدیمی است، اما در شرایط سخت اقتصادی، توصیه ای است که ارزش آن را دارد تا امتحان شود. یکی از کم خطرترین و کم هزینه ترین راه های موفقیت آمیز برای افزایش درآمد کسب و کار، استفاده بهتر از دارایی ها و منابع موجود است. تمام ایده های زیر روش هایی است که شما می توانید بدون صرف هزینه زیادی برای انجام آنها، درآمد بیشتری برای کسب و کار خود به دست آورید.

افزایش فروش در اینستاگرام

1.بخشی از محل کار خود را اجاره دهید

اگر صاحب یا مالک  فضای تجاری خود هستید، بد نیست به این بیاندیشید که آیا واقعاً به تمام فضای فعلی خود نیاز دارید؟ در غیر این صورت، می توانید با اجاره بخشی از فضای خود به مشاغل دیگر، درآمد بیشتری کسب کنید. بسیاری از مشاغل کوچک وجود دارند که فقط به گوشه‌ای یا اتاقکی کوچک احتیاج دارند. یا شاید شما یک اتاق بلااستفاده دارید که تجارت دیگری می تواند از آن به عنوان فضای اداری استفاده کند. همچنین فضای انبار بلا استفاده، گاراژ یا سوله نگهداری وسایل خالی قابل اجاره را در نظر بگیرید (در محیط های شهری فضای ذخیره سازی می تواند هزینه بالایی داشته باشد). اگر می توانید برخی از موارد اضافی مانند استفاده مشترک از اتاق کنفرانس و دسترسی به اینترنت، چاپگرها، دستگاه های کپی، دستگاه قهوه ساز و غیره را اضافه کنید، می توانید درآمد حاصل از فضای اجاره دفتر اضافی را افزایش دهید. شما می توانید با اجاره دادن فضای دیگر به مشاغلی که مکمل کسب و کار شما است، و حتی فرصتی برای تبلیغات متقابل دارد، مزیت بیشتری کسب کنید. به عنوان مثال، اگر صاحب مشاغل تعمیر وسایل نقلیه هستید و با یک شرکت جزئیات خودرو خرده فروشی  مشارکت دارید، می توانید خدمات یکدیگر را ارتقا دهید و مشتری بیشتری جذب کنید.

2.تمرکز فروش خود را تغییر دهید

یکی از ساده ترین راه ها برای کسب درآمد بیشتر معمولاً نادیده گرفته می شود: جلب مشتری های فعلی خود برای خرید بیشتر محصولات و یا خدمات. تغییر تمرکز فروش به سمت جذب مشتری فعلی به جای جذب مشتری جدید، همانطور که پیشتر گفتیم از نظر اقتصادی کاملاً منطقی است زیرا مشتریان فعلی شما از قبل جذب شده اند و اعتماد کرده اند. آنها شرکت و محصولات شما را می شناسند و فروش به آنها راحت تر است. اگر می خواهید فروش خود را به مشتریان موجود افزایش دهید، باید مطمئن شوید که با آنها رفتار صحیحی دارید.

3.کارمندان خود را قرض دهید

آیا افراد مستعد و با تجربه برای شما کار می کنند؟ شاید بتوانید آنها را با سایر مشاغل به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال، اگر مدیران استثنایی دارید، می توانید آنها را در شرکت های دیگر استخدام کنید تا تمرینات مربوط به تیم سازی و مهارت های مدیریتی را انجام دهند. ازین طریق شبکه سازی در کسب و کار را نیز ممکن می سازید. از دیدگاه کارمندان، کار در مشاغل دیگر می تواند از این جهت سودمند باشد که به آنها امکان می دهد تجربیات ارزشمندی را در سازمان دیگری بدست آورند. نکته دیگر در مورد این ایده، قرض دادن کارمندان برای جلوگیری از اخراج آنها است، به اشتراک گذاری کارمندان با یک شرکت دیگر برای مدت زمان مشخص و سپس بازگرداندن آنها در صورت نیاز میباشد (ترتیبی که باید با قرارداد انجام شود.)

4.خدمات یا محصولات با ارزش افزوده اضافه کنید

گنجاندن خدمات یا محصولات با ارزش افزوده یکی دیگر از اقدامات عالی تجاری برای کسب درآمد بیشتر است. با بررسی محصولات و خدمات خود و ایجاد لیستی از خدمات اضافی یا محصولاتی که ممکن است مشتریان شما به آنها علاقه مند شوند، درآمد بیشتری کسب کنید. سپس یکی را انتخاب کنید که فکر می کنید بیشترین درآمد را برای تجارت شما دارد و آن را آزمایش کنید. محل کسب و کار، دارایی فکری، محصولات ، خدمات، مشتریان و کارمندان شما همه دارایی ها و منابعی هستند که ممکن است درآمد شما را تا آنجا که می توانند افزایش دهند. با در نظر داشتن ایده "چگونه می توان در تجارت کسب درآمد بیشتری کسب کرد" ، نگاهی دیگر به کسب و کار خود بیندازید و ببینید آیا از برخی از دارایی های شما کم استفاده می شود یا خیر. غالباً راه هایی که کسب و کار ما می تواند درآمد بیشتری کسب کند در مقابلمان است. ما فقط باید آنها را بشناسیم.

5.سود را با کاهش هزینه ها افزایش دهید

یکی از راه های دیگر برای افزایش سود، کاهش هزینه ها است و روش های زیادی برای این کار وجود دارد. برای ایده در مورد چگونگی کاهش هزینه های کسب و کار خود، مقالات سیستم سازی در کسب و کار را مطالعه نمایید.

شما می توانید برای دریافت مشاوره کسب و کار فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید
نظرات کاربران
حسینی

به نظر من برای افزایش فروش باید استراتژی فروش و بازاریابی قوی داشته باشیم.

0 0

مجید صمدی

ما برای افزایش فروش طرح سیستم سازی رو اجرا کردیم که نتیجه خوبی هم برامون داشت.

0 0

محسن ایلخانی

باید برای افزایش فروش توجه ویژه ای هم به مشتریان فعلی داشته باشیم چون اونا میتونن مشتری های جدیدی رو برای ما جذب کنن با دوباره از ما خرید کنن.

0 0

شاهین غفاری

اینکه در صورت امکان گاهی به صورت رایگان ارائه خدمات و محصول و سرویس به مشتریان داشته باشیم به افزایش فروش کمک بزرگی کرده ایم.

0 0

فرشته مردی

کنترل هزینه ها و کاهش هزینه های مازاد ، افزایش فروش و سوددهی را نتیجه خواهد داد‌.

0 0

دارا آذری

استراتژی فروش یکی از راه های افزایش فروش و جذب مشتریه.

0 0

پروین تاری

داشتن استراتژی فروش در افزایش فروش موثر است.

0 0

لادن بیاتی

توجه به میزان رضایت شغلی کارمندان میتواند در افزایش فروش و کیفیت روند کار هم تاثیر داشته باشد.

0 0

علی جاجرودی

سلام من یک فروشگاه پوشاک دارم و نه تنها افزایش فروش ندارم بلکه فروشم بسیار کم شده و به فکر تغییر شغل هستم.شما در این زمینه میتونید من رو راهنمایی کنید؟

0 0

ادمین سایت

درود و سپاس
شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره، فرم درخواست مشاوره پر کنید و یا با شماره ای در سایت قرار گرفته تماس بگیرید.

0 0

کیوان زیارتی

به نظرم ارائه خدمات ویژه برای مشتریان می تواند به جذب مشتری و افزایش فروش کمک کند.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید