مقالات

چگونه فروش در اینستاگرام را در سال 2021 افزایش دهیم؟ | پاوینو

افزایش فروش در اینستاگرام

اینستاگرام امروزه یکی از محبوب ترین برنامه های شبکه های اجتماعی در جهان است و افزایش فروش در اینستاگرام از مهم ترین دغدغه های صاحبان کسب و کار می باشد. اکنون ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال از افراد عادی، نویسندگان محتوا و وبلاگ نویسان، بازاریابان و صاحبان مشاغل دارد. بنابراین می تواند در مقایسه با سایر سیستم عامل های اجتماعی، مخاطبان منحصر به فردی را برای شما فراهم کند. شما می توانید از آن به منظور رشد کسب و کار و تقویت نتیجه کار خود استفاده کنید. اگر می خواهید دنبال کنندگان خود را حفظ کنید و تأثیرات خود را افزایش دهید، باید محتوای آموزنده ایجاد کرده و تعامل کافی را کسب نمایید. بازاریابی در اینستاگرام می تواند آسان باشد، اگر این کار را بر اساس یک استراتژی کارآمد انجام دهید. اگر قصد افزایش فروش در اینستاگرام را در سال2020 دارید با پاوینو همراه باشید.

در این مقاله، سعی خواهیم کرد برخی توصیه های کاربردی بازاریابی را برای بهینه سازی فعالیت های تجاری خود در اینستاگرام و افزایش فروش در اینستاگرام، توضیح دهیم! شما همچنین می توانید برای دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ با مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشید. کافی است فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید

پروفایل تجاری

اولین اقدام مهمی که باید انجام دهید ایجاد پروفایل تجاری در اینستاگرام است. فقط با انتخاب گزینه‌ی "تغییر به بیزینس اکانت" در تنظیمات، شما:

  • روشی آسان برای تماس با شما دقیقا مانند یک وب سایت در اختیار دنبال کنندگانتان قرار می دهد.
  • می توانید بدون ابزارهای تبلیغاتی فیس بوک تبلیغ کنید.
  • همچنین می تواند به Insights، ابزاری بسیار مفید برای تجزیه و تحلیل داده ها جهت ارزیابی عملکردتان، دسترسی پیدا کنید.

افزایش فروش در اینستاگرام

Insights

براساس کمک اینستاگرام: "Instagram Insights" به شما این امکان را می دهد درباره دنبال کنندگان و نحوه عملکرد محتوای خود با مخاطبانتان بیشتر بیاموزید. با استفاده از Insights، می توانید آماری مانند تعداد بازدیدها، تعداد ذخیره کردن ها و غیره را بررسی کنید. همچنین می توانید درباره سن، جنسیت، موقعیت مکانی و بیشترین ساعات فعالیت دنبال کنندگان خود اطلاعات داشته باشید. برای دانستن نحوه تعامل دنبال کنندگان با محتوای شما، از این ابزار رایگان نهایت استفاده را ببرید. این برای استراتژی مارکتینگ در شبکه های اجتماعی و افزایش فروش در اینستاگرام شما ضروری است.

استوری ها

یکی دیگر از ابزارهای رایگان، که می توانید با استفاده از آن دنبال کنندگان خود را افزایش داده و آنها را ترغیب به خرید محصول و خدمات خود کنید، Stories است. انواع مختلفی از محتوا مانند عکس، فیلم کوتاه، لایو یا بومرنگ وجود دارد که می توان از طریق آنها Stories های جذاب تهیه کرد. به یاد داشته باشید که Instagram Stories نوعی نمایش پرده ای است و کاربران می توانند فقط به مدت 24 ساعت آنها را تماشا کنند. با این حال، هر زمان که بخواهید می توان آنها را ذخیره و دوباره ارسال کرد. عکس ها و فیلم ها در توالی‌ای نمایش داده می شوند که شما به استوری اضافه کرده اید.

تگ کردن اکانت های دیگر در Stories یکی دیگر از جنبه های مهم آن برای اکانت های شخصی یا تجاری است. اینکار می تواند در همکاری شما با برند های دیگر یا حتی اینفلوئنسرها جهت افزایش فروش در اینستاگرام موثر باشد.

افزایش فروش در اینستاگرام

اینفلوئنسرها

یکی از مقرون به صرفه ترین روش ها برای دستیابی به مخاطبان خاص و افزایش دنبال کنندگان، بازاریابی اینفلوئنسرها  است. مردم همیشه از پیشنهادات افراد با نفوذ پیروی می کنند. بنابراین، اگر اینفلوئنسرها محصولات یا خدمات خاصی را ارائه دهند، افراد بیشتری آنها را خریداری می کنند. بر این اساس، شما باید با شناسایی اینفلوئنسرهای  فعال در جایگاه خود شروع کنید. بهتر است از ابزارهایی مانند Crowdfire و Awario برای یافتن اینفلوئنسرهای بسیار جذاب استفاده کنید.

مهم است که بدانید بسیاری از افراد تأثیرگذار نمی توانند محصولات یا خدمات شما را به خوبی تبلیغ کنند، اگرچه هزاران دنبال کننده داشته باشند. دستیابی به اطلاعات دقیق در مورد افراد تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی، به ویژه در اینستاگرام، بسیار مهم است چرا که همانقدر که این روش می تواند سبب افزایش فروش در اینستاگرام شود، اگر فرد مناسبی را برای این کار انتخاب نکنید ممکن است علی رغم صرف هزینه برایتان تاثیری نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: نحوه ایجاد Guide اینستاگرام: راهنمای گام به گام

پست های تولید شده توسط کاربر

یکی دیگر از تکنیک های مهم برای افزایش فروش در اینستاگرام شما استفاده از پست های کاربران برای تأثیرگذاری بر مردم جهت خرید محصولاتتان است. وقتی مردم ببینند افراد عادی دیگری از محصول شما استفاده می کنند، به احتمال زیاد مشتری شما خواهند شد. همچنین این روش، ساده ترین راه ایجاد محتوا برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی بدون صرف وقت و هزینه است. بنابراین، از مشتریان خود بخواهید که تصاویر با کیفیتی را با محصول خود گرفته و برای شما ارسال کنند.

در واقع، شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و سبب افزایش فروش در اینستاگرام شوید. بسیاری از افراد دوست دارند در صفحات مهم دیده شده و به فردی مشهور تبدیل شوند. وقتی از عکس های آنها در صفحه خود استفاده می کنید، آنان قطعاً آن را با تگ کردن شما به اشتراک می گذارند که دنبال کنندگان بیشتری برایتان به همراه خواهد داشت. البته، شما باید عکس ها را دقیق و متناسب با محتوای خود انتخاب کنید. بدین منظور توصیه می کنیم تکنیک های فروش را بیاموزید.

پست های برنامه ریزی شده

یکی از بدترین اشتباهاتی که می توانید در اینستاگرام مرتکب شوید، پست گذاشتن بدون محدودیت و بدون برنامه مشخص است. اگر دنبال کنندگان شما هر زمان که برنامه را باز کرده و وارد اینستاگرام می شوند با تبلیغات شما در فید خود روبرو شوند، احتمالاً ازینکه شما را فالو کرده اند پشیمان شوند. بنابراین، شما باید یک روش کارآمد برای تعادل بخشیدن به حضور خود در صفحه آنها در پیش بگیرید. به عبارت دیگر، شما نباید کاربران را با پست هایی با مضمون "لطفاً آن را بخرید" اذیت کنید. باید سعی کنید روزهای اوج هفته و همچنین ساعات پیک روز را که کاربران آنلاین هستند، پیدا کنید تا بتوانید سبب افزایش فروش در اینستاگرام خود شوید.

البته تدوین چنین چیزی به خصوص برای کسب و کارهای بین المللی آسان نیست. اما بسته به کشور خود می توانید با ارسال پیام در اولین و آخرین روزهای کاری هر هفته شروع کنید. همچنین، ساعات اول و آخر هر روز کاری تقریباً محتمل ترین زمان حضور در رسانه های اجتماعی برای بسیاری از افراد است. سپس می توانید واکنش ها را ردیابی کرده و برنامه پست گذاشتن در اینستاگرام خود را مطابق با آن بهینه کنید. در این زمینه می توانید از Insights کمک بگیرید. وقتی زمان های خاصی را برای ارسال مطالب داشته باشید، به مرور کاربران در آن زمان ها منتظر شما خواهند بود و از شما استقبال خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:  الگوریتم اینستاگرام در سال 2021 چگونه کار می کند؟

ابزارهای اتوماسیون

شما می توانید از چندین ابزار اتوماسیون مفید استفاده کنید تا به طور مداوم در سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی ظاهر شوید. بسیاری از برندها برای بهینه سازی حضور خود در شبکه های اجتماعی از اتوماسیون استفاده می کنند. اینکار به ویژه هنگامی که چندین حساب را در سیستم عامل های مختلف اجرا می کنید، بسیار مفید است. با استفاده از AgoraPulse ، Hootsuite،Buffer ، Crowdfire و CoSchedule می توانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. همچنین، با استفاده از ابزارهای اتوماسیون شبکه های اجتماعی، امکان اشتباه در هنگام ارسال پست به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

محتوای خلاقانه

شاید مهمترین مسئله در بازاریابی دیجیتال تولید محتوا باشد. تمام مطالب شما باید جدید، خلاقانه و آموزنده باشند. بدون یک محتوای خوب، شما نمی توانید نام برند خود را معروف کنید، بنابراین تمام تکنیک های فوق بی فایده می شوند. اگر می خواهید مخاطبان خود را به طور موثر تحت تأثیر قرار دهید، بهتر است جنبه های اصلی مغز انسان را مطالعه کنید. در واقع، رفتارهای منطقی و احساسی مشتریان شما به ترتیب از طرف چپ و راست مغز کنترل می شوند. برای جلب توجه مخاطبان خود باید هر دو را در محتوای خود در نظر بگیرید. خلاقیت کلید دستیابی به چنین محتوای تأثیرگذاری است که ذهن مخاطب شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

خوشبختانه، اینستاگرام یک پلت فرم کاملاً تصویری است، بنابراین شما فقط باید مراقب محتوای چند رسانه ای باشید. البته تأثیر چندرسانه ای بیش از متن است و تنها موضوعی که باید در نظر داشته باشید استفاده از گرافیک های با کیفیت و خلاقانه در پست های شما است.

فراموش نکنید که برای تعامل موثرتر با دنبال کنندگان خود و افزایش فروش در اینستاگرام از زیرنویس های خلاقانه، هشتگ ها، نظرات، پاسخ ها و ... استفاده کنید. از نظرسنجی ها برای پرسیدن نظر فالوورها در مورد کیفیت محتوای خود استفاده کنید. فقدان خلاقیت حتی می تواند منجر به افت چشمگیر فالوور های اینفلوئنسرها شود. سرانجام، آنها باید حساب اینستاگرام خود را با قیمت بسیار پایین برای فروش قرار دهند.

بیشتر بخوانید: بازاریابی اینترنتی چیست؟

نتیجه

بازاریابی دیجیتال کار ساده ای نیست و شما باید عمیق تر مطالعه کنید و سخت تلاش کنید تا به یک بازاریاب موفق تبدیل شوید. شما باید یک برنامه جامع برای استفاده دقیق و کارآمد از تمام تکنیک های فوق داشته باشید. همچنین باید به دقت تغییرات نگرش ها و روندها را مشاهده کنید. آماده بودن قبل از تغییرات بسیار مهم است تا بتوانید از رقبا جلو بزنید.

برای دریافت مشاوره از بهترین مشاور کسب و کار پاوینو، همین حالا فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید

 منبع: www.en.rockcontent.com
نظرات کاربران
المیرا قریشی

برای افزایش فروش در اینستاگرام باید استراتژی اصولی داشته باشیم.

0 0

پروانه تقی پور

این روزا تبلیغات از طریق صفحات اینفلوئنسرها موجب افزایش فروش در اینستاگرام شده.

0 0

شیلااااااا

در صفحه کاریمون در اینستاگرام باید تولید محتوای خلاقانه برای جذب مخاطب داشته باشیم.

0 0

کمند یاری

طراحی هشتگ های اصولی در اینستاگرام یکی از راه های افزایش مخاطب و افزایش فروش در اینستاگرام است.

0 0

بهاره رحیمی

استخدام یک ادمین حرفه ای و تمام وقت کمک بزرگی به افزایش فروش در اینستاگرام میکنه.

0 0

ناهید فرقانی

برای افزایش فروش در اینستاگرام باید الگوریتم اینستاگرام را به خوبی بشناسیم و کسب و کار خودمون رو با آپدیت های اون به روزرسانی کنیم.

0 0

درسا یعقوبی

تبلیغات از طریق صفحات معتبر و پر بازدید می تواند ما را به افزایش فروش در اینستاگرام برساند.

0 0

عیسی مهدوی

افزایش فروش در اینستاگرام از طریق بازاریابی اینترنتی و اصولی میتواند به برندینگ هم کمک زیادی کند.

0 0

راحله سیاحتی

بهتر است برای جذب مخاطب بیشتر در اینستاگرام و افزایش فروش در اینستاگرام از الگوریتم جدید اینستاگرام مطلع باشیم.مثلاً روش فالو آنفالو دیگه منسوخ شده و نباید این کار رو انجام بدیم.

0 0

درسا صادقی

تولید محتوا متناسب با نوع کسب و کار و همچنین استفاده درست از هشتگ از راهکار های موثر افزایش در اینستاگرام است.

0 0

بهار طهماسبی

استوری ها اگر به صورت مداوم بیانگر روند کسب و کار باشند و مخاطب را با خود همراه کنند صد در صد به افزایش و جذب مشتری و افزایش فروش در اینستاگرام کمک میکنند.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید