مقالات

10 روش شبکه سازی برای افراد خلاق | پاوینو

 شبکه سازی

بسیاری از ما ایده شبکه سازی را دوست نداریم، یا به این دلیل که خیلی رسمی به نظر می رسد، یا اینکه شبکه می تواند احساس غیر طبیعی داشته باشد. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که روش های موثری برای شبکه سازی وجود دارد و لازم نیست بیش از حد رسمی یا اجباری باشد. "شبکه سازی" لازم نیست در یک اتاق بزرگ با غریبه ها انجام شود. مطمئناً، شبکه سازی موثر می تواند به این شکل باشد، اما شما می توانید به راحتی در محیطی ساکت و با شخصی که می شناسید شبکه سازی کنید. برای آشنایی با روش های شبکه سازی با پاوینو همراه باشید.

در زیر روش های موثر شبکه سازی را بیان کرده ایم. شما می توانید به راحتی این ایده ها را در شیار حرفه ای خود بگنجانید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره از بهترین مشاور کسب و کار پاوینو فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید

بیایید شروع کنیم!

جلسه ای به صرف قهوه

ممکن است در هنگام خواندن قهوه، چشمان خود را بچرخانید و تعجب کنید. این توصیه ممکن است ساده به نظر برسد، اما به خاطر داشته باشید که چرا متخصصان در این نوع محیط ها با هم ملاقات می کنند. یک کافه یا رستوران می تواند شرایط کاری رسمی را به فضایی دوستانه تبدیل کند. شما می توانید از این فرصت برای نشان دادن شخصیت خود استفاده کنید و می توانید این زمان را صرف درخواست مشاوره تخصصی نمایید. علاوه بر این، شما در حال آماده کردن زمینه ای برای ایجاد یک رابطه حرفه ای هستید که بعدا می توانید از آنها کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: مهم ترین مهارت های لازم جهت شبکه سازی

حضور در نمایشگاه های شغلی

حضور در نمایشگاه های شغلی یکی از راه های افزایش فروش نمایشگاه های شغلی ممکن است ترسناک به نظر برسند، اما اگر دانشجو باشید یا به دنبال حرکت شغلی بعدی خود باشید، این ایده در راستای شبکه سازی کاملا به نفع شما است. نمایشگاه های شغلی معمولاً رایگان هستند و اغلب توسط دانشگاه ها و شرکت های منطقه شما حمایت مالی می شوند. این بدان معناست که اگر به دنبال فرصت هایی در یکی از شهرهای اطراف هستید، می توانید در یک نمایشگاه شغلی در آنجا شرکت کنید. اینگونه فضاها به شما این امکان را می دهد که با افرادی که به دنبال استخدام هستند دست بدهید و کارت ویزیت تجارت رد و بدل نمایید.

 شبکه سازی

کار داوطلبانه

انجام کار رایگان همیشه جذاب به نظر نمی رسد، به خصوص برای افرادی که قبلاً بیشتر روزهای خود را به کار مشغول بوده اند. با این حال، روش های زیادی وجود دارد که می توانید داوطلبانه وقت خود را حفظ کرده و همچنان با برقراری روابط شبکه سازی کنید. مثلا ممکن است تجارتی در راستای شبکه سازی و رشد کسب و کار خود، با کمپانی دیگری به صورت داوطلبانه و رایگان همکاری نماید.

ارائه خدمات خود به خیریه های محلی را در نظر بگیرید. مثلا ممکن است تخفیف یا یک ساعت رایگان از وقت خود را در یک قرعه کشی ارائه دهید. حتی ممکن است در زمینه ای که می خواهید دنبال کنید، برای فرصت های داوطلبانه اقدام نمایید. اینها همه روش های برقراری ارتباط و شبکه سازی جدید با کسانی است که ممکن است در آینده به خدمات شما نیاز داشته باشند.

گروه های رسانه های اجتماعی

گروه های فیس بوک و گروه های لینکدین برای ملاقات با افراد در زمینه کاری شما و شبکه سازی بسیار مناسب هستند، خصوصاً اگر از راه دور یا در مناطق روستایی کار می کنید. اگر دوستانی دارید که در زمینه کاری شما کار می کنند، از آنها سوال کنید که آیا در گروه مرتبطی عضو هستند یا خیر، و اگر هستند چه گروهی می باشد.

اگر به تنهایی گروه هایی را پیدا می کنید، کمی تحقیق نمایید. LinkedIn خوشبختانه یافتن و درخواست دسترسی به گروه ها را ساده می کند. یافتن گروه های فیس بوک نیز اغلب آسان است، خصوصاً اگر دوره وب را گذرانده اید که دارای یک گروه فیس بوک وابسته باشد.

پیدا کردن / شروع یک Meetup

Meetup برنامه ای است که ایجاد و برنامه ریزی آن را برای کلوپ ها و رویدادها آسان می کند. علاوه بر این، این برنامه یک منبع عالی برای مشاغل محلی است. سایت رایگان است، بنابراین ثبت نام کرده و علایق خود را انتخاب کنید. اگر در زمینه رشته خود Meetups محلی پیدا کردید، در این رویدادها شرکت کنید؟ میزبانی یک رویداد را در نظر بگیرید. (به خاطر داشته باشید، با این حال، سازمان دهنده ی یک گروه Meetup برای اداره گروه خود مجبور به پرداخت هزینه اشتراک است.) اگر به دنبال کاهش هزینه ها هستید، ممکن است بتوانید از امکانات کم هزینه برای میزبانی Meetup خود استفاده کنید، مانند دفتر شرکتتان، یک کتابخانه محلی یا یک سازمان غیرانتفاعی در جامعه خود.

بیشتر بخوانید: چگونه می توان تجارت کوچک خود را به یک تجارت بزرگ تبدیل کرد؟

دوره های وب و وبینارها

در بالا ما بحث کردیم که چگونه دوره های وب می توانند شما را با گروه های فیس بوک آشنا کنند. دوره های وب همچنین می تواند شما را با کارفرمایان و فرصت های شغلی آشنا نماید و برای شبکه سازی کمک بزرگی باشد. اگر گزینه ای برای ارسال نظر یا ایمیل دارید، این کار را انجام دهید تا افراد را مطلع سازید. بحث ها را با اشتیاق ادامه دهید تا علاقه به کار شما افزایش یابد.

 شبکه سازی

همایش ها

گرچه بسیاری از کنفرانس ها می توانند گران قیمت باشند، اما ارزش آن را دارند که وقت و هزینه خود را صرف کنید. کنفرانس ها نه تنها غالباً فرصت های آموزشی را فراهم می کنند، بلکه محیطی را ایجاد می نماید که باعث ایجاد ارتباطات واقعی و شبکه سازی موثر شود. اگر پول برایتان مهم است، کنفرانس های تحقیقاتی را در منطقه خود با قیمت های مقرون به صرفه جستجو کنید. همچنین ممکن است بخواهید گزینه ها را با کارفرمای خود در میان بگذارید، زیرا بسیاری از شرکت ها با خوشحالی هزینه کنفرانس ها را به عنوان سرمایه گذاری مناسب منابع انسانی خود پرداخت می کنند.

بیشتر بخوانید: برای داشتن کسب و کاری موفق چه باید کرد؟

بیان مسئله

اگر بیکار هستید یا به دنبال تغییر صنایع کسب وکار خود می باشید، شرم آور نیست که به دیگران بگویید در بازار مشغول به کار هستید؟ اگر افراد بدانند که به دنبال کاری هستید، فرصت هایی را به شما پیشنهاد می دهند. در بیشتر موارد، مردم مشتاق کمک کردن هستند. به علاوه، بسیاری از شرکت ها رزومه را در طول سال می پذیرند. رزومه خود را ارسال کنید و اهداف خود را به دیگران بگویید. این یک روش ارگانیک برای ملاقات متخصصان صنعت مورد نظر شماست. اطرافیان شما ممکن است رابطی برای شبکه سازی در کسب و کار شما باشند.

ارسال ایمیل

ارسال نامه الکترونیکی ترسناک به نظر می رسد، اما هر کسی که درخواست کار کرده است می داند که تجارت می تواند یک بازی اعداد باشد. هرچه ایمیل های بیشتری ارسال کنید، احتمال دریافت پاسخ از طریق ارتباطات بالقوه و کارفرمایان بیشتر است. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه ایمیل های مناسب بنویسید که به شبکه سازی منتهی گردد. هنگام نوشتن یک پیام، مهم است که شخصی و مرتبط باشید. به عنوان مثال، ممکن است بگویید: "سلام ، فلانی هستم. من از مقاله شما در مورد x لذت بردم" یا " سلام، فلانی ام، دیدم شما درباره y صحبت می کنید." از آنها مشاوره بخواهید و خدمات خود را برای آینده ارائه دهید. و به یاد داشته باشید، این فرصتی است برای ترکیب سایر تکنیک های بازاریابی موثر در رویکرد شما.

بیشتر بخوانید: چرا باید روی ایمیل مارکتینگ سرمایه گذاری کنیم؟

در تماس ماندن

پس از ایجاد اتصال و شبکه سازی، حفظ آن مهم است. ملاقات با مردم بسیار خوب است، اما فراموش کردن کسانی که عضو منظم محافل حرفه ای شما نیستند بسیار آسان است.

با اظهار نظر در مورد پست ها، ادامه دیدار در هنگام صرف قهوه یا ناهار و ارسال پیام هایی با مضمون شخصی مانند "این مقاله آخرین مکالمه ما را به من یادآوری کرد" یا "یادم است که این اینفلوئنسر را دوست داشتید، آیا اخبار اخیر آنها را دیدید؟ " در تماس بمانید. این نشان می دهد شما نه تنها در شبکه سازی، بلکه در ارتباطات پایدار نیز سرمایه گذاری کرده اید.

پیشنهاد شما برای شبکه سازی چیست؟ آیا روش موثر دیگری را می شناسید؟ نظرات خود را در ادامه برایمان ارسال نمایی.

برای دریافت مشاوره راه اندازی کسب و کار از پاوینو، فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید

 منبع: www.business2community.com
نظرات کاربران
آرش بقایی

حضور در نمایشگاه ها برای شبکه سازی و ایجاد ارتباط با افراد و مشاغل مرتبط خیلی به رشد کسب و کار کمک میکنه‌.

1 0

مونا طاهر زاده

شبکه سازی در افزایش جذب مشتری و افزایش فروش تاثیر به سزایی دارد.

1 0

هدیه صالحی

مهارت های خیلی بیشتر برای شبکه سازی هست اما حضور در نمایشگاه های کسب و کاری به رونق فروش و شناخت رقبا و تاثیر در افزایش فروش کمک می کند.

1 0

امیر جمالی

نکات بسیار خوبی را در روش های شبکه سازی برای افراد خلاق بیان کردیدوممنون از مقاله خوبتون

0 1

امیر جمالی

نکات بسیار خوبی در روش های شبکه ساری برای افراد خلاق بیان کردید.ممنون از مقاله خوبتون

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید