مقالات

الگوریتم اینستاگرام در سال 2021 چگونه کار می کند؟ | پاوینو

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام در واقع چگونه کار می کند؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده و باعث سردرگمی بسیاری شده است. در ادامه ما به بررسی نحوه کار الگوریتم اینستاگرام برای پست های فید، استوری ها، صفحه اکسپلور، فیلم های IGTV و غیره می پردازیم. به علاوه، نکات مهم ما را درباره الگوریتم اینستاگرام کشف خواهید کرد، بنابراین می توانید برای تجارت یا نام تجاری خود تعامل بیشتری داشته باشید. با پاوینو همراه باشید.

الگوریتم اینستاگرام در سال 2021

اگر زمان زیادی را در اینستاگرام گذرانده باشید، می دانید که الگوریتم اینستاگرام می تواند به طرزی مرموز رفتار کند.اما وقتی بفهمید که این الگوریتم دست نیافتنی چگونه کار می کند، می توانید استراتژی محتوای خود را متناسب با آن تنظیم کنید. آماده هستید تا در سال 2021 با الگوریتم اینستاگرام سبب رشد کسب و کار خود شوید؟ در اینجا همه مواردی است که باید بدانید:

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام برای ارسال مطالب در سال 2021

6 فاکتور اصلی وجود دارد که بر الگوریتم اینستاگرام برای ارسال مطالب تأثیر می گذارد:

 1. علاقه
 2. ارتباط
 3. به موقع بودن
 4. فرکانس
 5. دنبال کنندگان
 6. کاربرد

الگوریتم اینستاگرام

عامل شماره 1: علاقه                    

فید اینستاگرام شما فقط براساس افرادی که دنبال می کنید نیست، بلکه براساس حساب ها و انواع پست هایی است که به لحاظ تاریخی دوست داشته اید. هرچه الگوریتم اینستاگرام فکر کند که نوع خاصی از پست را "دوست دارید"، در صفحه اصلی شما بالاتر ظاهر می شود.

اصولاً آنچه در فید اینستاگرام خود مشاهده می کنید ترکیبی از تمام رفتارهای اینستاگرامی شماست. حساب هایی که با آنها بیشترین تعامل را دارید، افرادی که در عکس با آنها برچسب گذاری می شوید و البته نوع پستی که دوست دارید و درباره آن نظر می دهید. به همین دلیل حضور مداوم در اینستاگرام بسیار مهم است. این رفتارها سیگنال های مثبتی را به الگوریتم اینستاگرام می فرستد و به مخاطبان شما فرصت بیشتری می دهد تا با محتوای شما تعامل کنند.

بیشتر بخوانید: نحوه ایجاد guide اینستاگرام: راهنمای گام به گام

چه تعاملاتی برای الگوریتم اینستاگرام مهم هستند؟

وقتی نوبت به عملکرد فید می رسد، می دانیم الگوریتم محتوایی را که بیشترین میزان جذب را دارد، اولویت بندی می کند. اما مهمترین معیارهای تعامل چیست؟ طبق اینستاگرام، مهمترین مشارکت ها برای رتبه بندی خبرها، نظرات، لایک ها، اشتراک گذاری مجدد و بازدیدها برای ویدیوها است، که دانستن آنها هنگام برنامه ریزی برای محتوای خود و کپشن ها بسیار مفید است.

اگرچه در حال حاضر به عنوان شاخص اصلی تعامل ذکر نشده است، اما بهینه سازی محتوای خود برای ذخیره نیز می تواند ارزشمند باشد، مخصوصاً به دلیل که اینستاگرام تعداد لایک را در بیشتر کشورها پنهان می کند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ از مشاورین پاوینو فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید

عامل شماره 2: رابطه

الگوریتم اینستاگرام می خواهد پست های دوستان، خانواده و اکانت هایی را که برای شما مهم است، اولویت بندی کند. بنابراین الگوریتم اینستاگرام برای اینکه آنچه را که می خواهید به شما نشان دهد، از تعاملات شما استفاده می کند.

توماس دیمسون، مهندس نرم افزار در اینستاگرام، به اشتراک گذاشت که چگونه اینستاگرام براساس تئوری استفاده شما از برنامه می تواند بفهمد که شما بیشتر به چه کسانی علاقه دارید.

 • افرادی که محتوای آنها را دوست دارید (احتمالاً شامل استوری ها و لایوها)
 • افرادی که به آنها پیام می دهید
 • افرادی که آنها را جستجو می کنید
 • افرادی که در زندگی واقعی می شناسید

اینستاگرام سعی می کند به محض فالو کردن شخصی با ارائه محتوای شخصی و نظارت بر نحوه تعامل با او، این رابطه و میزان علاقه شما را محاسبه کند.

بیشتر بخوانید: 6 اشتباه رایج بازاریابی در اینستاگرام

عامل شماره 3: به موقع بودن

این الگوریتم نه تنها به میزان جذب پست اینستاگرام شما توجه دارد، بلکه به بررسی این موضوع می پردازد که چه مدت قبل عکس ارسال شده است. الگوریتم اینستاگرام به زمان ارسال شما اهمیت می دهد، زیرا همیشه می خواهد جدیدترین و جالب ترین پست ها را به شما ارائه دهد. با یافتن بهترین زمان شخصی خود برای پست گذاشتن در اینستاگرام، می توانید از الگوریتم اینستاگرام استفاده کنید تا میزان دسترسی شما بیشتر شود و لایک و دنبال کننده بیشتری کسب کنید. اگر در زمانی که فالوورهای شما آنلاین و فعال هستند پست بگذارید، شانس بیشتری برای کسب لایک بیشتر به خود می دهید.

عامل شماره 4: فرکانس

چند بار برنامه Instagram را باز می کنید؟ اگر یک پیمایشگر مکرر هستید، از آنجا که اینستاگرام سعی می کند بهترین پست ها را از آخرین بازدید به شما نشان دهد، از نظر زمانی مرتب تر به نظر می رسد. اگر برنامه اینستاگرام را کمتر بررسی کنید، به جای تقویم زمانی، فید شما براساس آنچه Instagram تصور می کند دوست دارید، طبقه بندی می شود.

الگوریتم اینستاگرام

عامل شماره 5: فالو کردن

چند نفر را در اینستاگرام دنبال می کنید؟ اگر افراد زیادی را دنبال کنید، Instagram گزینه های بیشتری برای انتخاب دارد، بنابراین احتمالاً همه پست ها را از هر حساب مشاهده نخواهید کرد.

با توجه به الگوریتم اینستاگرام، اگر پست های شما به دنبال کنندگانتان نرسد و دیده نشود، آنها دنبال کنندگانی غیرفعال و یا "شبح" در نظر گرفته می شوند. اگر درصد زیادی از افراد غیرفعال باشند، آنها می توانند به رتبه بندی الگوریتمی حساب شما آسیب برسانند و مانع از افزایش فروش اینترنتی کسب و کارتان شوند. 

عامل شماره 6: کاربرد

اگر زمان زیادی را در اینستاگرام سپری کنید، می خواهید پست های بیشتری را خواهید دید چرا که الگوریتم اینستاگرام اینگونه عمل می کند. اگر وقت کافی در اینستاگرام بگذرانید، حتی می توانید اکانتهای جدید را ببینید. پس از این اتفاق، الگوریتم به شما محتوای پیشنهادی از حساب های جدید، بر اساس تعاملات قبلی شما، را ارائه می دهد. با این حال، اگر هر روز فقط چند دقیقه در برنامه هستید، فقط موارد برجسته روز را از الگوریتم دریافت خواهید کرد.

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام برای Instagram Stories

به طور معمول ، استوری های اینستاگرام که در ابتدای فید شما ظاهر می شوند از حساب هایی هستند که بیشتر با آنها درگیر می شوید، خواه از طریق لایک، نظرات، بازدید از استوری، عکس العمل ها یا DMs باشد.

الگوریتم Instagram Stories همچنین تمرکز زیادی بر به موقع بودن دارد، زیرا می خواهد مطمئن شود که همیشه آخرین استوری های حساب های مورد علاقه شما را به شما نشان می دهد. اگر مرتباً با یک حساب کار می کنید، استوری های جدید آنها هر بار که پست می کنند در قسمت جلوی فید شما نشان داده می شود - حتی اگر همه استوری های آنها را از روز گذشته تماشا کرده باشید. بنابراین با توجه به این موضوع، بهتر است به طور مداوم در Instagram Stories پست بگذارید. با ارسال بیشتر در Stories اینستاگرام ، شانس بیشتری برای دسترسی به بینندگان دارید زیرا آنها استوری های روزانه خود را مرور می کنند و هرچه بازدید بیشتری کسب کنید، رتبه شما بهتر خواهد بود.

خوشبختانه ارسال منظم استوری ها نسبت به گذشته کاملاً آسان تر شده است. اکنون می توانید Stories Instagram را با Later برنامه ریزی کنید، بنابراین دیگر هرگز فرصتی برای ارتباط با مخاطبان خود را از دست نمی دهید!

بیشتر بخوانید: چگونه می توان برای گذاشتن پست در اینستاگرام برنامه ریزی کرد؟

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام در صفحه جستجو

به طور کلی، صفحه جستجو  و الگوریتم فید کاملاً شبیه به هم هستند، هر دو بر اساس تعاملات قبلی شما محتوایی را ارائه می دهند که اینستاگرام فکر می کند شما بیشتر به آن علاقه خواهید داشت. با این حال، فید اینستاگرام شما از محتوای حساب هایی که قبلاً دنبال کرده اید تشکیل خواهد شد، در حالی که صفحه جستجو تقریباً به طور کامل از محتوای حساب های جدید تشکیل شده است.

صفحه جستجو به طور مداوم در حال تکامل است و دسته های موضوعی جدید و ویژگی های جستجوی پیشرفته به طور مداوم معرفی می شوند.

به عنوان مثال، اکنون می توانید با جستجوی کلمات کلیدی و همچنین هشتگ ها، فیدهای محتوای مرتبط را کشف کنید:

الگوریتم اینستاگرام

این نشان می دهد که الگوریتم صفحه جستجو چیزی بیشتر از تگ های پست های شما مانند محتوای بصری واقعی و کلمات موجود در عنوان شما را در نظر می گیرد.

خوشبختانه ، وارد کردن پست های خود به صفحه Instagram Explore به آن سختی که تصور می کنید، نیست. الگوریتم صفحه جستجو اساساً سعی در ارائه بهترین و مرتبط ترین مطالب به مردم دارد. بنابراین با به اشتراک گذاردن مداوم محتوای عالی با زیرنویس های قوی و هشتگ های مناسب، به رتبه بندی صفحه جستجو خود کمک می کنید.

برای نتایج جستجوی هشتگ ها، اینستاگرام پست های برتر را اولویت بندی می کند:

 • این پست ها بر اساس میزان تعامل (تعداد لایک و نظر ارسال شده) و میزان رقابت برای هشتگ انتخاب می شوند.
 • نتایج جستجو برای هر کاربری که در یک هشتگ خاص جستجو می کند یکسان خواهد بود، در حالی که صفحه اصلی جستجو متناسب با علایق فردی شما است.

نکته: اگر به دنبال ورود به صفحه Instagram Explore هستید، تمرکز روی موضوعات خاص خود و استفاده از هشتگ برای دسته بندی پست های خود، بیش از هر زمان دیگری مهم است.

جهت افزایش فروش در اینستاگرام، می توانید از مشاورین پاوینو کمک بگیرید.

مشاوره بگیرید

 منبع: www.later.com
نظرات کاربران
کامران حشمتی

برای فروش موفق در اینستاگرام باید با الگوریتم اینستاگرام به خوبی آشنا باشیم.

0 0

یاسمن نوذری

برای پیشرفت فعالیت های کسب و کاری باید با آپدیت های الگوریتم اینستاگرام آشنا باشیم.

0 0

زهره مرادی

الگوریتم اینستاگرام در به روز رسانی های جدیدش خیلی به نوع رفتار دنبال کننده ها بر روی صفحات اهمیت میده.

0 0

هدیه باقرخانی

زمانی که برای دیدن یک پست در اینستاگرام میگذاریم بر اساس الگوریتم اینستاگرام در حساب ها و پست هایی که به ما نشان میدهد تاثیر دارد.

0 0

رضا حاجیان

الگوریتم اینستاگرام در حال تغییر است و برای موفق بودن در اینستاگرام باید با الگوریتم جدید آن آشنا باشیم.

0 0

دانیال میری

طبق الگوریتم اینستاگرام نباید به گونه ای در این فضا عمل کنیم که اینستاگرام ما را به عنوان یک ربات بشناسد وگرنه شدوبن می شویم.

0 0

سهراب مشایخی

شناخت الگوریتم اینستاگرام کمک میکند که موفق تر نسبت به دیگران در این فضا عمل کنیم.

0 0

نسیم بیاتی

کارکرد الگوریتم اینستاگرام برای صفحه جست و جو جالب بود.

0 0

باران طیبی

بهتر است در مورد الگوریتم اینستاگرام که زود به زود هم در حال تغییر است از سایت رسمی اینستاگرام و یا صفحات و سایت های معتبر و کارشناسی پیگیری کنیم.ممنون از مقاله خوبتون

0 0

روشنک عرفانی

به نظرم برای موفقیت در فضای اینستاگرام باید اطلاعاتمان در مورد الگوریتم اینستاگرام به روز باشد چون خیلی سریع در حال تغییر و تحول است.

0 0

امیر طاهری

طبق الگوریتم اینستاگرام اگر صفحه ای بیزینسی داریم می توانیم از طریق Insights میزان تعامل پیج را بررسی کنیم که کمک زیادی به بهبود صفحه می کند.

0 0

حمید سهرابی

به نظرم الگوریتم اینستاگرام زود به زود تغیر میکنه و اگر کسب و کاری در این فضا داریم باید از الگوریتم اینستاگرام به خوبی آگاه باشیم.

0 0

نوشین مقدسی

عامل فرکانس در الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ خیلی جالب بود.

0 0

عسل منزلتی

مقاله بسیار مفیدی در مورد الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ بود و نکات جالبی داشت. ممنون

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید