مقالات

چرا باید روی ایمیل مارکتینگ سرمایه گذاری کنید؟ | پاوینو

ایمیل مارکتینگ

شاید برای شما هم سوال باشد که بازاریابی ایمیل را برای کسب و کارتان انجام دهید یا نه؟ ایمیل مارکتینگ یکی از انواع بازاریابی می باشد که بسیاری از کسب و کاهای کوچک و بزرگ از آن به عنوان بخش مهمی از مارکتینگشان یاد می کنند. این در حالی است که گروهی درگی آن را روش مناسبی برای بازاریابی نمی دانند. در این مطلب، ما همه‌ی آنچه که درباره ایمیل مارکتینگ مهم است را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت و پنج دلیل برجسته بودن استراتژی بازاریابی در هر کسب و کار کوچک را برجسته خواهیم کرد. اگرچه در مقالات پیشین پاوینو می توانید مطالب بیشتری درباره ایمسل مارکتینگ بخوانید.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

بازاریابی از طریق ایمیل، استفاده از ایمیل برای توسعه روابط با لید ها، مشتریان و شرکا است. در بهترین حالت استفاده شده، به شما این امکان را می دهد که تجارت کوچکتان پیام بازاریابی شما را متناسب کند و مخاطبان خود را مطلع و سرگرم کند. بازاریابی از طریق ایمیل یک درآمدزای اثبات شده، مناسب برای مشتریان جدید و خریدهای مکرر است. در واقع، بازاریابان آن را به عنوان موثرترین کانال بازاریابی ارزیابی می کنند. پس اگر در ابتدای راه هستید، ایمیل مارکتینگ را دست کم نگیرید و از آن برای رشد کسب و کار‌تان بهره ببرید.

برای دریافت مشاوره جهت بهبود ایمیل مارکتینگ خود از بهترین مشاور کسب و کار ، با تکمیل فرم زیر با گروه مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشید.

مشاوره بگیرید

چند روش برای استفاده از ایمیل مارکتینگ که به نفع شما است:

 • اخبار شرکت را اعلام کنید
 • رویدادهای آینده را تبلیغ کنید
 • ارسال پیشنهادات ویژه
 • مردم را برای بازدید از وب سایت خود ترغیب کنید
 • مخاطبان هدف خود را پرورش دهید تا در ذهنشان باقی بمانید

برخی افراد سالهاست که ایمیل مارکتینگ را بی فایده می دانند، اما برای ما و مشتریانمان، ایمیل مارکتینگ یکی از مهمترین بخشهای استراتژی محتوای ما است. بازاریابی ایمیل به شما کمک می کند در حالی که منتظر کانالهای دیگر هستید(مانند جستجوی ارگانیک در گوگل)، از محتوای موجود سریع و به طور کارآمد استفاده کنید. اگر بتوانید مشتریان خود را با محتوای ایمیل خود تحریک و جذب کنید (بدون اینکه آنها را تحت فشار قرار دهید)، احتمال خرید آنها از شما بیشتر می شود و درنیجه این موضوع سبب افزایش فروش اینترنتی شما نیز می گردد. تا زمانی که مطالب ایمیل مارکتینگ خود را آموزنده، مرتبط و شخصی نگه دارید، ایمیل همیشه در ارتباطات دیجیتال شما از یک موقعیت برتر برخوردار خواهد بود.

ایمیل مارکتینگ

اگرچه ما در عصر رسانه های اجتماعی هستیم و احتمالاً بسیاری از مشتریان شما در شبکه های اجتماعی نیز فعالیت می کنند، اما ایمیل ها همچنان به همان اندازه مرتبط و مهم هستند. حتی امروز، مخاطبان و مشتریان احتمالاً بیشتر تمایل دارند که یک ایمیل ببینند تا یک آپدیت رسانه اجتماعی. از مزیت های ایمیل مارکتینگ این است که یک ایمیل در صندوق ورودی شما باقی می ماند تا زمانی که خوانده یا حذف شود. طبق گفته فارستر، 90٪ از همه ایمیل ها ارسال می شوند، در حالی که تنها 2٪ از مشترکان فیس بوک شما، یک پست ارگانیک را می بینند.

ایمیل مارکتینگ اگر به طور صحیح اجرا شود راهی عالی برای جذب بازدید بیشتر از وب سایت، افزایش فروش و رشد کسب و کار شما است.

هدف هر پیام بازاریابی دریافت پاسخ از خوانندگان شما است. برای انجام این کار، به موارد زیر نیاز دارید:

 • یک عنوان موضوعی قوی برای تحریک خوانندگان برای باز کردن آن ایمیل
 • یک پیشنهاد ارزشمند برای حفظ علاقه آنها
 • فراخوانی واضح جهت اقدام (CTA) برای پاسخ سریع

بیشتر بخوانید: ایمیل مارکتینگ چیست؟

چرا بازاریابی از طریق ایمیل مهم است؟

1. بالاترین میزان بازگشت سرمایه از بین کانالهای بازاریابی را دارد

اگرچه شایعات حاکی از آن است که ایمیل مارکتینگ در حال کاهش است، اما این نمی تواند دور از حقیقت باشد. در حقیقت، ایمیل هرگز مانند امروز مرتبط و زنده نبوده است. یک نظرسنجی از انجمن بازاریابی مستقیم نشان داد که میزان بازگشت سرمایه در بازاریابی ایمیل چهار برابر بیشتر از کانال های دیگر مانند رسانه های اجتماعی یا سرچ های پولی است.

طبق گزارش سالانه ایمیل مارکتینگ Campaign Monitor در سال 2016، بازاریابی از طریق ایمیل برای هر دلار هزینه شده 44 دلار درآمد کسب کرده است که این در مقایسه با سال 2015، 6 دلار افزایش یافته است. بنابراین اگر می خواهید بیشترین نتیجه را از مارکتینگ خود ببینید، قطعاً ایمیل مارکتینگ یک کانال بازاریابی مفید است که باید در نظر بگیرید.

2. اندازه گیری و بهبود آن آسان است

حدس و گمان بسیار کمی در بازاریابی از طریق ایمیل وجود دارد: آمار نحوه عملکرد ایمیل های شما خود گویای ماجراست. هنگامی که از نرم افزار ارزان بازاریابی ایمیل مانند Campaign Monitor و MailChimp استفاده می کنید می توانید مهمترین معیارها را به راحتی اندازه گیری کنید:

 • چه کسی ایمیل شما را باز کرده است؟ (نرخ باز)
 • روی کدام پیوندها کلیک شد؟ (به عنوان مثال میزان کلیک)
 • چند نفر اشتراک خود را لغو کردند؟ (نرخ لغو اشتراک)

با این روش می توانید تلاش خود را بهینه کنید و بدانید کجا باید پیشرفت کنید: آیا به یک موضوع جذاب تر یا CTA برجسته تر نیاز دارید؟ آیا پیام اشتباهی ارائه می دهید؟ آیا اصول بازاریابی مدرن شما اشتباه است؟ با هر ایمیل جدیدی که ارسال می کنید، اطلاعات بیشتری در مورد نحوه بهبود دریافت خواهید کرد.

ایمیل مارکتینگ

نکته مهم: بسیاری از ابزارهای ایمیل مارکتینگ به شما این امکان را می دهند که تغییرات همان ایمیل را آزمایش کنید، که معمولاً به عنوان تست A / B شناخته می شود. این نوع آزمایش تقسیم عملکرد بهتری خواهد داشت اگر فقط یک متغیر را تغییر دهید: به عنوان مثال یک لاین موضوع، یک تماس برای اقدام یا یک تاریخ ارسال دیگر. مشتریان شما به کدام موضوع پاسخ می دهند؟ "25٪ تخفیف خود را دریافت کنید" یا "ما یک پیشنهاد منحصر به فرد برای شما داریم!"

3. ارزان است

ایمیل مارکتینگ به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا با هزینه تقریباً صفر برای هر پیام، به مشتریان زیادی برسند. برای صاحبان کسب و کار کوچک، این روش گزینه ای بهتر از هر کانال بازاریابی سنتی (چاپی، رادیویی و غیره) یا روش دیجیتال مانند تبلیغات موتور جستجو است که معمولاً گران تر و پیچیده تر است. بسته به میزان مخاطبی که می خواهید برای ارسال ایمیل به آن بپردازید، می توانید از یک سرویس رایگان با ویژگی های اولیه استفاده کنید یا هزینه آن را پرداخت کنید، که این امر آن را به یک کانال بسیار در دسترس برای مشاغل کوچک تبدیل می کند.

آیا می خواهید با یک استراتژی کاملاً محکم ایمیل مارکتینگ را شروع کنید؟ از مقالات زیر برای کمک به بهبود تلاش های خود استفاده کنید.علاوه بر این، وب به شما الهام زیادی می دهد: وب سایت هایی مانند Really Good Emails به شما امکان می دهند انواع مختلف ایمیل ها را مرور کنید و از آنها الهام بگیرید. یک راه عالی برای یادگیری اینکه ایمیل های خوب چیست، مشترک شدن در خبرنامه هایی با عملکرد بالا می باشد.

بیشتر بخوانید: 6 روش بسیار جالب برای استفاده از فیلم در ایمیل مارکتینگ

بیشتر بخوانید: 12 سوال که برای بهبود فرصت های فروش باید پرسید

4. بررسی ایمیل ها فعالیت ترجیحی در دستگاه های تلفن همراه است

فرض کنید در مطب دندانپزشکی منتظر نوبت خود هستید. چه کار میکنی؟ شما احتمالاً در حال بررسی تلفن خود هستید و مشتریان نیز همینطور: در هنگام رفت و آمدشان در فروشگاه های مواد غذایی ... همه جا و همه وقت.

یک مطالعه Exacttarget می گوید که 91٪ از افراد برای دسترسی به ایمیل خود از تلفن هوشمند خود استفاده می کنند که این امر را به فعالیت شماره 1 افراد در تلفن خود تبدیل می کند. عدم استفاده از ایمیل مارکتینگ به عنوان استراتژی بازاریابی به معنای از دست دادن کانالی است که اکثر مشتریان از آن استفاده می کنند.

5. ادغام با سایر استراتژی های بازاریابی آسان است

در بازاریابی، شما نمی خواهید همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار دهید. در واقع ایمیل مارکتینگ با سایر استراتژی های بازاریابی کاملاً ارتباط دارد. در اینجا چند روش برای استفاده از بازاریابی از طریق ایمیل و سایر استراتژی ها در کنار هم آورده شده است:

 • به مردم اطلاع دهید پیشنهادی در حال انقضا است
 • از مردم برای شرکت در یک مراسم دعوت کنید
 • دکمه های اشتراک شبکه های اجتماعی را به ایمیل های خود اضافه کنید
 • مردم را به عضویت در وبلاگ یا بخش اخبار خود ترغیب کنید

امروزه، بازاریابی از طریق ایمیل روش ایده آل برای ارتباط و تعامل با مخاطبان و مشتریان است. از تهیه یک خبرنامه ماهانه برای آگاه نگهداشتن مشتری گرفته تا ارسال پیشنهاد تبلیغاتی، آمار ایمیل مارکتینگ باعث می شود که تلاش شما برای رسیدن به سطح بالاتر آسان شود.

بازاریابی می تواند بسیار آسان تر و ساده تر از چیزی باشد که فکر می کنید، اگر یک مشاوره کسب و کار حرفه ای در کنار خود داشته باشید. مشاورین پاوینو آماده همکاری با کسب و کارها می باشند.

مشاوره بگیرید

ترجمه شده از www.teamleader.eu توسط پاوینو

نظرات کاربران
مینا قهرمانی

ما برای بازاریابی در سازمانمون به روش ایمیل مارکتینگ اقدام کردیم و میشه گفت نتیجه خوبی هم گرفتیم و بازخورد خوبی برامون داشت.

1 0

رضا غفاری

ایمیل مارکتینگ یک روش بازاریابی عالی است که شاید کسب و کار های زیادی از آن استفاده نکنند و اگر سازمانی این کار را انجام دهد میتواند یک وجه تمایز عالی نسبت به رقبا داشته باشد.

1 0

پیمان حقی

ایمیل مارکتینگ از طریق ارسال اخبار ماهیانه به تعامل بیشتر با مخاطبان کمک می کند.

1 0

روشنک ایزدی

ایمیل مارکتینگ در بازار هدف صحیح بسیار انتخاب خوبی برای جذب مشتری و افزایش فروش است.

0 1

پریناز علیزاده

ایمیل مارکتینگ برای بازار هدف مشخص به راحتی سبب افزایش فروش اینترنتی میشود.

0 1

رضا لرستانی

ایمیل مارکتینگ با تولید محتوای خوب و جذاب به افزایش مشتری، افزایش فروش و رشد کسب و کار کمک شایانی می کند.

1 0

سعید مرادی

ایمیل مارکتینگ و بازاریابی از طریق ایمیل برای یک بانک هدفمند از مشتریان میتواند منجر به جذب مشتری و تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل شود.

1 0

فهیمه آبادی

من برای تعامل بیشتر با مشتری به دنبال راه حل می گشتم که مقاله شما راه حل خوبی به من داد.اینکه ایمیل مشتریان خودمون رو بگیریم و از طریق ایمیل مارکتینگ هم با اون ها در ارتباط باشیم برای ارسال پیام های تبلیغاتی خیلی موثره.

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید