مقالات

هر آنچه درباره راه اندازی کسب و کار شخصی خود باید بدانید

راه اندازی کسب و کار

اگر شما در فکر راه اندازی یک تجارت کوچک هستید، تبریک می گویم! امیدوارم این شروع یک فعالیت جدید و هیجان انگیز در زندگی شما باشد که سالها بعد به عنوان بهترین تصمیمی که گرفته اید به آن نگاه کنید. در این مقاله، اطلاعاتی را که به موفقیت راه اندازی کسب و کار جدید شما کمک می کند، بررسی خواهیم کرد. تا انتهای این مطلب با پاوینو همراه باشید.

آیا شما آماده راه اندازی کسب و کار هستید؟

اداره یک تجارت کاملاً متفاوت از کارمند بودن است. شما برای موفقیت در تجارت خود به یک طرز فکر کاملاً متفاوت نیاز دارید. بخشی از آن تبدیل شدن ناگهانی به رئیس بودن و داشتن مسئولیت های کاملاً متفاوت است. بخش عمده ای از آن مربوط به نداشتن شبکه ایمنی قبلی است. اگر بیمار هستید، نمی توانید فقط تماس بگیرید و درخواست مرخصی کنید. آنچه را که قرار بوده انجام دهید، می بایست انجام شود و هیچ مزایای پزشکی، دندانپزشکی و بیمه ای وجود ندارد مگر اینکه خودتان آن را بخرید.

اما از طرف دیگر شما رئیس هستید. در نظر نگرفتن جذابیت آن دشوار است. هیچ کس دیگری از بالا به شما نگاه نمی کند یا به شما نمی گوید چه کاری باید انجام دهید. دیگر از عواقب تصمیمات اشتباه شخص دیگری رنج نخواهید برد. داشتن تجارت شخصی خود بهتر از کارمند بودن برای شخص دیگری است.

راه اندازی کسب و کار

اما اگر من کارآفرین نباشم چطور؟

ما این جمله را زیاد می شنویم. "من دوست دارم کار خودم را شروع کنم اما واقعاً کارآفرین نیستم."

در این مورد دو چیز دارم که به شما بگویم. اول اینکه، کارآفرین بودن به چه معناست؟ مجموعه خاصی از ویژگی ها وجود دارد که کارآفرینان به طور مشترک از آنها استفاده می کنند. اما دوم، آیا حتی اگر خصوصیات "صحیح" یک کارآفرین را نداشته باشید، مهم است؟

نگذارید ترس شما بر شما حاکم شود. اگر واقعاً می خواهید کاری انجام دهید، چرا راه اندازی کسب و کار شخصی خود را به تعویق انداخته اید؟ مردم انواع و اقسام پاسخ ها را دارند اما دلایل زیادی برای ترس وجود دارد، ترس از شکست، ترس از چیزهای ناشناخته، حتی ترس از موفقیت غیر معمول. اگر به راه اندازی کسب و کار علاقه دارید، یاد بگیرید که چگونه می توانید بر ترس خود برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک غلبه کنید تا بتوانید رویای خود را به واقعیت تبدیل نمایید.

همه چیز با یک ایده شروع می شود

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که قبلاً یک ایده تجاری داشته اید، عالی است. برای ورود به بخش بعدی در مورد نوع کسب و کار خود، به ادامه مطلب توجه نمایید.

اگر از قبل ایده ای در ذهن خود ندارید، 7 ایده کسب و کار اینترنتی که می توانید از فردا شروع کنید به شما می آموزد که چگونه ایده خود را برای یک تجارت جدید پیدا کنید، یا مجموعه ایده های تجاری را مرور کنید و ببینید چه چیزی باعث علاقه شما می شود و متناسب با شرایط شماست.

چه نوع شغلی را باید شروع کنید؟

پس از داشتن ایده تجاری، تقریباً آماده اید تا برنامه راه اندازی کسب و کار خود را با هم تنظیم کنیم. اما ابتدا باید در مورد آنچه در واقع می خواهید انجام دهید و چگونگی زندگی خود به طور جدی تأمل کنید. همانطور که میبینید، بیشتر مشاغل کوچک نوعی از سرمایه گذاران کارآفرینی نیستند که شرکت های فناوری را راه اندازی می کنند و امیدوارند با مراجعه به بازارهای عادی یا فروش شرکت به یک شرکت بسیار بزرگتر درآمد های میلیونی کسب کنند. بیشتر مشاغل کوچک افرادی هستند که می خواهند رئیس خود باشند و یا کاری را که همیشه می خواسته اند انجام دهند یا افرادی که می خواهند چالش تبدیل ایده تجارت خود را به واقعیت تبدیل کنند. اما آنها می خواهند زندگی هم داشته باشند، ازین رو سیستم سازی در کسب و کار اهمیت می یابد.

اگر در حال راه اندازی کسب و کار در زمینه فروش خدمات شخصی خود هستید، لازم است تا درباره تکنیک های فروش موفق بدانید.

علاقه مند به راه اندازی کسب و کار خانگی هستید؟

تجارت خانگی یکی از محبوب ترین انواع مشاغل برای شروع است. چرا که نه! مشاغل مستقر در خانه می تواند برای افرادی که می خواهند با بچه های خود در خانه باشند یا افرادی که می خواهند مشاغل آنلاین انجام دهند کاملاً ایده آل است. اما کار در خانه برای همه مناسب نیست.

در حالی که از نظر حقوقی و ساختاری، شروع مشاغل مستقر در خانه درست مانند شروع هر کسب و کار کوچک دیگری است، از نظر عملیاتی شروع کسب و کار خانگی متفاوت است. قبل از انتخاب گزینه مستقر در خانه، کارهایی که باید قبل از شروع کسب و کار خانگی انجام داد را بخوانید.سپس اگر هنوز می خواهید یکی از این مشاغل خانگی را شروع کنید، 4 مرحله برای راه اندازی کسب و کار را بخوانید.

راه اندازی کسب و کار

راه اندازی کسب و کار آنلاین

در این راهنمای کسب و کار، من در وهله اول به شروع تجارت الکترونیکی اشاره می کنم، اگرچه همانطور که در مشاوره راه اندازی کسب و کار جدید مشاهده خواهید کرد، مطمئناً تنها نوع تجارت آنلاین نیست که می توانید شروع کنید. اگر می خواهید تجارت آنلاین شما از طریق وب سایت خود کار کند، اولین قدم ثبت نام دامنه است. اگر می خواهید از طریق وب سایت خود چیزهایی را بفروشید، به حساب بازرگان و اطلاع از گزینه های مختلف پرداخت آنلاین برای تجارت اینترنتی خود نیز نیاز خواهید داشت.

پس فقط مسئله ایجاد وب سایت شخصی شماست (یا استخدام طراح برای ساختن یک وب سایت برای شما). یا می توانید کارها را به روش آسان انجام دهید و از مشاورین پاوینو کمک بگیرید، جایی که همه کارهای بالا برای شما انجام می شود.

مشاوره بگیرید

شروع یک تجارت واردات / صادرات

اگر بدانید که چه کاری می خواهید انجام دهید، در واردات و  یا صادرات می توانید بسیار موفق باشید. برای راه اندازی کسب و کار واردات و صادرات می بایس مواردی از قبیل نحوه راه اندازی تجارت واردات یا صادرات، قوانین واردات یا صادرات کالا، اسناد مورد نیاز واردات و صادرات و حتی چگونگی تهیه یک برنامه بازاریابی بین المللی را بیاموزید.

خرید یک تجارت

یکی از گزینه های راه اندازی کسب و کار که شاید به آن فکر نکرده باشید، خرید مشاغل است. این امر می تواند آسان تر از ایجاد یک تجارت از ابتدا باشد، به خصوص که در بسیاری از موارد شما مشتری و تامین کنندگان موجود و همچنین موجودی و سایر دارایی های تجاری کسب و کار را خریداری می کنید. این روش بسیاری از امتیازات فعالیت های کلیدی را ارائه می دهد، که برای صاحب کسب و کار کوچک جدید آسانتر از این ممکن نیست. ببینید آیا خرید مشاغل انتخاب درستی برای شماست یا خیر.

برنامه های تجاری

بسیار خوب، شما ایده خود را دریافت کرده اید، تصمیم گرفته اید چه نوع شغلی را می خواهید شروع کنید،حالا چه باید کرد؟ زمان نوشتن یک طرح تجاری فرا رسیده است. نوشتن یک طرح تجاری باید یکی از اولین کارهایی باشد که پس از تصمیم به راه اندازی کسب و کار انجام می دهید. مجبورید؟ بله. در مقاله برنامه کسب و کار چیست می توانید به طور کامل درباره این طرح، الگو ها و نکاتش بیاموزید. ممکن است مجبور باشید که برنامه تجاری رسمی عمیق و کاملی از قبیل بانک یا سایر وام دهندگان را بنویسید. برنامه های تجاری مختلفی برای اهداف مختلف وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که از نوع مناسب برنامه کاری استفاده می کنید.

راه اندازی کسب و کار

اگر به دنبال سرمایه گذار هستید، می توانید از یک طرح تجاری آماده برای سرمایه گذار استفاده کنید. مهم نیست که چه نوع برنامه کاری را تهیه می کنید، حتما این دو کار را انجام دهید:

  • توجه ویژه به خلاصه اجرایی داشته باشید.         
  • از انجام اشتباهات معمول برنامه کسب و کار خودداری کنید.

جهت دریافت بهترن مشاوره راه اندازی کسب و کار، فرم درخواست مشاوره پاوینو را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید
نظرات کاربران
محسن تیموری

برای راه اندازی کسب و کار باید خودمان را برای رویارویی با چالش های فراوانی آماده کنیم.

0 0

علی ایزدی

برای راه اندازی کسب و کار میتونیم هر ایده ای که داریم با کمک یک راهنما و مشاور به اجرا درآوریم.

0 1

کیوان فراهانی

این مقاله نکات بسیار خوبی در مورد راه اندازی کسب و کار داشت.سپاس

0 0

سحر صابری

مقاله بسیار خوبی در مورد راه اندازی کسب و کار بود.ممنون

0 0

عارفه کمالی

راه اندازی هر کسب و کاری در هرشرایطی ریسک های خاص خودش را دارد اما برای شروع باید ترس را کنار گذاشت و با اطمینان و پشتکار اقدام کرد.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید