مقالات

14 ویژگی منحصر به فرد فروشندگان برتر

فروشندگان برتر

آیا تا به حال به این اندیشیده اید که فروشندگان برتر چه ویژگی هایی دارند؟ اگرچه هر نماینده فروش، استراتژی و روند فروش منحصر به فرد خود را دارد، اما ذهنیت آنها به طرز شگفت انگیزی مشابه است. همانطور که مدیر فروش HubSpot، دن تایر اغلب می گوید، این ممکن است به این دلیل باشد که، "موفقیت در فروش 90٪ ذهنی است." با یک نگرش صحیح، می توانید در موقعیت هایی به ظاهر ناممکن برنده تجارت شوید. بنابراین اگر می خواهید یکی از بهترین ها باشید، این 14 ویژگی را الگو قرار دهید. با پاوینو همراه باشید.

خصوصیات فروشندگان برتر

1. آنها به محصول خود اعتقاد دارند.

فروشندگان برتر واقعاً به ارزش محصول خود اعتقاد دارند. این افراد هنگامی که با مشتریان بالقوه صحبت می کنند صدایشان بلند و واضح است که به آنها کمک می کند مقاومت و شک را از بین ببرند. اعتقاد به محصولشان به فروشندگان کمک می کند تا از تخفیف دادن جلوگیری کنند، آنها می دانند برچسب قیمت توجیه شده است. اعتقاد داشتن به محصول یکی از راه های افزایش فروش می باشد.

2. آنها با مشتریان خود همدلی می کنند.

موفق ترین نمایندگان زمان زیادی را صرف شناختن خریداران معمولی خود کرده اند: چالش ها، اولویت های اصلی، مسئولیت های روزمره، ترس و غیره. و آنها فقط با مشتریان بالقوه خود آشنا نیستند بلکه با آنها همدردی می کنند. از آنجا که نمایندگان بزرگ مخاطبان خود را افراد واقعی می دانند، روابط محکم تری ایجاد می کنند که به شبکه سازی در کسب و کار شان نیز کمک می کند.

فروشندگان برتر

3. آنها می خواهند برنده شوند.

گفته شده، انگیزه فروشندگان با عملکرد بالا صرفاً کمک به مشتریان نیست. سودمندی جز عظیمی از شخصیت فروش آنها است، اما آنها اهل رقابت نیز هستند. فروشندگانی که دوست دارند نام خود را در بالای جدول رده بندی ببینند تقریباً همیشه خوب عمل می کنند. حتی اگر برای یک نماینده عملکرد هم تیمی هایش اهمیتی نداشته باشد، اما همچنان می خواهد سوابق شخصی خود را برای اندازه معامله، افزایش فروش کسب و کار و کسب سهمیه بالا ببرند.

اگر به دنبال دریافت بهترین مشاوره کسب و کار هستید، همین حالا فرم درخواست مشاوره پاوینو را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید

4. انعطاف پذیر هستند.

هر فروشنده ای در مقطعی دچار افت اقتصادی می شود. فروشندگان کم تجربه ​​معمولاً دچار وحشت می شوند، اما فروشندگان با عملکرد بالا تشخیص می دهند که افت داشتن مشکلی ندارد. در واقع، این واکنش می تواند افت اقتصادی را بدتر کند، هنگامی که اعتماد به نفس خود را از دست بدهید، فعالیت های اساسی فروش بسیار دشوار می شوند. در این شرایط، بهترین فروشندگان خونسردی خود را حفظ می کنند، نحوه فروش محصول را تغییر و یک برنامه فروش دیگر ترتیب می دهند.

5. آنها پارانوئید هستند.

تا زمانی که مشتری چک را امضا نکند، فروشندگان برتر فروش به خود اجازه نمی دهند معامله را "برنده" حساب کنند. این پارانوئید به آنها کمک می کند تا مین های زمینی بالقوه را دریابند و از آن اجتناب کنند. به عنوان مثال، یک فروشنده خوش بین ممکن است قول خریدار را در مورد صحبت با رئیس خود ارزشمند بداند. اما یک فروشنده برتر می گوید: "این عالی است. چه زمانی قصد دارید با مدیر خود صحبت کنید؟ و آیا این امکان وجود دارد که من در آنجا باشم تا از استدلال شما حمایت کنم که ...؟"

6. آنها متمرکز هستند.

فروشندگان برتر دقیقاً می دانند که چه چیزی را می خواهند، چه موقع آن را می خواهند و از چه کسانی می خواهند. این ذهنیت متمرکز به آنها امکان کنترل چشمگیر روند فروش را می دهد. تمرکز داشتن یکی از تکنیک های فروش موفق می باشد.

7. آنها پرشور هستند.

فروشندگان برتر، کاری را که انجام می دهند دوست دارند. فروشندگان برتر آن را دوست دارند و لذت خالص فروش به آنها کمک می کند تا با محیط غیرقابل پیش بینی و بسیار استرس زا کنار بیایند. آنها نمی توانند تصور کنند که درگیر شغل دیگری شوند که به اندازه فروش دوستش بدارند.

8- کارآمد هستند.

نمایندگان برتر فروش نسبت به برنامه خود جدی هستند. اگر آنها بتوانند فعالیتی را خودکار کنند، این کار را می کنند. اگر دیگر تولیدی نباشد، آنها دیگر این کار را نمی کنند. موفق نمی شوید که از یک نماینده با عملکرد بالا بخواهید یک جلسه طولانی، بی فایده یا آموزش بی ربط را پشت سر بگذارد.

9. آنها تلاش می کنند.

شما نماینده برتر فروشی را نخواهید دید که زود به خانه برود یا جمعه را در ساحل بگذراند. استعداد در فروش مهم است، اما سخت کارکردن نیز مهم می باشد. فروشندگان عالی نه تنها وقت خود را صرف می کنند، بلکه آنها مایلند برای هر فروشی بجنگند. این ممکن است به معنای گرفتن تماس در ساعت 8 شب باشد زیرا این زمانی است که مخاطب وقتش آزاد است و آنها تکنیک های فروش تلفنی را به خوبی میشناسند، یا میتواند رسیدن به دفتر در ساعت 6 صبح برای انجام مقدمات اضافی برای یک معامله مهم.

10. آنها بر روی عوامل تحت کنترل خود تمرکز می کنند.

بیشتر فروشندگان برتر از همان اوایل درک می کنند که موفقیت آنها منوط به برخی عوامل بیرونی است. اگر خریدار فقط 50٪ از بودجه خود را از دست داده باشد، مهم نیست که ارزش خود را به خوبی نشان داده اید. اگر تصمیم گیرنده از رقیب خود در شرکت قدیمی خود استفاده کرده و آنها را دوست داشته باشد، مهم نیست که چقدر فروش موثر داشته باشید، معامله را از دست خواهید داد. اما نمایندگان برتر و موفق وقت زیادی را صرف پرداختن به این موارد نمی کنند، چرا که بی معنی خواهد بود. در عوض، آنها انرژی ذهنی خود را به سمت آنچه مستقیماً می توانند در مدیریت کسب و کار شان تأثیر بگذارند، هدایت می کنند. این نگرش شور و اشتیاق آنها را بالا نگه می دارد و اطمینان می دهد که وقتشان را به طور پربار صرف می کنند.

11. بینش معنی داری ارائه می دهند.

فروشندگان برتر می دانند که هیچ دو مخاطبی یکسان نیستند. آنها درک می کنند که مشاغل با چالش های خاص خود روبرو هستند و تحت شرایط خاص خود فعالیت می کنند. بنابراین هنگامی که با مشتری ها تعامل برقرار می کنند، به برخی از اسکریپت های سفت و سخت پایبند نیستند و به طور کلی صحبت می کنند. در عوض، آنها درک می کنند که مخاطبانشان از کجا نشات می گیرند تا بینشی معنی دار بر اساس عناصری مانند اشتراك حرفه ای و آشنایی با مشاغل مشابه ایجاد كنند.

12. آنها صادق هستند.

یکپارچگی همیشه بهترین سیاست در فروش بوده است و ما در آموزش فروش به شدت روی این مورد تاکید داریم، اما در عصری که مصرف کنندگان بیش از گذشته باهوش و آگاه هستند، این امر بیش از یک فضیلت به یک ضرورت تبدیل شده است. بهترین نمایندگان فروش، هم از نظر نیت و هم از نظر تاکتیک صادق هستند. همانطور که قبلاً گفته شد، آنها صمیمانه به راه حل هایی که می فروشند اعتقاد دارند، محدودیت های محصول یا خدمات خود را به اندازه مزایای آن درک می کنند، مزایا را بیش از حد قول نمی دهند و مسائل قانونی مرتبط با محصول را کوچک نمی دانند. به طور خلاصه، بهترین نمایندگان فروش می توانند راه حل خود را - همانطور که هست - ارائه دهند.

13. آنها همیشه در حال یادگیری هستند.

فروشندگان برتر می دانند که فروش سیال است و به طور مداوم در حال تکامل. روندها، استراتژی ها، فناوری های جدید و انواع فروش دائماً ظهور می کنند و فروشندگان برتر در جریان این تحولات قرار می گیرند. آنها اغلب علاقه مند به شرکت در رویدادهایی مانند سمینارهای مشاوره دیجیتال مارکتینگ هستند. بسیاری حاضرند برای تعیین جلسات کوتاه با مدیران و رهبران فروش در شرکت خود تماس بگیرند تا ببینند آیا می توانند نکاتی در مورد بهبود تلاش های فروش خود کسب کنند. این نکته ترکیبی از فروتنی و عزم راسخ است. آنها درک می کنند که کمال در فروش قابل دستیابی نیست، اما هنوز انگیزه کافی برای تعقیب آن را دارند.

14. فروشندگان برتر همیشه آماده هستند.

بهترین نمایندگان می دانند که اگر می خواهند از مکالمه، نمایش، جلسه یا هر تعامل دیگری با مشتریان بالقوه بیشترین بهره را ببرند، باید همیشه و برای همه چیز آماده باشند. نمایندگان با عملکرد برتر تحقیقات گسترده ای راجع به مشتریان بالقوه خود انجام می دهند و به نوبه خود می دانند که چگونه ارزش پیشنهادی را به بهترین شکل شخصی سازی و بیان کنند. آنها همچنین مواد مناسبی را که لازم است، در دسترس دارند و اعتراضات احتمالی را زودتر از موعد بررسی می کنند.اگرچه راهی برای پیش بینی قطعی هر مشکلی که هنگام انجام فروش با آن روبرو می شوید، وجود ندارد، اما فروشندگان برترهمچنان تلاش می کنند و کاملاً آماده می شوند تا بتوانند هرچه بهتر نسبت به سیستم کسب و کار شان عمل کنند.

برای دریافت مشاوره رشد کسب و کار و یا در صورت تمایل جهت همکاری با پاوینو فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید
نظرات کاربران
شیما لرستانی

به نظرم در هر صنفی یک بازار رقابتی بزرگ وجود داره که برای قرار گرفتن در بین فروشندگان برتر در این بازار باید از همه نظر برای جلب رضایت مشتری تلاش کنیم.

0 0

سامان رشیدی

به نظر من فروشندگان برتر این را می دانند که مشتریان رئیس ما هستند و رضایتمندی و نظرشان بسیار با اهمیت است.

0 0

علی نوری

یکی از اصول و پایه های اساسی کار برای فروشندگان برتر مشتری مداری و جلب رضایت مشتری است.

0 0

احسان ارفعی

فروشندگان برتر حتی کوچک ترین نکاتی که در نظر مشتری ارزش نامیده میشود را برای بهبود روند کار در نظر می گیرند و به آن بها می دهند.

0 0

نیما شاکری

فروشندگان برتر از هر نظر به کارمندان خود و رفاهشان اهمیت می دهند.

0 0

یحیی کشوری

این روز ها با وجود رقبا و پیشرفت سریع تکنولوژی و همچنین چالش هایی که بر سر راه کسب و کار ها به وجود می آیدپیوستن به فروشندگان برتر سخت شده و اما غیر ممکن نیست.

0 0

زهره امامی

فروشندگان برتر به نظر مشتریان و انتقادات و پیشنهاداتشان توجه زیادی دارند.

0 0

مینا روحی

برای این که جز فروشندگان برتر باید اطلاعات خود را در زمینه کاری با مطالعه و آگاهی از تکنولوژی بالا ببریم.

0 0

سارا سیفی

در حقیقت اگر به محصول و خدماتی که ارائه می دهیم معتقد باشیم و اون رو دوست داشته باشیم جلب رضایت مشتری برای خرید و متقاعد کردن او بسیار راحت خواهد بود و اینطور جز فروشندگان برتر خواهیم بود.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید