مقالات

مشاوره مدیریت چگونه بر کسب و کارها اثر می گذارد؟ | پاوینو

مشاوره مدیریت

ممکن است نام مشاوره مدیریت را شنیده باشید و یا شاید دوستانی با این عنوان کاری داشته باشید. آنها ممکن است در مورد مسافرت، مشتری، سخنرانی و غیره گسترده صحبت کنند، اما، آنها واقعاً در طول روز چه کاری انجام می دهند؟ چگونه آنها برای شروع این نقش را به دست آوردند؟ و از همه مهمتر، آیا شغلی از این دست می تواند برای شما مناسب باشد؟ مشاوره مدیریت مقصد محبوب دانشجویان درخشان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه است. دلیل این امر مشخص است، داشتن حقوق خوب، آموزش تخصصی و فرصت های پیشرفت سریع. اگر مطمئن نیستید که مشاوره مدیریت چیست یا چگونه می توانید وارد این بخش شوید، راهنمای سریع ما همه آنچه را باید بدانید به شما ارائه می دهد. تا انتها با پاوینو همراه باشید.

مطالعات اخیر بر تأثیر مشاوره مدیریت بر کسب و کارهای کوچک متمرکز است و دلایل اینکه چرا مشاغل کوچک برخی از توصیه هایی که از مشاوران می گیرند را اجرا نمی کنند، مشخص می کند. یک نظرسنجی نامه ای از 126 کسب و کار که از SBDC در دانشگاه یوتا درخواست کمک کرده بودند، انجام شد. نتایج به دست آمده از 106 پاسخ دهنده (84٪ میزان پاسخ) نشان می دهد که به طور کلی، مدیر یا صاحبان کسب و کار از خدماتی که دریافت کرده اند بسیار راضی هستند و آنها را مفید می دانند. آنها همچنین گزارش دادند که مشاوره مدیریت تأثیر مثبتی در تجارت آنها داشته است. نامناسب بودن و فقدان تخصص مشاور به عنوان دلایل اصلی عدم اجرای برخی از توصیه ها ذکر شد.

اگر به نحوه کار یک کسب و کار، استراتژی، ساختار، مدیریت و عملیات آن علاقه مند هستید، ممکن است حرفه مشاوره مدیریت برای شما مناسب باشد. مشاوران مدیریت با حل مشکلات و یافتن روش های جدید و بهتر برای انجام کارها به مشاغل کمک می کنند تا عملکرد خود را بهبود بخشیده و رشد کنند. این فقط در بخش خصوصی نیست، بسیاری از شرکت ها با سازمان های بخش دولتی همکاری می کنند تا به توسعه خدماتشان کمک کنند و در صورت لزوم، هزینه ها را کاهش دهند و پس انداز کنند.

شرکت های مشاوره ای خدمات را در تمام زمینه های تجاری از منابع انسانی و مارکتینگ گرفته تا فناوری اطلاعات و امور مالی ارائه می دهند. دامنه وسیع کار مشاوره، با ارائه انواع پروژه ها، چالش ها و فرصت های پیشرفت شخصی، آن را به یک حرفه جذاب تبدیل می کند. اینکار ممکن است شامل کار در سراسر جهان با مشتریان چند ملیتی باشد، حتی اگر به یکی از شرکت های بزرگ نپیوندید. بزرگترین مشاوره ها چند صد یا هزار کارمند دارند.

برای دریافت یک جلسه مشاوره کسب و کار رایگان همین حالا اقدام نمایید.

مشاوره بگیرید

برای درک بهتره  مشاوره مدیریت ما به متخصصان این امر مراجعه کردیم:

لاسه لوند، مدیر روش مدیریت مشتری Deloitte، که برنده مشاور عملکرد سال 2013 و مشاور کلی سال در جوایز انجمن مشاوره مدیریت (MCA) شد، بینش خود را در مورد این شغل بیان کرد: "من واقعاً مجذوب کار با مشتریان مختلف در پروژه های مختلف شدم  و از تحرک و هیجانی که در سازمان هایی که با آنها کار می کنیم، ایجاد می کنیم بسیار لذت می برم. من دوست دارم در میان تمام چالش های مختلفی که پیش می آید، حضور داشته باشم. به عنوان مثال، یک مسئله پیش می آید و شما فکر می کنید، "من قبلا ندیده ام، من باید افراد مناسب را از تیم های مناسب جذب کنم، من باید فرایندهای درست را انجام دهم و باید فن آوری مناسب را برای حل این مسئله بدست آورم. "

"وقتی این مشکل رفع شد، مورد جدیدی به وجود می آید. هیجان پیرامون پروژه های جدید و همچنین یادگیری چیزهای جدید، که به نوبه خود شما را برای پروژه بعدی مجهزتر می کند، احتمالاً همان چیزی است کهباعث می شود من بیشتر از کار خود لذت ببرم و یکی از مواردی است که از مشاور بودن لذت می برم. "

برد هلفاند، مشاوره مدیریت این گونه می گوید: اگرچه هر بنگاه می تواند از نظر رویكرد شغلی متفاوت باشد، اما به طور كلی می توان یك مشاور مدیریت را چنین عنوان كرد: "یك حل كننده مشكل برای برخی از ساختارهای پیچیده تر تجارت و سازمان". راب میدلتون، اضافه می کند: "کسی که در طیف گسترده ای از پروژه ها کار می کند و به طور ویژه بر صنعت متمرکز است."

در حالی که بسیاری از مشاوران در یک زمینه تخصص خاص تمرکز دارند، مشاوران مدیریت بر کمک به رهبری سازمان برای بهبود عملکرد و عملیات کلی و افزایش فروش متمرکز هستند. مشاوران مدیریت اغلب با مدیران سطح C-Suite درگیر می شوند و روی مسائل پیچیده کار می کنند.

برخی از شرکت های مشاوره بر روی یک صنعت واحد مانند مراقبت های بهداشتی، فناوری اطلاعات یا بازاریابی تمرکز دارند، در حالی که برخی دیگر رویکرد گسترده ای دارند و یا بر روی تعداد انگشت شماری از مسائل تجاری مانند مشارکت کارکنان، رعایت مقررات یا مدیریت دانش متمرکز هستند.

یک مشاور مدیریت دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟

این نقش شامل کار با سازمان ها در همه بخش ها برای بهبود مدیریت کسب و کار آنها است. اما به چه مهارت هایی نیاز دارید؟ مشاوران مدیریت به مشاغل کمک می کنند تا عملکرد خود را بهبود بخشند. اگر به نحوه کار یک کسب و کار استراتژی، ساختار، مدیریت و عملیات آن علاقه مند هستید، ممکن است حرفه مشاوره مدیریت برای شما مناسب باشد. مشاوران مدیریت با حل مشکلات و یافتن روش های جدید و بهتر برای انجام کارها به مشاغل کمک می کنند تا عملکرد خود را بهبود بخشیده و رشد کنند. این فقط در بخش خصوصی نیست، بسیاری از شرکت ها با سازمان های بخش دولتی همکاری می کنند تا به توسعه خدماتشان کمک نمایند و در صورت لزوم، هزینه ها را کاهش دهند و پس انداز کنند.

در ابتدای یک پروژه، بیشتر وقت صرف شناختن مشاغل مشتری می شود که شامل مصاحبه با کارمندان و جمع آوری اطلاعات است. مشاوران (بسته به سطح آنها) اغلب مسئول تجزیه و تحلیل داده ها نیز هستند، داده های جمع آوری شده را می گیرند و آنها را به اطلاعات قابل هضم تبدیل می کنند تا با شرکت به اشتراک بگذارند.

مشاوره مدیریت با ارائه مشاوره تخصصی برای حل مشکلات و تشویق رشد، با مشاغل برای بهبود عملکردشان همکاری می کنند. آنها با کسب و کارها در طیف گسترده ای از بخش ها، از جمله استراتژی تجارت، امور مالی، منابع انسانی و بازاریابی کار می کنند. مشاوره مدیریت تنها مربوط به شرکت های خصوصی نیست، بسیاری از موسسات دولتی از مشاوره مدیریت برای بهبود شیوه ها و کارایی سیستم فروش استفاده می کنند.

مشاوره مدیریت

در حقیقت نقش مشاور این است که مشتری خود را با ممیزی رویه های فعلی، توصیه های خود برای بهبود و یک برنامه عملی برای اجرا مراحل بازاریابی، آماده سازد. آنها می توانند توسط کسب و کارها استخدام شوند تا به مشاوران ارشد در مورد یک پروژه خاص یا به طور گسترده تر در مورد ساختار و روش های یک شرکت مشاوره دهند.

چرا مشاغل از آنها استفاده می کنند؟

مشاوره مدیریت غالباً جای خالی مهارت های یک تجارت را پر خواهد کرد. تهیه کمک خارجی می تواند بسیار ارزان تر از استخدام افراد جدید یا حتی یک تیم برای مدیریت یک پروژه یا کار باشد. یک مشاور احتمالاً در زمینه خاصی تخصص دارد که ممکن است یک تجارت داخلی نداشته باشد. به علاوه، آنها می توانند بر روی پروژه در دست انجام، تمرکز کنند بدون اینکه شما از کار روزمره کسب و کارتان منحرف شوید. در حالی که دیگران ممکن است تخصص خود را در یک زمینه خاص متمرکز کنند، خدمات مشاوره ای در زمینه های گسترده تری از جمله سیستم سازی در کسب و کار، آموزش فروش و مدیریت بازاریابی می توانند به شما مشاوره دهند.

یک پروژه مشاوره مدیریت چگونه کار می کند؟

از آنجا که آنها معمولاً در مورد یک موضوع خاص مشاوره می دهند، کار یک مشاور استراتژی شامل تجزیه و تحلیل داده های زیادی است. یک پروژه معمولاً به شرح زیر انجام می شود:

  • تعریف مسئله - ما برای حل چه مشکلی تلاش می کنیم؟
  • رویکرد - چگونه می خواهیم این مشکل را بررسی کنیم؟
  • جمع آوری داده ها - در مورد این مسئله هرچه در توان داریم بیابید
  • تجزیه و تحلیل داده ها - داده های ما چه چیزی را نشان می دهد؟
  • مشاوره - با توجه به اطلاعات و تخصص ما بهترین راه حل چیست؟
  • اجرا - بر اساس توصیه ها، تغییر مثبت را اعمال کنید

مشاوره مدیریت

شرکت های اصلی مشاوره مدیریت خارج از ایران چه کسانی هستند؟

سه شرکت خارج از ایران وجود دارند که اغلب به آنها سه شرکت مشاوره بزرگ گفته می شود. آنها شامل McKinsey & Company، گروه مشاوره بوستون و Bain & Company هستند. همه آنها در مورد انواع پروژه ها و تخصص ها مشورت می کنند. به علاوه شرکت های دیگری مانند CIL Management Management و Steer نیز فعالیت می کنند که در مشاوره مدیریت تخصص دارند.

به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

مشاور بودن نیاز به یک مهارت منحصر به فرد دارد که توانایی های تحلیلی و ارتباطات را متعادل می کند. بیشتر وقت شما به عنوان مشاور شامل تجزیه و تحلیل داده ها و جمع آوری اطلاعات و در نهایت توصیه ها برای مشتری است. با این حال، بخش عمده ای از پروژه شامل مصاحبه با کارمندان، ارائه اطلاعات به گروهی از مدیران و متقاعد کردن افراد اصلی در مورد صحت توصیه های شما خواهد بود.

چگونه شغل مشاوره پیدا کنم؟

هیچ مسیر شغلی مشخصی در صنعت وجود ندارد، اگرچه بسیاری از شرکت های بزرگ مشاوره ای فارغ التحصیلان را مستقیماً از دانشگاه جذب می کنند. استعداد برای مدیریت مشتری، گوش دادن، برنامه ریزی استراتژیک، تجزیه و تحلیل کسب و کار و تیم سازی برای مشاوره کارفرمایان و همچنین خلاقیت، انعطاف پذیری و مهارت های قوی بین فردی، از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای برخی از شرکت ها، فردی با MBA یا MSc بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت اما به هیچ وجه مورد نیاز جهانی نیست. به همین ترتیب، مدرک ممکن است یک مزیت باشد، اما به طور کلی مشاوره مدیریت یک صنعت خاص وابسته به مدرک نیست. شرکت های مشاوره ای اغلب خارج از دوره های کارشناسی و مدارس بازرگانی استخدام می کنند، بنابراین انجام تحقیقات در مورد نوع شرکت مورد علاقه شما اولین قدم است. اگر شرکت بزرگی است که به آن چشم دارید، نگاهی به مدارسی بیندازید که به طور معمول در آن تحصیل می کنند، بنابراین می توانید نقشه هایی را که باید برعهده بگیرید، شروع کنید.

مشاوره مدیریت

یا اگر شرکت تمایل به استخدام افراد متخصص از میان دوره های شغلی دارد، می توانید رویکردهای دیگری را نیز در پیش بگیرید. به عنوان مثال، شما از قبل قدرت برقراری ارتباط با افراد مناسب یا به اصطلاح شبکه سازی در کسب و کار را می دانید. شاید بتوانید فارغ التحصیلان مدرسه خود را پیدا کنید که در شرکت مشاوره مورد علاقه شما کار کرده باشد و از آنها را در مورد آنچه برای ورود به این شرکتها لازم است، بپرسید. برد همچنین توصیه می کند با مطالعات موردی آشنا شوید. اغلب شرکت های مشاوره از یک مطالعه موردی در مصاحبه خود استفاده می کنند. پیشرفت تحصیلی و شخصیت انعطاف پذیر شما را مناسب تر می کند. بنابراین، اکنون که می دانید یک مشاور، و به طور خاص یک مشاور مدیریت، هر روز چه کاری انجام می دهد، فکر می کنید این کار برای شما مناسب است؟

برای دریافت بهترین مشاوره راه اندازی کسب و کار و یا برای درخواست همکاری با پاوینو فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید

نظرات کاربران
آرش احمدی

مشاوره مدیریت و کوچینگ مدیران برای هر کسب و کاری چه در شروع راه و چه بعد از چند سال لازم است برای دریافت راهکاری های جدید.

0 0

یاری

درود
در انتخاب مشاور کسب و کار دقت کنید چون میتونه باعث ورشکستگی بیشتر یا موفقیت بیشتر شود

1 0

سودابه یزدانی

کمک ها و راهنمایی های یک مشاور کسب و کار می تواند در هر شرایط به کسب و کار کمک کند و تاثیر مثبت داشته باشد.

1 0

کاوه شیخی

مشاوره مدیریت باعث می شود در مورد اصول روز مدیریت همیشه به روز باشیم.

2 0

علی فریبرزی

مشاوره مدیریت برای سیستم سازی در کسب و کار می تواند راهکار خوبی باشد.

2 0

آرش نظری

مشاوره مدیریت به افزایش فروش و ایجاد تحول در روند امور کمک ویژه ای دارد.

2 0

رعنا عزیزی

به نظر من حضور یک مشاور کسب و کار تاثیر بسیار خوبی در روند کار سازمان دارد.

2 0

امیر زمانی

اگر در سازمان خود با یک مشاور همکاری می کنیم و از دانش او کمک می گیریم باید در تمامی سطوح مربوطه او را در جریان کار سازمان قرار دهیم نه فقط زمانی که لازم است و در شرف ضرر هستیم.اگر مشاور در همه حال با ما همراه باشد در هر شرایطی می تواند راهکار درستی پیش پای ما بگذارد.

2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید