مقالات

4 مرحله مهم برای راه اندازی کسب و کار | پاوینو

راه اندازی کسب و کار

کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار ایده ای است که مورد توجه بسیاری قرار می گیرد، اما چگونگی راه اندازی کسب و کار ممکن است گاهی اوقات طاقت فرسا باشد و مردم را از شروع کردن تجارت بترساند. وقت آن است که با نگاهی دیگر به این موضوع بنگریم و برایش تلاش کنیم. منتظر شخص دیگری نباشید تا این کار را انجام دهد، خودتان دست به کار شوید. در این مقاله، ما مراحل راه اندازی مشاغل را برای دستیابی به موفقیت بررسی خواهیم کرد. با پاوینو همراه باشید.

نحوه راه اندازی کسب و کار

شروع کار شامل برنامه ریزی، تصمیم گیری مالی، انجام تحقیقات بازار و کسب دانش در مناطقی است که هرگز فکر نمی کردید قبلاً درباره آنها یاد بگیرید. ما این راهنمای 4 مرحله ای برای راه اندازی کسب و کار را ایجاد کردیم تا به شما کمک کند که همین امروز بهترین قدم را بردارید. ذکر این نکته مهم است که برای شروع یک کار تجاری هیچ یک از مدل ها برای تمام انواع تجارت ها مناسب نیست، اما این مراحل به شما کمک می کند تا افکار خود را سازماندهی کنید و جزئیات مهم را بخاطر داشته باشید، در اینصورت هنگام راه اندازی کسب و کار خود برای تمام سوالات مهم پاسخی در اختیار دارید. اگر به دنبال بهترین مشاور کسب و کار هستید، می توانید همین حالا از مشاورین پاوینو درخواست نمایید.

مشاوره بگیرید

مرحله 1. از خود بپرسید که آیا آماده هستید

هیچ وقت زمان مناسبی برای شروع کار وجود نخواهد داشت. اگر ستاره ها نتوانستند با رومئو و ژولیت همسو شوند، احتمالاً برای شما نیز هم تراز نخواهند شد. اما شما می توانید به عنوان چیزی که مانع از شروع کار است به آن نگاه کنید یا از آن استفاده کنید و از امروز شروع کند. وقتی نوبت به این سوال می رسد که آیا برای راه اندازی کسب و کار آماده هستید یا نه، این مسئله بیشتر مربوط به تفکر شماست تا زمان بندی مناسب. آیا اکنون در چارچوب ذهنیت برای پیروزی هستید؟ ممکن است لازم باشد که این موضوع را دوباره بررسی کنید.

حقیقتا گفتن اینکه قصد راه اندازی کسب و کار را دارید آسان است. اما انجام این کار، تبدیل هیچ چیز به چیزی که باعث درآمد می شود، می تواند سخت تر از آنچه تصور می کنید باشد و شما باید از نظر ذهنی آماده باشید تا مسئولیت همه چیز را بر عهده بگیرید. چرا؟ چون چالش هایی مانند ایجاد تبلیغاتی که باعث افزایش فروش شود، فروش سازمانی، بررسی تکنیک های فروش،سیستم سازی در کسب و کار و غیره در مسیرتان وجود دارد. و اگر ذهنیت شما مناسب نباشد، هرگونه شکست می تواند شما را نابود کند. اما اگر ذهنیت درستی داشته باشید، شکست ها را می پذیرید و تلاش بیشتری می کنید تا اینکه در نهایت به پیروزی های بزرگ دست یابید.

راه اندازی کسب و کار

مرحله 2. مشخص کنید که چه نوع شغلی را شروع کنید

مرحله بعدی شروع کار این است که بفهمید چه نوع کاری را باید شروع کنید. آیا عرصه ای وجود دارد که شما علاقه خاصی به آن داشته باشید؟ آیا به دنبال کسب و کاری هستید که به طور فعال در آن کار کنید یا فقط صاحب آن باشید؟ آیا می خواهید سرگرمی خود را به یک تجارت تبدیل کنید؟ اینها تنها چند سوال است که باید قبل از شروع کار از خود بپرسید. می توانید همه کارها را از فروشگاه Shopify مانند MVMT Watches تا تجارت آزاد شروع کنید. برای اینکه بفهمید چه نوع کسب و کاری را می خواهید شروع کنید، لیستی از مواردی که به آنها علاقه دارید بنویسید. به عنوان مثال، یوگا، دارایی شخصی، سگ، فیلم، غذا و لباس. در مرحله بعدی از ابزاری مانند Keywords Everywhere برای جستجوی حجم جستجو لیست خود در Google استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا درک کنید که لیست ایده کسب و کار شما چقدر محبوب است. همچنین می توانید از Google Trends برای بررسی روند رو به بالا یا رو به پایین آن، استفاده نمایید.

سپس، به سه کلید واژه محبوب در لیست خود نگاه کنید و به این سوال پاسخ دهید، "در پنج سال آینده، کدام یک نه تنها صبح من را از رختخواب بیرون می آورد بلکه به اندازه کافی برای ادامه تولید محتوا یا محصول من را هیجان زده می کند ؟ "

بیشتر بخوانید: انواع روش های فروش یک محصول

مرحله 3. تحقیقات بازار را انجام دهید

اکنون که ایده راه اندازی کسب و کار خود را پیدا کرده‌اید، وقت آن رسیده است که بفهمید که چگونه می توانید در آن زمینه درآمد کسب کنید. به عنوان مثال، اگر راه اندازی کسب و کار مرتبط با سگ مورد علاقه شماست، شما می توانید یک تجارت لانه سگ، تجارت نظافت، وبلاگ سگ یا یک فروشگاه آنلاین محصولات سگ راه اندازی کنید. در این مرحله، شما می بایست نوع کسب و کار را برای شروع راحت تر تفکیک کنید. بهترین وجهی که با استعداد شما مطابقت دارد، در بودجه شما قرار می گیرد و نحوه عملکرد صنعت را تحلیل کنید.

اگر دوست دارید با بیش از یک ایده شغلی کسب و کاری راه اندازی کنید، قطعاً می توانید این کار را انجام دهید. به عنوان مثال، شخصی که تجهیزات آشپزخانه را بصورت آنلاین می فروشد می تواند سایر وسایل مربوط به خانه را نیز در اختیار داشته باشد. و از یک وبلاگ آشپزخانه با فروشگاه آنلاین می توان درآمد کسب کرد. همچنین شما می بایست روش های افزایش فروش اینترنتی را نیز بیاموزید.

بعد از اینکه فهمید چه نوع کسب و کاری را می خواهید شروع کنید، وقت آن است به ایجاد برنامه کسب و کار بپردازید.

مرحله 4. اهداف و انتظارات واقع بینانه را تعیین کنید

یکی از بزرگترین دلایل شکست در تجارت ناشی از انتظارات ساده لوحانه است. ما در گروه مشاوره کسب و کار پاوینو دائماً داستان هایی از مردم می شنویم که میلیون ها تومان خرج تبلیغات می کنند با تصور اینکه نتایج آن روش بازاریابی سبب شود پولشان سه یا چهار برابر گردد اما در نهایت با شکست مواجه می شوند. بنابراین، بیایید سعی کنیم واقع بینانه بیاندیشیم. اولین سال کاری شما تماماً مربوط به شکست است. چرا؟ چون اولین کار شماست.

اکثر مردم با احساس خوش بینی کاذب به اولین کارشان نزدیک می شوند. اغلب با خود فکر می کنند که اگر آن فرد توانسته این کار را انجام دهد، من هم می توانم. اما چیزی که شما به راحتی نادیده می گیرید این واقعیت است که آن فرد در چهارمین سال تجارت خود است یا هفت سال است که آن را اداره می کند. من هیجان مردم را با شروع یادگیری نحوه راه اندازی کسب و کار را دوست دارم،اما اگر به این فکر بپردازید که روز اول بر بازار تسلط خواهید یافت، به دلیل ناامیدی شدید در طی چند ماه شکست خواهید خورد.

تفاوت بین یک تجارت موفق و یک تجارت ناموفق، پشتکار است. آیا پس از گذشت یک ماه مشتری یا بازدید کننده وب سایت یا آنچه را که لازم است برای ادامه کار خود داشت باشید، ندارید؟ آیا شما آنقدر زرنگ و دانا هستید که بدانید چه زمان یک استراتژی جواب نمی دهد؟ و آیا شما آنقدر صبور هستید که بازی آهسته و ثابت را انجام دهید (به این معنی که ممکن است بلافاصله فروش را مشاهده نکنید اما در آینده بازدهی بیشتری ببینید)؟

حالا که می دانید در چند ماه اول انتظار زیادی نباید داشته باشید، چگونه می توانید در مرحله بنیان راه اندازی کسب و کار خود به اهدافتان نزدیک شوید؟

شاید بهتر باشد به جای تمرکز روی اولین فروش خود، روی ایجاد محتوا تمرکز کنید تا ترافیک مربوطه را هدایت کند. یا شاید قبل از شروع یک کار تجاری، ایجاد حساب در اینستاگرام را انتخاب کنید تا وقتی زمان راه اندازی می رسد مخاطب داشته باشید. این موضوع همچنین باعث افزایش فروش در اینستاگرام نیز می گردد. اینجاست که وجود یک مشاوره کسب و کار خوب و حرفه ای می تواند کمک بزرگی به شما کند. اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارید، همین حالا از مشاورین ما در پاوینو درخواست نمایید.

مشاوره بگیرید

نظرات کاربران
حمید رضاییان

به نظرف در ابتدای راه اندازی کسب و کار باید اهداف قابل دستیابی تعیین کنیم تا دچار سرخوردگی نشویم.

0 0

لیلا نوری

مراحل راه اندازی کسب و کار را به خوبی توضیح دادی.

0 0

علیرضا افشاری

امروزه از ابتدای راه اندازی کسب و کار باید به فکر بازاریابی و فروش اینترنتی هم باشیم تا از دیگر رقبا پیشی بگیریم.

0 0

سینا سعیدی

برای راه اندازی کسب و کار به نکات بسیار خوبی اشاره کردید.ممنون از مقاله خوبتون

0 0

آرش یونسی

امروزه برای راه اندازی یک کسب و کار داشتن تجربه کافی و آگاهی از تکنولوژی روز بسیار حیاتی است.

0 0

نیما یزدان پور

من چند سال پیش یک کاری را شروع کردم اما به دلیل اطلاعات و بودجه ناکافی کارم رو از دست دادم.شغل های زیادی را تجربه کردم و به تازگی مشغول به کاری شدم که به آن علاقه زیادی دارم.به نظرم یکی از شروط راه اندازی یک کسب و کار موفق، داشتن علاقه به آن کار و اطلاعات کافی در مورد آن کار است.

0 0

آریا ترکاشوند

برای راه اندازی یک کسب و کار جدید آمادگی و داشتن یک ذهن خلاق می تواند اولین و یک قدم مهم برای آینده باشد.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید