مقالات

تاثیر نحوه فروش محصول بر کاهش فروش | پاوینو

نحوه فروش محصول

نحوه فروش محصول لزوماً پیچیده نیست. در ابتدایی ترین سطح خود، یک برنامه فروش اساساً با آنچه شما می فروشید، افرادی که به آنها می فروشید و اینکه چگونه آن را می فروشید، تعریف می شود. فراتر از این، فروش شامل تمرکز بر روی جزئیات محصول و مشتریان شما است. با ادامه یک برنامه فروش، شما به تغییر روندها و نیازها یا خواسته های مشتریان خود توجه می کنید. با مشاهده این تغییرات می توانید برنامه خود را تنظیم کرده و فروش خود را افزایش دهید. در ادامه با پاوینو همراه باشید.

نحوه فروش محصول 1: نمایش شور و شوق برای محصول

1.محصول خود را بررسی کنید. اگر قادر باشید دانش خود را در مورد محصول به مخاطب منتقل کنید و به سوالاتی که ممکن است مشتریان داشته باشند پاسخ دهید، آنها درک می کنند که شما واقعاً به محصول اهمیت می دهید. اگر محصولتان را ارزشمند بدانید، آنها نیز آن را ارزشمند میبینند. و این مورد درباره نحوه فروش محصول بسیار مهم است.

در حوزه نحوه فروش محصول، کاملاً ضروری است که محصول خود را از به طور کامل بشناسید. اگر نمی دانید مشتری از شما چه چیزی را می پرسد، سعی کنید جمله ای مانند "من جواب دقیق آن را نمی دانم، اما بررسی میکنم و به شما پاسخش را منتقل خواهم کرد. وقتی جواب را پیدا کردم از چه راهی با شما تماس برقرار کنم؟ "

برای دریافت مشاوره در راستای افزایش فروش، با پاوینو در ارتباط باشید.

مشاوره بگیرید

2.برتری های محصول را به مشتریان تأکید کنید. علاوه بر اینکه می توانید اطلاعات مناسب در مورد محصول را به افراد مناسب برسانید، با بیان ویژگی های محصول و مزایای آن مشتری می تواند بهتر درک کند که چرا باید محصولتان را خریداری نماید. به مواردی مانند این فکر کنید:

 • آیا این محصول زندگی مشتری را تسهیل می کند؟
 • آیا محصول حس تجمل ایجاد خواهد کرد؟
 • آیا این محصول چیزی است که بسیاری از افراد بتوانند از آن لذت ببرند؟
 • آیا این محصول چیزی است که بتوان برای مدت طولانی از آن استفاده کرد؟

بیشتر بخوانید: اصول بازاریابی مدرن

نحوه فروش محصول

3.اطمینان حاصل کنید که درباره محصول به اندازه کافی توضیح داده شده است. اگر فروش مستقیم و شخص به شخص انجام نمی دهید، باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات خوب محصول از طریق بسته بندی خرده فروشی، نمایشگرهای خرید و هرگونه روش بازاریابی ارائه می شود. حتی اگر مستقیماً کالاهایی را می فروشید، داشتن اطلاعات مناسب در مورد محصول به شما کمک می کند تا مشتریان را برای خرید قانع کنید و در نحوه فروش محصول تاثیر می گذارد.

 • اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات محصول آگاهی دهنده، درست و کامل باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که زبان موجود بر روی بسته بندی محصول و روش  بازاریابی کاملاً واضح و خوانا باشد.
 • برای اطمینان از خوب جلوه دادن محصول، بسته بندی و روش بازاریابی خود، بر روی وقت و هزینه خود سرمایه گذاری کنید از جمله  استفاده ازعکس های با کیفیت بالا، با رنگ های زنده و غیره.

بیشتر بخوانید: 12 سوال برای بهبود فرصت های فروش باید پرسید

نحوه فروش محصول 2: اتصال با خریدار

1.نکته مهم در نحوه فروش محصول، انتقال علاقه خود به محصول می باشد. یک فروشنده خوب به کالایی که فروخته می شود، اعتقاد دارد و این اشتیاق را به مشتری منتقل می کند. روش های بی شماری برای نشان دادن علاقه شما به یک محصول وجود دارد. از زبان و لحن بدن غافل نشوید. اگر درمورد یک محصول به وضوح صحبت کنید، انرژی و اشتیاق را منتقل می کنید و هنگام بحث درباره آن ابراز وجود می کنید. از طرف دیگر، اگر وقتی مشتری درمورد کالایی سوال می کند و شما دستان خود را از روی سینه قرار دهید، غر بزنید، به نظر می رسد از آمچه که می خواهید دور هستید و به محصول اهمیت نمی دهید.

آماده باشید تا در مورد نحوه استفاده از محصول یا سایر مشتریان راضی صحبت کنید. داستان های خاص در مورد محصول، برای مشتریان جذاب خواهد بود. به عنوان مثال، اگر یک شامپو می فروشید، می توانید به مشتری چیزی مانند این را بگویید: "موهای من معمولاً بسیار وز است، اما از زمانی که استفاده از آن را شروع کرده ام، به همین اندازه صاف تر شده است."

بیشتر بخوانید: 7 فرایند فروش که به آن نیاز دارید

2.انگیزه های مشتریان خود را پیش بینی کنید. شما می خواهید به هر سوالی که مشتریان ممکن است در مورد یک محصول داشته باشند پاسخ دهید، اما مهمتر از آن، در مورد نحوه فروش محصول می توانید این سوالات را پیش بینی کنید. این نشان می دهد که شما نیازهای مشتری را درک می کنید. اطمینان حاصل کنید که با رفع این نیازها می توانید از نظر احساسی با مشتریان ارتباط برقرار کنید. به مشتریان معمولی خود فکر کنید. انگیزه آنها چیست؟ چه نیازی دارند؟ آیا آنها جوان هستند؟ تنها هستند؟ آیا ثروتمندند؟ آیا آنها خانواده دارند؟ هنگامی که تصوری از مشتریان خود در ذهن دارید، به این فکر کنید که چگونه محصول شما می تواند به آنها کمک کند تا نیازهایشان را برآورده کنند یا به خواسته هایشان برسند.

3. در یادگیری نحوه فروش محصول، باز کردن سر صحبت با مشتریان را تمرین کنید. اگر در فروش مستقیم کار می کنید، نحوه ارتباط با مردم بسیار مهم است. به جای پرسیدن سوال بسته "آیا می توانم به شما کمک کنم؟"، سوالات مثبت تر و آزادتری را از جمله "آیا به دنبال چیزی برای خود هستید؟" یا هدیه ای برای شخصی خاص؟  را از او بپرسید. علاوه بر این، آماده باشید در مورد محصول خود نظراتی را بیان کنید که مورد توجه مشتریان قرار گیرد و گفتگوهای عمیق تری را شروع کنید. به عنوان مثال، اگر در حوزه فروشی لباس هستید، ممکن است بگویید: "می دانید، مهمانی هایی با تم ژاکت زشت کریسمس در حال حاضر واقعاً محبوب هستند. آیا تا به حال به یکی از این مراسم ها رفته اید؟ "

بیشتر بخوانید: 7 نکته جهت افزایش فروش آنلاین

انگیزه های مشتری را به ویژگی های محصول تبدیل کنید. در بازاریابی، این امر به عنوان "موقعیت یابی" شناخته می شود و متشکل از معادل سازی محصول با امیدها و خواسته های مشتری است. این مورد در نحوه فروش محصول به مشتری تاثر گذار است. تعدادی از عوامل هنگام موقعیت یابی محصول عبارتند از:

 • محصول را در بهترین طیف ممکن بازار قرار دهید. محصول را از نظر استطاعت و لوکس بودن خیلی بالا یا خیلی پایین قرار ندهید.
 • حقایق مربوط به محصول را با توجه به شخصی که به آن می فروشید، بازگو کنید. ممکن است تعداد انگشت شماری از حقایق مختلف را داشته باشید، اما این به مهارت شما بستگی دارد که بدانید کدام یک از این حقایق به بهترین وجه در خدمت هر فروش خاص است.
 • واقعیت ها را جعل نکنید و دروغ نگویید. موقعیت یابی محصول مربوط به ادراک است، نه فریب.
 • واقعیت ها را طوری قرار دهید که آنها از محصول فراتر روند. این بدان معناست که مقادیر مطلوب و مثبت مرتبط با محصول، آن چیزی است که سبب فروش محصولتان می شود. شرکت هایی که در این زمینه تبحر دارند عبارتند از کوکاکولا، اپل و بسیاری از کالاها. به چگونگی ارتباط محصول شما با سبک زندگی یا ارزش های مشتری بیندیشید و به سادگی در خدمت عملکردی قرار نگیرید.

نحوه فروش محصول

به عنوان مثال، اگر می خواهید یک مینی ون نسبتاً سطح بالا را به یک فرد مسن ثروتمند بفروشید، ممکن است از ویژگی های مجلل آن یاد کنید. این کار را با گفتن جملاتی مانند: «نگاهی به این چوب تر و تمیز بیندازید که چقدر زیباست. و آن صندلی های چرمی نرم، بسیار راحت هستند. این ون برای داشتن یک رانندگی خوب در غروب آفتاب عالی هستند. "

اگر می خواهید همان مینی ون را به خانواده ای با سه فرزند بفروشید، بر ویژگی های سودمندتر آن تأکید کنید. به عنوان مثال، می توانید جملاتی از این قبیل را بگویید: «صندلی سوم، فضای زیادی را برای افراد فراهم می کند. همچنین درصورت نیاز به جا برای حمل مواد غذایی، وسایل ورزشی و مواردی از این دست، تا می شود. و آیا من اشاره کردم که کیسه های هوا جانبی و ترمز ضد قفل به صورت استاندارد عرضه می شوند؟ "

برای دریافت مشاوره در راستای افزایش فروش، با پاوینو در ارتباط باشید.

مشاوره بگیرید
نظرات کاربران
امیر جلیلی

نحوه فروش محصول باید به گونه ای باشد که مشتری متوجه میزان علاقه ی ما به محصول و کارمان شود و این علاقه به محصول در مشتری هم ایجاد شود.

0 0

مینا زینتی

محصول میتواند کالا یا ارائه یک خدمت باشد.نحوه فروش هر کدام تکنیک های فروش خاص خودش را دارد.

0 0

آرش نایب

نحوه فروش محصول اگر به گونه ای باشد که مشتری حس کند به او بی احترامی میشود و خواسته اش نادیده گرفته میشود به کاهش فروش می انجامد.

0 0

شادی یاری

من وقتی قصد خرید یک محصول رو دارم اما رفتار نادرستی از فروشنده میبینم یا حس می کنم کاملاً به نظر خریدار بی توجه هست کاملاً از خرید منصرف میشم و طبیعتاً این فروشنده با ادامه این روند فروش نه تنها موفق نیست در کارش بلکه این حرکت به کاهش فروش در کسب و کارش هم منجر می شه.

0 0

مژگان حسنی

این که کارمون رو دوست داشته باشیم و با اشتیاق اون رو انجام بدیم واقعاً نکته مهمیه که بهش اشاره کردید. من بعد از مدتها شغل مورد علاقه ام رو پیدا کردم و با اشتیاق خاصی کارم رو انجام میدم و از این بابت خیلی خوشحالم چون این حس خوب رو به مشتریانم هم منتقل می کنم و اون ها با رضایت از من خرید می کنن.

0 0

سبحان بهاری

نحوه فروش هر محصول یا ارائه خدماتی بسته به نوع آن متفاوت است و باید برنامه فروش آن مطابق با بازار هدف بررسی و اصولی برنامه ریزی شود.

0 0

مریم مرادی

توضیحات خوبی در مورد شروع ارتباط و صحبت با مشتری دادید و به نکات خوبی در مورد نیاز سنجی مشتری و ایجاد حس اعتماد در مشتری اشاره شده بود.ممنون از مقاله خوبتون

0 0

اشکان میری

من به شخصه زمانی که قصد خرید اینترنتی دارم به محصولی بر می خورم که فکر می کنم محصول مورد نظرم هست اما زمانی مطمئن میشم که توضیحات محصول کاملاً واضح و روشن در مورد محصول و کارایی اون باشه.در غیر این صورت از اون خرید صرف نظر می کنم و در جای دیگه ای به دنبال کالای مورد نظرم می گردم.

0 0

فرزانه دلیلی

باید برای محصول و خدماتی که ارائه می دهیم اهمیت و ارزش قائل باشیم.مشتری متوجه می شود که ما به عنوان فروشنده عاشق کاری که انجام می دهیم هستیم یا نه.این مهم به میزان ایجاد اعتماد در مشتری هم بسیار کمک می کند.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید