مقالات

8 تا از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتینگ یک زمینه پررونق است و فرصت هایی را برای شرکت هایی که می خواهند با استفاده از اینترنت مشتری بیشتری بدست آورند، فراهم می کند. اما تفاوت آن با سایر روش های سنتی بازاریابی تنها در نحوه دسترسی به مشتری نیست. ابزارهای  بازاریابی دیجیتالی که برای ارتقا یک تجارت آنلاین استفاده می شود، بخش عمده ای از آنهایی است که این استراتژی را حتی برای شرکت های کوچک بسیار گسترده می کند. حال سوال اینجاست که ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در چه مواردی می توانند به شما کمک کنند و بهترین مواردی را که می توانید در بخش بازاریابی خود امتحان کنید، کدام است؟ ما لیستی از منابعی که کسب و کار شما برای شروع استراتژی بازاریابی خود به آن نیاز دارد، تهیه کرده ایم. در ادامه با پاوینو همراه باشید تا مفصل درباره آن ها بخوانید.

برخی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که در ادامه به آن می پردازیم، عبارتند از:

 • ابزار بازاریابی ایمیل
 • ابزار رسانه های اجتماعی
 • ابزار محتوا برای بازاریابان
 • ابزارهای تجزیه و تحلیل

ابزار بازاریابی ایمیل

بازاریابی ایمیل یک معامله بزرگ برای دیجیتال مارکتینگ است. به هر حال، این استراتژی از جمله راهکارهایی است که بهترین سود را برای مشاغل به همراه دارد. طبق ادوبی،حداقل 4/6 ساعت در روز برای ایمیل ها صرف می شود، اما اگر آمار را با استفاده از آمار رسانه های نسل های دیگر ترکیب کنید، درک اینکه چرا چنین ابزاری عالی است، بسیار ساده تر می شود.

از جمله مزایای بسیار استفاده از بازاریابی ایمیل در تجارت به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 1. ارسال محتوای هدفمند و شخصی برای مشتریان خود
 2. به رسمیت شناختن نام تجاری برای تجارتتان
 3. ایجاد اعتبار برای مخاطبان خود
 4. بهینه سازی زمان و بودجه در فعالیت های بازاریابی

در ادامه بهترین ابزارها را برای ایجاد تعامل با استفاده از بازاریابی ایمیل را بررسی خواهیم کرد. شما میتوانید برای دریافت مشاوره‌ی اختصاصی تر با مشاورین پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

دیجیتال مارکتینگ

1. Mailchimp

Mailchimp یکی از بهترین نرم افزارهای بازاریابی ایمیلی است که در اکوسیستم ابزار دیجیتال مارکتینگ موجود است. این سرویس نسخه های رایگان و پولی را با قیمت های متناسب با خواسته ها و نیازهای تجاری شما ارائه می دهد. این منبع نه تنها ارسال ایمیل به مشتریان خود را در مناسب ترین زمان به صورت خودکار انجام می دهد، بلکه تجزیه و تحلیل های مفصلی را نشان می دهد که در بهبود ابتکارهای بازاریابی دیجیتال کسب و کار شما در آینده مفید خواهد بود.

بازاریابان می توانند ایمیل های کاملی با تصاویر، فایلهای gif و فونتهای شخصی سازی شده  را تنها با استفاده از یک ابزار یعنی Mailchimp  برای مارکتینگ خود توسعه دهند.

2. Benchmark Email 

Benchmark Email  یکی از رقبای اصلی Mailchimp و یک ابزار عالی دیجیتال مارکتینگ برای افزودن به استراتژی شماست.  این ابزار مشابه mail building را ارائه می دهد که می تواند در سیستم عامل های دیگر مانند بلوک های محتوا(content blocks) و آماده سازی طرح ها استفاده شود، اما از اطلاعات یک شرکت برای کمک به عملکرد بهتر کمپین های شما استفاده می کند. بنچمارک پر از ابزار اتوماسیون مبتنی بر محرک هایی است که به شما کمک می کند تا از قیف فروش بهره بیشتری ببرید. در میان برخی از ابزارهای اتوماسیون که می توانید در این پلتفرم پیدا کنید، جالبترین مورد abandoned cart automation است که برای کمک به تجارت الکترونیکی در فروش بیشتر استفاده می شود.

به طور کلی، Benchmark Email داده هایی را برای درک بهتر واکنش مشتریان به ایمیل های شرکت شما و هر دو نسخه رایگان و پولی ارائه می دهد تا بهتر با نیازهای شما در دیجیتال مارکتینگ مطابقت یابد.

بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

3. Emma

اما (Emma) ، مخفف Email Marketing، بستری است که به شما کمک می کند تا علاوه بر دستیابی به مشتریان، خدمات مشتری بهتری را نیز به آنها ارائه دهید. این مجموعه از ابزارهایی تشکیل شده است که می تواند به شرکت ها در ایجاد و آزمایش کمپین های بازاریابی از طریق ایمیل کمک کند، اما در واقع در زمینه‌ی کمک به بازاریابان برای درک بهتر رفتار مشتریان خود بسیار عالی است. این ابزار نه تنها تست محتوای A / B را ارائه می دهد، بلکه دارای ابزارهایی مانند بلوک های محتوای پویا است که می تواند با توجه به تقسیم بندی‌اش، پیام های مختلفی را به هر یک از مشتریان ارائه دهد. این بلوک ها ایجاد چندین طرح در مدت زمان کوتاه را آسان می کنند و برای کمک به شروع فعالیت های بزرگ بسیار مناسب هستند.

دیجیتال مارکتینگ

4. Marketo

Marketo ابزاری کامل برای دیجیتال مارکتینگ است که نوید کمک به مشتریان را از "خرید تا وکالت" می دهد. با Marketo می توانید استراتژی های کاملی برای تلاش های خود در زمینه بازاریابی از طریق ایمیل، مدیریت لیدها و بازاریابی بر پایه مشتری ایجاد کنید.

سیستم عامل Marketo برای تعامل ساخته شده است و دارای ویژگی هایی از جمله:

 • ادغام کانال
 • منابع برای ایجاد تجربه‌ی خرید بهتر
 • ابزارهای بازاریابی از طریق ایمیل در مقیاسی شخصی سازی شده تا به شرکت شما در هنگام ایجاد کمپین های بازاریابی از طریق ایمیل، کمک کند

بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده|10 ابزار اصلی بازاریابی دیجیتال 

ابزار رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی یکی از زمینه های تولید نوآوری در دیجیتال مارکتینگ می باشند و داشتن ابزار مناسب برای مدیریت آن می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. اگرچه برخی از سیستم عامل ها، مانند فیس بوک، از قبل عملکردهایی را برای بازاریاب ها دارند مانند زمان بندی پست ها. با استفاده از ابزارهای زیر می توانید کمپین های بازاریابی مجدد ایجاد کنید یا حتی پیام شرکت خود را در همه رسانه های اجتماعی همگام سازی کنید. به ادامه مطلب نگاهی بیاندازید!

5. nanigans

Nanigans یک پلت فرم و ابزار تبلیغاتی چند کاناله است که بر بازاریابی فیس بوک تمرکز دارد. به همین دلیل از فیس بوک تبادل (FBX) برای ارائه ابزارهای جدید به مشتریان استفاده می شود که کمک می کند تا فروش بیشتری داشته باشند. تمرکز اصلی این پلتفرم بازاریابی مجدد در فیس بوک است، اما همچنین ابزارهای متمرکز در توییتر و اینستاگرام را ارائه می دهد که به شما کمک می کند داده های بهتر و دقیق تری در مورد رفتار کاربر در آن سیستم عامل ها جمع آوری کنید.

Buffer.6

نیاز به ارسال پیام های خود در شبکه های اجتماعی برای تضمین بهترین عملکرد دارید ؟ بافر ابزاری عالی برای آن است. این به شما کمک می کند تا با خیال راحت و با استفاده از ویرایشگر تصویر جاسازی شده خود، کارزارهای هنری را با سهولت منتشر کنید. برنامه ریزی، همکاری و توسعه محتوا با استفاده از Buffer ساده است و می توانید پست های خود را برای بعداً در همه شبکه های بزرگ رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک، توییتر، لینکدین و پینترست ذخیره کنید.

ابزار محتوا برای بازاریابان

محتوا در دیجیتال مارکتینگ حرف اول را میزند و مدیریت صحیح آن باید از اولویت های اصلی شما باشد. بازاریابی Inbound از زمان تاسیس خود، نحوه برخورد شرکت ها با مشتری و تولید سود را تغییر داده است. هنگام ساخت محتوا برای اینترنت دو چیز مهم وجود دارد: ایجاد و نظارت. ابزاری که در ادامه مشاهده خواهید کرد بهترین کمک به تیم بازاریابی محتوای شما در انجام این دو می باشد. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم!

بازاریابی محتوا

 7. Landscape 

برای اینکه محتوای آنلاین واقعاً تأثیر گذار باشد، به چیزهایی بیش از کلمات نیاز دارد. این تصاویر همراه آن است که یک چالش بزرگ برای دیجیتال مارکتینگ است که اغلب افراد برای انجام این کار تجربه عملی برای طراحی ندارند.

Landscape ابزاری برای تغییر اندازه در رسانه های اجتماعی است که به شما کمک می کند مطمئن شوید تک تک پست های شما، چه در وبلاگ و چه در شبکه های اجتماعی، از اندازه مناسب برای تحت تأثیر قرار دادن بازدیدکنندگان برخوردار باشند.

Feedly .8

آیا دوست دارد بدانید که چه محتوایی برای رقبایتان نتایج عالی حاصل می کند؟ یک راه عالی برای آن،  گرفتن اشتراک در Feedly است. این ابزار به شما کمک می کند تا مقالاتی را از وبلاگ ها، روزنامه ها و مجلات آنلاین جمع آوری کنید که  اخیرا در داشبوردی جمع آوری شده اند تا نظارت بر آن آسان باشد. اگر کار شما یافتن منابع باشد، استفاده از آن مطمئناً زندگی را آسان می کند، بنابراین می توانید در آینده محتوای عالی بسازید.

بیشتر بخوانید: افزایش فروش با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای تجزیه و تحلیل

دیجیتال مارکتینگ مبتنی بر تجزیه و تحلیل است، و این اولین ابزار بازاریابی است که می تواند داده ها را با دقت بسنجد. همانطور که در مباحث دیگر مشاهده کردید، اکثر ابزارها حداقل نوعی تجزیه و تحلیل را ارائه می دهند تا به شرکت شما کمک کند تا بفهمید چه منافعی را برای شما به ارمغان می آورد، اما سیستم عامل های تجزیه و تحلیل حرفه ای به شما کمک می کنند تا این داده ها را جمع آوری کنید و از آنها بینش ارزشمندی کسب کنید. در ادامه این ابزارهای جالب تجزیه و تحلیل دیجیتال مارکتینگ را بررسی نمایید و به لیست خود اضافه کنید! اگر میخواهید در کار خود حرفه ای تر شوید، کافی است از طریق لینک زیر با مشاورین پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید