مقالات

12 تا از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ | پاوینو

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یک زمینه پررونق است و فرصت هایی را برای شرکت هایی که می خواهند با استفاده از اینترنت مشتری بیشتری بدست آورند، فراهم می کند. اما تفاوت آن با سایر روش های سنتی بازاریابی تنها در نحوه دسترسی به مشتری نیست. ابزارهای  بازاریابی دیجیتالی که برای ارتقا یک تجارت آنلاین استفاده می شود، بخش عمده ای از آنهایی است که این استراتژی را حتی برای شرکت های کوچک بسیار گسترده می کند. حال سوال اینجاست که ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در چه مواردی می توانند به شما کمک کنند و بهترین مواردی را که می توانید در بخش بازاریابی خود امتحان کنید، کدام است؟ ما لیستی از منابعی که کسب و کار شما برای شروع استراتژی بازاریابی خود به آن نیاز دارد، تهیه کرده ایم. در ادامه با پاوینو همراه باشید تا مفصل درباره آن ها بخوانید.

برخی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که در ادامه به آن می پردازیم، عبارتند از:

 • ابزار بازاریابی ایمیل
 • ابزار رسانه های اجتماعی
 • ابزار محتوا برای بازاریابان
 • ابزارهای تجزیه و تحلیل

ابزار بازاریابی ایمیل

بازاریابی ایمیل یک معامله بزرگ برای دیجیتال مارکتینگ است. به هر حال، این استراتژی از جمله راهکارهایی است که بهترین سود را برای مشاغل به همراه دارد. طبق ادوبی،حداقل 4/6 ساعت در روز برای ایمیل ها صرف می شود، اما اگر آمار را با استفاده از آمار رسانه های نسل های دیگر ترکیب کنید، درک اینکه چرا چنین ابزاری برای مارکتینگ عالی است، بسیار ساده تر می شود.

از جمله مزایای بسیار استفاده از بازاریابی ایمیل در تجارت به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 1. ارسال محتوای هدفمند و شخصی برای مشتریان خود
 2. به رسمیت شناختن نام تجاری برای تجارتتان
 3. ایجاد اعتبار برای مخاطبان خود
 4. بهینه سازی زمان و بودجه در فعالیت های بازاریابی

در ادامه بهترین ابزارها را برای ایجاد تعامل با استفاده از بازاریابی ایمیل را بررسی خواهیم کرد. شما میتوانید برای دریافت مشاوره‌ دیجیتال مارکتینگ اختصاصی تر با مشاورین پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

دیجیتال مارکتینگ

1. Mailchimp

Mailchimp یکی از بهترین نرم افزارهای بازاریابی ایمیلی است که در اکوسیستم ابزار دیجیتال مارکتینگ موجود است. این سرویس نسخه های رایگان و پولی را با قیمت های متناسب با خواسته ها و نیازهای تجاری شما ارائه می دهد. این منبع نه تنها ارسال ایمیل به مشتریان خود را در مناسب ترین زمان به صورت خودکار انجام می دهد، بلکه تجزیه و تحلیل های مفصلی را نشان می دهد که در بهبود ابتکارهای بازاریابی دیجیتال کسب و کار شما در آینده مفید خواهد بود.

بازاریابان می توانند ایمیل های کاملی با تصاویر، فایلهای gif و فونتهای شخصی سازی شده  را تنها با استفاده از یک ابزار یعنی Mailchimp  برای مارکتینگ خود توسعه دهند.

2. Benchmark Email 

Benchmark Email  یکی از رقبای اصلی Mailchimp و یک ابزار عالی دیجیتال مارکتینگ برای افزودن به استراتژی شماست.  این ابزار مشابه mail building را ارائه می دهد که می تواند در سیستم عامل های دیگر مانند بلوک های محتوا(content blocks) و آماده سازی طرح ها استفاده شود، اما از اطلاعات یک شرکت برای کمک به عملکرد بهتر کمپین های شما استفاده می کند. بنچمارک پر از ابزار اتوماسیون مبتنی بر محرک هایی است که به شما کمک می کند تا از قیف فروش بهره بیشتری ببرید. در میان برخی از ابزارهای اتوماسیون که می توانید در این پلتفرم پیدا کنید، جالبترین مورد abandoned cart automation است که برای کمک به تجارت الکترونیکی در فروش بیشتر استفاده می شود و تاثیر زیادی بر افزایش فروش دارد.

به طور کلی، Benchmark Email داده هایی را برای درک بهتر واکنش مشتریان به ایمیل های شرکت شما و هر دو نسخه رایگان و پولی ارائه می دهد تا بهتر با نیازهای شما در دیجیتال مارکتینگ مطابقت یابد.

بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

3. Emma

اما (Emma) ، مخفف Email Marketing، بستری است که به شما کمک می کند تا علاوه بر دستیابی به مشتریان، خدمات مشتری بهتری را نیز به آنها ارائه دهید. این مجموعه از ابزارهایی تشکیل شده است که می تواند به شرکت ها در ایجاد و آزمایش کمپین های بازاریابی از طریق ایمیل کمک کند، اما در واقع در زمینه‌ی کمک به بازاریابان برای درک بهتر رفتار مشتریان خود بسیار عالی است. این ابزار نه تنها تست محتوای A / B را ارائه می دهد، بلکه دارای ابزارهایی مانند بلوک های محتوای پویا است که می تواند با توجه به تقسیم بندی‌اش، پیام های مختلفی را به هر یک از مشتریان ارائه دهد. این بلوک ها ایجاد چندین طرح در مدت زمان کوتاه را آسان می کنند و برای کمک به شروع فعالیت های بزرگ بسیار مناسب هستند.

دیجیتال مارکتینگ

4. Marketo

Marketo ابزاری کامل برای دیجیتال مارکتینگ است که نوید کمک به مشتریان را از "خرید تا وکالت" می دهد. با Marketo می توانید استراتژی های کاملی برای تلاش های خود در زمینه بازاریابی از طریق ایمیل، مدیریت لیدها و بازاریابی بر پایه مشتری ایجاد کنید. و ازین رو به رشد کسب و کار کمک می کند.

سیستم عامل Marketo برای تعامل ساخته شده است و دارای ویژگی هایی از جمله:

 • ادغام کانال
 • منابع برای ایجاد تجربه‌ی خرید بهتر
 • ابزارهای بازاریابی از طریق ایمیل در مقیاسی شخصی سازی شده تا به شرکت شما در هنگام ایجاد کمپین های بازاریابی از طریق ایمیل، کمک کند

بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده|10 ابزار اصلی بازاریابی دیجیتال 

ابزار رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی یکی از زمینه های تولید نوآوری در دیجیتال مارکتینگ می باشند و داشتن ابزار مناسب برای مدیریت آن می تواند تفاوت زیادی در مارکتینگ و نحوه فروش محصول ایجاد کند. اگرچه برخی از سیستم عامل ها، مانند فیس بوک، از قبل عملکردهایی را برای بازاریاب ها دارند مانند زمان بندی پست ها. با استفاده از ابزارهای زیر می توانید کمپین های بازاریابی مجدد ایجاد کنید یا حتی پیام شرکت خود را در همه رسانه های اجتماعی همگام سازی کنید. به ادامه مطلب نگاهی بیاندازید!

5. nanigans

Nanigans یک پلت فرم و ابزار تبلیغاتی چند کاناله است که بر بازاریابی فیس بوک تمرکز دارد. به همین دلیل از فیس بوک تبادل (FBX) برای ارائه ابزارهای جدید به مشتریان استفاده می شود که کمک می کند تا فروش بیشتری داشته باشند. تمرکز اصلی این پلتفرم بازاریابی مجدد در فیس بوک است، اما همچنین ابزارهای متمرکز در توییتر و اینستاگرام را ارائه می دهد که به شما کمک می کند داده های بهتر و دقیق تری در مورد رفتار کاربر در آن سیستم عامل ها جمع آوری کنید.

Buffer.6

نیاز به ارسال پیام های خود در شبکه های اجتماعی برای تضمین بهترین عملکرد دارید ؟ بافر ابزاری عالی برای آن است. این به شما کمک می کند تا با خیال راحت و با استفاده از ویرایشگر تصویر جاسازی شده خود، کارزارهای هنری را با سهولت منتشر کنید. برنامه ریزی، همکاری و توسعه محتوا با استفاده از Buffer ساده است و می توانید پست های خود را برای بعداً در همه شبکه های بزرگ رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک، توییتر، لینکدین و پینترست ذخیره کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه فروش پیج اینستاگرام را افزایش دهیم؟+ 10 روش برای افزایش فروش در اینستاگرام

ابزار محتوا برای بازاریابان

محتوا در دیجیتال مارکتینگ حرف اول را میزند و مدیریت صحیح آن باید از اولویت های اصلی شما باشد. بازاریابی Inbound از زمان تاسیس خود، نحوه برخورد شرکت ها با مشتری و تولید سود را تغییر داده است. هنگام ساخت محتوا برای اینترنت دو چیز مهم وجود دارد: ایجاد و نظارت. ابزاری که در ادامه مشاهده خواهید کرد بهترین کمک به تیم بازاریابی محتوای شما در انجام این دو می باشد. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم!

دیجیتال مارکتینگ

 7. Landscape 

برای اینکه محتوای آنلاین واقعاً تأثیر گذار باشد، به چیزهایی بیش از کلمات نیاز دارد. این تصاویر همراه آن است که یک چالش بزرگ برای دیجیتال مارکتینگ است که اغلب افراد برای انجام این کار تجربه عملی برای طراحی ندارند.

Landscape ابزاری برای تغییر اندازه در رسانه های اجتماعی است که به شما کمک می کند مطمئن شوید تک تک پست های شما، چه در وبلاگ و چه در شبکه های اجتماعی، از اندازه مناسب برای تحت تأثیر قرار دادن بازدیدکنندگان برخوردار باشند.

Feedly .8

آیا دوست دارد بدانید که چه محتوایی برای رقبایتان نتایج عالی حاصل می کند؟ یک راه عالی برای آن،  گرفتن اشتراک در Feedly است. این ابزار به شما کمک می کند تا مقالاتی را از وبلاگ ها، روزنامه ها و مجلات آنلاین جمع آوری کنید که  اخیرا در داشبوردی جمع آوری شده اند تا نظارت بر آن آسان باشد. اگر کار شما یافتن منابع باشد، استفاده از آن مطمئناً زندگی را آسان می کند، بنابراین می توانید در آینده محتوای عالی بسازید.

بیشتر بخوانید: افزایش فروش با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

9. stage

اگر وب سایت دارید به سرویس هاست وب نیاز دارید. اگر می خواهید یک صفحه پایدار و سریع داشته باشید، هاست خوب ضروری است، اما این به تنهایی برای ایجاد نتایج بازاریابی کافی نیست.

Stage یک سرویس میزبانی وردپرس است که مخصوصاً برای اهداف بازاریابی ساخته شده است. این پلاگین تبدیل خاص خود را دارد و با بسیاری از سیستم عامل های تولید لید مانند Hubspot ، RD Station و Mail Chimp ادغام شده است. پشتیبانی 24/7 به کاربر زمان آزاد می دهد تا بر روی ایجاد نتایج تمرکز کند و تشخیص تهدید در زمان واقعی، شما را از حملات سایبری در امان نگه می دارد.

ابزارهای تجزیه و تحلیل

دیجیتال مارکتینگ مبتنی بر تجزیه و تحلیل است، و این اولین ابزار بازاریابی است که می تواند داده ها را با دقت بسنجد. همانطور که در مباحث دیگر مشاهده کردید، اکثر ابزارها حداقل نوعی تجزیه و تحلیل را ارائه می دهند تا به شرکت شما کمک کند تا بفهمید چه منافعی را برای شما به ارمغان می آورد، اما سیستم عامل های تجزیه و تحلیل حرفه ای به شما کمک می کنند تا این داده ها را جمع آوری کنید و از آنها بینش ارزشمندی کسب کنید. در ادامه این ابزارهای جالب تجزیه و تحلیل دیجیتال مارکتینگ را بررسی نمایید و به لیست خود اضافه کنید!

10. woopra

Woopra آیا شما یک وب سایت تجارت الکترونیکی را مدیریت می کنید؟ در این صورت ممکن است شما به ابزاری نیاز داشته باشید که فقط برای آن ساخته شده باشد. Woopra ابزاری برای تجزیه و تحلیل تجارت الکترونیکی است که بر روی مشکلات اصلی آن، مانند کنار گذاشتن سبد خرید، تمرکز دارد. Woopra تجربیات کلی مشتری را در وب سایت تجزیه و تحلیل می کند تا درک کند چه چیزی مانع از خرید آنها می شود. داده ها به روشی قابل فهم، با نمودارها و جدول هایی که دقیقاً نشان می دهد چه تعداد از مشتریان شما در هر مرحله از فرآیند متوقف می شوند، جمع آوری می شوند. این ابزار همچنین بینشی در مورد اینکه چه نوع تغییراتی می تواند به تیم فروش شما کمک کند نتایج بهتری را کسب نماید، ارائه می دهد.

11. Google Analytics

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل یا Google Analytics احتمالاً شناخته شده ترین ابزار آنالیز روی کره زمین است. این منبع رایگان برای دیجیتال مارکتینگ بسیار مناسب است زیرا به بازاریابان کمک می کند تا نه تنها میزان بازدید محتوایشان، بلکه رفتار افراد در قبال آن محتوا را درک کنند.

با استفاده از Google Analytics می توانید:

 1. بفهمید چه نوع پیام هایی با مخاطبان شما بیشتر طنین انداز است.
 2. دریابید که کاربران از کجا آمده اند.
 3. استراتژی دیجیتال شرکت شما از تعریف کلمه کلیدی گرفته تا پیام رسان تجاری چیست.

12.Google Data Studio

اگر همه داده هایی که توانستید در Google Analytics شرکت خود جمع آوری کنید عملی  باشند، چه می کنید؟ Google Data Studio ابزاری است که برای بدست آوردن نتیجه از آن استفاده می شود. این پلت فرم برای Business Analytics ساخته شده است و به راحتی با سایر ابزارهای Google که هر روز توسط تجارت شما استفاده می شود ادغام می گردد. این امر باعث می شود تا منبعی عالی برای درک اطلاعات شما در زمینه بازاریابی دیجیتال ایجاد شود. فقط گزارش های Google Analytics خود را ارسال کنید و از ابزارهای پلت فرم برای درک بصری داده ها و نمایش آنها به مشتریان خود استفاده کنید.

با ابزارهای بهتر، بازاریابی بهتری ارائه می شود. استفاده از سیستم عامل ها و نرم افزارهای مناسب به سیستم کسب و کار شما کمک می کند تا دانش ارزشمندی درباره نحوه رفتار مشتری به دست آورد، که به نوبه خود در شکل گیری راه حل های شرکت شما مفید خواهد بود. ابزارهای موجود در این مطلب را به دلخواه خود امتحان کنید تا زمانی که ابزار مناسب کسب و کارتان را پیدا کنید. بیشتر ابزارهای بازاریابی دیجیتال که تا اینجا ذکر کردیم، گزینه تست رایگان را ارائه می دهند.

بهترین ابزار دیجیتال مارکتینگ از نظر شما کدام است؟ نظرات خود را در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

اگر میخواهید در کار خود حرفه ای تر شوید، میتوانید از مشاور دیجیتال مارکتینگ پاوینو کمک بگیرید. کافی است فرم زیر را تکمیل نمایید.

درخواست مشاوره

نظرات کاربران
غزاله شیرازی

ارسال ایمیل در دیجیتال مارکتینگ باید هدفمند باشه و برای بازار هدفمون ارسال بشه تا نتیجه مطلوب رو بگیریم.ارسال ایمیل برای یک بانک بزرگ از افراد کار درستی نیست و ما رو از هدف یا دور می کنه یا باعث میشه دیرتر به هدفمون برسیم.

0 0

امین صادقی

اگر در دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا می کنیم باید توجه زیادی به بازار هدف داشته باشیم همچنین مرتبط بودن نوع کسب و کارمان و محتوایی که تولید می کنیم.اگر بعد از مدتی که مشتری جذب کردیم از فضای کسب و کار فاصله بگیریم و از در مورد هر موضوعی تولید محتوا داشته باشیم به مرور باید شاهد روند نزولی کسب و کارمان باشیم.

0 0

مژده بهادری

برای بازاریابی دیجیتال و دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا اصولی و مرتبط با نوع کسب و کار بسیار تاثیر گذار است.

0 0

مینا حسن زاده

بازاریابی دیجیتال خیلی کار ها را آسان کرده و می توانیم با استفاده دانش روز و ابزار های بسیاری ، نحوه ی عملکردمان را به دقت تجزیه و تحلیل کنیم.

0 0

علی رضایی

ایمیل مارکتینگ در بازاریابی و افزایش فروش بسیار موثر است.نکات بسیار خوبی بود.

0 0

مریم خالدی

وقت بخیر .من هم کسب و کار خودم رو برای اولین بار در اینستاگرام شروع کردم.فکر می کنم انتخاب درستی داشتم.سعی دارم افزایش درآمد و افزایش مشتری داشته باشم.

0 0

علی

بسیار عالی و کاربردی بود ممنون از شما

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید