مقالات

کارهایی که باید قبل از شروع کسب و کار خانگی انجام داد| پاوینو

کسب و کار خانگی

قبل از شروع یک کسب و کار خانگی، باید دقیقا بدانید که قصد دارید چه محصولات یا خدماتی را ارائه دهید. این گفته را که "کاری را که دوست داری انجام بده، کاری را که انجام میدهی، دوست داشته باش" نباید نادیده گرفت. تجارت شما راهی برای امرار معاشتان خواهد شد، بنابراین باید کاری باشد که به آن اعتقاد داشته باشید و یا از آن لذت ببرید. یکی از مزیت های آن این است که می توانید یک سرگرمی را به یک تجارت تبدیل کنید. اگر ایده ای را انتخاب کنید که از آن هیجان زده نیستید، ایجاد انگیزه در بعضی مواقع دشوار خواهد بود. در ادامه پاوینو قصد دارد تا به مواردی بپردازد که می بایست قبل از شروع کسب و کار خانگی انجام داد.

مرحله 1: تجارت شما قصد دارد کدام محصولات یا خدمات را ارائه دهد.

برای تصمیم گیری در مورد اینکه بهترین شغل برای شما کدام است، باید به سوالاتی از قبلی زیر پاسخ دهید:

 • شما چه چیزی برای ارائه دارید؟
 • چه چیزی شما را متخصص و حرفه ای می کند؟
 • آیا شما از مهارت ها و استعداد های لازم برای رقابت موفق در بازار برخوردار هستید یا نیاز به آموزش دارید؟
 • آیا محصول یا خدمتی که به آن فکر می کنید نیاز شما را برآورده می کند؟
 • آیا این، یک محصول یا خدمات فصلی است یا می توانید در تمام طول سال آن را به بازار عرضه کنید؟
 • وقتی اقتصاد ضعیف است، فکر می کنید چه تاثیری بر تجارت شما خواهد داشت؟
 • آیا شما به این ایده تجاری علاقه دارید یا از آن لذت می برید؟

 در حالی که پول درآوردن خوب است، اما کافی نیست تا شما را به سمت موفقیت سوق دهد، شما باید نسبت به کاری که می خواهید انجام دهید، مشتاق باشید.

کسب و کار خانگی

مرحله 2: بازار و رقبای خود را بشناسید

در حالی که برای شروع یک کسب و کار داشتن یک محصول یا خدمات عالی مورد نیاز است، بدون خریدار، شما همچنان شغلی ندارید. شناخت بازار هدف، خواسته ها و نیازهای آن و انگیزه خریداران برای موفقیت شما بسیار مهم است. این به معنای کشف بازار هدف و تعیین پیشنهاد فروش منحصر به فرد شماست، چیزی که در مورد محصول یا خدماتتان وجود دارد که آن را از سایر محصولات مشابه متفاوت می سازد. چند مورد قابل توجه است:

چه کسی قصد خرید محصول یا خدمات شما را دارد؟

شناخت بازار هدف باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما در ارتقا کسب و کار خانگی خواهد شد. الکس اسلوبودکین

اغلب( "همه " کلمه نادرستی می باشد) مخاطبان یا مشتریان شما دارای چه ویژگی هایی هستند ؟ چه نوع شخصی به آنچه شما ارائه می دهید، نیاز دارد؟ مادران با درآمد متوسط؟ مردان شاغل و سرپرست خانوار؟ برای کسب و کارها بازاریابی خواهید کرد یا برای مشتریان یا هردو؟

چه چیزی در مورد آنچه شما ارائه می دهید خاص است؟

آیا در حال حاضر نیاز به محصول یا خدمات شما برآورده نشده است یا سایر مشاغل دیگر آن را ارائه می دهند؟ اگر کسب و کارهای دیگری هستند، چه تعداد اند؟ چه چیزی در مورد محصول یا خدمات شما متفاوت از رقبا است؟ آیا کسب و کار خانگی شما سریعتر، ارزان تر، با کیفیت تر و غیره است؟ چگونه محصول یا خدمات شما نیاز بازار هدف شما را برآورده می کند؟ یا افراد با استفاده از آن چه سودی کسب می کنند؟ مزیت رقابتی شما چیست؟

از تمام این اطلاعات برای تهیه یک برنامه بازاریابی استفاده کنید، و به طور خلاصه توضیح دهید که چگونه می خواهید بازار هدف خود را از تجارت خود مطلع کنید. اگر یافتن پاسخ این سوالات برایتان مشکل است و نیاز به یک برنامه بازاریابی اصولی دارید، می توانید از بهترین مشاوران کسب و کار پاوینو کمک بگیرید.

درخواست مشاوره

مرحله 3: اطمینان حاصل کنید که می توانید کارهای لازم را انجام دهید

موارد زیادی برای راه اندازی کسب و کار خانگی وجود دارد. همراه با وظایف، توانایی کنار آمدن با مشکلات و ناامیدی، خستگی و نتایج کند نیز مهم است. اگر نمی توانید وظایف را انجام دهید یا در صورت سخت شدن روند خود را حفظ کنید، در اینصورت داشتن یک تجارت خانگی برای شما مناسب نمی باشد. برای اطمینان از اینکه قدرت لازم برای موفقیت را دارید، صادقانه به این سوالات پاسخ دهید: آیا می توانید کارهای روزمره را که راه اندازی یک کسب و کار کوچک به آن نیاز دارد، انجام دهید، مانند:

 • تهیه محصول / خدمات
 • توزیع محصول
 • صورتحساب / قبض ها
 • قرار ملاقات ها
 • سفارش لوازم
 • دفترداری
 • بازاریابی
 • تشکیل پرونده
 • پاسخگویی به تلفن
 • بررسی و پاسخ به ایمیل
 • مدیریت سطح انرژی
 • کنار آمدن با ناامیدی
 • مدیریت بحران

برخی از این وظایف را می توانید به یک دستیار مجازی محول کنید، اما بسیاری از صاحبان کسب و کار خانگی انفرادی کار می کنند، از بودجه کمتری شروع می کنند و باید تمام کارهای تجاری خود را به تنهایی انجام دهند. اگر می خواهید خودتان این کار را شروع کنید، اطمینان حاصل کنید که قدرت لازم برای انجام کارها را داشته باشید تا زمانی که بتوانید نیرویی کمکی استخدام کنید. این کمک می کند تا یاد بگیرید که چگونه اولویت ها را تنظیم کرده و زمان را مدیریت کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین مشاوره کسب و کار چیست؟

مرحله 4: لیستی از آنچه در شروع کار باید انجام شود، تهیه کنید

اگر تمام وسایل مورد نیاز و محلی برای کار خود داشته باشید، انجام هر کار یا پروژه ای بسیار راحت تر است. در اینجا مواردی وجود دارد که شما باید قبل از راه اندازی تجارت خونگی خود در نظر داشته باشید تا آنها را عملی کنید:

دفترکاری در خانه: برای کار بدون حواس پرتی، داشتن فضایی مجزا که با در از سایر بخش های خانه جدا شده باشد، توصیه می شود. همچنین، اگر قصد کارکردن در خانه را دارید، باید از این فضا به طور منظم و منحصراً برای اداره کسب و کار خانگیتان استفاده شود.اگر دفتر خانگی شما در یک اتاق، گاراژ یا اتاق زیر شیروانی قرار دارد که نیاز به ایجاد یا تغییر فضا دارد، نحوه و زمان انجام این کار را تعیین کنید. فضایی برای موجودی، لوازم، سوابق و یا تجهیزات و همچنین در صورت نیاز به کنترل آب و هوا در نظر بگیرید. نیازهای برق مانند پریزهای اضافی، نوارهای برق و موارد دیگر را ایجاد  کنید.

کسب و کار خانگی

خط تلفن دوم: در حالی که امروزه بسیاری از افراد از تلفن همراه استفاده می کنند، داشتن خط تلفن دوم فضای شغلی را از فضای خانه جدا می کند و به شما این امکان را می دهد که سایر ارتباطاتی که مختص کسب و کار اند مانند فکس و اینترنت را روی آن خط مجزا داشته باشید.

همانطور که میزان نیاز خود را تعیین می کنید، هزینه های تخمینی خود را نیز ثبت کنید زیرا بعداً به آنها نیاز خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: برنامه ریزی صاحبان کسب و کار برای سال نو

مرحله پنجم: از الزامات قانونی برای راه اندازی کسب و کار خانگی خود مطلع شوید

برای نظم بخشیدن به کسب و کار خانگی خود با یک وکیل مشورت کنید. سیمون باتنسبی

گرچه راه اندازی فروشگاه و بلافاصله شروع به فروش وسوسه انگیز است، اما در بیشتر مناطق قوانینی در مورد اداره کسب و کار خانگی وجود دارد. عدم رعایت این قوانین می تواند منجر به جریمه و در نهایت تعطیلی کارتان شود. در اینجا برخی از موارد قانونی برای بررسی وجود دارد:

قبل از شروع یک تجارت کوچک، قوانین منطقه بندی خود را بررسی کنید. نداشتن تابلو، کار با مواد سمی یا مراجعه‌ی مشتری در خانه، معمولاً می توانید منجر به تعطیلی کسب و کار شود. همچنین محدودیت های صاحبان خانه و قرارداد اجاره خود را در صورت تجاری نبودن محل، از نظر هرگونه محدودیت در تجارت خانگی بررسی کنید. در مورد پروانه کسب با اداره مربوطه در شهر یا شهرستان خود تماس بگیرید. بیشتر مناطق نیاز به مجوز کسب و کار دارند که معمولاً مقرون به صرفه است.
با اداره تنظیم مقررات شغلی محل کسب و کار خانگی خود تماس بگیرید تا ببینید آیا مشاغل شما تنظیم شده است یا خیر و آیا به مجوزهای اضافی نیاز دارد؟ به عنوان مثال، بیشتر مشاغل مربوط به نظافت (افراد یا حیوانات خانگی)، مراقبت از کودکان و صنف مربوط به موادغذایی توسط دولت تنظیم می شود و ممکن است لازم باشد مجوز دریافت کنید. 
اگر کالاهای قابل لمس می فروشید، از اداره مالیات محل خود مجوز مالیات فروش بگیرید. این به شما امکان می دهد مالیات فروش را بگیرید و پرداخت کنید.
یک حساب بانکی تجاری باز کنید. سازمان امور مالیاتی دوست ندارد وجوه شخصی و تجاری شما را با هم مخلوط کند.
از مالکیت معنوی خود محافظت کنید. اگر چیزی را اختراع یا ایجاد کرده اید، می توانید با استفاده از حق ثبت اختراع، برند تجاری یا حق چاپ از آن محافظت کنید.

کسب و کار خانگی

در نهایت اینکه شروع یک کسب و کار خانگی اگر اصولی و درست باشد می تواند بسیار سودمند بوده و سبب رشد و موفقیتتان شود. بدین منظور شما می توانید از بهترین مشاوران کسب و کار کمک بگیرید. مشاورین با تجربه پاوینو آماده اند تا تجربیات خود را به شما انتقال داده و در این مسیر همراهتان باشند. کافی است از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره
نظرات کاربران
شیوا اسماعیل پور

برای کسب و کار های خانگی هر چند کوچک هم می توان تبلیغات موثر داشت.

0 0

سهیل رسولی

نکات جالبی در مورد شروع کسب و کار خانگی عنوان شده بود.سپاس از پاوینو

0 0

راحله صبوری

به نظرم برای شروع کسب و کار خانگی اگر از مهارت هایی که داریم شروع کنیم به مراتب در جذب مشتری و افزایش فروش موفق تر خواهیم بود.

0 0

آیدین مسلمیان

من دنباله این بودم که کارهایی که باید قبل از شروع کسب و کار خانگی انجام داد چه کارهایی هستند و با خوندن این مقاله به جوابهام رسیدم، ممنونم از مقاله خوبتون.

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید