مقالات

استفاده از بازاریابی موتور جستجو برای سایت| پاوینو

موتور جستجو

بدون شک، موتورهای جستجو پر کاربردترین ابزارهای آنلاین برای یافتن اطلاعات و منابع هستند. بنابراین ناگفته نماند که حضور وب سایت شما در لیست نتایج جستجو می تواند کمک بسیاری در بازاریابی کسب و کار خانگی تان کند. وقتی از نظر بازاریابی به موتورهای جستجو فکر می کنید، ممکن است روی SEO یا بهینه سازی موتور جستجو تمرکز کنید. با این حال، این تنها راهی نیست که موتورهای جستجو می توانند به تجارت شما کمک کنند.در ادامه مواردی که باید در مورد روشهای استفاده از موتورهای جستجو برای ارتقا بیزینس تجارت خود بدانید، ذکر شده است. با پاوینو تا انتهای این مقاله دربازه ی بازاریابی موتور جستجو همراه باشید.

بازاریابی موتور جستجو چیست؟

بازاریابی در موتورهای جستجو عبارت است از مارکتینگ یا تبلیغات وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو، مانند گوگل، یاهو یا MSN. بازاریابی موتور جستجو (SEM) ممکن است از یک یا چند مولفه ی زیر تشکیل شده باشد:

بهینه سازی موتور جستجوی طبیعی (SEO): بهینه سازی موتور جستجو شامل استفاده از تکنیک هایی است که به موتورهای جستجو کمک می کند وب سایت شما را در نتایج جستجوی طبیعی پیدا و رتبه بندی کنند. نتایج جستجوی طبیعی، رتبه بندی صفحات وب است که هنگام جستجوی کلمه (کلمه کلیدی) یا عبارت خاص (عبارت کلمه کلیدی) توسط موتور جستجو بازگردانده می شود.

جستجوی محلی: اگر کسب و کار شما به افرادی که در منطقه شما زندگی می کنند یا کار می کنند پاسخ می دهد، می توانید از طریق شهر در موتورهای جستجو (به عنوان مثال Google) و فهرست ها (به عنوان مثال Yahoo) ثبت نام کنید. این روشی را برای ساکنان منطقه فراهم می کند تا تجارت شما را به صورت آنلاین پیدا کنند، اینکار روشی ایده آل است زیرا امروزه دیگر بسیاری از افراد از دفترچه تلفن استفاده نمی کنند.

تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC): در حالی که سئو رایگان است، تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک دقیقاً به همان صورت است که از اسمش پیدا می باشد، تبلیغاتی که در یک موتور جستجو اجرا می کنید و هر بار که یک نفر روی آن کلیک می کند، هزینه آن را پرداخت می کنید. در تبلیغات PPC ، مبلغی را که مایل هستید با هر کلیک پرداخت کنید پیشنهاد می دهید. به طور کلی، هرچه بیشتر پیشنهاد دهید، احتمالاً تبلیغ شما در نتایج موتور جستجو بالاتر خواهد بود. Google AdWords فاکتور دیگری را اعمال کرده است که در آن رتبه بندی تبلیغات شما بر اساس میزان ارزش یا اهمیتی است که Google برای سایت شما قائل است، که دستکاری آن بسیار دشوار است. همچنین می توانید از تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک به نفع خود در سایت خود استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید با Google AdSense و سایر برنامه های مشابه درآمد کسب کنید.

چرا بازاریابی موتور جستجو مهم است؟

ممکن است تصمیم بگیرید که بازاریابی موتور جستجو را بخشی از استراتژی بازاریابی و تبلیغات خود قرار دهید. اگر برای تجارت خود وب سایتی ندارید و هرگز قصد ندارید وب سایتی داشته باشید، مطمئناً نیازی به بازاریابی موتور جستجو نخواهید داشت. با این حال، در فضای کسب و کار امروز انتظار می رود تقریباً همه مشاغل دارای وب سایت باشند. در حقیقت، از آنجا که بیشتر افراد برای یافتن اطلاعات، حتی در مورد مشاغل محلی خود، به صورت آنلاین تحقیق می کنند، نداشتن وب سایت می تواند به شانس یافتن شما آسیب برساند. از آنجا که داشتن یک وب سایت برای موفقیت حیاتی است، هیچ دلیلی وجود ندارد که از موتورهای جستجو برای کمک به بیشتر دیده شدنتان استفاده نکنید.برای دریافت مشاوره از بهترین مشاور کسب و کار  و اجرای بازاریابی مناسب برای رشد کسب و کارتان می توانید با مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

بازاریابی موتور جستجو می تواند به افزایش ترافیک به وب سایت شما کمک کند، که به نوبه خود می تواند منجر به مخاطب و مشتری جدید شود و درآمد مشاغل خانگی را افزایش دهد. در مقایسه با سایر روشهای بازاریابی و تبلیغات، بازاریابی موتور جستجو می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. به عنوان مثال، استفاده از تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو اگر خودتان آن را انجام دهید هزینه ای ندارد. رتبه بندی جستجو به روش طبیعی رایگان است، بنابراین اگر بتوانید به موتورهای جستجو کمک کنید تا کسب و کار شما را پیدا و رتبه بندی کنند، بازدید شما افزایش خواهد یافت. به همین ترتیب، تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک می تواند بسیار ارزان باشد، به شرط آنکه این کار را درست انجام دهید. می توانید محدودیت هایی را در میزان پرداخت هر کلیک و پرداخت روزانه تعیین کنید که به شما امکان می دهد هزینه ها را کنترل کنید. ترفند موفقیت در تبلیغات PPC این است که مطمئن شوید یک تبلیغ عالی می نویسید که بازار شما را هدف قرار می دهد.

بیشتر بخوانید: راهنمای سئو در سال 2020

چگونه می توان اثر SEM را اندازه گیری کرد؟

اینکه شما چگونه میزان کارآیی برنامه بازاریابی موتور جستجوگر خود را اندازه گیری می کنید، به اهداف شما بستگی دارد. اگر قصد شما این است که تعداد بازدید کنندگان وب سایت خود را افزایش دهید، با مقایسه آمار ترافیک وب خود قبل و بعد از اجرای بازاریابی موتور جستجو، تعیین می کنید که مبارزات SEM شما تا چه میزان موفقیت آمیز بوده است. برای بازاریابی در موتورهای جستجو، ممکن است تلاش برای شما زمان بر باشد قبل از اینکه افزایش قابل توجهی در بازدید خود مشاهده کنید. فاکتورهای زیادی برای SEO وجود دارد، از جمله کلمات کلیدی که برای رتبه بندی سایتتان از آن بهره می برید، میزان استفاده ی مناسب از آنها بدون زیاده روی در وب سایت خود و همچنین مدت زمان آنلاین بودن وب سایت و کیفیت بک لینک (سایر وب سایت ها) که به شما پیوند دارد همگی در رتبه بندی سایت موثر اند. اگرچه می توانید تبلیغات PPC خود را فوراً اجرا کنید، اما بسته به پیشنهاد پرداخت شما برای هر کلیک و سایر عوامل، ممکن است مدتی طول بکشد تا در مقابل سایر تبلیغات ظاهر شوند.

علاوه بر اندازه گیری میزان بازدید وب سایت، باید نرخ تبدیل خود را نیز ردیابی کنید. به عنوان مثال، اگر در نتیجه تلاش های بازاریابی موتور جستجو، میزان بازدید شما از 250 تا 500 بازدید کننده در ماه دو برابر شود، از 250 بازدید کننده اضافی سایت خود، چند مشتری جدید پیدا کرده اید؟ آیا اکنون دو برابر بیشتر از قبل مشتری دارید؟ اگر پنج مشتری را انتخاب کنید، نرخ تبدیل شما 2 درصد از ترافیک جدید (5 تقسیم بر 250) و 1 درصد (5 از 500) در کل خواهد بود. شما زمان زیادی را صرف بازاریابی خواهید کرد، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که تلاش های شما در حال نتیجه دادن است. در نهایت، هنگام اندازه گیری موفقیت در بازاریابی SEM، مسئله فقط افزایش بازدید به وب سایت شما نیست بلکه باید بررسی کرد که داشتن این میزان بازدید منجر به فروش بیشتر می شود یا نه. هدف شما یافتن راه هایی برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان و نرخ تبدیل آنها است، بنابراین دقیقاً خواهید فهمید که چه کاری برای موفقیت در برنامه بازاریابی موتور جستجوگر شما لازم است.

بیشتر بخوانید: 14 استراتژی فروش ثابت شده برای افزایش فروش محصول شما

در آخر اینکه اگرچه نباید در برنامه بازاریابی خود از موتورهای جستجو چشم پوشی کنید، اما نباید برای افزایش بازدید وب سایت فقط به آنها اعتماد کنید. بازاریابی در موتورهای جستجو فقط یکی از گزینه های انواع بسیار زیاد بازاریابی است که در مشاغل خانگی وجود دارد. برای دریافت مشاوره کسب و کار و  دریافت راهکارهای عملی افزایش فروش می توانید با مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره
نظرات کاربران
ساغر راد

من قبل از این با عبارت سئو و میزان اهمیت آن در مورد رتبه بندی سایت و دیده شدن و همچنین افزایش مشتری و افزایش فروش آشنا نبودم .سپاس از توضیحات کاملتون

0 0

نریمانی

من برای سئو سایتم از یک کارشناس سئو کمک گرفتم و متوجه شدم راه های زیادی برای دیده شدن سایت و سئو سایت وجود داره مثل نداشتن غلط املایی در متون و مقالات سایت.ممکنه ساده از کنارش بگذریم اما نکته بسیار مهمی هست.

0 0

مریم رحمانی

داشتن تخصص و مهارت در سئو سایت باعث جذب مشتری و فروش بیشتر می شود.

0 0

سعیده قریشی

استفاده از بازاریابی موتور جستجو برای سایت رو بخوبی توضیح دادید و من از مقاله استفاده کردم. ممنون از مقاله خوبتون.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید