مقالات

ارتقای وب سایت چیست؟| پاوینو

website promotion

ارتقای وب سایت مجموعه ای از تاکتیک ها و تکنیک های بازاریابی آنلاین و آفلاین را توصیف می کند که می تواند برای افزایش بازدید وب سایت استفاده شود تا افراد بتوانند آن را پیدا کنند. چنین استراتژی هایی برای ایجاد ترافیک هدفمند (بازدیدکنندگانی که متناسب با بازار هدف شما هستند) به وب سایت شما طراحی شده اند، که برای یک کسب و کار ضروری است زیرا به تولید بیشتر خریداران احتمالی و فروش بیشتر یک محصول یا خدمات کمک می کند. در ادامه این مطلب پاوینو قصد دارد به طور مفصل این موضوع را بررسی نماید و راهکارهایی سودمند ارائه کند. با ما همراه باشید.

ارتقای وب سایت چگونه عمل می کند

تفاوتی نمی کد که یک کسب و کار خانگی از طریق وبلاگ داشته باشید یا وب سایت تجارت الکترونیکی و یا شغلی خدماتی مانند یک شرکت، شما نمی توانید به سادگی وب سایت ایجاد کنید، محتوا اضافه نمایید و امیدوار باشید که مشتریان آن را پیدا کنند. اگر هدف شما افزایش فروش است، باید آن را بهبود دهید. گوگل معمولاً تنها 10 نتیجه را در هر صفحه از نتایج جستجو لیست می کند و این درحالی است که بیشتر افراد پس از مشاهده چند صفحه اول، مرور را متوقف می کنند. بدون یک استراتژی ارتقای وب سایت، مشتریان بالقوه شما ممکن است قبل از اینکه سایت شما را پیدا کنند، وب سایت های رقبا را بیابند، آنها به هیچ وجه سایت شما را در میان سایتهای بیشمار وب پیدا نمی کنند و این موضوع باعث می شود تجارت خود را از دست بدهید.

ارتقای وب سایتَ
استراتژی هایی که شما در این راه انجام می دهید در مجموع به عنوان ارتقا وب سایت شناخته می شوند و روش های زیادی برای انجام آن وجود دارد. به عنوان مثال، بگذارید بگوییم که ماریا و خوزه Blissful Bites را اداره می کنند، یک شرکت تهیه غذا در خانه در لس آنجلس که متخصص تهیه غذا برای پذیرایی های عروسی است. آنها وب سایتی را به نام BlissfulBites.com، با قیمت گذاری، منوها و مکان های احتمالی ایجاد می کنند و یک استراتژی تبلیغاتی چند شاخه ای را در پیش می گیرند. ماریا نه تنها در مورد وب سایت کسب و کارش به محافل اجتماعی خود می گوید بلکه تبلیغات Google را نیز برای تبلیغ وب سایت به سایر افراد محلی لس آنجلس انجام می دهد.
خوزه یک کانال تجاری YouTube و پروفایل های رسانه های اجتماعی با سیستم عامل های بزرگ مانند Facebook و Twitter راه اندازی می کند. او شروع به ارسال فیلم های پشت صحنه از آشپزخانه در YouTube می کند، و در این روند، افراد زیادی را در YouTube ، Facebook و Twitter جمع می کند. از آنجا که هیچ یک از آنها تجربه بهینه سازی موتور جستجو (SEO) را ندارند، آنها یک فردی که در حوضه موتور جستجو تخصص دارد را استخدام می کنند تا یک کار جستجوگر SEO شامل ارسال مقاله های مرتبط با بهینه سازی کلمات کلیدی در وبلاگ وب سایت و دستیابی به لینک های ورودی از سایر وب سایت های عالی رتبه به BlissBites را انجام دهد.  همه این استراتژی ها در کنار هم به BlissfulBites.com کمک می کند تا در صفحه اول نتایج موتور جستجوی Google برای کلمات کلیدی مرتبط با شرکت تهیه کنندگی آنها رتبه بندی شود، که به آنها کمک می کند تا بازدید وب سایتشان بیشتر شود و درآمد بیشتری برای تجارت کسب کنند. 

شما می توانید برای دریافت یک جلسه مشاوره رایگان از بهترین مشاور کسب و کار پاوینو فرم زیر را تکمیل نمایید..

مشاوره بگیرید

انواع ارتقای وب سایت

وب سایت ها را می توان به صورت آنلاین و آفلاین ارتقا داد. اما بین این دو روش، تکنیک های بی پایان برای ارتقای وب سایت شما وجود دارد و روش های جدید مدام در حال ظهور هستند.

ارتقای وب سایت آنلاین

تکنیک های تبلیغاتی انجام شده از طریق اینترنت عبارتند از:
بهینه سازی موتور جستجو: سئو شامل فهرست شدن وب سایت شما توسط موتورهای جستجو و رتبه بندی بالایی در نتایج موتور جستجو است. استراتژی های SEO شامل توسعه محتوا، بهبود ساختار سایت از طریق تغییر کد، ترکیب کلمات کلیدی جستجوی منظم در محتوا و فراداده مورد استفاده توسط موتورهای جستجو برای فهرست نویسی سایت شما و ایجاد پیوندهای ورودی (به عنوان مثال، با درخواست از وب سایت های معتبر برای نشان دادن URL شما در سایت خود ) می باشد.
بازاریابی از طریق ایمیل: بازاریابی از طریق ایمیل مستلزم گرفتن مجوز از افراد علاقه مند به تجارت شما و ارسال ایمیل منظم برای آنها درباره موضوعات مد نظرتان (به عنوان مثال فروش محصول) می باشد. معمولاً از طریق لیست ایمیل، برای ایجاد اشتیاق در افراد،جذب مشتری و فروش استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: ایمیل مارکتینگ چیست؟


بازاریابی محتوا: بازاریابی محتوا شامل ایجاد پست های وبلاگ در وبلاگ شما یا وبلاگ شرکت دیگری (معروف به "وبلاگ نویسی مهمان")، مقالات سفید ارسال شده به صورت آنلاین یا در دسترس برای دانلود از سایت شما، یا سایر مطالب مرتبط وب برای جذب مشتری بالقوه و فروش است.
بازاریابی در شبکه های اجتماعی: این شامل ایجاد پروفایل در سیستم عامل های اصلی رسانه های اجتماعی و حفظ حضور فعال و مفید با ارسال متن مرتبط، متن فریبنده (به عنوان مثال یک مسابقه تبلیغاتی که از طریق توییتر برگزار می شود) یا محتوای بصری (مانند عکس های اینستاگرام یا فیلم های YouTube) می باشد.
بازاریابی دیجیتال: بازاریابی دیجیتال معمولاً بر پایهی  تبلیغات پولی یا غیر پولی می باشد که وب سایت تجارت شما را تبلیغ می کند. تبلیغات می تواند به اشکال مختلفی از جمله تبلیغات در سایت های رسانه های اجتماعی، تبلیغات بنر برای وب سایت شما که در بالا یا طرف دیگر وب سایت ها نشان داده می شود، یا تبلیغات جستجوی پولی که به شما اجازه می دهد وب سایت شما در نتایج موتور جستجو هنگام جستجوی کاربران برای عبارات ظاهر شود، صورت گیرد. مربوط به تجارت شماست .
پادکست: پادکست ها فایل های صوتی هستند که برای پخش یا دانلود در دسترس هستند. شما می توانید پادکست خود را میزبانی کنید یا به عنوان میهمان در برنامه ی فرد میزبان دیگری باشید و به شنوندگان، وب سایت خود را اشاره کنید.

ارتقای وب سایتَ

ارتقای وب سایت آفلاین

به تکنیک های ارتقایی گفته می شود که نیازی به اینترنت ندارند، این موارد عبارتند از:
پست الکترونیکی مستقیم: اینها مواد تبلیغاتی فیزیکی است که از طریق پست (برای مثال کاتالوگ محصولات یا کارت پستال) برای گیرندگان هدفمند با یک تماس برای اقدام ارسال می شود (به عنوان مثال برای بازدید از وب سایت یا خرید یک محصول فصلی به صورت آنلاین).
تبلیغات چاپی: تبلیغات خود را در روزنامه ها یا مجلات چاپ کنید. تبلیغات در روزنامه های محلی معمولاً ارزان تر از تبلیغاتی است که در روزنامه های ملی درج می شوند.
تبلیغات تلویزیونی و رادیویی: اگر بودجه دارید، هزینه کنید تا یک تبلیغ در تلویزیون یا از طریق امواج رادیویی داشته باشید. بخاطر داشته باشید که یک spot تلویزیونی به طور کلی گرانتر از یک spot رادیویی است.
اطلاعیه های مطبوعاتی: اطلاعیه مطبوعاتی سندی است که یک کسب و کار، محصولات و خدمات آن را برجسته می کند. پس از ایجاد این اطلاعیه، آن را برای انتشار به روزنامه ها یا ایستگاه های رادیویی ارسال کنید.
شبکه سازی: URL کسب و کار خود را به صورت گسترده یا شفاهی یا از طریق کارت ویزیت در میان شبکه های تجاری و شخصی خود به اشتراک بگذارید.
مقاله نویسی: برای مجلات یا سایر نشریات چاپی بنویسید و ممکن است از این طریق بتوانید پیوندی به وب سایت خود قرار دهید.
نمایشگاه ها: متخصصین صنعت در این رویدادها شرکت می کنند، بنابراین فرصتی عالی برای صحبت در مورد تجارت و توزیع کارت های بازرگانی حاوی URL سایت شما فراهم می شود.
تبلیغ وب سایت دهان به دهان یک روش بازاریابی آسان و موثر است اما اغلب کم استفاده می شود. قبل از اینکه در اشکال دیگر تبلیغ وب سایت سرمایه گذاری کنید، URL تجارت خود را با دوستان، خانواده و مشاغل تجاری خود به اشتراک بگذارید. برای تبلیغات دهان به دهان وب سایت، یک آدرس اینترنتی کوتاه برای کسب و کارتان انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: راهکارهای افزایش بازدیدکنندگان وبسایت

چگونه می توان ارتقای وب سایت را انجام داد

وقتی قصد دارید وب سایت خود را به بازار عرضه کنید این نکات را دنبال کنید:
بازار هدف خود را مشخص کنید: یک میلیون بازدید کننده معنی ندارند اگر هیچ یک از آنها به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند نباشند. هدف شما باید افزایش بازدیدکنندگان بازار هدفتان باشد، افرادی که از جمعیت خاص و مکانی خاص با علایق و بودجه خاصی هستند و احتمال خرید آنها بیشتر است. شناخت و درک بازار هدف شما، از جمله اینکه این افراد چه کسانی که هستند، جایی که می توانید آنها را پیدا کنید، و آنچه آنها می خواهند، به شما این امکان را می دهد که بازدید کننده احتمالی خود را فریب دهید تا در وب سایت شما متوقف شود.

ارتقای وب سایتَ

رویکردی یکپارچه داشته باشید: بدون اینکه خود را بیش از حد تحت فشار قرار دهید، استراتژیهای ارتقای وب سایتی را که می توانید از آن استفاده می کنید را متنوع کنید. به عنوان مثال، شما نیازی به حضور در هر بستر رسانه های اجتماعی ندارید. در واقع، حفظ حضور مفید فقط در یک مورد می تواند موثر تر از ارسال مطالب بی ربط در چندین مورد باشد.
ارتقای محل تبلیغات بازار خود: اگر بازار شما در توییتر نیست، نیازی به توییت نیست. هنگام بررسی چگونگی و مکان ارتقای وب سایت، به این فکر کنید که بازار هدف شما کجا می رود تا اطلاعات و منابعی را که مشابه آنچه شما ارائه می دهید، می باشد به دست آورد، فقط به بررسی سایر وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی نپردازید، بلکه منابع آفلاین، مانند گروه ها و رسانه های چاپی را نیز بررسی کنید. به عنوان مثال، اگر وبلاگ تناسب اندام برای مادران دارای فرزند خردسال داشته باشید، با بررسی سایر وبلاگ های مادران یا در مجلات و گروه های آنلاین متمرکز بر مادر، موفقیت بیشتری کسب خواهید کرد. موفقیت شما بیشتر می شود اگر این گزینه های پیش رویتان به طور خاص به مادرانی که خواهان تناسب اندام اند، بپردازد.
تلاش های خود را پیگیری کنید: اگر بدانید که چه تبلیغاتی نتیجه می دهد و کدام یک از آنها بی فایده است، در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد. به عنوان مثال، با استفاده از ابزارهایی مانند Google Analytics مرتباً آمار وب سایت خود را بررسی کنید تا بفهمید مردم چگونه از موتورهای جستجو برای یافتن سایت شما استفاده می کنند و سپس در صورت لزوم برای افزایش بازدید، روشهای SEO خود را اصلاح کنید.

شما می توانید برای بهره مندی از فرصت محدود مشاوره تحلیل کسب و کار رایگان از مشاور کسب و کار پاوینو، فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید
نظرات کاربران
شایان پازوکی

برای ارتقا و دیده شدن وب سایت لازم است این کار را به یک کارشناس سئو بسپاریم. چون سئو سایت یک راه مؤثر برای ارتقا سطح کیفی سایت می باشد.

0 0

ارژنگ مهر آرا

ارتقای وب سایت رو بخوبی تشریح کردین و یک سری نکات بود که من با اینکه چند ساله تو این زمینه کار می کنم نمی دونستم. ممنون از مقاله خوبتون.

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید