مقالات

8 عامل برتر رتبه بندی موتورهای جستجو| پاوینو

 رتبه بندی موتور جستجو
فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجو از اسرار محرمانه در تجارت آنلاین به حساب می آیند. گوگل و سایر موتورهای جستجو نحوه ی دقیق رتبه بندی صفحات وب را در نتایج جستجو منتشر نمی کنند، زیرا این امر منجر به بازی گسترده سیستم می شود و نتایج غیر مفیدی را ایجاد می کند. لازم است بدانید که Google چگونه رتبه بندی موتورهای جستجو را توسط خود شما تعیین می کند. یک صنعت حرفه ای وجود دارد که بر اساس تجربیات تجمعی خود مهارت خوبی در نحوه کارکرد موتورهای جستجو دارند. همچنین خرد جمعی آنها توسط SEOmoz، یک مشاوره وب سایت و وب سایت جمع آوری و منتشر شده است. از 37 متخصص برتر بهینه سازی موتورها جستجو (SEO) خواسته شد 50 فاکتور را که بر جایگذاری موتورهای جستجو در وب سایت تأثیر می گذارد، مرتب کنند. در ادامه با پاوینو همراه باشید تا به 8 مورد آن بپردازیم.

8 فاکتور برتر موتورهای جستجو که بر جایگاه تأثیر می گذارند
در ادامه 8 فاکتور برتر رتبه بندی موتورهای جستجو با توضیحات قابل درک و کارهای عملی که می توانید همین امروز اعمال کنید، آورده شده است:

1.استفاده از کلید واژه در عنوان 

کلمات کلیدی جستجو را که هدف قرار داده اید در برچسب عنوان صفحه وب خود قرار دهید. اگر فقط برای انجام یک فعالیت در حوضه ی سئو در سایت خود زمان دارید، این زمان را به ایجاد عنوان اختصاص دهید.
عنوان (یا "عنوان متا") متنی است که در بالای پنجره مرورگر شما ظاهر می شود. آن را به عنوان تیتر صفحه وب در نظر بگیرید. عنوان متا نیز همان چیزی است که به عنوان پیوندی در نتایج جستجو نمایش داده می شود. به عنوان مثال، تیتر این مقاله در کد به این شکل است:
<title> 8 نکته برتر برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو </ Title>


وقتی کسی یک جستجوی گوگل انجام می دهد و نتایج نمایش جستجو را می بیند، عنوان وب سایت شما همان چیزی است که او می بیند و در نتیجه جستجو ذکر شده است. پس، از کلمات کلیدی جستجوی مورد نظر خود در برچسب عنوان هر صفحه وب استفاده کنید. برای هر صفحه یک عنوان سفارشی داشته باشید. تنبل نباشید و از تیتر مشابه برای هر صفحه در سایت خود استفاده نکنید. اگر یک وب سایت بروشور دارید که توسط یک طراح وب طراحی شده است، هنگامی که متن خود را برای هر صفحه به طراح می دهید، باید عنوانی اختصاصی نیز برای هر صفحه ارائه دهید.
برای کاربران وردپرس می توانید افزونه All-in-One SEO Pack را نصب کنید. این امر به شما امکان می دهد برچسب عنوان هر پست وبلاگ را اصلاح کنید. یکی دیگر از افزونه های محبوب SEO برای وردپرس SEO WordPress توسط Yoast است.

2. متن پیوندهای ورودی

وقتی سایت های دیگر به صفحات وب شما پیوند می دهند، چگونه پیوند را توصیف می کنند؟ متن پیوند ورودی یکی از مختصرترین ارزیابی هایی است که شخص دیگری می تواند در مورد سایت یا صفحه شما انجام دهد. چگونگی پیوند سایر وب سایت ها به سایت شما (به عنوان مثال، آنچه که آنها برای متن پیوند استفاده می کنند) به Google توضیح می دهد که مردم چگونه محتوای شما را توصیف می کنند. همچنین، هرچه وب سایت های بیشتری به وب سایت شما لینک شوند به Google نشان داده می شود که وب سایت شما مهم و مرتبط است و باید در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد.
اقدام شما: هنگامی که برای تبلیغ محتوای خود به وب سایت های دیگر پیام می دهید، در صورت استفاده از پیوند به سایت خود، از متن پیوند دلخواه و اختصاصی خود استفاده کنید. از سایت های دیگر این موضوع را درخواست نمایید، همیشه به خواسته خود نخواهید رسید، اما از پرسیدن هرگز صدمه ای نخواهید دید. اگر بتوانید سایت های دیگر را به استفاده از کلمات کلیدی هدفتان وقتی به شما لینک می دهند، ملزم کنید، بازده بزرگی در پی خواهد داشت.
متن پیوندی را انتخاب کنید که به وب سایت / صفحه شما کمک می کند رتبه بهتری برای کلمات کلیدی مورد نظر خود داشته باشید. به عنوان مثال، اگر بخواهم پیوندی به این مقاله بدهم، متن پیوندی را می خواهم که چیزی مانند "8 عامل برتر رتبه بندی موتورهای جستجو" را بیان کند. این متن لنگر به موتورهای جستجو می گوید که این پیوند به صفحه ای درباره "رتبه بندی موتورهای جستجو" می رود، کلمه کلیدی که من دوست دارم در این مقاله برجسته باشد.
این متن لنگر بهتر از "عالی ترین مقاله ای که تاکنون نوشته شده است" می باشد. اگرچه جالب است که ببینیم کدام متن پیوند کلیک بیشتری را از طرف مرورگرهای انسانی تولید می کند، اما بدون شک نسخه پیوند متن غنی از کلمات کلیدی به رتبه بندی این مقاله در نتایج جستجو بسیار بیشتر از نسخه بدون کلمه کلیدی کمک می کند.
یک راه آسان برای گرفتن بک لینک از وب سایت های دیگر این است که یک پست مهمان در سایت آنها انجام دهید و سپس به یک پست مرتبط در وب سایت خود لینک دهید.

درصورت نیاز به دریافت مشاوره بیشتر با ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

3. محبوبیت لینک سایت شما

چند وب سایت دیگر به سایت شما لینک می دهند؟ من معتقدم که محبوبیت کلی سایت ها به شدت بر رتبه بندی تأثیر می گذارد.
همانطور که در بالا ذکر شد، به طور کلی، هرچه لینک های ورودی به وب سایت شما بیشتر باشد، برای شما بهتر است. هر پیوند ورودی "یک رای" برای سایت شما است. اگر وب سایت های زیادی به شما لینک می دهند، موتورهای جستجو نتیجه می گیرند که افراد زیادی محتوای شما را مفید یا جالب می دانند. این باعث می شود که صفحه وب شما بالاتر از یک صفحه مشابه با پیوندهای ورودی کمتر باشد. اما به یاد داشته باشید که کمیت کل بازی نیست. در حالی که ما همچنان به بررسی 8 عامل برتر رتبه بندی موتورهای جستجو می پردازیم، باید توجه داشته باشید که کیفیت و ارتباط آن پیوندهای ورودی بسیار مهم است.

4. سن سایت

هرچه وب سایت شما قدیمی تر باشد، بهتر است. من معتقدم که این موضوع همیشه از اهمیت برخوردار بوده و طی دو سال گذشته افزایش سن در عوامل رتبه بندی اهمیت بیشتری پیدا کرده است. وزن سایت های قدیمی بیشتر از سایت های جدید است. جعل سن یک وب سایت سخت است. به علاوه، موتورهای جستجو می فهمند که اگر سایت شما مدت زیادی است که وجود دارد، احتمالاً بهتر از یک سایت کاملاً جدید است. اگر در حال ثبت نام دامنه کاملاً جدیدی برای یک سایت هستید، حتماً آن را حداقل برای دو سال ثبت کنید. این می تواند به سایت جدید کمک کند تا گوگل به وب سایت شما اعتماد کند.
اقدام شما: امروز شروع کنید. صبور باشید. زحماتی که اکنون برای بهینه سازی وب سایت خود کشیده اید ممکن است تا سال آینده نتیجه خوبی نداشته باشد. خبر خوب این است که پس از یکسال، شما در رقابتی جدید پا پیش خواهید گذاشت. 

بیشتر بخوانید: راهکارهای افزایش بازدیدکنندگان وبسایت

5. محبوبیت پیوند در ساختار پیوند داخلی سایت

صفحه وب در سایت خود چقدر برجسته است؟ بدون ساختار مناسب پیوند، ممکن است صفحات خاصی تأکید کافی نداشته باشند. به عنوان مثال ، پیوندهای مستقیم از صفحه اصلی معمولاً بسیار خوب عمل می کنند. هرچه صفحه خاصی را در سایت خود برجسته تر نشان دهید، موتورهای جستجوی وزن بیشتری به آن می بخشند.
اقدام شما: بهترین مطالب یا صفحه وب خود را که بیشتر می خواهید برجسته کنید، به نمایش بگذارید. آن را در فهرست اصلی پیمایش خود قرار دهید یا از صفحه اصلی به آن پیوند دهید. همچنین مطمئن شوید که مرتباً به مهمترین صفحات سایت خود از صفحات دیگر پیوند می دهید.

6. ارتباط موضعی پیوندهای ورودی به سایت

آیا سایت های پیوند دهنده به شما با موضوع شما (و کلمات کلیدی هدفمند) ارتباط دارند؟ هرچه این سایت ها مرتبط تر باشند، وزن بیشتری به آن پیوندها داده می شود. من فکر می کنم، در یک الگوریتم کامل، مرتبط بودن اهمیت دارد. اینکه آیا گوگل متوجه شده است که چگونه آن را بیرون بکشد یا خیر، من نمی دانم اما معتقدم که این هدف نهایی است. بدون در نظر گرفتن اینکه آنها وزن بیشتری به سایت می دهند یا خیر، پیوندهای مربوط به هر تجارت، خوب هستند و به رتبه بندی نیز کمک می کنند. به احتمال زیاد در صورت استفاده از لینک های غیر مرتبط، یک موتور جستجو می تواند فوراً شما را به عنوان یک منحرف از قاعده تشخیص دهد و شما را به عنوان الگوی پیوند ورودی غیرطبیعی پرچم گذاری کند.
اقدام شما: این را نمی توان به طور دقیق بیان کرد. اما توجه داشته باشید که ارتباط مهم است و تلاش خود را برای ایجاد پیوند در سایتهای درون موضوعی خود به کار برید و فقط بر روی ایجاد پیوندهای مرتبط تمکز کنید. در اینجا کیفیت نسبت به کمیت ارجعیت دارد.

سئو

7. استفاده از کلمات کلیدی در متن 

در صفحه یا مقاله، چند بار و چه کلمات کلیدی استفاده می شود؟ مقاله شما چقدر برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی مفید است؟ استفاده از عبارت کلمه کلیدی در کل صفحه مهم است. با پیچیده تر شدن موتورهای جستجو، نه تنها کلمه کلیدی مورد نظرمهم است، بلکه ترکیبی از کلمات موجود در صفحه که به تعیین صفحه مربوط می شود نیز اهمیت می یابد.
اقدام شما: از کلمات کلیدی و عباراتی که هدف قرار داده اید در کل صفحه یا مقاله خود استفاده کنید این کار را به طور متناسب و منطقی انجام دهید. آنقدر کلمات کلیدی را در مقاله به کار نبرید که Google شما را به دلیل پر کردن صفحه با کلمات کلیدی مجازات کند. سعی کنید کلمه کلیدی اصلی خود را در 100 تا 200 کلمه اول مقاله خود و در کل مقاله هر زمان که منطقی باشد بیاورید نه اینکه در تمام جملات آن را به کار گیرید و صفحه را با آن کلمه پر کنید.

بیشتر بخوانید: موتور جستجو چیست؟

8. محبوبیت جهانی سایت لینک دهنده

پیوندهایی از وب سایتهای بزرگ (برای مثال سایتهایی که پیوندهای ورودی زیادی دارند) ارزش بیشتری نسبت به پیوندهای سایتهای کوچکتر دارند. من لینک هایی را دوست دارم که توسط بسیاری از سایت ها به آنها پیوند داده شده است و فکر می کنم تفاوت زیادی بین سایت PR 6 با 20000 لینک و PR 6 با 500 ورودی وجود دارد.
اقدام شما: تلاش های بازاریابی خود را بر روی بزرگترین و معتبرترین سایتها متمرکز کنید. به این روش فکر کنید، بهتر است یک لینک از یک سایت بزرگ دریافت کنید تا 10 لینک از 10 سایت کوچک (مانند وبلاگ های شخصی).
درصورت نیاز به دریافت مشاوره بیشتر با ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره
نظرات کاربران
نریمان رضایی

من یک سایت فروشگاهی دارم که قبلاً بازدید زیادی نداشت اما زمانی که برای سئو سایت از یک کارشناس سئو کمک گرفتم ورودی های سایتم به شدت زیاد شد و در نهایت به افزایش مشتری و افزایش فروش در سایت رسیدم.

0 0

ایمان نصرتی

من در مورد سئو سایت به دنبال مطالب جدید هستم و از مقاله شما خیلی خوشم اومد مخصوصاً در مورد سن سایت که باید قدمت زیادی در ارائه مطالب داشته باشه تا بتونه با سایت های هم سطح رقابت کنه.

0 0

مهسا مظفری

این 8 عامل برتر رتبه بندی موتورهای جستجو که تو این مقاله اومده کاملا نقش پررنگی رو تو این زمینه بازی می کنند. تشکر از مقاله خوبتون.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید