مقالات

6 قدم برای دستیابی به بودجه بیشتر| پاوینو

بودجه کسب و کار

شما به تازگی یک کسب و کار کوچک خریداری یا افتتاح کرده اید و تجارت خود را می دانید. اما وقتی نوبت به حسابداری می رسد و به طور خاص تر، بودجه بندی، مجموعه مهارت های شما کم است. خبر خوب این است که به راحتی می توانید بودجه بندی (یا حداقل برآورد خوب آنچه از نظر دلار و سنت مورد نیاز است) بهتری تهیه کنید. برآورد و تطبیق هزینه ها با درآمد (واقعی یا پیش بینی شده) از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به صاحبان یک کسب و کار کوچک کمک می کند تا تشخیص دهند که آیا آنها پول کافی برای تأمین بودجه عملیات، توسعه تجارت و درآمدزایی برای خود را دارند یا خیر. بدون بودجه و برنامه، مشاغل با صرف هزینه بیشتری نسبت به هزینه های خود و یا بالعکس، عدم صرف هزینه کافی برای رشد تجارت و رقابت، در معرض خطر هستند. در ادامه با پاوینو همراه باشید.

نکات کلیدی

  • بودجه تجاری به مالکان کسب و کار کوچک کمک می کند تا دریابند که آیا پول کافی برای تأمین بودجه عملیات، توسعه و درآمدزایی را در اختیار دارند یا نه.
  • بدون بودجه، یک شرکت در معرض خطر هزینه کردن پولی است که ندارد، نه هزینه کافی برای رقابت یا عدم ایجاد یک صندوق اضطراری خوب.
  • برای ایجاد بودجه، استانداردهای صنعت را بررسی کنید تا متوسط هزینه های انجام کار را تعیین کنید و صفحه گسترده ای را برای تخمین میزان پولی که باید برای هزینه های خود اختصاص دهید، ایجاد کنید.
  • برخی از کارهایی را لیست کنید که کسری بودجه شما را تأمین می نماید تا هزینه های غیرمنتظره را پوشش دهید و به بررسی مواردی بپردازید که در صورت دشوار شدن زمان بتوانید هزینه ها را کاهش دهید.
  • بودجه خود را هر چند ماه یکبار مرور کنید و به دنبال تهیه کنندگان جدید باشید تا در محصولات یا خدمات کسب و کار خود صرفه جویی کنید.

شروع کار با بودجه تجاری

هر صاحب کسب و کار کوچکی ممکن است روند، وضعیت یا روش بودجه بندی متفاوتی داشته باشد. با این حال، تقریباً در هر بودجه ای که می توانید به کار بگیرید برخی پارامترها وجود دارد. به عنوان مثال، بسیاری از صاحبان مشاغل باید پول اجاره یا رهن را پرداخت کنند. آنها همچنین صورتحساب های کمکی، هزینه های حقوق و دستمزد، هزینه کالاهای فروخته شده (COGS)، هزینه مواد اولیه، بهره و پرداخت مالیات دارند. نکته این است که هر صاحب کسب و کار کوچکی هنگام راه اندازی فروشگاه یا تصرف در مشاغل موجود باید این موارد و هر هزینه دیگری را که به طور خاص با آن مرتبط است در نظر بگیرد. درمورد کسب و کاری که از قبل راه اندازی شده است، می توانید بر اساس روندهای اخیر کسب و کار، در مورد درآمد آینده فرضیاتی ارائه دهید. اگر کسب و کار یک شرکت نوپا است، شما باید بر اساس منطقه جغرافیایی، ساعات کار و تحقیق در مورد سایر مشاغل محلی، فرضیاتی را ارائه دهید. صاحبان کسب و کارهای کوچک معمولاً می توانند با مراجعه به مشاغل دیگری که برای فروش هستند و پرسیدن سوالاتی در مورد درآمد هفتگی و الگوی ترافیک، دریابند که چه انتظاری باید از تجارتشان ومشکلات پیش رو داشته باشند.
پس از تحقیق درباره این اطلاعات، باید درآمد کسب و کار را با هزینه ها مطابقت دهید. هدف این است که بفهمیم هزینه متوسط هفتگی  آب و برق ، نیروی کار، مواد اولیه و غیره چگونه است. بر اساس این اطلاعات، ممکن است بتوانید تخمین بزنید یا پیش بینی کنید که آیا پول کافی برای توسعه کسب و کار دارید یا اینکه می توانید مقداری پول را پس انداز کنید؟ از طرف دیگر، مالکان ممکن است متوجه شوند که برای داشتن سه کارمند به جای دو نفر، کسب و کار باید هر هفته درآمد بیشتری کسب کند. درصورت نیاز به مشاوره بیشتر با پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

این شش نکته ساده به شما کمک می کند تا بودجه کسب و کار کوچک خود را جمع آوری کنید:

1. استانداردهای صنعت را بررسی کنید

همه مشاغل یکسان نیستند، اما شباهت هایی وجود دارد. بنابراین ، برخی از تکالیف را انجام دهید و برای کسب اطلاعات در مورد صنعت، صفحات اینترنت را مرور کنید، با صاحبان مشاغل محلی صحبت کنید، در کتابخانه محلی به جستجو بپردازید و وب سایت IRS را بررسی نمایید تا تا ایده ای کسب کنید که چند درصد درآمد حاصل از تجارتتان به هزینه های پیش رویتان اختصاص می یابد. مشاغل کوچک می توانند بسیار بی ثبات باشند زیرا در مقایسه با رقبای بزرگتر و متنوع تر مستعد رکود صنعت هستند. بنابراین، شما فقط باید در اینجا به دنبال یک میانگین بگردید، نه مشخصات.

2. یک صفحه گسترده ایجاد کنید

قبل از خرید یا افتتاح یک کسب و کار کوچک، یک صفحه گسترده بسازید تا تخمین بزنید که چند درصد  از درآمد شما به مواد اولیه و سایر هزینه ها اختصاص می یابد. بهتر است قبل از ادامه کار با هر تأمین کننده ای که باید با آن کار کنید، تماس بگیرید. برای اجاره، مالیات، بیمه(ها) و غیره نیز همین کار را انجام دهید. همچنین مهم است که شما انواع مختلفی از بودجه هایی را که برای کسب و کار کوچک خود باید تنظیم کنید و نحوه اجرای آنها را درک کنید.

3. لیست برخی از کسری ها

به یاد داشته باشید که اگرچه ممکن است تخمین بزنید که این تجارت نرخ مشخصی از رشد درآمد را در پیش خواهد داشت و یا هزینه های خاصی ثابت یا قابل کنترل است، اما باید بدانید که اینها تخمین شما هستند و ثابت نمی باشند. به همین دلیل، عاقلانه است که لیست برخی از کسری ها را مد نظر قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که پیش از گسترش کار یا استخدام کارمندان جدید، بیشتر از نیازتان پول در اختیار داشته باشید.

بیشتر بخوانید: نحوه ی ایجاد یک برنامه فروش موفق

4- به دنبال کاهش هزینه ها باشید

اگر زمان کافی در اختیار دارید و برای پرداخت یک صورت حساب مهم، تبلیغ یا استفاده از فرصتی دیگر نیاز به مقدار بیشتری پول دارید، روش کاهش هزینه ها را در نظر بگیرید. به طور خاص، به مواردی که تا حد زیادی قابل کنترل است نگاهی دقیق بیندازید. نکته دیگر این است که برای خرید تا قبل از شروع چرخه جدید صورتحساب، صبر کنید یا از شرایط پرداخت ارائه شده توسط تأمین کنندگان و یا هر فردی که از شما طلبی دارد، کاملاً استفاده کنید. برخی از مانورهای قابل تأمل در اینجا می تواند زمان کافی و گسترش مورد نیاز صاحب کسب و کار کوچک را فراهم کند.

کاهش هزینه ها

5. به طور دوره ای کسب و کار را مرور کنید

در حالی که بسیاری از شرکت ها سالانه بودجه تهیه می کنند، صاحبان کسب و کار کوچک نیاز دارند تا بودجه ی بیشتری تهیه کنند. در حقیقت، بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک فقط برای یک یا دو ماه آینده برنامه ریزی می کنند زیرا تجارت می تواند کاملاً بی ثبات باشد و هزینه های غیرمنتظره می تواند فرضیات درآمد را از بین ببرد. ایجاد تقویم برنامه ریزی بودجه می تواند ابزاری مؤثری برای صاحبان کسب وکار کوچک باشد تا اطمینان حاصل شود که سرمایه کافی برای تأمین نیازهای تجاری خود را دارند. 

بیشتر بخوانید: برای راه اندازی کسب و کار چه باید کرد؟

6. بررسی تهیه کنندگان مختلف

از خرید کردن از تهیه کنندگان جدید و یا صرفه جویی در هزینه سایر خدمات انجام شده برای تجارت خود نترسید. این کار باید در مراحل مختلف انجام شود، از جمله هنگام خرید یا راه اندازی مشاغل، تنظیم بودجه های سالانه یا ماهانه و بررسی های دوره ای کسب و کار.
در آخر اینکه بودجه بندی فرآیندی آسان اما ضروری است که صاحبان مشاغل از آن برای پیش بینی (و سپس تطبیق) درآمد فعلی و آینده با هزینه ها استفاده می کنند. هدف این است که اطمینان حاصل کنیم که پول کافی برای ادامه کار و رشد کسب و کار کوچک خود، رقابت و اطمینان از یک صندوق اضطراری مستحکم در دسترس است. درصورت نیاز به مشاوره بیشتر با پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره
نظرات کاربران
سعیده نوری

به نظرم حتی کسب و کار های کوچک هم باید اصولی شروع به کار کنند و از نظر مالی بودجه کافی داشته باشند.

0 0

داوود رضایی

قصد دارم در آینده نزدیک یک کسب و کار کوچک رو راه اندازی کنم که از مقاله شما نکات بسیار خوبی گرفتم.عالی بود ممنون

1 0

علیرضا بهاری

راه اندازی هر کسب و کار جدیدی نیازمند بودجه از پیش تعیین شده و کافی است.اگر اصولی اقدام به شروع کسب و کار نکنیم، امکان شکست در کار وجود دارد.

1 0

محمدرضا عالمی

من از مطالب این مقاله برای افزایش بودجه کسب و کارمون استفاده کردم و خیلی مفید بود و شاهد رشد بودجمون هستم. خیلی متشکرم از مقالتون.

1 0

علیرضا واثقی

راههای بسیار مناسبی برای دستیابی به بودجه بیشتر پیشنهاد دادید که بسیار مورد استفاده هستند با تشکر.

2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید