مقالات

5 دلیلی که باعث می شوند به موفقیت نرسیم+چگونگی غلبه بر آنها| پاوینو

achieving success
همه ما زمان هایی را سپری کرده ایم که احساس می کردیم دستیابی به موفقیت برایمان سخت و غیر ممکن شده است. متداول ترین دلیل عدم موفقیت بسیاری از افراد این است که ما برای خودمان تعریف نکرده ایم که موفقیت در نظر ما چگونه می باشد.برای  رسیدن به مکانی که می خواهید باشید، باید نقطه پایانی خود را تعیین کنید و برای ترسیم مسیر، از آن نقطه به جایی که اکنون هستید قدم به قدم به عقب بازگردید و اهداف و مراحل کوچکتری را مشخص نمایید. به همین دلیل تعیین هدف برای دستیابی به موفقیت بسیار مهم است. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا بیشتر به این مطلب بپردازیم.

چرا تعیین هدف مهم است؟

تعیین اهداف، هم دید بلند مدت و هم دید کوتاه مدت به شما می دهد. در طول سالهای زیاد، من چند دلیل عمده پیدا کرده ام که چرا مردم به موفقیت نمی رسند. و تقریباً همه این موارد به این دلیل رخ می دهد که آنها تعیین هدف را به عنوان یک راه حل برای دستیابی به موفقیت نمی بینند.
آیا شما هم سعی می کنید به چیزی برسید اما هدف گذاری نمی کنید؟ برای دانستن دلایلی که احتمالاً مانع دستیابی به موفقیت شما شده اند و آگاهی یافتن از چگونگی غلبه بر آنها، به خواندن این مطلب ادامه دهید. همچنین شما میتوانید برای دریافت مشاوره بیشتر با گروه مشاورین پاوینو از طریق لینک زیر ارتباط برقرار کنید.

درخواست مشاوره

5 دلیل عدم دستیابی به موفقیت

احتملا شما نیز تجربه این را داشته اید که در ابتدا احساس می کردید در راه رسیدن به موفقیت هستید اما با گذشت زمان دستیابی به موفقیت را برای خود غیر ممکن دیده اید. عدم دستیابی به موفقیت و هدف می تواند دلسرد کننده باشد و ممکن است ما را از تعیین اهداف معنادار دیگر منصرف کند. به جای اینکه وقتی به هدفی بلافاصله نرسیدید دلسرد شوید، کمی وقت بگذارید و تأمل کنید که چرا آن هدف را محقق نکرده اید تا بتوانید از تجربه ای که داشته اید،یادبگیرید و بیاموزید.


تعیین اهداف بهترین راه برای اطمینان از رسیدن به اهدافمان است و چند مرحله آسان برای تعیین اهداف بهتر و سپس برآورده ساختن آنها وجود دارد.
در ادامه پنج دلیل وجود دارد که ممکن است سبب عدم دستیابی شما به موفقیتتان شده باشد.

1. اهداف شما بسیار مبهم است

بسیاری از اوقات، افراد اهداف را بیش از حد مبهم تعیین می کنند که دستیابی به موفقیت را مشکل می کند. ممکن است فکر کنید "من می خواهم لاغر شوم" یا "اگر پول بیشتری در حساب پس انداز خود داشته باشم واقعاً عالی خواهد بود". و مطمئناً، بسیار عالی خواهد بود  اما تا زمانی که اهداف خود را به طور مشخص ترسیم نکنید، احتمالاً قصد دستیابی به آنها را نخواهید داشت.
اهداف خاص بسیارمفید هستند زیرا وقتی دقیقاً کاری را که می خواهید انجام دهید بیان می کنید، تصور اینکه چگونه خودتان آن را انجام دهید آسان تر است و سپس می توانید به سمتش حرکت کنید. به جای اینکه بگویید "من می خواهم لاغر شوم" ، سعی کنید بگویید، "من می خواهم سه روز در هفته ورزش کنم و نوشابه را کنار بگذارم." دقیقاً به همین ترتیب، هدف شما از کاری مبهم که دوست دارید انجام دهید به کاری خاص تبدیل شده است که قصد انجام آن را دارید. همین کار را می توانید به سادگی برای تمام اهداف تجاریتان و در کسب و کارتان اجرا کنید.

2. اهداف شما غیر قابل ارزیابی اند  

یک اشتباه رایج در مورد تعیین هدف این است که اهداف شما قابل اندازه گیری نیستند. آیا می توانید هدف خود را ارزیابی کنید و پیشرفت خود را بسنجید؟ در غیر اینصورت، احتمالاً ایده خوبی است که هدف اصلی خود را دوباره مرور کرده و تغییر دهید تا راه دستیابی به موفقیت برایتان هموارتر شود.
به عنوان مثال، اگر بخواهید بگویید "هدف من این است که بیشتر از قبل پس انداز کنم" ، اندازه گیری آن دشوار است. منظور از "بیشتر" چیست؟ این هدف را می توان به طرق مختلف تفسیر کرد. شما ممکن در راستای این هدفتان 10 دلار پس انداز کنید درحالی که 10 دلار عملا ارزش چندانی در زندگی شما نخواهد داشت. اما اگر بگویید که هدف من پس انداز 5000 دلار تا پایان تابستان امسال است، پیگیری این پیشرفت آسان است. در اینصورت می توانید مرتباً حساب بانکی تان را بررسی کنید تا ببیند چقدر به آن علامت 5000 دلار نزدیک هستید.
و در طول مسیر، شما انگیزه خواهید داشت زیرا می توانید به وضوح ببینید که چقدر به آن هدف نزدیک شده اید. من از شما می خواهم که همین امروز اهدافتان را به وضوح مشخص نمایید.

3. شما در حال تعیین اهداف غیرقابل دستیابی هستید

تعیین اهداف هیجان انگیز است. شما ممکن است برنامه های بزرگی داشته باشید مانند میلیونر شدن یا ساختن خانه رویایی خود. اما اگر میله را خیلی بالا قرار دهید، به اهداف خود نمی رسید و از خود ناامید و دلسرد می شوید. یک راه آسان برای مبارزه با این مشکل، تعیین اهداف قابل دستیابی است.
به عنوان مثال، تصور کنید من می خواهم آن خانه رویایی را بسازم. گفتن "من می خواهم در شش ماه آینده خانه جدیدی برای خانواده ام بسازم" به احتمال زیاد دستیابی به هدف این چنینی غیر ممکن است. ساختن خانه به زمان نیاز دارد. بنابراین یک هدف واقع بینانه تر ممکن است این باشد: "من می خواهم پیمانکاری پیدا کنم و بودجه ای را ایجاد کنم." پس از رسیدن به آن هدف، می توانم به بقیه مراحل فکر کنم و تصمیم بگیرم که هدف واقع بینانه بعدی چیست و برای دستیابی به موفقیت تلاش کنم. آیا تفاوت این دو را میبینید؟

بیشتر بخوانید: 3 اشتباه بزرگ رهبران کسب و کار 

4- شما اهدافی را تعیین می کنید که برای زندگی شما بی اهمیت هستند

مطمئناً ممکن است ایده کوچ به شهر نیویورک یا کارائیب را دوست داشته باشید. اما آیا این هدف در واقع مربوط به زندگی شما است؟ دستیابی به آن هدف ممکن است سرگرم کننده باشد، اما اگر شما را در مسیر برنامه کلی زندگیتان پیش نبرد، واقعاً ارزش آن را نداشته است. به همین دلیل است که باید همیشه اطمینان حاصل کنید که اهدافتان سبب اتلاف وقتتان نشود. هر هدف باید در پشت سر خود هدف دیگری در پی داشته باشد تا به تاثیر گذاری آن کمک کند.
هدف بهتر ممکن است به جای رفتن به کارائیب فقط به این دلیل که زیبا به نظر می رسد و آب و هوایی خوب دارد این باشد که "من می خواهم به غلان شهر بروم زیرا فرصت های زیادی برای شغل در صنعت من وجود دارد."
هنگام تعیین اهداف همیشه اطمینان حاصل کنید که آنها کاملا مربوط به زندگی تان است تا دستیابی به موفقیت برایتان ممکن شود.

5. شما یک الزامات بازه زمانی اضافه نمی کنید.

افزودن ضرب الاجل به هر هدفی که تعیین می کنید ضروری است. وقتی مهلتی را به اهداف خود اضافه می کنید، انگیزه بیشتری خواهید داشت که در جهت رسیدن به اهداف خود تلاش کنید و اطمینان حاصل کنید که قبل از پایان دوره زمانی به آنها می رسید.
حال، چگونه این موضوع ممکن خواهد شد؟ ساده است: به جای اینکه بگویید "من می خواهم دو کارمند دیگر برای شرکت خود استخدام کنم" ، بگویید "من می خواهم ظرف 3 ماه دو کارمند دیگر برای شرکت خود استخدام کنم." سپس انگیزه شما برای پیگیری و رسیدن به آن هدف بیشتر می شود.
برای اطمینان از رسیدن به اهداف، چارچوب زمانی واقع بینانه ای به خود بدهید. این چارچوب زمانی  به شما  کمک می کند تا اهدافتان را در یک راستا قرار دهید و در حد امکان برای دستیابی به موفقیت تلاش کنید.

بیشتر بخوانید: راهکار های افزایش بازدید کنندگان وبسایت

با تعیین هدف موفق شوید

آیا تاکنون هدفی را تعیین کرده اید که قادر به رسیدن به آن نباشید؟ چه چیزی بود و چگونه می توانستید آن را بیشتر قابل دستیابی کنید؟
اگر آماده شروع به تعیین اهداف بهتر می باشید، می توانم بگویم که خوش شانس هستید. شما توانایی تعیین و دستیابی به هر هدفی را دارید. شما می توانید برای دریافت شماور بیشتر در راستای دستیابی به موفقیت در کسب و کارتان با مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره
نظرات کاربران
مینا خردمند

برنامه ریزی در سازمان باید متناسب با اهداف کوتاه مدت یا بلند مدت انجام شود و همچنین مناسب با توانایی کارمندان یا سازمان.اهداف نا معقول با برنامه ریزی غیر اصولی منجر به شکست خواهد شد.از مطالعه مقاله لذت بردم.

1 0

میثم علی نظر

به دلایل مهمی که باعث می شوند به موفقیت نرسیم اشاره کردید و راه حل خوبی ارائه دادید برای رسیدن به موفقیت، واقعا تعیین هدف مهمترین ابزار رسیدن به موفقیت است.

0 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید