مقالات

نحوه فروش هر چیزی به هرکسی در سال 2020| پاوینو

نحوه فروش
یکی از ارزشمندترین مهارت هایی که یک فروشنده می تواند داشته باشد، دانستن نحوه فروش هر چیزی است. فروشنده ی عالی بودن فرصت های زیادی را به خصوص برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل ایجاد می کند. به همین دلیل میخواهیم به شما این خبر خوب را بدهیم: شما می توانید تنها با آموختن چند تکنیک ساده در هر شرایط فروشی، چه به صورت آنلاین ، چه از طریق تلفن، حضوری یا حتی در مصاحبه محصولات خود را به هرکسی که بخواهید، بفروشید. در ادامه این مطلب، چند نکته عالی برای نحوه فروش هر چیزی به هر کسی در سال 2020 و بعد از آن را ارائه خواهیم کرد. پس با پاوینو در راستای نحوه فروش محصول همراه باشید.

برای یادگیری نحوه فروش هر چیزی این 5 نکته را به خاطر داشته باشید:

1. نیازهای مشتری خود را درک کنید

مهم نیست که چه چیزی را می فروشید، مهمترین قسمت فروش این است که نیازهای مشتری خود را بفهمید و نحوه تأمین آنها را دریابید. تقریباً در هر مورد، فروشنده ای که تمرکز خود را روی خدمات مشتری قرار داده و این موضوع را که چگونه یک محصول قادر به تأمین نیازها و خواسته های مشتری آنها است، درک کرده، بسیار موفق تر از فروشنده ای بوده است که روی ویژگی ها و مشخصات خود محصول تمرکز ندارد. شاید مشتری شما دارای نقاط دردناکی در زندگی خود باشد که محصول شما قادر به تخفیف آنها است یا ممکن است آرزوهایی داشته باشد که بتواند آنها را به واسطه محصول یا خدمات شما برآورده کند. هنگامی که نیازهای مشتری هدف خود را تعیین کردید و دانستید که چگونه محصول شما می تواند آنها را برآورده کند، تمرکز بر میزان فروش در کنار پاسخگویی به این نیازها بهترین راه برای بستن معاملات فروش است.

2. بیاموزید چگونه خودتان محصولی را بفروشید

خواه تماس تلفنی با مشتری بالقوه داشته باشید یا قبلاً صحبت کرده باشید، مهم است که به خاطر بسپارید  قبل از اینکه شخصی مایل باشد پول سخت بدست آمده خود را به شما تحویل دهد، باید به اندازه فروشنده ای که محصول خود را می فروشد،، محصولتان  را دوست داشته باشد.  وقتی مشغول فروش هستید، کمی وقت بگذارید تا مشتری خود را بشناسید و به او نیز اجازه دهید تا شما را بشناسد. برای آنها یک داستان سریع تعریف کنید، آنها را بخندانید و در کل اجازه دهید شخصیت شما بدرخشد. اگر بتوانید به عنوان یک فرد و شاید حتی یک دوست و نه فقط شخصی که سعی در فروش چیزی به او دارد، با مشتری خود ارتباط برقرار کنید، آنگاه آنها تمایل بیشتری برای خرید از شما خواهند داشت. برای دریافت مشاوره بیشتر از طریق لینک زیر با مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

3. درباره اینکه به چه کسی می فروشید تحقیق کنید

قبل از اینکه بتوانید نیازهای مشتری خود را برآورده کنید و زمینه فروش خود را برای هدفمند کردن هرچه بیشتر آنها انجام دهید، باید تا آنجا که می توانید از شخصی که به او محصولی را می فروشید آگاهی داشته باشید. گاهی اوقات افزایش فروش مستلزم تحقیق درمورد مشتری خاص است، اگر شما در بخش فروش بزرگی در یک شرکت فعالیت می کنید، می بایست از قبل تحقیق کنید.در دیگر مواقع، هنگامی که مستقیماً به مصرف کنندگان می فروشید، تحقیق درباره اینکه به چه کسی محصول خود را می فروشید به معنی کشف مشتری هدف برای محصول شما و تجزیه و تحلیل نیازها و خواسته های آنها است. در هر صورت، اگر می خواهید نحوه فروشتان تا حد ممکن موثر باشد، دانستن هرچه بیشتر در مورد افرادی که به آنها می فروشید قبل از شروع فروش ضروری است.

4- سوال کنید

برای اینکه نحوه فروشتان موثر تر باشد لازم است تا با مخاطب مکالمه داشته باشد. مهم ترین بخش این مکالمه پرسیدن سوالات هدفمند و هوشمندانه است. پرسیدن سوال از مشتری (و در واقع گوش دادن به پاسخ او) به چند دلیل مختلف ارزشمند است.
از طرفی، به شما این امکان را می دهد تا درباره شخصیت فردی که به او می فروشید، نیازها و خواسته های او و آنچه که وی در محصول به دنبالش می باشد، اطلاعات بیشتری کسب کنید.
یکی دیگر از اهمیت های پرسدن سوال این است که مردم از اینکه درباره ی خودشان صحبت کنند لذت می برند، ازین رو این مورد جزو تکنیک های فروش موثر به شمار می آید. 
این مورد سبب می شود فردی که قصد دارید به او محصول را بفروشید از شما خوشش بیاید. وقتی به آنها علاقه واقعی نشان می دهید و به آنها این فرصت را می دهید تا در مورد موضوع مورد علاقه خود صحبت کنند، احتمال اینکه از گفتگو لذت ببرند بسیار زیاد است و در نهایت احتمال خرید چیزی از شما بسیار بیشتر خواهد شد.

نحوه برخورد با مشتری

5. نفروشید، کمک کنید

افرادی که به آنها محصول می فروشید باید شما را بعنوان شخصی ببینند که به آنها کمک می کند تا از طریق محصولی که شما ارائه می دهید مشکلی را حل کنند. به خاطر داشته باشید که یکی از اصلی ترین مواردی که مردم را به سمت خرید کالای جدید سوق می دهد این است که آنها با مسئله ای دست و پنجه نرم می کنند که امیدوارند این محصول بتواند آن را برطرف نماید. این کار وظیفه شماست، بنابراین اطمینان حاصل کنید که تا حد امکان مفید هستید. وقتی واقعاً سعی می کنید در امر رفع نیاز مشتری خود مفید باشید، زمینه های فروش شما بسیار موفقیت آمیزتر خواهد بود.
چگونه قصد دارید فروش امسال خود را دو یا سه برابر کنید؟ برای ارائه فروش خود به کمک نیاز دارید؟ برای دریافت مشاوره بیشتر درباره نحوه فروش با مشاورین با سابقه ی پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره
نظرات کاربران
ثریا صابری

اینکه مشتری بالقوه حس کند فروشنده متوجه درخواست و نیاز مشتری شده و او را در یافتن کالا یا خدمات مورد نیازش به خوبی راهنمایی می کند به سرعت به مشتری بالفعل و وفادار تبدیل خواهد شد.

0 0

امیر حسین قریشی

در بازاریابی ، چه حضوری و چه تلفنی پرسیدن سوالات هدفمند و همشمندانه کمک به سزایی در افزایش فروش دارد.

0 0

احمد محمدی

ممنون از مقاله خوبتون

0 0

روشنک پارسا

بیان پرسش های هوشمندانه چه در بازاریابی و فروش آنلاین و چه در فروش حضوری در جهت برقراری ارتباط با مشتری بالقوه برای پیدا کردن نیاز آن ها ، کمک بسزایی در فروش خوب و حفظ مشتری در قدم های بعدی می کند.
ممنون از پاوینو بابت این مقاله کارا

0 0

آناهیتا نوری

این مقاله ارزش خوندن رو داشت، نکته های ارزشمندی مطرح شد که قابلیت عملی شدن رو دارند.

0 0

آرمین سخاوتمند

از نظر من که یک فروشنده لباس هستم موارد بسیاری مفیدی مطرح شد تو این مقاله که حتما به کار می بندم. متشکرم.

1 0

محمد قمصری

پیشنهادهای بسیار عالی درباره نحوه فروش هر چیزی به هر کسی ارائه دادید و کاربردی هستند.

2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید