مقالات

3 اشتباه بزرگ رهبران کسب و کار| پاوینو

leadership mistakes
یکی از بهترین ویژگی های رهبری که یک مدیر می تواند داشته باشد، توانایی ایجاد عزت نفس، اعتماد به نفس و احترام به خود در دیگران است. به عنوان یکی از رهبران کسب و کار، انتخاب های شما روی کل تیم شما تأثیر می گذارد، خصوصاً اشتباهات رهبری شما. با این حال، همه ما رئیس بدی داشته ایم که درست برعکس عمل می کنند. امروز، قصد داریم تا در ادامه این مطلب سه تا از بزرگترین اشتباهاتی که رهبران کسب و کارها مرتکب می شوند را شناسایی کرده و راه حل هایی برای رفع آن ارائه دهیم. در ادامه با پاوینو همراه باشید.

شاید برخی از شما در گذشته برخی از این اشتباهات رهبری را مرتکب شده باشید. خبر خوب این است که همه ما با نگاهی به این اقدامات نادرست و اصلاح آنها می توانیم یاد بگیریم که چه چیزی باعث می شود یک رهبر خوب و موفق در تجارتتان باشید. با تمرکز بر ایجاد عزت نفس، می توانید به تیم خود کمک کنید تا به بالاترین عملکرد خود برسد. هر فرد پتانسیل نامحدودی دارد و پس از استفاده از این پتانسیل، می تواند در محیط مناسب شکوفا شود. آنها دارای مخازن عظیمی از خلاقیت هستند که می توانند برای حل مشکلات، غلبه بر موانع و دستیابی به اهداف تجاری رهبران کسب و کار از آن بهره ببرند.

رهبر کسب و کار
این موضوع کاملا به شما بستگی دارد، اگر می خواهید جزو رهبران کسب و کار موفق باشید، عزت نفس تیم خود را بالا ببرید.رهبر مهمترین فرد در هر سازمانی است. رهبر شخصیتش را و آنچه را که می خواهد به کارکنانش بیاموزد با نحوه ی گفتگو، رفتار و نحوه ی برخورد با دیگران در رفتارهای روزمره اش تعیین می کند. مردم تمایل دارند "از رهبر پیروی کنند"  و از این رو است که رفتار رهبر نسبت به دیگران را تقلید می کنند. برای مثال وقتی شما به عنوان یکی از رهبران کسب و کار موفق با دیگران با ادب و احترام رفتار می کنید، بقیه افراد گروهتان نیز این روش را دنبال می کنند. یک کلمه مهربانانه از طرف شما به یکی از کارمندانتان می تواند احساس خوشبختی در تمام روز را برای آنها ایجاد کند. یک کلمه از سر عصبانیت می تواند باعث شود تا آخر روز احساس ناامیدی، ترس و ناامنی کنند. شما به عنوان یکی از رهبران کسب و کار باید بسیار مراقب رفتارتان باشید. رفتارهای خاصی وجود دارد که می توانید هر روز در هر تعاملی تمرین کنید تا عزت نفس تیم خود را بالا ببرید.
وقتی وقت می گذارید و باعث ایجاد عزت نفس در افراد دیگر می شود، همزمان ترس هایی را که باعث می شود افراد نتوانند بهترین کار را انجام دهند، از بین می برید. و در این محیط کار اوج عملکرد، مانند گلهای بهار، به طور طبیعی در اطراف شما شکوفا می شود.  در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با مشاورین پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

سه اشتباه که رهبران کسب و کار مرتکب می شوند به شرح زیر است:

1.آنها دیگران را نقد می کنند

اولین اشتباهی که رهبران کسب و کار مرتکب می شوند، انتقاد از دیگران است. به هر دلیلی هم کخ باشد باید از انتقاد از دیگران خودداری کنید. وقتی مردم اشتباه می کنند، شما روی راه حل تمرکز کنید. بیشتر از اینکه چه کسی این کار را انجام داده و مقصر کیست، لازم است تا روی آنچه می توان انجام داد تا مشکل را برطرف کرد، تمرکز کنید. پرسیدن سوالات تحسین برانگیزی که به حل مشکل کمک می کند از ویژگی های رهبران کسب و کار موفق می باشد.
همه ما می دانیم که انتقاد مخرب، مضر و آسیب رسان تر است. شخصاً همه ما از اینكه دریافت كننده انتقادات مخرب باشیم متنفر هستیم. این می تواند روزها و حتی سال ها ما را عصبانی کند. انتقادات مخرب به عزت نفس ما لطمه می زند، به تصویرمان از خود آسیب می رساند و مانع رسیدن به اوج عملکرد می شود. همچنین این انتقادات ما را عصبانی و دفاعی می کند. اگر ما خودمان انقدر از شنیدن انتقاد متنفریم، پس چرا این کار را با شخص دیگری می کنیم؟

انتقاد

2.آنها شکایت می کنند

دومین اشتباهی که رهبران کسب و کار مرتکب می شوند این است که به هر دلیلی شکایت می کنند. شاکیان همیشه به دنبال چیزی یا شخصی هستند که بتوانند از آن شکایت کنند. آنها تمایل دارند با سایر شاکیان ارتباط برقرار کنند. این افراد در محل کار با هم صحبت می کنند، بعد از کار با هم معاشرت می کنند و با یکدیگر برای استراحت ناهار و قهوه خوردن، بیرون می روند. شکایت برای آنها به یک شیوه طبیعی زندگی تبدیل می شود. اما انتقاد و شکایت یک مشکل اساسی دارد. در هر دو موقعیت، شما خود را به عنوان یک قربانی قرار می دهید. وقتی شکایت می کنید در واقع خودتان را ضعیف می کنید. همچنین با انجام این کاراحساس حقارت، ناکافی بودن، عصبانی، کینه، عدم اطمینان و احساس منفی خواهید داشت.با شکایت از هر چیزی به شخص دیگر، میزان عزت نفس شما کاهش می یابد. اگر از چیزی راضی نیستید، به عنوان یکی از رهبران کسب و کار، حق دارید آن را به گوش شخص مقابل برسانید. شما مسئول صحبت کردن و بحث درباره آن هستید. این ویژگی های رهبران کسب و کار تحسین برانگیزی است که باید آن را یاد بگیرید.

اگر از یک رفتار یا نتیجه ای راضی نیستید، وظیفه شما این است که به طور فعال برای اصلاح شرایط مداخله کنید. می توانید این کار را با عینی بودن تفاوت بین انتظارات و آنچه واقعاً اتفاق افتاده انجام دهید. سپس از آنها برای چگونگی حل مشکل یا بهبود اوضاع و احوال دعوت کنید. اما هرگز شکایت نکنید. 

بیشتر بخوانید: چگونه با مشتریان عصبانی برخورد کنیم؟

3.آنها دیگران را در تیم خود محکوم می کنند 

سومین اشتباه رهبران کسب و کار که مرتکب می شوند، محکوم کردن هرکسی به هر دلیلی، در داخل یا خارج از شرکت شما است. هنگامی که دیگران را محکوم می کنید، شنونده را خسته می کنید و عزت نفس طرف مقابل به شدت پایین می آید. هنگامی که افراد خارج از شرکت را محکوم می کنید، سرانجام شخصی آنچه را که گفته اید به گوش آنها می رساند. معمولاً یک نسخه تحریف شده گفته می شود و دوباره شما را آزار می دهد. به نظر می رسد این یک قانون طبیعت است و کاملاً اجتناب ناپذیر می باشد. این توصیه ها هنگامی که در مورد رقبا یا مشتریان در بازار صحبت می کنید به همان اندازه مهم هستند. هرگز از رقبا انتقاد نکنید. اگر در بعضی زمینه ها موفق تر از شما هستند، آنها را تحسین کنید. سپس، به دنبال راه هایی برای تولید محصولات و خدمات بهتر و فروش آنها به طور موثر تر باشید. هرگز از افراد و مشکلات خارج از تجارت خود شکایت نکنید. در عوض، از همان مقدار انرژی ذهنی برای یافتن راه حل استفاده کنید. در وهله اول مشکلاتی را که منجر به شکایت شده اند برطرف کنید. برای دریافت مشاوره بیشتر با پاوینو در ارتباط باشید.
 

درخواست مشاوره

بهترین رهبران یک محیط مثبت ایجاد می کنند

وقتی خصوصیات مثبت رهبری در شما ایجاد می شود، نگرش عمومی شما نور گرم را پخش می کند و کل محل کار را پر می کند. شما محیطی را ایجاد می کنید که افراد در آن آرامش داشته و احساس خوبی نسبت به خود و کارشان داشته باشند. عزت نفس همه افراد در محل کار را بالا خواهید برد. قبل از اینکه این بحث را جمع کنیم، قصد داریم یک پیشنهاد به شما دهیم تا با دوستان و پیروان خود به اشتراک بگذارید:
"با یادآوری مداوم اینکه چقدر خوب هستند و چقدر به آنها اعتقاد دارید، دیگران را قادر به انجام بهترین عملکرد خودشان کنید."
اکنون دوست داریم از شما بشنویم، سوال امروز ما این است: آیا تا به حال رئیسی داشته اید که این اشتباهات را انجام داده باشد؟ آیا تاکنون آنها را به عنوان یکی از رهبران کسب و کار خود برگزیده اید؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.
بیشتر بخوانید: 6 سوالی که باید برای بهبود روند فروش از خود بپرسید

نیاز به مشاوره های تخصصی و راهکارهای عملی برای افزایش فروش و سود دارید؟ فرم مشاوره پاوینو را تکمیل نمایید تا از بهترین مشاوره کسب و کار بهره مند شوید.

نظرات کاربران
مریم کمالی

به اشتباهات بسیار کلیدی در مورد رهبران کسب و کار اشاره نمودید که در سازمانها بسیار دیده میشه که ما هم با این موارد روبرو هستیم. متشکرم از مقاله خوبتون.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید