مقالات

14 استراتژی فروش ثابت شده برای افزایش فروش محصول شما| پاوینو

استراتژی فروش
یافتن افراد جدید برای خرید محصول یا خدمات شما بخش مهمی از کل روند فروش است. ممکن است برای برخی از افراد دشوار باشد، اما اگر هدف شما افزایش فروش است، باید بفهمید کدام استراتژی فروش برای مشتری هدف شما موثرتر است. اگر شما محصول خوبی دارید اما مشتریان مناسبی برای خرید آن پیدا نمی کنید، اشکالی ندارد، این استراتژی ها به شما کمک می کنند تا پیشرفت کنید. آیا مطمئن نیستید که چگونه به مشتریان خود نزدیک شوید یا پیام فروش گیج کننده ای دارید؟ در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا چند ترفند و استراتژی فروش مفید برای افزایش فروش را به شما نشان دهیم.

برای بدست آوردن مشتریان بیشتری که محصولات شما را می خرند، از استراتژی فروش، نکات و تکنیک های فروش زیر استفاده کنید.

1) مردم مزایا را می خرند

در حقیقت، مردم کالاها را نمی خرند، بلکه آنچه که می خرند نتایجی است که آن محصول یا خدمات برایشان در پی دارد. فرآیند شناسایی مشتری ایده آل خود را با تهیه لیستی از تمام مزایایی که مشتری شما با استفاده از محصول یا خدمات شما از آن برخوردار خواهد شد، شروع کنید.

بیشتر بخوانید:7 نکته جهت افزایش فروش آنلاین

2) مشتری هدف خود را به روشنی تعریف کنید

در دومین مرحله از استراتژی فروش می بایست این سوال را از خود بپرسید که چه کسانی به احتمال زیاد محصول شما را بلافاصله خواهند خرید؟ با پرسیدن سوالات خاصی نظیر سوالات زیر، یک لیست از این گروه از مشتریان ایجاد کنید.

 • آن ها چند ساله هستند؟
 • آیا آنها مرد هستند یا زن؟
 • آیا آنها بچه دارند؟
 • درآمد ماهیانه آنها چقدر است؟
 • آیا آنها تحصیلاتی دارند؟

3) مسئله را به روشنی مشخص کنید

مشتری شما چه نوع مشکلی دارد که می توانید آن را برایش حل کنید؟ اگر مشتری خود را به درستی شناسایی کرده باشید، این افراد برای حل مشکلشان به شما پول می دهند. بعضی اوقات مشکلات واضح و روشن است ولی گاهی اوقات مشکلات واضح یا نامشخص هستند. گاهی اوقات نیز مشکلات برای مشتری وجود ندارد که در صورت عدم وجود مشکل، مشتری کالای شما را خریداری نمی کند. تنها در صورت دانستن این موارد می توانید راه های افزایش فروش مناسب را بیابید.

4) مزیت رقابتی خود را توسعه دهید

در این مرحله از استراتژی فروش، شما مزیت رقابتی خود، یعنی دلیل خرید محصولات یا خدمات خود را از نظر مزایا، نتایج و یا عواملی که مشتری شما از خرید محصول یا خدمات شما لذت خواهد برد، تعریف می کنید. در حقیقت این ها مزایایی هستند که رقیب شما نداشته و مشتری آن را دریافت نخواهد کرد. روی مزایایی که محصول شما را بهتر از دیگران می کند، تمرکز کنید.

5) از تولید محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی به نفع خود استفاده کنید

امروزه بیش از هر زمان دیگری، روش های بسیار متنوع و زیادی برای رساندن محصول به مشتریان وجود دارد. بهترین قسمت این موضوع چیست؟ همه آنها رایگان هستند. می توانید از رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و وبلاگ خود به نفع خود استفاده کنید. با ایجاد ارتباط با مشتریان خود از طریق این کانال ها می توانید به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید و استراتژی های فروش خود را جهت افزایش فروش پیاده سازی نمایید.
برخی از مزایای بازاریابی محتوا شامل موارد زیر است:

 • دسترسی بیشتر به لیدهای واجد شرایط.
 • کانال های بیشتری برای فروش محصول شما.
 • هزینه های کمتری برای خرید مشتری.

برای بهره مندی از فرصت محدود مشاوره رایگان و دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ از مشاورین برتر پاوینو، فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید

استراتژی فروش ثابت شده برای افزایش فروش

6) گاهی اوقات، شما مجبور می شوید که تماس بگیرید

تماس احتمالی با مشتری بالقوه می تواند ناامید کننده و سخت باشد. فرقی نمی کند این کار را شخصاً انجام دهید یا از طریق تلفن، جلب اعتماد مشتری احتمالی کار شماست. به خصوص اگر محصول شما جدید باشد، ممکن است مجبور شوید با تماس با مشتریان بالقوه خود در آنها علاقه ایجاد کنید.

7) هنگام شروع فروش، روش 100 تماس را امتحان کنید

این استراتژی فروشی است که من برای شروع غلبه بر ترس از طرد شدن، در زمانی که تازه شروع به فروش کرده بودم از آن بهره بردم. هرچه سریعتر با 100 مشتری تماس بگیرید. به نتایج فروش خود اهمیت ندهید، تنها چیزی که مهم است تعداد افرادی می باشد که با آنها تماس می گیرید. در هنگام فروش محصول خود نترس خواهید شد. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه استراتژی بازاریابی با مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشید.
درخواست مشاوره

8) قیمت مناسب را انتخاب کنید

برای تعیین قیمت مناسب، از رقبا در بازار تحقیق کنید. اگر محصولی با قیمت بالا دارید، باید کیفیت بیش از حد انتظاری را به مشتریان خود ارائه دهید. قیمت را می توان با "ارزش درک شده" محصول شما تعیین کرد. اگر می توانید محصول خود را برتر از رقبای خود جلوه دهید، می توانید قیمت بالاتری را نیز از آن بگیرید.

9) فنون مناسب مذاکره را بیاموزید

مذاکره کنندگان ماهر معمولاً نگران یافتن راه حل یا ترتیبی هستند که مورد قبول هر دو طرف باشد. آنها به دنبال شرایطی هستند که "برد-برد" خوانده می شود، به طوری که هر دو طرف از نتایج مذاکره راضی هستند. بهترین مذاکره کنندگان این 3 ویژگی را دارند:

 • آنها سوالات خوبی را می پرسند تا دقیقاً به آنچه شما نیاز دارید، پی ببرند.
 • آنها صبورند.
 • آنها بسیار خوب آماده شده اند.

10) ارائه های موثر داشته باشید 

در فروش مهم است که ارائه فروش خلاقانه و جذاب به مشتریان خود ارائه دهید. یکی از راههای فراوان ایجاد نمایش موثر با استفاده از پاورپوینت است.

11) تمرکز خود را جهت حفظ مشتری برای همیشه بگذارید.

Give Your Customers The Inside Scoop

"یک بار مشتری شوند، همیشه مشتری بمانند."

هنگامی که مشتری محصول شما را خریداری کرد، این نباید پایان رابطه شما با او باشد. تمرکز خود را بر حفظ یک رابطه قوی با مشتری خود بگذارید. این تنها باعث ایجاد اعتماد بیشتر و ارزش افزوده به محصول شما خواهد شد.

جذب مشتریَ

12) چیزی بسیار عالی و رایگان به مشتریان بالقوه ارائه دهید

اگر مشتری ایده آل شما پیش نمایش محصولتان را ببیند، به مراتب بیشترتشویق می شود که آن را بخرد. یک فیلم کوتاه از محصول خود را ضبط کنید، به آنها یک قسمت رایگان از محتوای بسیار عالی ارائه بدهید و مشتریان خود را برای آنچه در آینده رخ خواهد داد هیجان زده کنید.

بیشتر بخوانید: 7 فرایند فروش که به آن نیاز دارید

13) حرکت بعدیتان را به مشتریان خود بگویید

اگر قرار است به زودی فروش کالای خود را انجام دهید، این موضوع را به مشتریان خود بگویید و از این استراتژی فروش غافل نشوید. آنها از شنیدن این موضوع خوشحال خواهند شد و این باعث اعتماد به نفس آنها خواهد شد. حتی ممکن است بخاطر آن خرید بیشتری داشته باشند.

14) پیام فروش شما باید واضح باشد

یکی دو مزیت محصولات خود را انتخاب کرده و آن را به وضوح در عنوان فروش بیان کنید. برای مشتریان خود دقیقاً روشن کنید که محصول شما قصد دارد چه کاری برای آنها انجام دهد. خاص باشید. اگر محصول شما مزایای متعددی دارد، برای مشتریان مختلف پیام های فروشی ایجاد کنید که می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر از طریق لینگ زیر با مشاورین پاوینو در ارتباط باشید تا در عملی کردن استراتژی های فروش به شما کمک کنند.
  درخواست مشاوره

نظرات کاربران
محمد مدیری

با بازاریابی اصولی و شناخت مشتری هدف می توانیم به سودهی بیشتر و سریعتر هم برسیم.ممنون از پاوینو

0 0

سعیده ساریخانی

14 استراتژی فروش که برای افزایش فروش در این مقاله مطرح شده بسیار کاربردی می باشد که بنده حتماً از آنها استفاده خواهم کرد.

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید