مقالات

7 نکته جهت افزایش فروش آنلاین| پاوینو

افزایش فروش آنلاین
افزایش فروش آنلاین هدف اصلی تعداد زیادی از کسب و کار های کوچک و بزرگ است. چه یک تجارت کوچک داشته باشید و چه برای یک غول تجارت الکترونیکی گسترده مانند آمازون کار کنید، افزایش فروش آنلاین از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه نمایید. شاید برایتان عجیب باشد اما باید به شما بگوییم که این فرایند در واقع بسیار آسان تر از آنچه به نظر می رسد، می باشد و تنها کافی است تا به نکاتی ساده توجه نمایید. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا درباره 7 راهکار موثر افزایش فروش آنلاین بیشتر بیاموزید.

ده ها روش وجود دارد که می توانید با اجرا و پیاده سازیشان، بلافاصله افزایش فروش آنلاین داشته باشید. برخی از این نکات به استراتژیهای خاصی می پردازد که می توانید آنها را اجرا کنید، در حالی که برخی دیگر تعمیم یافته است. در این مقاله، ما 7 استراتژی از این دست را بررسی خواهیم کرد، بنابراین چه کالاهای فیزیکی بفروشید و چه یک کسب و کار مبتنی بر خدمات را اداره کنید، در اینجا 8 تکنیک عملی آورده شده است که می توانید برای افزایش فروش آنلاین از آنها استفاده کنید.

1. در فروش صادق باشید

این ممکن است به نظر بدیهی باشد، اما برای من تعجب آور است که چگونه بسیاری از سایت ها به آن عمل نمی کنند و در نتیجه نمی توانند محصولات خود را بفروشند. صداقت شما نه تنها برای اعتبار کسب و کارتان بسیار مهم است، بلکه باعث تقویت نام تجاری و رشد کسب و کار شما می شود. ادعاهایی را مطرح نکنید که نمی توانید به آن عمل نمایید و برای فروش محصولتان بیش از حد اغراق نکنید. مصرف کنندگان امروز نسبت به بازاریابی حساسیت بالایی دارند، بنابراین در همه نسخه های فروش خود، از صفحه اصلیتان گرفته  تا ایمیل خود می بایست صادق، روراست و قابل دسترسی باشید.

این اصل همچنین در مورد چگونه نشان دادن موقعیت خود به عنوان یک تجارت نیز صدق می کند. تا به حال به سایتی برخورد کرده اید که به وضوح توسط یک یا دو نفر اداره می شود، اما ویژگی هایی را که برای یک شرکت سازمانی چند ملیتی مناسب تر است کپی می کنند؟ این روش نه تنها احمقانه به نظر می رسد، بلکه به اعتبار برند شما آسیب می رساند. اگر یک شرکت کوچک هستید، به آن افتخار کنید و در این مورد پیش قدم باشید. بسیاری از مصرف کنندگان دقیقاً به دلیل خدمات شخصی تری که می توانند دریافت کنند، به مشاغل کوچکتر روی می آورند. سعی نکنید چیزی باشید که نیستید.

2. با تبلیغات افزودنی کلیک های تبلیغاتی بیشتری دریافت کنید

اگر چیزهایی را به صورت آنلاین می فروشید، برنامه های افزودنی تبلیغاتی می توانند به شما کمک نمایند. این ویژگی (هم در AdWords و هم در Bing موجود است) به شما این امکان را می دهد تا با قرار دادن مکان های بیشتر برای کلیک، تبلیغ خود را بزرگتر کنید. اینکار هزینه ی اضافی ندارد و تنها نرخ کلیک تبلیغات شما را افزایش می دهد. شگفت آوراست، اینطور نیست؟

در مثال بالا، پیوندهای "عینک آفتابی مردانه" و "عینک آفتابی زنانه" به افرادی که به دنبال خرید یک جفت جدید از Ray-Ban هستند، کمک می کند تا سریع تر بر روی آن کلیک کنند. با این کار مشتری بالقوه یک گام صرفه جویی می کند و یافتن خواسته های او آسان تر و سریعتر می شود (بنابراین آنها به جای سایت رقیب به شما مراجعه می کنند). در حقیقت این روش یکی از ایده های فروش اینترنتی نیز به حساب می آید.

3. توصیفات مشتری و علائم اعتماد را به نمایش بگذارید

در فضای رسانه های اجتماعی امروز، هیچ چیز از بازخورد مشتری مهمتر نبوده است. خوشبختانه، این بدان معنی است که مشتریان راضی شما می توانند یکی از با ارزش ترین سلاح ها را در توصیفات محصول یا خدمات شما در اختیار دیگر مخاطبانتان قرار دهند.

می توان اینگونه بیان کرد که تعداد زیادی از مشتریان راضی بسیار تأثیرگذارتر از بهترین نسخه چاپ شده در فروش هستند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که نظرات و بازخورد های مشتریان راضی را که بیان می کنند چقدر محصولتان شگفت آور بوده، در اختیار و معرض دید عموم قرار می دهید. این موارد ممکن است در صفحات محصول، صفحه های فرود، صفحه قیمت گذاری و یا حتی صفحه اصلی شما نشان داده شوند. ب

رای دریافت اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره دیجیتال مارکتینگ می توانید با گروه مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشد.

درخواست مشاوره

به همین ترتیب، درج سیگنال های اعتماد می تواند یک روش عالی برای افزایش فروش آنلاین باشد، زیرا درک مطلوبتری از برند شما را در ذهن مشتری ایجاد می کند و می تواند به طور بالقوه از تردیدها پیشگیری کند. اگر کسب و کار شما دارای اعتبار رسمی حرفه ای  و یا گواهینامه های خاصی است، این علائم اعتماد را در سایت خود قرار دهید. اگر لیست قابل توجهی از مشتریان راضی دارید، مطمئن شوید که مخاطبان بالقوه شما در مورد آن اطلاع دارشته باشند.

4- یک احساس اضطرار ایجاد کنید

صادقانه و شفاف بودن در مورد اینکه چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید مهم است، اما هیچ قانونی وجود ندارد که شما را از ایجاد احساس فوریت برای متقاعد کردن مخاطبان بالقوه فعلی جهت خرید از شما منع کند. این کار به افزایش فروش آنلاین شما کمک زیادی می کند. بسیاری از مصرف کنندگان به انگیزه هایی که احساس فوریت ایجاد می کنند، از پیشنهادات ویژه حساس به زمان گرفته تا محصولات با نسخه محدود، پاسخ مثبت می دهند. اگرچه روشهای دستیابی به این هدف به اندازه محصولاتی که می توانید بصورت آنلاین خریداری کنید متنوع است، اما ممکن است برخی از استراتژیها از سایر روشها موثرتر باشند. به عنوان مثال، اگر برای جلب مخاطب هدف، محصولی با نسخه محدود تولید نمی کنید (یا نمی توانید)، شاید بتوانید به مشتریانی که بلافاصله متعهد به خرید می شوند، با ارائه پیشنهاداتی مانند ارسال رایگان یا تخفیف، انگیزه ای جهت خرید دهید.

5. ضمانت بازگشت پول را ارائه دهید

اغلب اوقات، یکی از مهمترین عواملی که در هنگام تصمیم گیری مصرف کننده مانع از خرید محصول می شود، تمایل به جلوگیری از ضرر مالی احتمالی است. اغلب اوقات، مشتریان ازینکه ریسک کنند می ترسند. چرا کسی باید محصولات شما را بخرد؟ اگر محصولتان به درستی کار نکند یا مشتری آنها را دوست نداشته باشد چه؟ حتی خریدهای کوچک می توانند خطر "پشیمانی خریدار" را به همراه داشته باشند، بنابراین از همان ابتدا با ارائه ضمانت بازگشت پول بر این اعتراض غلبه کنید. هرچه ریسک بیشتری را از سر راه تصمیمات مشتری بالقوه بردارید، احتمال خرید آنها از شما بیشتر می شود، بنابراین هر چیزی را که می تواند آنها را از خرید محصولاتتان منصرف کند، از سر راه بردارید تا سبب افزایش فروش آنلاینتان شود.

6. گزینه های کمتری را ارائه دهید

از نظر بسیاری از مشاغل، این مفهوم به راحتی قابل درک نیست. احتمالا با خود می گویید که ارائه محصولات بیشتر راهی عالی برای افزایش فروش آنلاین است، اما باید به شما بگوییم که لزوماً اینطور نیست. در حقیقت، در بسیاری از موارد، تنوع بیشتر در انتخاب می تواند منجر به عدم تصمیم گیری از سوی مخاطب شود، که به نوبه خود منجر به از دست دادن فروش می شود. اگر طیف گسترده ای از محصولات را در اختیار دارید، ساختار سایت یا صفحات محصول خود را به گونه ای در نظر بگیرید که تا حد امکان گزینه کمتری به بازدید کنندگان ارائه دهد. این مسئله احتمال غرق شدن بازدید کننده بین ده ها محصول مختلف را کاهش می دهد. به یاد داشته باشید که هرچه گزینه های بیشتری ارائه دهید، احتمال بازگشت مشتری و رفتن به جایی دیگر بیشتر است.

7. در عکاسی با کیفیت از محصول سرمایه گذاری کنید

شواهد قانع کننده ای وجود دارد که نشان می دهد غذایی که در ظروف خوب ارائه شده در واقع طعم و مزه بهتری نسبت به ظروف روکش دار و یکبار مصرف دارد. با توجه به اینکه اهمیت ظاهر در رابطه با نحوه درک ما از چیزها (از جمله افراد دیگر) مهم است، دلیل بر این است که سرمایه گذاری در عکاسی با کیفیت از محصول تأثیر زیادی در بازدیدکنندگان سایت شما خواهد داشت. در عکاسی با کیفیت محصول سرمایه گذاری کنید و فروش آنلاین خود را افزایش دهید. صرف نظر از آنچه که می فروشید، تصاویر با کیفیتی از محصولات خود داشته باشید. همچنین حتما طیف وسیعی از تصاویر را در اختیار داشته باشید. به نظر می رسد اضافه کردن عکس هایی از محصولات شما از زاویه های متفاوت کمک بیشتری به مشتری در تصمیم گیری برای خرید می کند. مردم دوست دارند قبل از خرید، به ویژه از طریق آنلاین، محصول را به طور کامل بررسی نمایند. 

در آخر اینکه شما می توانید برای دریافت مشاوره کسب و کار اختصاصی تر  درباره ی روش های افزایش فروش آنلاین از طریق لینک زیر با مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره
نظرات کاربران
اردلان کلانی

برای من مشتری همیشه ضمانت بازگشت پول در خرید های آنلاین جهت کاهش ریسک خرید جذاب بوده و باعث شده با خیال راحت به اون فروشنده اعتماد کنم.

0 0

امید زنده دل

من چند تا مورد تو این مقوله میدونستم که با خوندن این مقاله معلوماتم بیشتر شد. ممنون از مقالتون، لطفا در این مورد بیشتر مقاله بذارید.

0 0

هادی سلطانی

نکته هایی که جهت افزایش فروش آنلاین در این مقاله آمده، در این زمینه مهم هستند. متشکرم از مقاله بسیار عالیتون.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید