مقالات

راهکارهای افزایش بازدیدکنندگان وبسایت| پاوینو

افزایش بازدیدکنندگان وبسایت
چه تازه کار باشید و چه یک بازاریاب باسابقه، می دانید که اولین قدم در هر استراتژی مشتری ورودی موفق، جذب افراد غریبه برای بازدید از سایت شما و در حقیقت افزایش بازدید سایت و ترافیک سایت است. اما دستیابی به  آن می تواند سخت باشد. همچنین، احتمالا شما نگرانی ها و دغدغه های بسیاری از جمله به دست آوردن نتایج نهایی مطلوب یا مطابقت با آخرین روند بازاریابی نیزدارید، بنابراین فراموش کردن مرحله اولیه آسان است. اما نباید این قدم مهم در بازاریابی یعنی جذب افراد غریبه را فراموش کنید. نکته اصلی برای در اولویت قرار دادن آن در استراتژی بازاریابی شما این است که باور کنید ایجاد ترافیک غیرممکن نیست. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا راهکارهایی جهت افزایش بازدید سایت و افزایش ترافیک سایت بیاموزید.

چند روش واقعی و آزمایش شده برای افزایش بازدید سایت و افزایش تعداد بازدید کنندگان وجود دارد. برای اطمینان از اینکه شما تمامی این نکات را بیاموزید، ما در ادامه مطلب بهترین روشهایی را که می توانید برای ایجاد ترافیک وب سایت خود به کارگیرید، ذکر کرده ایم.

1) وب سایت خود را برای "جستجوگران" بهینه کنید.

وقتی اصطلاح "SEO" یا "بهینه سازی موتور جستجو" را می شنوید، فکر می کنید که برای چه کسی باید سایت خود را بهینه کنید؟ من به شما یک نکته می گویم: این بهینه سازی برای موتورهای جستجو نیست. در حقیقت، وب سایت های عالی برای موتورهای جستجو بهینه نشده اند بلکه آنها برای افرادی که از موتورهای جستجو استفاده می کنند بهینه شده اند.
اما خبر خوب این است: موتورهای جستجو، سایت های بهینه شده برای جستجوگران را نیز کاملاً بهینه سازی شده می دانند. بنابراین با بهینه سازی وب سایت خود برای افراد واقعی که به آن مراجعه می کنند، شما با یک تیر دو نشان می زنید و همزمان آن را برای موتورهای جستجو نیز بهینه می کنید.
بنابراین وقتی به فکر افزایش بازدید سایت هستید، اطمینان حاصل نمایید که در وهله اول به فکر خود جستجوگران باشید. از خود بپرسید که آنها می خواهند چه چیزی را ببینند؟ آنها به دنبال چه کمکی هستند؟ چگونه می توانید به بهترین وجه به آنها خدمت کنید؟ اگر یک وب سایت بهینه شده برای جستجوگران ایجاد کنید، موتورهای جستجو نیز آن را دنبال می کنند.

2) با استفاده از کلمات کلیدی مناسب محتوا ایجاد کنید.

کلمات کلیدی شما مانند پلی هستند که شما را به افزایش بازدید سایت می رسانند. آنها دلیلی هستند که جستجوگران ناشناس می توانند به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند. اما برای اینکه جستجوگران از آن  پل ها عبور کنند و در واقع از سایت شما بازدید نمایند، باید به محتوای موجود در لیست جستجو علاقه مند شوند.
بهترین راه برای دانستن خواسته های آن جستجوگران، شناسایی مخاطبان هدفتان می باشد زیرا آنان افرادی هستند که می بایست جذبشان کنید. کلمات کلیدی متمرکز بر مشکلاتی که با آن روبرو هستند یا اهدافی که امیدوارند به آن برسند، مواردی است که باید ایجاد کنید. چرا؟ زیرا مردم به طور فعال بدنبال راه حل مشکلاتشان هستند. اگر محتوایی داشته باشید که به رفع مشکلات آنها کمک کند، جستجوگران، سایت شما را پیدا خواهند کرد و از آن بازدید می کنند و این موضوع سبب افزایش بازدید سایتتان می شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای سئو در سال 2020

3) اطمینان حاصل کنید که سایت شما یک تجربه روان شناختی را ارائه می دهد.

تصور کنید که به دنبال یافتن یک وکیل برای کمک به ثبت جدیدترین اختراع خود هستید. شما به Google مراجعه کرده و "وکلای حقوقی ثبت اختراع" را در نوار جستجو تایپ کنید. قبل از کلیک روی کلمه ی "جستجو"، متوقف شوید. تصور می کنید وب سایت وکلای حقوقی ثبت اختراع چگونه است؟ تصویری که در سر شما وجود دارد احتمالاً یکی از سایت های بهم ریخته و مجهز به رنگ های نئونی و قلم های سرگرم کننده نیست. درعوض، تصور می کنید وب سایت وکلای ثبت اختراع، خوب و قابل اعتماد به نظر می رسند، احتمالاً از فونت تمیز و مرتب تری استفاده می کنند و فرصتی در اختیار شما قرار می دهند تا خدمات مختلفی را که به ذهنتان خطور می کند، جستجو کنید.
مطمئناً، پس از انجام تحقیقات خود، وكیل ثبت اختراعاتی را استخدام می کنید  که دارای وب سایتی است كه شباهت زیادی به تصور اولیه شما در مورد ظاهر وب سایت وكیل خوب دارد.
این مفهوم به تسلط شناختی معروف است: وب سایت هایی که بازدید بیشتری را به خود جلب می کنند، تجربه ای شبیه ایده های بازدیدکنندگان از شکل ظاهری وب سایت را ارائه می دهند. یک راه حل ساده برای بهبود تسلط شناختی سایت شما این است که در واقع از مشتریان فعلی خود بپرسید که انتظار دارند چه چیزی را در سایتی مانند سایت شما ببینند. آنها انتظار چه سبک و قالب بندی ای را دارند؟ چه محتوایی باید در مرکز باشد؟ اگر وب سایت شما با خواسته های آنها مطابقت ندارد، ممکن است وقت آن فرا رسیده باشد که استراتژی های بهینه سازی وب سایت را بررسی کنید. فراموش نکنید که یک از راه های افزایش بازدید سایت همین است. شما می توانید برای دریافت مشاوره بیشتر با مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

4) ارسال پست های وبلاگ در مورد موضوعاتی که افراد به آنها نیاز دارند.

این فقط صفحات وب سایت نیستند که می توانند به شما در افزایش بازدید سایت کمک کنند؛ وبلاگ شما می تواند یکی از قدرتمندترین ابزارهایی باشد که برای جذب بازدیدکنندگان جدید در اختیار دارید. همانطور که باید صفحات وب سایت خود را مرتبط با کلمات کلیدی ای که مخاطبان هدفتان جستجو می کنند در نظر بگیرید، می بایست همین کار را برای پست های وبلاگ خود نیز انجام دهید. پرسش های متداول مخاطبان هدف شما چیست؟ آنها با چه مشکلاتی روبرو هستند و از طریق اینترنت در جستجوی چه نوع کمکی می باشند؟ اینها موضوعاتی است که در وبلاگ شما باید پست شود.
پست های وبلاگ را مرتبط با هدفتان بنویسید و به سواالات آنها پاسخ دهید تا وقتی مخاطب هدفت شما این اصطلاحات را جستجو می کند، سایت شما در مقابل آنها قرار گیرد. این امر نه تنها به شما کمک خواهد کرد که وب سایت و تجارت شما در دفعات بعدی که جستجوگر به دنبال کمک است، سرآمد باشد، بلکه به ایجاد اعتماد خریداران بالقوه شما نیز کمک می کند.

بیشتر بخوانید: نحوه نوشتن پست وبلاگ+ آموزش مرحله به مرحله

5) برای هر یک از کلمات کلیدی خود یک پست جداگانه ایجاد کنید.

رد پای کلمات کلیدی شما کمی شبیه رد پای کربن است، فقط تفاوتش در این است که این کلمات در اینترنت هستند. رد پای کلمات کلیدی شما وب سایتتان را در موتورهای جستجو رتبه بندی می کند و به این معنا می باشد که اساساً چقدر علامت در اینترنت می گذارید. برخلاف ردپای کربنی، داشتن یک رد پای کلمه کلیدی بزرگ بسیار خوب است. چرا؟ زیرا داشتن رد پای کلمات کلیدی بزرگ به معنای بهبود رتبه بندی وب سایت شما است و هر یک از این کلمات کلیدی فرصتی برای کشف وب سایتتان توسط بازدیدکنندگان جدید است و در نهایت سبب افزایش بازدید سایت خواهد شد.
از آنجا که هر پست وبلاگی که می نویسید توسط موتورهای جستجو مشاهده و بررسی می شود، هرچه پست های وبلاگ با کیفیت تری درباره کلمات کلیدی که بیشترین ارتباط را با شخصیت مشتریان هدف شما دارند بنویسید، شانس بیشتری برای افزایش رتبه ی این کلمات کلیدی و نمایش آنها در صفحه نتایج جستجو دارید. پست های وبلاگ به رشد ردپای کلمات کلیدی شما کمک می کنند و این فرصت را به بازدید کنندگان می دهند تا صفحه شما را پیدا کنند.

6) به طور منظم محتوای وبلاگ را منتشر کنید.

وبلاگ نویسی در مورد کلمات کلیدی مرتبط با شخصیت مخاطبان هدف به تنهایی کافی نیست. اگر می خواهید بازدیدکنندگان را جذب کنید تا ترافیک پایدار را به سمت خود بکشانید، باید وبلاگ نویسی خود را به طور مداوم ادامه دهید. در گزارش بازاریابی  مشتری ورودی سال 2013، دریافتیم که مشاغلی که روزانه وبلاگ می نویسند تقریباً 70٪ بیشتر از کسب و کارهایی که فقط یک بار در ماه وبلاگ می نویسند، بازخوردها و نتایج مثبت کسب می کنند. آنچه اهمیت دارد این است که بلاگ نویسی به صورت منظم می تواند فواید بزرگی به همراه داشته باشد، مزایایی از جمله افزایش بازدید کننده، لیدها و حتی مشتریان.
وبلاگ نویسی به صورت منظم به موتورهای جستجو این دلیل را می دهد که به طور منظم وب سایت شما را جستجو کنند و همچنین این امکان را می دهد که موتورهای جستجو بتوانند صفحات شما را پیدا کنند، آنها را فهرست بندی کرده و در صفحات نتایج موتور جستجو قرار دهند.

7) با استفاده از محتوای وبلاگ به سوالات احتمالی در رسانه های اجتماعی پاسخ دهید.

آیا تا به حال دیده اید که شخصی در توییتر یا فیس بوک از شما مشاوره بخواهد؟ شاید آنها در توییتر درخواستی برای پیشنهاد دادن مکانی برای غذا خوردن در شهر شما یا سوالی در مورد مارک خمیر دندان برای خرید ارسال کرده اند. در مورد شخصی که در یک گروه LinkedIn که شما عضو آن هستید سوال می پرسد اوضاع چگونه است؟ شاید شما این سوالات را دیده باشید اما آیا تا کنون به آنها پاسخ دادید؟
اگر کسی همان سوالات را شخصاً از شما می پرسید، چه می کردید؟ آیا وانمود می کردید که هرگز آنها را نشنیده اید؟ احتمالا این طور نیست و شما به آنها پاسخ می دهید. شما می توانید اطلاعاتی را که فرد در جستجوی آن است ارائه دهید و به عنوان منبعی برای او عمل کنید. همین مفهوم می تواند در شبکه های اجتماعی کارساز باشد: اگر فرد غریبه ای به دنبال کمک است، از اظهار نظر یا سوالات او دوری نکنید و به او کمک نمایید. فرصتهایی را جستجو کنید که دانش صنعت شما می تواند به آنها کمک کند. به پرسش های شبکه های اجتماعی پاسخ دهید، اما یک قدم جلوتر بروید و مقالات مربوط به وبلاگ یا صفحات وب سایت را در آن پاسخ ها بگنجانید. به این ترتیب، افراد غریبه نه تنها کمکی را که به دنبال آن بوده اند، دریافت می کنند، بلکه شما نیز بازدید کننده جدیدی برای وب سایت خود می یابید و سبب افزایش بازدید سایتتان می شوید.

8) کلمات کلیدی مرتبط را در شبکه های اجتماعی رصد کنید و از آنها استفاده نمایید.

هرگز نمی توانید محتوای مناسبی را با بازدید کنندگان غریبه و یا مخاطبان هدف در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا زمانی که ندانید آنها دقیقا به دنبال چه چیزی هستند. بنابراین، از نظارت بر شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا کلمات کلیدی را که در کسب و کار شما مهم هستند، تحت نظر داشته باشید و ببینید چگونه می توانید به افرادی که از آنها استفاده می کنند کمک کنید.


با پیروی از این استراتژی های ساده، می توانید افراد غریبه مناسب شخصیت های خریدار هدف خود را برای بازدید از وب سایتتان جذب کنید. زمانی که این بازدید کنندگان را جذب کردید، وقت آن است که آنها را به لید و در نهایت به مشتری تبدیل کنید.تنها این نکته را به یاد داشته باشید: همه چیز با داشتن ترافیک مناسب شروع می شود. شما می توانید برای دریافت مشاوره بیشتر از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

درخواست مشاوره
نظرات کاربران
محمد امینی

راهکارهای بسیار کاربردی ارائه شده در مورد افزایش بازدیدکنندگان وبسایت که به نظر من بسیار عالی بود، ممنون از مقالتون.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید