مقالات

5 کاری که باید برای موفقیت در کسب و کار انجام دهید | پاوینو

 موفقیت در کسب و کار
هزاران کتاب در مورد آنچه که برای موفقیت در کسب و کار و زندگی لازم است نوشته شده است. شما می توانید مقاللات بیشتری نیز در وبسایت ها پیدا کنید، و هزاران  مقاله ی دیگر نیز در آینده نوشته خواهند شد. با وجود گستردگی این موضوع و منابع و راهکارهای دستیابی به موفقیت در کسب وکار، خلاصه کردن آن در لیست کوتاهی که همگان بتوانند از آن در زندگی روزانه خود بهره ببرند آسان نمی باشد. با این وجود پاوینو در ادامه ی این مطلب به چند مورد مهم و کارآمد می پردازد.

در این مقاله 5 مورد از مواردی وجود دارد که می توانید در میان داستان افرادی که در تجارت و زندگیشان به موفقیت رسیده اند، پیدا کنید. بررسی نمایید که کدام یک از آنها را در حال حاضر دارید و کدام یک را باید به دست آورید؟

1. نترس باشید

آیا می خواهید بدانید که چرا رسیدن به موفقیت در کسب و کار و در جامعه امروزی دلهره آور تلقی می شود؟ در حالی که موانع آشکاری برای دستیابی به موفقیت در کسب وکار وجود دارد، می توان غلبه بر ترس برای ورود به یک تجارت را یکی از چالش برانگیز ترین آنها دانست. بیشتر افراد در حالی که ساعت کاریشان را افزایش می دهند، فکر راه اندازی یک تجارت موفق را در سر می پرورانند. دلیل اینکه آنها هرگز امنیت حاصل از داشتن یک فیش حقوقی ثابت را ترک نمی کنند این است که از فضای ناشناخته ای که با راه اندازی یک تجارت همراه است می ترسند. اگر می خواهید خود را از آن جمع جدا کنید، باید یاد بگیرید که چگونه ترس های خود را کنترل نمایید. نگران نباشید و بدانید که شما تنها نیستید. وقتی برای راه اندازی تجارتی جدید، شغلم را رها کردم، با وجود اینکه درآمدم دوبرابر شده بود، همچنان آن ترس بزرگ از شکست را داشتم.
با این حال، این تنها راه برای کسانی است که حقیقتا می خواهند در تجارتی موفق باشند. غلبه بر ترس و شروع کار بسیار خوب است، اما غلبه بر ترس برای یک کارآفرین واقعی شامل مواردی از جمله شروع مکالمه در شبکه، درخواست فروش در یک معامله مهم، قطع رابطه با شریکی که به شرکت آسیب می رساند، سرمایه گذاری و ترسناک ترین از همه ی این موقعیت ها، تماشای یک شکست تجاری، می باشد. کسی که به معنای واقعی بر ترسش غلبه کند، حتی اگر بارها نیز شکست بخورد، مجدد می ایستد و آنقدر تلاش می کند تا به موفقیت دست یابد.

2.نحوه اداره ی امور مالی را درک کنید

احتمالا بارها داستان هایی درباره چگونگی شروع به کار یک برند تجاری معروف در مکانی همچون گاراژ یا زیرزمین شنیده اید. این داستان ها به مفاهیم رویایی سیر کردن از ژنده پوشی به سمت ثروت دلالت دارند و این داستان ها هستند که یک کارآفرین واقعی را از دیگران مجزا می کنند. واقعیت اکثر مشاغل موفق نمی تواند دور از حقیقت باشد؛ اگر می خواهید موفق شوید، به پول نیاز خواهید داشت. با این حال، این لزوماً بدان معنا نیست که در هنگام شروع به کار می بایست مقدار زیادی سرمایه داشته باشید، بلکه مهمترین چیزی که به آن نیاز دارید،درک نحوه اداره امور مالی و نحوه ی استفاده از پول خود برای رشد کسب و کار به هوشمندانه ترین شکل ممکن است.
رابرت کیوساکی از جمله افرادی است که به جهانیان  می آموزد، داشتن سواد مالی تا چه میزان در زندگی کارآفرینان موفق اهمیت دارد. 
کسانی که سواد مالی ندارند همواره از پرداخت چکی به چک دیگر می روند و زندگی آنها سرشار از مواردی است که برایشان هزینه دارد از جمله هزینه های خرید ماشین، خانه و غیره. این در حالی است که افرادی که از نظر اقتصادی سواد دارند، اهمیت دارایی وعواملی که باعث درآمد آنها می شود را درک می کنند.
 پس می بایست یاد بگیرید که چگونه از طریق سرمایه گذاری سود بیشتری کسب کنید. برای اینکه یک کارآفرین موفق باشید باید بدانید که چگونه سرمایه کسب کنید و از آن در راهی که به موفقیت در کسب و کارتان کمک می کند، استفاده نمایید. همچنین در صورت نیاز به دریافت مشاوره بیشتر می توانید با مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشد.

درخواست مشاوره

3. به عنوان یک رهبر رشد کنید

هنگامی که ترس خود را مهار و جهشی برای شروع کار خود ایجاد کنید، در آنصورت سفر به عنوان یک رهبر را آغاز کرده اید. موفقیت نهایی شما ارتباط زیادی با نحوه کمک شما به دیگران خواهد داشت که در ادامه مفصل تر به آن خواهیم پرداخت.
شما باید بیاموزید که چگونه در برخی از سطوح رهبر باشید تا بتوانید دیگران را ترغیب کنید تا در فعالیت هایتان به شما بپیوندند، به آنچه تبلیغ می کنید اعتقاد داشته باشند یا برای کالایی یا خدماتی که ارائه می دهید به شما پول بدهند.

رهبر موفق
برخوردار بودن از ویژگی های رهبری به این معنی نیست که همه افراد برای موفقیت در کسب و کار باید مدیر عامل، چهره شرکت یا "مسئول" باشند. هنگامی که گوگل شروع به رشد واقعی کرد، بنیانگذاران این شرکت یک مدیرعامل موفق را در اریک اشمیت آوردند تا وارد کار شود و شرکتشان را اداره کند؛این افراد مهندس بودند، نه مدیر عامل شرکت. توانایی هدایت یک تیم یا هدایت گروه ها گاهی اوقات می تواند فقط به داشتن کاریزما و پیام مناسب منجر شود تا افراد مناسب بتوانند کارهایی را که باید انجام شود، انجام دهند.یک سرباز بزرگ ممکن است در هدایت نیروهای در میدان مهارت داشته باشد، اما مدیریت کل جنگ را ندارد. اما یک رهبر عالی کشف خواهد کرد که چه کاری به درستی انجام می شود و نقاط ضعف در کجاست. همچنین می داند چه کسی را در کجا قرار دهد تا بتواند اطمینان حاصل کند که به موفقیت در کسب و کار دست خواهد یافت. 

بیشتر بخوانید: چگونه یک رهبر موفق برای سازمان خود باشیم؟

4. از نفوذ خود استفاده کنید

یکی از بزرگترین چالشهایی که یک کارآفرین با آن رو به رو خواهد شد این است که در هر موقعیتی که به سر راهش قرار می گیرد"چه کاری باید انجام دهد". این جا، جایی است که نفوذ و قدرت به مفهوم مهمی تبدیل می شود و افراد برای موفقیت در کسب و کارشان باید آن را درک کنند.آن گروه از افرادی که از ترک شغل روزمره خود می ترسند، آنهایی هستند که نمی دانند در شرایط خاص چگونه می بایست از دارایی ها،نفوذ و قدرت و روابط زندگی خود استفاده کنند. از طرف دیگر، یک کارآفرین موفق، هر روز به طور مداوم در حال یافتن راه هایی برای ایجاد سود و فرصت های جدید است.
ضرب المثل ساده خارجی می گوید "وقتی زندگی به شما لیمو می دهد، لیموناد درست کنید" یک مثال عالی برای استفاده از نفوذ جهت پیشبرد تجارت شما و موفقیت در کسب و کار است. بسیاری از افراد لیموناد را درست می کنند و خودشان می نوشند. یک کارآفرین واقعی لیموناد درست می کند و آن را به کسانی که لیمو ندارند، می فروشد و از سود آن برای خرید لیمو بیشتر یا رفتن به تجارت دیگری استفاده می کند. دونالد ترامپ یک نمونه عالی از کارآفرینی است که بارها و بارها از اهرم نفوذ و قدرت برای به دست آوردن قطعات مهم املاک و مستغلات یا معاملات تجاری بسیار سودآور استفاده کرده است. او را دوست داشته باشید یا از او متنفر باشید، در هر حال کتاب او با نام The Art of The Deal، منبع بسیار خوبی در مورد چگونگی استفاده از اهرم نفوذ و قدرت برای دستیابی به موفقیت است.

5. سیستم سازی و مشارکت

پیش تر درمورد اینکه چگونه رهبر شدن یکی از مهمترین خصوصیاتی است که فرد برای "جابجایی زنجیره ها" در کسب و کار نیاز دارد، صحبت کردیم. برای دستیابی به موفقیت در کسب و کار به عنوان یک رهبر، لازم است تیمی متشکل از افرادی داشته باشید که به این مأموریت و به اهداف کاری شما اعتقاد دارند، تا بتوانند به جلو حرکت کنند. از این رو داشتن یک تیم عالی از شرکا در هر کسب و کار سودآور نقش مهمی را ایفا می کند. صاحبان و رهبران کسب و کار حقیقی افرادی هستند که برای اداره تجارتشان نیازی به مداخله در تمام امور و تصمیمات را ندارند و از سیستم سازی کسب و کار بهره می برند.

سیستم سازی
کتاب "The E-Myth" یک داستان عالی است که نشان می دهد بسیاری از افراد تمامی کارها را به تنهایی انجام می دهند و در نهایت نیز شکست می خورند. در عوض، برای دستیابی به موفقیت در کسب وکار باید مهارت های رهبری را داشته باشید و با کمک سیستم سازی در کسب و کار به افراد انگیزه دهید تا مهارت ها و استعداد های خاص خود را افزایش دهند و این توانایی ها را با یکدیگر و به عنوان یک تیم جهت دستیابی به منافع بیشتر شرکت  به کار گیرند. این فقط شامل کارمندان نمی باشد، بلکه باید بدانید برای موفقیت در کسب و کار با چه کسی می بایست دست همکاری و شراکت داد، چگونه می توان مشارکت استراتژیک ایجاد کرد و چگونه می توان از این اهرمی که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم برای متقاعد کردن دیگران و ایجاد علاقه به فعالیت های شما استفاده کرد. در اینصورت هنگامی که به موفقیت در کسب و کار دست یابید، از تقسیم این حس خوب و شادی با افرادی که در راه دستیابی به موفقیت در کسب و کارتان کمکتان کرده اند، احساس بهتری خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: چرا سیستم سازی در مدیریت ضروری است؟

نظرات کاربران
امیر علی نجاریان

با توجه به اینکه راهکارهای زیادی برای موفقیت وجود داره، اما این 5 مورد می تونن به عنوان شاخص مطرح بشن. مرسی از مقاله خوبتون.

0 0

منوچهر احمدی

راهکارهای خوبی را برای موفقیت در کسب و کار ارائه دادید که بنده تلاش می کنم بکار ببندم.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید