مقالات

6 اشتباه رایج بازاریابی در اینستاگرام در سال 2020| پاوینو

بازاریابی در اینستاگرام
اینستاگرام از زمان بوجود آمدنش در سال 2010، به برند های تجاری این فرصت را داده است تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و داستان خود را از طریق قدرت بصری تعریف نمایند. بازاریابی در اینستاگرام بسیار رایج است و بالغ بر2 میلیون اکانت متعلق به بازاریابان اینترنتی و حدود 25 میلیون اکانت متعلق به کسب و کار ها می باشد. بنابراین اهمیت این برنامه بر کسی پوشیده نیست. اکنون سوالی که مطرح می شود این است که اشتباهات راج در بازاریابی در اینستاگرام کدام اند؟ در ادامه مقاله با پاوینو همراه باشید.

این اپلیکیشن که اکنون متعلق به فیس بوک، یکی از شبکه های اجتماعی که در سال 2014 بیشترین و سریع ترین رشد را داشته، هم اکنون میزبان بیش از 1 میلیارد کاربر است. و در سال 2010 به عنوان چهارمین اپلیکیشن پرطرفدار شناخته شده است. اینستاگرام همزمان با رشد پایگاه کاربری خود، ویژگی های خود را نیز گسترش داده است. اگر چه در پنج سال اخیر قابلیت هایی از جمله تغییر حساب کاربری به بیزینس اکانت، لایو و تبلیغات به آن اضافه شده است، اما همچنان به عنوان یک سکوی اصلی برای داستان های رسانه های اجتماعی تبدیل شده است.
علاوه بر رشد چشمگیر این شبکه اجتماعی، کاربرانی که با این سیستم عامل سر و کار دارند نیز، روز به روز بیشتر می شوند. هر روز، نیمی از کاربران از این برنامه استفاده و به طور متوسط 21 دقیقه از وقت خود را صرف این برنامه می کنند.

بازاریابی در اینستاگرام
برند های برتر به سرعت متوجه قدرت و اهمیت اینستاگرام شده اند. اما، در حالی که تعدادی از مارک ها کاملا در اینستاگرام رشد کرده اند، هنوز بسیاری از آنها برای رشد مخاطبان خود در تلاش اند. این موضوع به این دلیل است که تعدادی از اشتباهات به ظاهر کوچک می توانند کل استراتژی شما را تحت تاثیر قرار دهند. یادگیری در مورد رایج ترین اشتباهات بازاریابی در اینستاگرام می تواند به شما کمک کند تا از آنها دوری کنید و یک استراتژی اجتماعی موثرتر ایجاد نمایید.
در این مقاله، ما لیستی از هشت اشتباهی را که برند ها و کسب و کارها در این پلتفرم مرتکب شده اند، جمع آوری کرده ایم که در اختیارتان می گذاریم. همچنین شما می توانید برای دریافت مشاوره بیشتر با گروه مشاورین پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

رایج ترین اشتباهات بازاریابی در اینستاگرام که برند ها انجام می دهند:

1. برندها برای برنامه ریزی یک استراتژی در اینستاگرام وقت نمی گذارند.

اینستاگرام به برند های تجاری ابزاری برای بیان داستان خود از طریق عکس، کلیپ ویدئویی، لایو و استوری ارائه می دهد، اما با داشتن تمام ویژگی های موجود در برنامه، بهتر است برای هر پستی که امکان دارد محتوای مناسبی تولید کرد تا برای مخاطب جذاب باشد.
مانند هر شکل دیگری از بازاریابی آنلاین، می بایست اهداف را از همان ابتدا تعریف کنید و یک استراتژی بازاریابی در اینستاگرام برای رسیدن به آن اهداف ایجاد نمایید. مهم نیست فعالیت شما در اینستاگرام برای افزایش آگاهی از نام برند تجاری باشد یا به نمایش گذاشتن خط تولیدی جدید ویا به اشتراک گذاری اطلاعات، در هر صورت هر محتوایی که در این سیستم عامل منتشر می کنید باید ارزش به اشتراک گذاری داشته باشد و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

بیشتر بخوانید: چگونه می توان برای گذاشتن پست در اینستاگرام برنامه ریزی کرد؟

2. برند ها بيشتر از ارزش مخاطب بر كيفيت توليد تمركز دارند.

از آنجا که اغلب برند های بزرگ عکس و محتوای ویدئویی با وضوح بالا در اینستاگرام ارسال می کنند، ممکن است برای برند های کوچکتر این تصور را ایجاد کنند که برای موفقیت در اینستاگرام به یک دوربین فانتزی یا استودیو نیاز دارید. طبق گفته مدیر رسانه های اجتماعی HubSpot، کلی هندریکسون، این جمله خیلی دور از واقعیت است. هندریکسون می گوید: "کیفیت چیزی بیشتر از تجهیزات ویدئویی که برای فیلمبرداری یا نرم افزار طراحی که برای ساخت کلیپ استفاده می کنید، می باشد. کیفیت مربوط به تأمین ارزش است."
یکی از اشتباهات رایج در بازاریابی در اینستاگرام این است که روی ایجاد محتوایی که مخاطب شما از آن لذت می برد یا برایش ارزشمند است، متمرکز نشوید. این امر سبب می شود که مخاطب آن محتوا را کمتر دوست داشته باشد، با آشنایان خود به اشتراک نگذارد و صفحه شما را دنبال نکند. یک ثانیه وقت بگذارید و به نحوه کار اینستاگرام فکر کنید. کاربران معمولاً از یک ستون عکس عبور می کنند و به سرعت به عکس ها نگاه می کنند درحالی که به کپشن ها توجه نمی کنند، فقط وقتی چیزی توجه شان را جلب می کند یا علاقه آنها را افزایش می دهد، سرعتشان را کم کرده و می ایستند تا آن پست را ببینند. در سایر مواقع آنها در جستجوی محتوا از طریق هشتگ ها، دیدن سریع استوری ها یا جستجو در یک طرح 3 ستونی هستند تا عکس یا ویدیویی توجهشان را جلب نماید. هرچه بیشتر روی کیفیت و ارزش محتوایی که در اینستاگرام منتشر می کنید تمرکز کنید، احتمال کاهش سرعت، توقف و تعامل با حساب کاربری و محتوای شما توسط کاربران بیشتر می شود.
هندریکسون پیشنهاد می کند که از خود بپرسید: "مخاطبان شما از حساب اینستاگرام برندتان چه چیزی می توانند دریافت کنند که در سایر پیج ها نمی توانند؟ چگونه تجربه آنها را بهبود می دهید؟ چگونه به آنها هویت می دهید؟"

بازاریابی در اینستاگرام

3- برند ها ظرفیت مناسب برای پست گذاشتن را تعیین نمی کنند.

در حالی که تعدادی از مطالعات در دهه گذشته حاکی از آن بود که ارسال هر روز بیشتر پست باعث ایجاد تعامل بیشتر می شود، تحقیقات جدید این نظریه را که شما باید تا آنجا که ممکن است برای موفقیت در بستر فعلی اینستاگرام پست بگذارید، رد می کند. 
به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی در اینستاگرام، ظرفیت ارسال باید مورد توجه و مطالعه قرار گیرد.همچنین شما باید میزان مشارکت را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر ارسال مطالب زیاد تاثیر به سزایی برایتان ندارد، اما در عین حال زمان زیادی از وقت کلی ای که برای استراتژی در شبکه های اجتماعی اختصاص داده اید را صرف می کند، ممکن است ارسال پست کمتر بهتر باشد. از طرف دیگر، اگر شما یک شرکت بزرگ دارید که منابع لازم برای ارسال محتوای جذاب روزانه را دارد، پست گذاشتن زیاد می تواند تاکتیک مناسبی باشد که باید آن را ادامه دهید.
در نهایت و در راستای بازاریابی در اینستاگرام، شما می بایست به دنبال ایجاد تعادل بین کمیت و کیفیت باشید و اطمینان حاصل نمایید که یکی برای دیگری فدا نشود. اگر تشخیص می دهید که می توانید روزانه 15 بار محتوایی با کیفیت را ارسال کنید، با ایجاد یک برنامه ریزی مناسب برای پست گذاشتن در اینستاگرام و پایبندی به آن، این کار را عملی کنید. 

بیشتر بخوانید: نحوه ایجاد یک برنامه فروش موفق

4. برند ها دنبال کننده را خریداری می کنند.

اگر حتی اندکی در فکر خرید فالوور هستید، دست بردارید. سالها است که اینستاگرام در حال سرکوب حسابهای جعلی و هرزنامه است و روزانه تعداد زیادی از آنها را از دسترس خارج می کند و حساب کاربریشان را می بندد.
شرکت های رسانه های اجتماعی، زرنگ و دانا هستند. خواه ربات های تصفیه کننده توییتر باشد و یا  TikTok که کاربران را ممنوع می کند. شرکت های رسانه های اجتماعی می توانند خیلی سریع حساب های جعلی را شناسایی کنند. مسئله دقیقا همین است، چرا که ممکن است شما مخاطب بعدی آنها باشید.باید توجه داشته باشید که یک حساب با تعداد دنبال کننده ی بالایی که خریداری شده باشند، هدف برند شما را برای حضور در اینستاگرام برآورده نمی کند.در واقع، این موضوع می تواند به کسب و کارها آسیب نیز برساند. آیا این دنبال کنندگان خریداری شده کمک می کنند تا برندتان توجه مخاطبان اصلی را جلب نماید؟ آیا این باعث می شود که آنها برندتان را با ارزش بدانند؟ آیا این باعث می شود آنها به شما اعتماد کنند؟
در پایان، اگرچه خرید دنبال کننده با موفقیت انجام شود اما چگونه می توان پایین بودن تعداد لایک را توجیه کرد؟ و لازم است بدانید که پست هایی که دیده نمی شوند و تعداد لایک پایینی نسبت به تعداد بازدیدکنندگان دارند در بخش جستجو اینستاگرام نشان داده نمی شوند در نتیجه مخاطبانی که می خواهید پستتان را ببینند، هرگز نمی توانند به آن دست یابند. حال سوال اینجاست که چه کاری باید انجام دهید؟ پاسخ ما این است:روی تعامل واقعی تمرکز کنید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره بیشتر برای بازاریابی در اینستاگرام با مشاورین ما در پاینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

5- ماركها بر جذب مخاطب تمركز دارند اما آنها را حفظ نمی كنند.

شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام به برند ها فرصتهای زیادی برای رشد می دهد. با این حال، نمی توان تضمین کرد که فالوور های امروز فردا هم شما را دنبال کنند. نحوه تعامل شما با مخاطبان  تاثیر زیادی بر این موضوع دارد.
یکی از ساده ترین و موثرترین روش ها برای جبران منابع اضافی مورد نیاز برای ایجاد حضور موفقیت آمیز در اینستاگرام را می توان در بین مخاطبان خود یافت. اینستاگرام بیش از هر شبکه اجتماعی دیگر بستر مناسبی برای تبلیغ محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) ایجاد می کند. می توانید با برگزاری یک مسابقه عکس یا تشویق کاربر به استفاده از هشتگ برند تجاری، بستر مناسبی برای ایجاد روابط واقعی با افراد واقعی فراهم نمایید.
به دنبال کنندگان خود فرصت دهید پیامشان را منتشر کنند، محتوای خود را به اشتراک بگذارند، از هشتگ های شما استفاده کنند و به عنوان مدافع برند شما فعالیت کنند.

6. برند ها بیش از حد تبلیغاتی هستند.

آیا غیر از این است که برندها چیزی به جز محتوای تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی خود ارسال می کنند؟ خرید محصول، فروش محصول، پس انداز بزرگ، حمل و نقل رایگان!
پستهای تبلیغاتی بیش از حد خودخواهانه، تنبل و بسته به زمانبندی ناپسند هستند. در حالی که مطمئناً زمان و مکانی برای تبلیغات وجود دارد، مارک های موفق در اینستاگرام آنهایی هستند که پیام های قدرتمند و معنی داری ارائه می دهند، فرهنگ خود را بصری ارائه می دهند، عکس ها و فیلم های با کیفیت به اشتراک می گذارند و با مخاطبان خود درگیر می شوند.
علاوه بر این، بر کسی پنهان نیست که اینستاگرام یک نهاد وابسته فیسبوک است. اگر به یاد داشته باشید، فیس بوک در نوامبر 2014 با به روزرسانی News Feed اعلام کرد که میزان قابل توجهی دسترسی برای پست های تبلیغاتی کاهش یافته است. پس در اینستاگرام دست و پا گیر نباشید.

نظرات کاربران
کیوان ترابیان

با توجه به اینکه الگوریتم اینستاگرام خیلی سریع در حال تغییر است و ممکن است راهکارهایی که یک روزی سبب پیشرفت و موفقیت بازاریابی در این فضا بودند امروزه نه تنها خوب نیست بلکه از اشتباهات رایج در اینستاگرام هم به حساب می آیند.

0 0

ایلیا رجبی

نکاتی که به آن اشاره کردید و اشتباهات رایج در اینستاگرام را خیلی خوب توضیح دادید.اینستاگرام به سرعت در حال به روز شدن است و گاهی نمیدانیم کاری که انجام میدهیم اشتباه و منسوخ است.

0 0

محمدرضا حامدی

در بازاریابی و فروش آنلاین ،خلاق بودن و حرکت در یک مسیر مشخص در انتخاب محتوا ، رنگ و تم صفحه کاری به عنوان یک امضا می تواند ما را از رقبایمان متمایز کند ، که من به شخصه اهمیت بیشتری به آن خواهم داد.

0 0

آنیتا

ممنون از مقاله ی خوبتون من چندتا از این اشتباهات رو انجام می دادم تو بازاریابی اینستاگرام که از این به بعد انجام نخواهم داد.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید