مقالات

استراتژی بازاریابی محتوا در سال 2020| پاوینو

بازاریابی محتوا
هنگامی که کسب و کار شما در بازاریابی محتوا سرمایه گذاری می کند، توانایی شما برای درگیر کردن مشتری، هدایت بیشتر، تقویت آگاهی از برند و ارتباط با مخاطبان خود افزایش می یابد. بازاریابی محتوا می تواند به شکل های مختلفی صورت بگیرد. نکته اصلی آن است که شناسایی کنید کدام استراتژی بازاریابی محتوا مؤثرتر است تا سازمان شما بتواند از آن برای دستیابی به اهداف بازاریابی استفاده کند. ما در پاوینو چند استراتژی را شناسایی کرده ایم که توصیه می کنیم در سال 2020 بر روی آنها تمرکز بیشتری داشته باشید. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید.

 

ایجاد محتویات خوشه ای 

یکی از استراتژی های بازاریابی محتوا، ایجاد محتویات خوشه ای می باشد. ایجاد محتویات خوشه ای می تواند سلانه منجر به افزایش25 درصدی در ترافیک سایت شما شود و رتبه جستجو را افزایش دهد. پس بهتر است روی آن سرمایه گذاری کنید. هنگام ایجاد محتوای خوشه ای، هدف آن است که اطمینان حاصل نمایید که هر خوشه از تمام راه هایی که افراد به جستجوی موضوع می پردازند، قابل دسترسی باشد. شما با یک صفحه ستونی شروع می کنید که درباره کلمات کلیدی اصلی مورد نظر شما است. سپس محتوای خوشه ( یا فرعی) می بایست در مورد زوایای خاص تر مرتبط با آن موضوع باشد. تمام این محتواها، از جمله صفحه ستون اصلی، از طریق یک سری لینک داخلی طبقه بندی می شوند.
اگر یک یادگیرنده بصری باشید، این تصویر می تواند بیشتر به شما کمک کند.

بازاریابی محتوا

بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوا چیست؟

محتوای موضوعی و محتوای چند رسانه ای

یک نکته مهم برای بازاریابی محتوا، تولید محتوای چند رسانه ای است. به عنوان مثال فیلم ها، تصاویر، اینفوگرافیک و محتوا صوتی. همه این موارد رتبه شما را افزایش می دهد.
صفحه نتایج جستجو به صورت هدفمند و با هدف پیدا کردن مرتبط ترین مطلبی که فرد جستجوگر به دنبال آن است، نمایش داده می شوند. گاهی بهترین راه برای ظاهر شدن در صفحه نتایج از طریق عکس یا فیلم می باشد. اگر صفحه نتایج یا SERP محتوای چند رسانه ای را در نظر بگیرد اما صفحه شما فاقد آن باشد، رتبه شما کاهش می یابد و به سبب این موضوع، صفحه تان از دید خارج می شود. می توانید یک جستجوی ساده برای کلید واژه مورد نظر خود انجام دهید تا مشخص شود کدام قالب رسانه شانس بیشتری برای افزایش رتبه به شما می دهد. 
برای مثال اگر صفحه جستجو برای کلمه کلیدی"سبز زمردی" عکس هایی را نمایش دهد و در متنی که شما با این کلمه کلیدی نوشته اید عکسی با این عنوان وجود نداشته باشد، در اینصورت شما وقتتان را بیهوده برای آن صرف کرده اید. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

به فراتر از نتایج جستجو و رتبه بندی فکر کنید

ما به شما پیشنهاد می کنیم که به راههایی برای جذب مخاطب فکر کنید که وابسته به رتبه بندی گوگل نیستند. بر روی یک دیدگاه یا یک جنبه خاص و یونیک کسب و کار خود تمرکز کنید. محتوایی را تولید نمایید که دیگران قادر به تولید آن نیستند. محتوا را با یک مکالمه جالب و جذاب را آغاز کنید. اینگونه می توانید با موفقیت مخاطب اختصاصی خود را داشته باشید.

سئو و بازاریابی محتوا به روند خود در سال 2020 ادامه می دهند، اما چه اتفاقی خواهد افتاد اگر محتوا معتبر و قانع کننده نباشد؟ برای برنده شدن در بازی بازاریابی محتوا، لازم است تا برند های تجاری بیشتر بر روی محتوای بهینه سازی شده، شخصی سازی شده و تاثیر گذار نمرکز کنند.

استراتژی فروش ثابت شده برای افزایش فروش

در ادامه به برخی از تاکتیک ها و استراتژی های مرتبط که خیلی به آنها پرداخته نمی شود اشاره خواهیم کرد و توصیه می کنیم آنها را در سال 2020 پیاده سازی نمایید.

  • اطلاعات دست اول خود را همچون نظرسنجی، گزارش های تحقیقاتی و یا نتیج گروه های متمرکز را منتشر نمایید.( جهت ساده تر کردن این روند برای خودتان و تیم تان می توانید از نرم افزار بازخورد "feedback software” استفاده نمایید.)
  •  در مورد روش های خلاقانه برای به اشتراک گذاشتن ترند های نوظهور صنعت که مخاطبتان به آن اهمیت می دهد، فکر کنید. به عنوان مثال ممکن است بخواهید داده ها را از طریق اینفوگرافیک که دومین شکل رایج در میان بازاریابان رسانه ای است و از آن در استراتژی بازاریابی محتوا استفاده می کنند، منتشر نمایید.
  • برای تقوت اقتدار و نشان دادن خود به عنوان یک رهبر متفکر، ساختن بک لینکها را در اولویت کار خود قرار دهید.
  • پست های دارای عملکرد ضعیف را شناسایی کنید و از طریق کانال های توزیع دیگر به اشتراک بگذارید تا بررسی نمایید که آیا این پست ها در بین مخاطبان آنجا موفق هستند یا خیر.
  • روی بهینه سازی تاریخی محتوای خود، تمرکز کنید. به عنوان مثال محتوای خود را با به روز رسانی کردن همه تیتر ها و عناوین، هدف های جستجو و آماری که دیگر مرتبط نیستند، به روز کنید.
  • محتوای خود را متناسب با علایق، نیاز ها و چالش های مخاطبان خود تنظیم کنید. برای کمک به این موضوع می توانید نشانه های شخصی سازی محتوای هوشمند را به وبسایت خود اضافه کنید.
  • به این فکر کنید که در کجا می توانید مطالب خود را به اشتراک بگذارید تا بهتر به مخاطبان و مشتریان خود خدمت کنید.

بیشتر بخوانید: 5 مرحله برای ایجاد یک برنامه بازاریابی برجسته

تولید محتوای هدفمند

تولید هر محتوایی صرفا برای به درست آوردن ترافیک ارگانیک برای افراد، سازمان ها و مخاطبان سودمند نمی باشد. اینکه بخواهید محتوای زیادی با هدف هدایت مشتری به سایت خود تولید نمایید آسان می باشد و احتمالا به ظاهر سبب افزایش ترافیک سایت شما می شود، اما چه میزان از این مراجعین به مشتری تبدیل خواهند شد؟ برای تاثیر گذاری مثبت بر روی مخاطبان، محتوای شما می بایست با با تجارتتان گره خورده باشد. فقط داشتن محتوایی که ترافیک برای سایتتان ایجاد می کند، دلیل بر هدفمندی و تاثیر گذاری آن نمی باشد. به جای تولید محتوا صرفا برای انتشار، مطالب خود را از فیلتر های زیر بگذرانید تا ببینید آیا این محتوا ارزش صرف کردن وقت را دارد یا خیر:

  1.  موضوعاتی را که با تجارت ، صنعت یا محصول شما مطابقت دارد ، شناسایی کنید.
  2.  مشخص کنید که کدام یک از این مباحث مرتبط با مخاطبان شما می باشد.
  3.  سپس موضاعاتی که بیشترین پتانسیل ترافیکی را دارند، انتخاب نمایید.

این چارچوب ها سبب می شود که در هر زمان محتوایی با کارایی بالا که سبب افزایش ارزش تجارت شما می شود، تولید نمایید.

 ابزار بازاریابی محتوایی پیشنهادی ما

در حال حاضر، شما باید ایده هایی برای برنامه بازاریابی محتوایی خود در سال 2020 داشته باشید. نظرتان در مورد داشتن ابزاری که به شما در اجرای این استراتژی ها کمک نماید چیست؟
منابع بی شماری در دسترس هستند که تقریباً در تمام جنبه های استراتژی بازاریابی محتوا می توانند به شما کمک کنند. یکی از این ابزارها AnswerThePublic می باشد که برایتان تمامی سوالاتی را که افراد در مورد یک موضوع خاص جست و جو می کنند، فراهم می آورد. این امر نه تنها به شما در ساختن محتوای خوشه ای کمک می کند، بلکه به شما در شناسایی آنچه مرتبط با مخاطبانتان می باشد، کمک می کند.

بیشتر بخوانید: 6 روش بسیار جالب برای استفاده از فیلم در بازاریابی ایمیل

استراتژی بازاریابی محتوا خود را برای سال 2020 بسازید

بازاریابی محتوایی موثر و تأثیرگذار برای موفقیت شرکت و رشد توانایی های شما در سال 2020 (و فراتر از آن) بسیار مهم است. این مطلب، پایه و اساس استراتژی بازاریابی شما است. به همین دلیل لازم است تا نحوه ایجاد و توزیع محتوای خود را به روشی تعیین نمایید که مردم مشتاق شوند درباره کسب و کار شما بیشتر بدانند.
همچنین، مخاطبان شما به شما اعتماد کرده اند تا محتوای با کیفیت و ارزشمند را با آنها به اشتراک بگذارید. پس به جای تولید محتوا صرفا برای انتشار آن، محتوایی تولید نمایید که با کسب و کار، محصول و مخاطبانتان به طور مستقیم در ارتباط باشد. این امر به شما این امکان را می دهد تا با افرادی که برایتان بیشترین اهمیت را دارند، همراه شوید.
و نکته دیگری که لازم است به خاطر بسپارید، پرسونای مخاطب می باشد. قطعا نمی شود همه افراد را به چشم مشتری دید و منابع، سرمایه، محصول و کسب و کار شما محدود است و نمی توانید رضایت همه افراد را جلب نمایید و محصول یا خدماتی را ارائه دهید که برای همه افراد جامعه مناسب باشد. پس به ناچار می بایست مخاطب هدف برای خود تعیین نمایید و برای جذب آنان و جلب رضایتشان استراتژی بازاریابی محتوایی خود را به کار گیرید.
 و در آخر به این موضوع توجه داشته باشید که محتوا قرار است با چه هدفی تولید شود. گاهی محتوای تولیدی برای سازمان شما می باشد، گاهی قرار است تا از استراتژی تولید محتوا به صورت موقت و فقط برای کمک به فروش یک محول استفاده شود و یا ممکن است تولید محتوا به صورت یک فرایند دائمی مدنظر باشد که در اینجا اهمیت استراتژی بازاریابی محتوا پررنگ تر می شود.

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر درباره استراتژی بازاریابی محتوا، می توانید از طریق لینک زیر با بهترین مشاور کسب و کار ما در پاوینو در ارتباط باشید.
درخواست مشاوره

نظرات کاربران
احمد رضا

مقاله بسیار مفید و کاربردی بود و بخوبی استراتژی محتوا را تشریح کرده بودید

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید