مقالات

چگونه فروش کسب و کار خود را افزایش دهیم؟| پاوینو

افزایش فروش
احتمالا شما نیز به دنبال راهی هستید که کسب و کارتان بتواند فروش شما را افزایش دهد. اگر این راهکار هزینه کمی داشته باشد یا هزینه ای نداشته باشد قطعا به نفع شما خواهد بود. یک تیم فروش قوی می تواند تفاوت عمده ای را در خط اصلی ایجاد نماید. اما در این میان نباید رقیبانتان را که برای افزایش فروش کسب و کار خودشان تلاش می کنند فراموش کنید. در اینجا چند ایده برای افزایش فروش کسب و کار در اختیارتان قرار می دهیم، پس تا پایان این مقاله با پاوینو همراه باشید.

نحوه افزایش فروش کسب و کار از طریق لیست گوگل

ظاهر شدن سایت شما در نتایج صفحه اول گوگل از آنجا اهمیت دارد که می تواند مشتریان بالقوه جدیدی را به لیست مشتریان شما اضافه کند. در این حالت پروفایل کسب و کارتان در گوگل مپ، سرچ های عمومی گوگل و در پنل اطلاعات گوگل در سمت راست نمایش داده می شود. با ثبت نام در یک حساب کاربری رایگان گوگل واتصال آن به لیست خود، می توانید لیست خود را بهینه کنید تا در جستجو های مربوطه در صفحات ابتدایی گوگل ظاهر شوید و میزان قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان را افزایش  و شانس ایجاد یک فروش را افزایش دهید. در اینباره به طور مفصل در مقالات پیشین صحبت کردیم، در صورت نیاز به مشاوره بیشتر می توانید از طریق لینک زیر با مشاورین ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

Write a Blog Post

بیشتر بخوانید: نحوه نوشتن پست وبلاگ

تمام بخش ها را پر کنید

طبق داده های گوگل، پر کردن کامل پروفایل کسب و کارتان در گوگل احتمال خرید را 50 درصد افزایش می دهد. پس پر کردن فرم را فقط به نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن محدود نکنید. وارد حساب کاربری تجاری گوگل شوید و تمام بخش های موجود را تکمیل و پر نمایید. هرچه اطلاعات بیشتری در اختیار گوگل قرار دهید، در رتبه بندی و در نتایج جستجوی گوگل، مشخصات کسب و کارتان در جایگاه بالاتری قرار می گیری و مشتریان راحت تر و با اطمینان بیشتری می توانند شما را از میان سایر رقیبان انتخاب کنند.

نظرات کاربران گوگل

یکی از بهترین راه های افزایش فروش کسب و کار شما، افزایش تعداد نظرات مثبت شما در گوگل است. مصرف کنندگان به آنچه مشتریان دیگر درباره محصولتان گفته اند اعتماد بیشتری دارند و غالبا از بررسی نظرات به عنوان یک عامل تعیین کننده در انتخاب یک تجارت استفاده می کنند. علاوه بر این نظرات می تواند به شما در دستیابی به رتبه بندی ستاره در نتایج جستجویتان در گوگل، افزایش مشتریان و افزایش فروش کسب و کار کمک کند. همچنین این مسئله می تواند در هنگام جستجوی صوتی مفید واقع شود و این چیزی است که شما باید به آن خوب فکر کنید و برایش تلاش کنید.

بخش پرسش و پاسخ خود را ببینید

با قابلیت پرسش و پاسخ گوگل، هر کسی می تواند از شما سوال کند و هرکسی می تواند به هر سوالی درباره هر کسب و کاری پاسخ دهد. این به آن معناست که شما می توانید درباره کسب و کارتان پرسش و پاسخ داشته باشید. ارائه ی تصویری شفاف از آنچه انتظار می رود و پاسخ دادن به سوالات و نگرانی های متداول، شک و تردید و عدم اطمینان مخاطبان را کاهش می هد و به افزایش فروش کسب و کار کمک می کند.
این موارد تنها تعداد کمی از راههایی است که می توانید از طریق حساب تجاری تان در گوگل، برای بهبود پروفایل تجاری و افزایش فروش بهره ببرید.

نحوه افزایش فروش از طریق مشتریان فعلی

در هنگام تلاش برای افزایش فروش، تمرکز بر روی مشتریان فعلیتان باید در اولویت اول قرار گیرد. آنها قبلا تمایل خود را برای پرداخت پول در ازای استفاده از محصول و یا خدمات شما نشان داده اند، که نشانگر اعتماد داشتن آنها نسبت به شما می باشد. اگر خدمات و سرویس خوبی به آنها ارائه داده باشید، پس آنها تمایل زیادی به ادامه همکاری با شما دارند. در ادامه چند آمار که اهمیت پشتیبانی از مشتریان فعلی را در راستای افزایش فروش نشان می دهد آورده شده است:

  • 65 درصد از فروش شما از مشتریان فعلی حاصل می شود.
  • احتمال فروش به مشتریان فعلی 60 تا 70 درصد است در حالی که این آمار برای مشتریان جدید بین 5 تا 20 درصد می باشد.
  • مشتریان فعلی 50 درصد بیشتر تمایل دارند از محصولات جدیدتان استفاده کنند.
  • 80 درصد از سود آینده شما، تنها از 20 درصد مشتریان فعلیتان حاصل می شود.
  • مشتریان فعلی 31 درصد بیشتر از مشتریانی که برای اولین بار خرید می کنند، خرید خود را تکرار می کنند.

 با توجه با آمار بالا و اهمیت زیاد این موضوع، برای دریافت مشاوره بیشتر در حوضه افزایش فروش می توانید با مشاورین پاوینو در ارتباط باشید.
درخواست مشاوره

به رفتار های مشتریان فعلی توجه کنید

در صورت امکان، نحوه استفاده مشتری از محصولتان و اثرات محصول را بررسی و مطالعه نمایید. شاید آنها به یک ویژگی خاص از محصول شما تکیه می کنند و یا شاید از یک جنبه بد آن رنج می برند. اگر این چنین است، می توانید از این موقعیت برای به روز رسانی محصولتان استفاده کنید. 
یکی دیگر از روش ها برای این موضوع، ارائه خدمات شخصی تر به مشتری و یا آموزش می باشد. شما هرگز نباید این موضوع را جزئی بدانید، در عوض به آن به عنوان گسترش و غنی سازی رابطه خود با مشتری بیاندیشید. نیازی نیست که مشتری را مجبور به خرید نمایید، فقط اطمینان حاصل کنید که آنها سایر محصولات یا محصول جدید تولید شده را می شناسند، چرا که در بسیاری از موارد مشتریان از این موضوع اطلاعی ندارند.

نظرات را بپرسید

از آنها نظرشان را بپرسید تا بدانید آیا مشکل خاصی وجود دارد که بتوانید آن را برطرف نمایید و به آنها کمک کنید؟
ممکن است مشتری از نحوه ارسال مصول ناراضی باشد. مثلا اگر محصول را با پست معمولی ارسال می کنید ممکن است مشتری تمایل داشته باشد محصول را سریع تر دریافت نماید، در اینصورت می توانید راه های دیگری از جمله پست پیشتاز و سفارشی را به او پیشنهاد دهید. یا ممکن است مشتری شما از نحوه پرداخت رضایت نداشته باشد، در این صورت با بررسی شرایط شاید بتوانید راه های بیشتری برای پرداخت در اختیارش قرار دهید.
اگر بتوانید خدمات گسترده تری را برای مشتریان فعلی ارائه دهید، می توانید آنها را بیشتر جذب تجارتتان نمایید و سبب افزایش فروش کسب و کارتان شوید.

تبلیغات معمولی را انجام دهید

تبلیغات و بازاریابی فروش یک راه عالی برای افزایش فروش کسب و کار می باشد. چه آن را ماهی یک بار و چه ساعتی یک بار انجام دهید، فرقی نمی کند اما باید منظم باشد. زمانی که یک ریتم منظم داشته باشد، مشتریان به آن نگاه خواهند کرد. هرچه مشتریان با شما تعامل بیشتری داشته باشند، در آینده برایتان بهتر خواهد بود. علاوه بر آن آنها می توانند دیگران را نیز از قبل در مورد تبلیغات شما آگاه کنند. در نهایت این مراجعه ها به جذب مشتری بیشتر و افزایش فروش منتهی می شود.

بازاریابیَ

نحوه افزایش فروش با مشتریان جدید

یکی دیگر از راه های اثبات شده برای افزایش فروش، پشتیبانی از مشتریان جدید است. احتمالا مخاطبان شما از شما و پیشنهادات کسب و کارتان مطلع هستند، اما تا کنون به سوی تجارت شما کشیده نشده اند. در ادامه به چند روش می پردازیم.

یک تولید محتوا مناسب انجام دهید

به محتوای وبسایت خود مراجعه نمایید و آن را از نظر محتوای فروش و بازاریابی بررسی نمایید. آیا روی مزایا بیشتر از سود فکر می کنید؟ اگر اینطور است، باید تمرکز خود را بر روی این موضوع بگذارید که چگونه ممکن است محصول یا خدمات شما زندگی مخاطبتان را آسان تر، ارزان تر یا شادتر کند. برای مثال با گفتن جمله" ارائه خدمات 24 ساعته"، به مشتریان خود تاکید می کنید که"هرگز نباید نگران مشکلات فنی باشند چرا که شما به اندازه فقط یک تماس تلفنی با آنها فاصله دارید"، و این یعنی تمرگز بر روی ویژگی ها و مزیت ها بیشتر از سود.

بسته ها و معاملات مختلف ایجاد کنید

بعضی اوقات، شما فقط نیاز به یک رویکرد متفاوت دارید. یک راه برای دستیابی به افزایش فروش کسب و کار این است که به دنبال روش های خلاقانه برای ایجاد یک بسته ترکیبی از محصولات یا ارائه همزمان چندین خدمات باشید. شما می تواند خدمات مشابه یا انواع مختلفی از خدمات را با هم ارائه دهید که سبب می شود مشتری با چک کردن شرایط و یا دریافت تخفیف تمایل به استفاده از آن را داشته باشد. مشتریان از ارائه این بسته ها استقبال می کنند چرا که احساس می کند پول کمتری را برای آن پرداخت می کنند. فقط مطمئن شوید که بسته های خود را منطقی و درست قیمت گذاری کرده باشید و بیش از اندازه تخفیف ندهید که از ارزش محصول بکاهد. داشتن دلیل خاصی برای ارائه این بسته های تخفیفی از جمله مازاد موجودی کالا و یا خط تولید محصول جدید می تواند این پایین بودن قیمت را توجیه کند و در مخاطب برای خرید علاقه ایجاد کند.

مهارت های فروش خود را افزایش دهید

اگرچه شما تمام اقدامات لازم را انجام داده اید تا مخاطب را برای خرید آماده کنید، اما این پایان کارتان نمی باشد. برای اطمینان از اینکه در مراحل پایانی فرایند مشتریان خود را از دست ندهید، از استزاتژی های فروش مجدد استفاده نمایید. از این رو همواره می بایست مهارت های فروشتان را به روز نمایید و افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: برنامه کسب و کار چیست؟+ تعریف، نکات و الگوها

نحوه افزایش فروش از طریق رسانه های اجتماعی

از آنجایی که رسانه های اجتماعی همواره در حال گسترش می باشند، می توانند به افزایش مخاطبان و مشتریانتان کمک کنند و در نهایت، سبب افزایش فروش کسب و کارتان گردند. در حال حاضر زمان مناسبی برای تمرکز بر روی فروش از طریق رسانه های اجتماعی می باشد چرا که مخاطبان این شبکه ها حداقل یک ساعت از وقت خود را در روز در این شبکه ها صرف می نمایند.

از تبلیغات رسانه های اجتماعی استفاده کنید

اکثر سایت های رسانه های اجتماعی اطلاعات زیادی از کاربران خود دارند. شما می توانید از این داده ها استفاده کنید تا بتوانید پیام خود را درست در مقابل چشمان کاربران ظاهر گردانید. اگر تا کنون چنین کاری انجام نداده اید کافی است تا یک کمپین بازاریابی در رسانه های اجتماعی ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه فروش پیج اینستاگرام را افزایش دهیم؟+ 10 روش برای افزایش فروش در اینستاگرام
 

نظرات کاربران
علی انصاری

مواردی که تو این مقاله بیان شدند از ارکان اساسی و پایه ای هستند که به بیشتر شدن فروش کمک می کنند.مرسی از مقالتون.

0 0

محمود

مطالب پر محتوایی در مورد چگونگی افزایش فروش کسب و کار مطرح شدند و بنده خیلی مطالب جدیدی یاد گرفتم.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید