مقالات

چگونه می توان برای گذاشتن پست در اینستاگرام برنامه ریزی کرد؟| پاوینو

اینستاگرام
وقتی برنامه ریزی برای فعالیت در رسانه های اجتماعی نداشته باشید، طبیعی است که پست گذاشتن به صورت منظم را فراموش کنید. علاوه بر آن ایجاد محتوایی مبتنی بر تصاویر و فیلم که کمک به افزایش فروش در اینستاگرام می کند، برایتان دور از دسترس می شود. 71 درصد از مشاغل در اینستاگرام نیز فعالیت می کنند بنابراین برای رقابت با سایر کسب و کارها لازم است تا استراتژی و برنامه ای برای گذاشتن پست در اینستاگرام داشته باشید، به خصوص اگر اکثر مخاطبان شما از این برنامه استفاده می کنند. در ادامه برای برنامه ریزی مؤثر تر در راستای گذاشتن پست در اینستاگرام با پاوینو همراه باشید.

برنامه ریزی برای گذاشتن پست در اینستاگرام

اگر یک بار زمان بگذارید و برای تولید محتوا و گذاشتن پست در اینستاگرامتان برنامه ریزی نمایید، می توانید محتوای زیادی تولید کنید و در نهایت نتایج بهتری را برای تیم و سازمان خود رقم بزنید. در ادامه به مواردی از جمله تعیین محتوایی که قرار است تولید کنید، انتخاب موضوع و جزئییات برنامه ریزی می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید و در صورت نیاز به مشاوره بیشتر برای افزایش فروش در اینستاگرام با مشاورین پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

نوع محتوا برای گذاشتن پست در اینستاگرام

صرف نظر از نوع محتوایی که تصمیم به ارسال آن دارید، باید توجه داشته باشد که محتوای شما می بایست برای برای مخاطب و مشتری بالقوه تان جذاب باشد و توجه او را جلب نماید. به مسائلی فراتر از محصول، خدمات و کسب و کارتان فکر کنید، بررسی نمایید که مخاطب ایده آل شما به چه چیزی اهمیت می دهد و چه عاملی آنها را ترغیب می کند تا یک حساب کاربری در اینستاگرام را دنبال کنند؟ اگر می دانید مخاطبان شما به استفاده از آموزش ها، هرچند کوچک، علاقه دارند ممکن است بتوانید برخی ترفند ها و نکات آموزش را در حوضه کاری خود در این فضا به اشتراک بگذارید. علاوه بر به اشتراک گذاری عکس محصولاتتان، از مشتریان خود بخواهید تا از محصولتان برای شما عکس یا فیلم ارسال نمایند. این محتوای تولیدی توسط مشتری به تولید محتوای شما نیز کمک می کند. همچنین نیازی به تبلیغ محصول خود ندارید تا زمانی که بتوانید نحوه استفاده موفقیت آمیز از محصول را به اشتراک بگذارید. اما اگر مخاطب شما علاقه ای به استفاده از پست های آموزشی یا ارسال تصاویر ندارد می توانید راه های دیگری را امتحان کنید.
اگر از نوع محتوایی که می خواهید ارسال کنید یا نوع محتوایی که برای برندتان موفق خواهد بود، اطمینان ندارید، مطلبی را انتخاب کنید که فکر می کنید مخاطب شما علاقه بیشتری برای دیدن آن داشته باشد.
یک نوع از تولید محتوا را انتخاب کنید و آن را برای یک ماه ادامه دهید. سپس نوع دیگری را انتخاب کرده و برای یک ماه دیگر آن روند را ادامه دهید و آمار را مقایسه نمایید. چند نفر مطالب شما را دوست دارند و اظهار نظر می کنند؟ چه تعداد دنبال کننده در هر ماه به دست آوردید؟ نتایجی که تحت تاثیر محتوای شما حاصل شده است را بررسی نمایید.

جذب مشتریَ

تم اینستاگرام شما

برای گذاشتن پست در اینستاگرام و پس از تصمیم گیری درباره نوع محتوایی که می خواهید ارسال نمایید، باید یک تم برای پست هایتان انتخاب نمایید. زیبایی تم پیج در چند مورد به شما کمک می کند:

  1. زمانی که یک کاربر صفحه شما را پیدا می کند، تصاویر هماهنگ با یکدیگر به نظر می رسند که نشانگر تفکر پشت آن است.
  2. دنبال کنندگان شما وقتی پستی از شما را مشاهده می کنند، از آنجایی که تم شما را می شناسند مکث می کنند و آن را مشاهده می کنند.
  3. هنگامی که شما از قبل رنگ و فونت را انتخاب کرده باشید، فشار برنامه ریزی برای گذاشتن پست در اینستاگرام برای شما کاهش می یابد و تصمیم گیری برای هر پست جدید نیازمند زمان کمتری است. 

برای ایجاد تم ثابت در میان پست های خود، به رنگ های موجود در عکس های خود، فیلتری که استفاده می کنید و فونتی که به کار می برید توجه نمایید و آن ها را مشابه یکدیگر به کار برید.

رنگ ها: هنگام گذاشتن پست در اینستاگرام، رنگ برند خود را برجسته کنید. چند رنگی را انتخاب نمایید که رنگ اصلی برندتان را تکمیل نماید و دقت نمایید که برجسته ترین رنگ در هر یک از پست های شما یکی از این رنگ ها باشد.
فیلتر ها: از فیلترها بیش از حد استفاده نکنید زیرا ویرایش بیش از حد می تواند کیفیت تصاویرتان را از بین ببرد و تصاویر را غیر واقعی جلوه می دهد. اگر می خواهید از فیلتر استفاده کنید سعی کنید یک یا دو فیلتر را انتخاب و برای تمام تصاویر از همان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه ایجاد یک برنامه فروش موفق 

فونت: یک فونت خاص را برای نوشتن روی عکس یا فیلم و سایر موارد انتخاب کنید. این فونت باید خوانا باشد و خواندن نوشته را برای مخاطب آسان نماید.
الگوی محتوایی: از آنجایی که اینستاگرام دارای سه ستون می باشد، برای ایجاد یک الگوی تصویری برای زمینه خود، می توانید هر سه پست را با یک رنگ پس زمینه خاص انتخاب نمایید و یا پست پست یکی از ستون ها را به انتخاب خود با رنگ خاصی در نظر بگیرید. در این صورت بعد از گذاشتن چندین پست اینستاگرام به مخاطب نمایی را نشان می دهد که نشانگر تفکر و اندیشه در طراحی آن می باشد. برای مثال ممکن است برای به اشتراک گذاشتن یک نکته در صنعت برای هر پست سوم، از یک پس زمینه سفید با همان سبک و فونت استفاده کنید.

ابزاری برای استفاده بیشتر از اینستاگرام شما

به منظور سازماندهی بهتر، توصیه می کنیم از دو نوع ابزار استفاده کنید، یکی ابزار زمان بندی پست گذاشتن و دیگری ابزاری که به شما اجازه می دهد از بیوی اینستاگرام خود به چندین مکان مختلف پیوند دهید. 
با استفاده از یک ابزار زمان بندی پست گذاشتن شما می توانید تا آنجا تمایل دارید برنامه ریزی کنید و اطمینان حاصل نمایید که یک جریان ثابت از محتوا را برای ارسال آماده دارید حتی اگرپروژه دیگری در کار روزانه تان اتفاق بیافتد. پست گذاشتن پیوسته ومداوم برای حفظ دنبال کنندگان ضروری می باشد و به شما فرصت بیشتری می دهد تا آزمایش کنید و دریابید که کدام یک از پست ها مخاطبان بیشتری را جذب می کنند.
از آنجا که اینستاگرام فقط به شما این امکان را می دهد که در بالای پروفایل و در قسمت بیوگرافی خود یک لینک قرار دهید، توصیه می کنیم ماهانه چند دلار در ابزاری سرمایه گذاری کنید که به شما امکان ایجاد یک صفحه لندینگ که به چندین صفحه دیگر لینک می شود را میدهد. سپس در پست های جداگانه می توانید افراد را به لینک های موجود در بیوگرافی خود رجوع دهید که این کار کاربر پسند تر از آن است که از آنها بخواهید URL را به صورت دستی در مرورگر خود کپی کنند و از برنامه ای به برنامه دیگر مراجعه نمایند.

فرایند برنامه ریزی

هنگامی که تصمیم به استفاده از نوع محتوا مشخص و تم تصویری متناسب با برند بگیرید، زمان آن می رسد که برای گذاشتن پست در اینستاگرام برنامه ریزی نمایید.
در یک صفحه جدولی با ستون های زیر تهیه کنید:

  • تاریخ انتشار
  • زمان انتشار
  • زیرنویس تصویر(caption)
  • نام فایل تصویری یا پیوند( اگر قبلا در وب بارگذاری شده باشد)
  • پیوندی که به هنگام فعال شدن پست به بیوگرافی خود اضافه خواهید کرد (یا به یک ابزار لینک چندگانه از نوع Linktree اضافه کنید)
  • هدف: هدف این پست چیست؟ آیا می خواهید دنبال کنندگان بیشتری جذب کنید؟ ثبت نام برای محصول، یک دوره آزمایشی رایگان، مشاوره یا هر گام دیگری که می خواهید برای جذب مشتری بردارید، فرقی نمی کند، هرچه که باشد یک هدف بیان شده به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که هر پست برای هدفی منتشر می شود و شما برای دنبال کنندگان خود بن بست ایجاد نمی کنید، بلکه هر پست فرصتی برای تعامل با حساب، نام تجاری یا محصولتان خواهد بود.

در انتها باید چنین جدولی داشته باشید.

 مشابه این جدول را برای استوری هایتان نیز تهیه کنید. استفاده از استوری برای محتوای تعاملی مانند نظر سنجی ها و آزمون ها، به اشتراک گذاری فیلم ها و عکس های زیاد از رویداد های زنده و رویداد های معمولی و دوستانه مناسب تر است.
هنگامی که برنامه خود را تهیه کردید درباره کیفیت آن تصمیم بگیرید. توصیه می کنیم هفته ای سه بار پست به اشتراک بگذارید. حداقل می بایست یک بار در هفته پست بگذارید تا الگوی ارسال ثابت و قابل اعتمادی را برای مخاطب ایجاد نمایید. اگر مخاطبان احساس کنند که به طور مداوم از حساب شما محتوای جالب یا مفیدی نخواهند دید، احتمال آنکه در آینده دیگر دنبال کننده مطالبتان نباشند افزایش می یابد.
برای اطمینان از ایجاد الگوی مناسب، ابتدا تاریخ و زمان گذاشتن پست در اینستاگرام را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید هر دوشنبه، چهارشنبه و جمعه پست بگذارید، ستون تاریخ و زمان را برای دوشنبه ها، چهارشنبه ها و جمعه های ماه آینده پر کنید.
سپس، جهت برنامه ریزی پست گذاشتن برای دو تا چهار هفته آینده، یک رویداد تکراری را به تقویم خود اضافه کنید. با استفاده از صفحه برنامه ریزی، به راحتی می توانید زیرنویس های متن و پیوندها را کپی و جای گذاری کنید، و سپس می توانید تصویر را به راحتی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: ویدئو مارکتینگ چیست؟
 

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید