مقالات

چگونه هزینه های سازمان را کاهش دهیم؟| پاوینو

کاهش هزینه های سازمان
صاحبان کسب و کار همیشه به دنبال کاهش هزینه های سازمان می باشند، تفاوتی نمی کند که یک کمپانی بزرگ را اداره می کنند یا یک کسب و کار کوچک را. کاهش هزینه ها آسان نمی باشد و نیاز به خلاقیت، تلاش زیاد و امتحان کردن راه هایی که ممکن است تا کنون در نظر نگرفته باشید، دارد. در اینجا به چند راهکار که می تواند به شما در کاهش هزینه های سازمان کمک کند، اشاره خواهیم کرد. با پاوینو در این مقاله همراه شوید.

کاهش کپی و پرینت

چاپ کردن کاری کم هزینه نمی باشد و به منابع و تجهیزاتی نیاز دارد. کارتریج های جوهر گران می باشد، بنابراین اگر هر روز تعدادی زیاد کاغذ چاپ می کنید یا پرینت می گیرید احتمالا مجبور هستید در ماه چندین بار کارتریج های جوهر را جایگزین نمایید و این کارهزینه زیادی را به دنبال دارد. علاوه بر آن هزینه های تعمیر و نگهداری هم جزو هزینه هایی است که باید در نظر بگیرید. چند بار تا کنون پرینترتان خراب شده یا بدون هیچ دلیلی از کار افتاده است؟ همچنین کاغذی که استفاده می کنید نیز رایگان نمی باشد و شما بابت خرید آن و همینطور در نظر گرفتن فضایی برای نگهداری آن هزینه می پردازید.
تمام این پروسه هزینه ای را به شما تحمیل می کند که لزومی به پرداختش ندارید. ما در عصر تکنولوژی و دیجیتال زندگی می کنیم و می توانیم به سادگی اطلاعات را به جای کاغذ بر روی هارد دیسک ها ذخیره نماییم. همچنین در راستای کاهش هزینه های سازمان کامپیوتر ها این امکان را به شما می دهند تا از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید به جای آنکه آن را بر روی کاغذی پرینت بگیرید که احتمال گم شدنش وجود دارد.

برون سپاری فرایند های حسابداری

حسابداری بخش مهمی از کار شما به حساب می آید اما می تواند خسته کننده باشد و فشار زیادی را بر شما یا کارمندتان وارد نماید. اشتباهات حسابداری نیز یک مشکل بزرگ می باشد که ممکن است شما را با مشکلات قانونی رو به رو کند و یا سبب از دست رفتن سرمایه تان شود. با برون سپاری فرایندهای حسابداری خود به یک شرکت تخصصی که در این حوضه فعالیت می کند می توانید از همه مشکلات ذکر شده جلوگیری نمایید. همچنین برون سپاری باعث آسان تر شدن کار و کاهش هزینه هایتان می شود و زمان بیشتری را برای تمرکز بر روی سایر مسائل کاریتان در اختیار شما می گذارد. برای دریافت مشاوره بیشتر با پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

پرداخت به موقع 

شاید تعجب کنید از اینکه به شما بگوییم بسیاری از تامین کننده ها و اداراتی که با آنها همکاری می کنید حاضرهستند در صورت پرداخت زودهنگام به شما تخفیف دهند، همانطور که می توانند پولی به عنوان جریمه در صورت وجود تاخیر در پرداخت از شما بگیرند. بنابراین به آنها پیشنهاد دهید که در ازای پرداخت به موقع به شما تخفیف دهند. همچنین ایجاد روابط بهتر و بزرگتر با این تامین کنندگان می تواند در آینده موقعیت های خوب تری را برای معاملاتتان ایجاد کند. هرچند پرداخت زودهنگام کار آسانی نمی باشد چرا که نیازمند آن است که بودجه ای در اختیار داشته باشید. پس به مورد بعدی توجه کنید.

مدیریت موجودی

بسیاری از کسب و کارها تمایل دارند تمام بودجه خود را صرف معاملات بزرگتر و بهتر کنند. شاید در نگاه اول ایده ی خوبی به نظر بیاید اما اینطور نیست، چرا که هر کسب و کاری هزینه هایی در پی دارد که غیر قابل چشم پوشی می باشند و صرف نظر کردن از آنها در آینده شما را با مشکلاتی مواجه می کند. پس ابتدا در راستای کاهش هزینه های سازمان لازم است تا به طور دقیق بررسی کنید که برای کارتان به چه میزان بودجه نیاز دارید و بیشتر از آن خرج نکنید. سپس باقی بودجه را برای سرمایه گذاری در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: برای راه اندازی کسب و کار جه باید کرد؟

استفاده از بازاریابی آنلاین

به جای اینکه هزینه ی زیادی را صرف تبلیغات تلوزیونی و یا بیلبورد های خیابان ها کنید، از موتورهای جستجوی گوگل برای بهبود رتبه سایت و ایجاد ترافیک در وبسایت خود بهره ببرید و نام برندتان را بر سر زبان ها بیاندازید. فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و وبلاگ ها می توانند مشتریان زیادی را برایتان پیدا کنند. این روش ها کم هزینه تر از سایر انواع تبلیغات و بازاریابی می باشند و در راستای کاهش هزینه های سازمان به شما کمک می کند. با بررسی کسب و کار خود ببینید که کدام روش برای دست یابی به اهدافتان مناسب تر می باشد، رسانه های اجتماعی یا تبلیغات به شیوه ی سنتی.

کسب و کار آنلاین

استخدام کارآموز

با توجه به شرایط اقتصادی، امروزه بسیاری از دانشجویان وفارغ التحصیلان به دنبال کار پاره وقت یا تمام وقت می باشند. آنها حاضرند هرکاری برای به دست آوردن یک شغل در کمپانی یا سازمانی که به کسب درآمد و تجربه شان کمک می کند، انجام دهند. این یک شرایط برد برد برای شما و آنها می باشد. بسیاری از آنها با استعداد هستند و ذهنی خلاق دارند که به رشد شرکت شما کمک می کند. آنها برای کسب تجربه، سخت تلاش خواهند کرد. اگرچه در ابتدا شاید نیاز به آن باشد که به آنها آموزش هایی داده شود اما در دراز مدت پول زیادی را برایتان صرفه جویی می کند و در راستای کاهش هزینه های سازمان کمک بزرگی خواهند بود.

سفر کمتر

امروزه بسیاری از جلسات را می توان با اسکایپ یا سایر برنامه های آنلاین که خدمات ویدئویی با کیفیت ارائه می دهند انجام داد. انجام سفر های غیر ضروری فقط باعث هدر دادن وقت و هزینه سازمان می شود. هتل ها و سفرهای هوایی ارزان نیستند. شما به سادگی می توانید با حذف سفر های غیر ضروری در کاهش هزینه های سازمان قدم بردارید و این پول را در معاملات و جای بهتری صرف نمایید.

کار کردن از راه دور

گاهی، برای حتی یک روز در هفته به کارمندان خود اجازه دهید از راه دور و در خانه کار کنند. این کار مزایای زیادی برای کمپانی دارد. در این صورت شما می توانید هزینه زیادی را با صرفه جویی در مصرف برق ذخیره نمایید. همچنین با دورکاری کارمندان شما نیازی به داشتن دفتری بزرگ ندارید و می توانید با اجاره یا خرید دفتر کاری کوچکتر هزینه های خود را کاهش دهید. همچنین اینکار ممکن است با افزایش احساس راحتی کارمندان، سبب افزایش بهره وری آنان و در نتیجه بهبود کسب و کار شود.

بیشتر بخوانید: راه های کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری

تجهیزات استفاده شده

برای به دست آوردن پول باید پول خرج کنیم و این یک مفهوم ساده می باشد. اما چه می شود اگر بیشتر پولی که خرج می کنیم را ذخیره کنیم؟

هرشرکتی این امکان را دارد که با حذف هزینه های غیر ضروری و جزئی که ضرری به دنبال ندارد سبب کاهش هزینه های سازمان شود. نه تنها برخی از روش ها هزینه های شما را می تواند کاهش دهد، بلکه ممکن است سبب افزایش بهره وری کارمندانتین نیز گردد.

به جای خرید وسایل نو همچون لپ تاپ، کامپوتر،فکس و یا به طور کلی هرگونه لوازم الکترونیکی، لوازمات دست دوم و استفاده شده ای که سالم می باشند و عملکردشان مشکلی ندارد را با قیمت پایین تری خریداری نمایید و سبب کاهش هزینه های سازمان شوید.

صرفه جویی در مصرف برق

آیا شما هم از پرداخت قبض های سنگین برق خسته شده اید؟ کاهش هزینه های برق بسیار ساده می باشد. تنها چیزی که نیاز دارید اعمال برخی قوانین اداری و سخت گیری در مورد آنها است. وسایل برقی ای که نمی خواهید از آنها استفاده کنید از برق بکشید و برق سالن ها و اتاق هایی را که از آن استفاده نمی کنید خاموش کنید. از نور طبیعی خورشید در اتاق هایی که این امکان را دارند، استفاده کنید. نور طبیعی سبب افزایش بهره وری افراد نیز می شود. همچنین خاموش کردن لامپ ها و از برق کشیدن لوازم الکترونیکی طول عمر آنها را افزایش می دهد و از احتمال خراب شدنشان را کاهش می دهد و بدین طریق سبب کاهش هزینه های سازمان می شود.

خرید لوازم اداری

لوازم و تجهیزات اداری برای هر کسب و کاری ضروری می باشد. اما تأمین کنندگان معمولا قیمت آن را بالا می برند. سعی کنید با تأمین کنندگان خود در راستای خرید به صورت فله ای و در حجم بیشتر مذاکره کنید. هیچ نیازی نیست هر دو هفته یکبار خرید نمایید وقتی می توانید با خرید کردن در حجم بیشتر و فله ای هزینه تان را کاهش دهید.
همچنین می توانید کاغذ ها را بازیافت نمایید. برای مثال اگر از یک طرف کاغذ استفاده می کنید، چرا از سمت دیگر آن نیز بهره نبرید؟ یا می توانید کاغذ های استفاده شده ای را که نیازی به آنها نیست به شرکت های مخصوص بفروشید. هرچند از این کار پول زیادی به دست نمی آید اما از هزینه ای که در پایان ماه اضافه خواهد شد، کاسته می شود.

کاهش هزینه ها

تلفن ثابت

استفاده از تلفن ثابت را متوقف کنید. کمی به این موضوع فکر کنید که کسب و کار شما به چه میزان در سال گذشته از تلفن ثابت استفاده کرده است؟ استفاده از خط ثابت روش منسوخ شده ای در ارتباطات می باشد. راه های ارتباطی رایگانی وجود دارند که برای اهداف تجاری و برقراری ارتباط می توانید از آنها استفاده کنید. این سرویس ها خدمات با کیفیتی را ارئه می کنند و در هزینه هایتان صرفه جویی می کنند. بسیاری از کارمندان شما از خط ثابت استفاده نخواهند کرد اگر انتخاب دیگری به آنها داده شود.

اگر در اجرای هر یک از موارد و نکات گفته شده به مشاوره و کمک نیاز دارید از طریق لینک زیر به مشاورین پاوینو درخواست دهید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند.اگر در اجرای هر یک از موارد و نکات گفته شده به مشاوره و کمک نیاز دارید از طریق لینک زیر به مشاورین پاوینو درخواست دهید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند.

درخواست مشاوره
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید