مقالات

برای راه اندازی کسب و کار چه باید کرد؟| پاوینو

راه اندازی کسب و کار

بدون شک راه اندازی کسب و کار جدید ریسک زیادی دارد و روزانه تعدادی از کسب و کارها ورشکست می شوند. در این مسیر، مرز بسیار باریکی بین موفقیت و شکست وجود دارد که به دلیل عدم آمادگی و دانش ناکافی فرد و همچنین برنامه ریزی نادرست به وجود می آید. به منظور جلوگیری از بروز چنین اتفاقی لازم است تا کارآفرینان قبل از شروع کار، اطلاعات کافی را کسب نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی راه اندازی کسب و کار با پاوینو همراه باشید.

بررسی انگیزه

برای قدم نهادن در مسیر راه اندازی کسب و کار باید انگیزه کافی داشته باشید. صرفا جنبه مالی قضیه را در نظر نگیرید و تنها به خاطر کسب درآمد بیشتر پا در این راه نگذارید. راه اندازی کسب و کار ممکن است سبک زندگی شما را تغییر دهد، از این را باید مطمئن شوید که می توانید با سبک جدید به زندگی خود ادامه دهید و برای این کار انگیزه کافی را دارید یا نه؟

راه اندازی کسب و کار

نیاز بازار هدف

برای اینکه کسب و کارتان موفق شود، محصول یا خدماتی که ارائه می کنید باید مورد نیاز بازار هدف باشد تا مردم حاضر شوند پولشان را بابت آن هزینه کنند. ابتدا باید نیاز بازار را شناسایی نمایید و خلاء های موجود را کشف کنید. برای اینکه از اعتبار یافته های خود مطمئن شوید می توانید از مشتریان هدف خود نظرسنجی کنید. سپس برای حل خلاء و نیاز موجود در جامعه راهکاری ارائه دهید. اشتباهی که برخی از کارآفرینان مرتکب می شوند آن است که ابتدا محصول یا خدماتی را ارائه کرده و سپس برای آن به دنبال متقاضی می گردند.

بررسی اندازه بازار هدف

اندازه بازار هدف در حقیقت به مبلغی گفته می شود که در طی یک سال مردم جامعه برای خدمات یا محصول مشابه شما هزینه می کنند. برای اینکه بتوانید میزان رشد را برای سال آینده پیش بینی کنید لازم است تا اندازه بازار هدف را در طی چند سال گذشته بررسی نمایید. در کنار آن به مواردی از جمله شرایط جامعه، تغییرات جمعیت و تغییر نیاز های افراد بر اساس پیشرفت تکنولوژی نیز که می توانند سبب تغییر در اندازه بازار هدف و نیاز های افراد شود توجه نمایید.

رقابت در بازار

برای راه اندازی کسب و کار و برای اینکه بتوانید در میان تعداد کثیری از رقبا که محصول یا خدماتی مشابه شما را ارائه می کنند موفق شوید باید یک ویژگی متمایز کننده و خاص داشته باشید. نظر مخاطب راجع به شما بسیار اهمیت دارد و باید بتوانید در نظر آنها خاص و متفاوت جلوه کنید. جایگاهتان را در نظر مشتری ارزیابی کنید. تصور بسیاری از کارآفرینان آن است که محصول یا خدماتی که ارائه می کنند مورد نیاز بسیاری از افراد جامعه می باشد در حالی که باید واقع بینانه جایگاه خود را در بازار بپذیرند. این بدان معنا نیست که به تعداد مشتریان خود راضی باشند و در جهت جذب مخاطب بیشتر تلاشی نکنند. بلکه بررسی کنید که مشتریان اصلی شما چه گروهی از جامعه را شامل می شوند و محصول و خدمات شما را چگونه ارزیابی می کنند و دیدگاهشان نسبت به برندتان چگونه است. اگر در این زمینه نیازمند دریافت مشاوره تخصصی می باشید با پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

تیم سازی

کمتر کسانی هستند که توانسته باشند راه اندازی کسب و کار خود را به تنهایی پیش برند و موفق شوند. برای شروع کار، نیاز به یک تیم دارید که بتواند در زمینه های مختلف شما را همراهی و حمایت کند و اگر نتوانید نظر افراد و متخصصان را در پست ها و موقعیت های مختلف جلب نمایید چگونه می توان انتظار داشت که مشتری و مخاطب جذب ایده و محصولتان شود؟ افراد متخصص را در حوضه های مختلف با خود همراه کنید و از دانش و تجربیات آنها در کارتان بهره ببرید.

برآورد هزینه

هزینه های لازم برای راه اندازی کسب و کار و همچنین هزینه های احتمالی ای که ممکن است در طی مسیر با آن رو به رو شوید را برآورد کنید. این هزینه ها شامل بودجه برای خرید یا اجاره دفتر کار، هزینه لازم برای تولید محصول یا ارائه خدمات، تبلیغات و بازاریابی، حقوق کارکنان و سایر هزینه های لازم برای کسب و کار می باشد. اگر برایتان امکان دارد کارتان را در مقیاس کوچکتر و با بودجه خودتان آغاز کنید و به مرور زمان آن را گسترش دهید. بسیاری از افراد تمایل دارند از ابتدای راه اندازی کسب و کار در مقیاس بزرگتری که مد نظرشان است، کار کنند و یا ممکن است کارآفرین بودجه کافی را برای آنکه خودش از پس تمامی هزینه ها بربیاید، نداشته باشد که در این دو حالت باید به دنبال سرمایه گذار مناسب بگردد. 

راه اندازی کسب و کار

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید