مقالات

5 ترفند افزایش فروش| پاوینو

افزایش فروش
برای افزایش فروش و رشد کسب و کار نیاز است تا ترفند ها و راهکار های آن را بدانید و با دقت آن را اجرا نمایید. باید توجه داشته باشید که رشد فروش چشمگیر یک شبه به وجود نمی آید و موفقیت شرکت های بزرگ حاصل تلاش زیاد و مستمر آنها در طی چندین سال می باشد. پس صبور باشید و تلاش کنید تمامی تکنیک ها و همچنین ترفند افزایش فروش را بیاموزید و با به کارگیری آنها به سود دلخواهتان دست یابید. در این مقاله برای آشنایی با ترفند های افزایش فروش با پاوینو همراه باشید.

جلب اعتماد و رضایت مخاطب

جلب اعتماد ورضایت مشتری اولین ترفند افزایش فروش به حساب می آید و مهم ترین قدمی است که شما می بایست در راستای افزایش فروش کسب و کارتان بردارید.

بیشتر از آنکه برای جذب مشتری بیشتر تلاش کنید، بهتر است تمرکزتان را بر روی حفظ مشتریان فعلیتان قرار دهید. اگر مقالات ما را در حوضه بازاریابی دهان به دهان خوانده باشید حتما می دانید که مشتریان فعلی شما چقدر می توانند برایتان سود آور باشند. افراد به نظر و تجربیات دوستان و آشنایان خود بیشتر از تبلیغات اعتماد دارند و برای خرید به آن نظرات اهمیت زیادی می دهند. پس اگر مشتریان فعلیتان از کیفیت محصول یا خدمات شما رضایت داشته باشند آن را به اطرافیان خود نیز معرفی می کنند و به این طریق برایتان به صورت کاملا رایگان و طبیعی بازاریابی می کنند. شما برای این کار برخلاف بازاریابی و تبلیغات، هزینه ای پرداخت نمی کنید و تنها کاری که در این راستا توسط شما انجام گرفته است جلب رضایت مشتری بوده است. هر مشتری شما می تواند به طور طبیعی صدها مشتری جدید برایتان جذب کند. 

بیشتر بخوانید: بازاریابی دهان به دهان
برای درک بهتر این موضوع به این مثال توجه نمایید. فرض کنید شما میخواهید شامپویی را برای موهایتان خریداری نمایید. در این باره بسیار جست و جو می کنید تا موردی را که برای موهایتان مناسب باشد بیابید. ممکن است بارها تبلیغاتی را در این خصوص در خیابان، مجلات، بیلبورد اتوبان ها و غیره ببینید. اما آیا می توانید به تبلیغات اطمینان کنید؟ در این میان ممکن است گفت و گویی با یکی از دوستان خود داشته باشد و او به شما محصولی را معرفی نماید که خودش نیز استفاده کرده است و از آن رضایت داشته. دوست شما برای معرفی محصول از شرکت تولید کننده آن هزینه ای دریافت نکرده است و فقط بر اساس تجربه شخصی خودش آن شامپو را به شما معرفی نموده است. در این حالت شما به راحتی به حرف های دوست خود اطمینان کرده و شامپو را خریداری می کنید چرا که او را در سمت و طرف خود می دانید. و به همین ترتیب اگر شما هم بعد از استفاده از آن شامپو رضایت داشته باشید آن را به اطرافیان خود معرفی می کنید و اینکار به صورت زنجیره ای به هم پیوسته ادامه دارد. ازین رو بازاریابی دهان به دهان یکی از تکنیک های فروش به حساب می آید.

بازاریابی ویروسی
تا اینجا حتما متوجه اهمیت رضایت مشتری بر افزایش فروش خود شده اید. حال سوالی که مطرح می شود آن است که چگونه مشتری را راضی نگه داریم؟ برای اینکار ابتدا باید محصولی با کیفیت ارائه دهید. کیفیت حرف اول را در بازار می زند. سپس به مخاطب نشان دهید که نظراتش و رضایتش از خرید برایتان با ارزش است. مثلا می توانید در هنگام خرید از آنها شماره شان را بگیرید و پس از مدتی با آنها تماس گرفته تا نظرشان را در خصوص استفاده از محصول بدانید و اگر مشکلی وجود دارد آن را برطرف نمایید. بدین گونه، مخاطب متوجه می شود که شما در کنارش هستید، همچنین می توانید بدین وسیله آنها را از محصولات جدید مطلع سازید. ممکن است محصولی که مشتری از شما خریداری کرده است تمام شده باشد پس با این تماس تلفنی به او یادآور می شوید که می تواند مجدد آن را خریداری نماید. در حقیقت شما به گونه ای درحال بازاریابی تلفنی نیز می باشید و این به نوعی یک ترفند افزایش فروش به حساب می آید. نکته آخر اینکه لازم است تا توجه داشته باشید برای افزایش فروش مشتری باید با شما احساس دوستی و صمیمیت کند.

برای دریافت مشاوره کسب و کار بیشتر در حوضه افزایش فروش با پاوینو در ارتباط باشید.

مشاوره بگیرید

تخفیف و هدیه

در نظر گرفتن تخفیف و هدیه یک راهکار افزایش فروش دیگر می باشد که بسیاری از کسب و کارها از آن بهره می برند. می توانید در هنگام خرید با ارائه تخفیف مشتری را ترغیب نمایید و یا بر روی برخی اجناس هدیه دهید. همچنین برخی از کسب و کار ها به افراد در قبال خرید کردن بالاتر از مبلغی خاص تخفیف چشمگیری می دهند و یا یک محصول را به رایگان به مشتری می دهند؛ با این کار مشتری خرید بیشتری می کند و فروش افزایش می یابد. مثلا برخی از فروشگاه ها می گویند که در قبال خرید 2 بلوز، یک بلوز به رایگان می دهند. در این صورت مشتری ای که یک بلوز را انتخاب کرده ترغیب می شود که یک لباس دیگر نیز بخرد. سود حاصل از فروش بیشتر از هدیه داده شده بر روی محصول می باشد. 
از دیگر ترفند های افزایش فروش این است که به مشتریانی که خرید می کنند کارت تخفیف مدت داری ارائه کنید و با این کار مشتری را تشویق نمایید تا برای استفاده از تخفیف در آن مدت، مجدد به فروشگاه شما مراجعه نماید.

افزایش فروش

تحولات تیم فروش

بازار همواره در حال تغییر و تحول می باشد. از ترفند های فروش دیگر این است که همواره تیم فروشتان با بازار هدف در یک سمت و سو باشد. به صورت هفتگی با تیم فروش خود جلسه بگذارید و روند تغییرات بازار و رشد فروش را بررسی نمایید. اگر لازم است تحولات لازم را برنامه ریزی و اجرا کنید. رقیبان شما به سرعت در حال تغییر با روند بازار می باشند پس لازم است شما هم با این جریان همراه شوید. 

توجه به علایق مشتریان

ترفند افزایش فروش دیگر آن است که مشتریان بازار هدف خود را به خوبی بشناسید، علایق آنها را کشف کنید و انتظاراتشان را از محصول بدانید. اگر این موارد را ندانید هرگز نمی توانید در بازاریابی و یا تبلیغات موفق شوید. 
در هنگام خرید نیز به خواست و علایق مشتریان توجه نمایید و با پرسیدن سوالات هدفمند به این موارد پی ببرید. سپس تلاش کنید تا محصولی را به آنها معرفی نمایید که به سلایقه آنها نزدیک تر باشد. افراد از اینکه فروشنده ای بتواند در کمترین زمان محصول مورد نظرشان را به آنها ارائه کند لذت می برند و برای خرید های بعدی این موضوع را مد نظر خواهند داشت. برعکس اگر مدت زمان زیادی را در فروشگاهی صرف نمایند اما فروشنده نتواند محصول مورد نظرشان را به آنها ارائه دهد احتمال آنکه برای خرید های بعدی مجدد به آن فروشگاه بروند کاهش می یابد.

ارائه سرویس یا محصول رایگان

بسیاری از افراد به راحتی به یک محصول اعتماد نمی کنند. برای جلب اعتماد این افراد اگر کسب و کارتان به شما این امکان را می دهد، قدری از محصول، سرویس یا خدمات را به صورت رایگان ارئه دهید. بدین صورت مشتری محصول شما را استفاده می کند و آن را کاملا از نزدیک لمس می کند. این کار شانس خرید کردن از شما را افزایش می دهد. 
همچنین اگر امکان خرید غیر حضوری نیز دارید می توانید هزینه ارسال را رایگان کنید. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد به صورت آنلاین و غیر حضوری خرید نمی کنند هزینه پیک می باشد. پس با رایگان کردن آن، این مانع را از سر راه مشتری بردارید.

بیشتر بخوانید: چگونه به یک فروشنده موفق تبدیل شویم؟

اگر برای مدیریت بازاریابی و افزایشفروش خود  نیازمند مشاوره بیشتر می باشید، فرم زیر را تکمیل نمایید.
مشاوره بگیرید

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید