مقالات

چگونه راندمان فروش سازمان را افزایش دهیم؟| پاوینو

راندمان فروش

افزایش راندمان فروش سازمان ها از جمله دغدغه های اصلی صاحبان کسب و کار می باشد که همواره در راستای تحقق بخشیدن به آن تلاش وهزینه ی زیادی صرف می شود. برای رشد یک کسب و کار به سرمایه نیاز است و بهترین راه تامین این سرمایه از طریق خود سازمان می باشد. زمانی گفته می شود که راندمان و بازده سازمان افزایش داشته که بدون زیاد شدن ساعت کار و تنها با هدفمند تر کردن فعالیت ها فروش شرکت رشد قابل ملاحظه ای  داشته باشد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره راه های افزایش راندمان فروش بخوانید.

تاثیر رضایت مشتری در افزایش راندمان فروش

مشتری راضی همچون آهن ربایی عمل می کند که مشتریان بیشتری را برایتان جذب می کند

اولین و مهم ترین راه افزایش راندمان فروش جلب رضایت و اعتماد مشتری می باشد که به وفور در مقالات پیشین به آن اشاره کردیم. مشتری راضی برای شما همچون آهنربایی عمل می کند که مشتریان بیشتری را به سمتتان می کشاند. اگر بتوانید در جلب خوشنودی هر یک از مشتریان خود به درستی عمل کنید علاوه بر آن که آنها شما را برندی معتبر و با کیفیت می دانند و برای خرید های بعدی خود مجدد به شما کمک می کنند، به طور رایگان نیز برایتان نزد دوستان و آشنایان خود تبلیغ می کنند. تاثیر این نوع تبلیغات به مراتب بیشتر از سایر انواع تبلیغات می باشد چرا که افراد به حرف دوستان و آشنایان خود بیشتر اعتماد می کنند. برای مثال من از یک محصول مراقبتی پوست استفاده می کنم و از آن رضایت دارم و در دیداری که با دوستم دارم این برند را به او معرفی می کنم. شاید دوست من بارها تبلیغ آن برند را نیز در خیابان ها و شبکه های مجازی دیده باشد اما بعد از شنیدن میزان رضایت من از محصول، به راحتی می تواند اعتماد کند و آن را خریداری نماید.
اما سوالی که برای بسیاری مطرح می شود آن است که چگونه یک مشتری راضی داشته باشیم؟ در ادامه چند راهکار به شما ارئه می کنیم پس با پاوینو همراه باشید.

درخواست مشاوره

جذب مشتریَ

صادق بودن با مشتری

صداقت همیشه اولویت اولتان باشد. برای فروش یک محصول بیشتر هرگز به مشتری دروغ نگویید. اگر احساس می کنید محصولی مناسب نیاز او نمی باشد به او صادقانه بگویید و تلاش کنید تا جایگزین مناسب برایش پیدا کنید.

پیگیری پیشنهادات و انتقادات

همیشه راهی برای دریافت نظرات مثبت و منفی مخاطب داشته باشید. این کار تاثیر به سزایی در افزایش راندمان فروش دارد.اگر از بازاریابی تلفنی استفاده می کنید می توانید در هنگام خرید شماره خریدار را ثبت نمایید و پس از مدتی با او تماس بگیرید و میزان رضایتش را بسنجید. با این کار به مخاطب نشان می دهید که نظرش و رضایتش برای شما مهم می باشد. اگر در فروشگاه یا سایت خود بخشی برای ثبت انتقادات دارید حتما آن ها را بخوانید و تلاش نمایید تا موارد منفی را اصلاح کنید.

همکاری با دیگر سازمان ها

شما برای افزایش راندمان فروش سازمان نیازمند همکاری با بخش ها و سازمان های دیگری هستید تا بتوانید خدمات بهتری ارائه کنید. گاهی شما خدمات یا محصولی را ارائه می کنید که بسیار در راستای برند کردن آن تلاش کرده اید و رضایت از آن خدمات و محصول زیاد است. در کنار آن ممکن است خدمات مکملی نیز وجود داشته باشد که طرفداران زیادی دارد اما به دلیل نداشتن تجربه، نیرو و سرمایه کافی نتوانسته اید آن را به درستی ارئه دهید. در این شرایط بهترین کار همکاری و مذاکره با سازمانی است که بتواند این خدمات را با کیفیت شما ارئه دهد. 
برای مثال ممکن است شما صاحب آژانس هوایی باشید و نام شناخته شده ای در میان مردم داشته باشید. خدمات مکملی که احتمالا افراد زیادی خواهان آن هستند می تواند رزرو هتل و یا ارائه تور های گردشگری باشد در این حالت شما می توانید با همکاری با سازمانی دیگر این گونه خدمات را هم ارائه دهید. رزور هتل شما را نسبت به سایر رقیبان متمایز و برتر می کنید. می توانید به مخاطب بگویید که آژانس ما از این پس با فلان سازمان نیز همکاری می کند و شما می توانید به راحتی برای اقامت خود اتاق رزور کنید. در این حالت افزایش فروش سازمان مکمل منجر به افزایش فروش شما نیز می شود.

همکاری با سازمان ها

حضور در رویداد های گوناگون

یک راه معرفی خود به دیگر کسب و کار ها و همکاری با آن ها شرکت در رویداد های گوناگون می باشد. وقتی بتوانید با سازمان های دیگر همکاری داشته باشید می توانید مشتریان بیشتری را جذب نمایید و با این کار سبب افزایش راندمان فروش خود شوید.
اگر در زمینه ای تجربه و علم کافی را دارید آن را به دیگر سازمان ها به اشتراک بگذارید. می توانید با برگزاری کارگاه های آموزشی از آنها دعوت کنید تا در سازمان شما حضور یابند. فایده این گونه ها آن است که متقابلا می توانید از دانسته های آن ها استفاده نمایید و چه بسا نکته ای که یکی از شرکت کنندگان در اختیارتان قرار دهد بتواند سبب افزایش راندمان فروش شود.
همچنین می توانید کارگاه های آموزشی برای مشتریان خود ترتیب دهید. در کنار این گونه کارگاه ها محصولات و خدمات خود را نیز معرفی نمایید و حتی بخشی برای فروش به شرکت کنندگان در کارگاه که تمایل دارند از محصول شما استفاده کنند، داشته باشید.

تاثیر کارمندان درراندمان فروش سازمان

کارکنان شما پل ارتباطی مشتری با محصول هستند و رفتار آنها تاثیر زیادی در جلب رضایت و توجه مشتری دارد. سعی کنید در کنار مشتری، کارمندان خود را نیز راضی نگه دارید و اگر مشکلی دارند که به دست شما قابل برطرف شدن است آن را اصلاح کنید. با دادن پاداش هایی، آنها را تشویق به کار کنید و انگیزه لازم را در آنها ایجاد کنید.

فروش آنلاین

حتما فروش آنلاین را در سازمان خود داشته باشید. امروزه با توجه به افزایش دغدغه های زندگی بسیاری از افراد خرید آنلاین را به حضوری ترجیح می دهند. داشتن فروش آنلاین یک امتیاز برایتان به حساب می آید و سبب افزایش فروش و افزایش راندمان سازمان می شود.

بیشتر بخوانید: افزایش فروش آنلاین

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید