مقالات

روش های موثر برای رشد کسب و کار

رشد کسب و کار
مدیریت رشد کسب و کار امروزه از واجبات تجارت می باشد. فرقی نمی کند که کسب و کار شما کوچک باشد یا بزرگ، در هر دو حالت برای رشد و پیشرفت نیاز به برنامه ریزی و مدیریت دارد. برخی از افراد تصور می کنند که بدون استراتژی و تنها با شروع تجارتی می توانند به سادگی رشد کنند و درآمد خوبی داشته باشند. برای رسیدن به موفقیت دانستن نکاتی لازم و ضروری می باشد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره مدیریت رشد کسب و کار و راه های آن بیاموزید.

برنامه ریزی

داشتن برنامه ای دقیق و منظم اولین نکته ایست که باید به آن توجه نمایید. سعی کنید هر روز در ابتدای کار برای طول روز برنامه ریزی کنید و تمام کارهایی را که لازم است انجام دهید یادداشت نمایید. وقتی برای هر روز برنامه داشته باشید کارها به صورت منظم و هدفمند پیش می روند و امکان فراموش شدنشان کاهش می یابد. همچنین از اتلاف بیهوده وقت و انرژیتان جلوگیری می کند.
سعی کنید در دفتری جداگانه جزئیات مربوط به کسب و کارتان را یادداشت نمایید، بدین طریق می توانید در زمانی که فرصت کافی دارید به آنها مراجعه کنید و آنها را بهبود ببخشید و یا در هنگام مشکلات از آنها ایده بگیرید. گاهی اوقات لازم است تا در بخش هایی تغییر و اصلاحاتی صورت گیرد که در این صورت هر چقدر جزئیات نوشته شده دقیق تر باشند به رشد و پیشرفت شما بیشتر کمک می کنند.

بیشتر بخوانید: راه های بهبود کسب و کار

رقابت سالم

در هر کسب و کاری که فعالیت داشته باشید همیشه گروه ها و افرادی هستند که رقیب شما به حساب می آیند. گاهی این رقبا بهتر و قوی تر از شما هستند و گاهی هم سطح شما. از رقبای خود نترسید بلکه به آنها به چشم پلی بنگرید که می توانند به شما کمک کنند تا به اهداف خود برسید. رقابت نه تنها بد نیست که اگر سالم و درست باشد به رشد کسب و کارتان نیز کمک می کند. رفتار و کارهای رقبای خود را با دقت نظاره و تحلیل کنید. شما فرصت تجربه کردن تمام شرایط و آموختن از آن را ندارید پس بهترین و سریع ترین راه آن است که از تجربیات دیگران بهره ببرید. از شکست ها و اشتباهات رقیبان خود درس بگیرید و نکات مثبت آنها را یادداشت کنید و در کسب و کارتان از آنها بهره ببرید.

رقابت در کار

ریسک در کار

گاهی برای موفقیت و رشد لازم است تا شجاع باشید و کمی ریسک کنید. البته این ریسک کردن اگر عاقلانه وحساب شده نباشد می تواند به شکست منجر شود. موقعیت ها را به خوبی بررسی کنید و با کمی جسارت و خلاقیت ریسک کنید. گاهی افراد به خود اجازه فکر کردن درباره ریسک را هم نمی دهند در حالی که فکر کردن تنها کاری است که بابت آن هزینه ای پرداخت نمی کنید پس نمی تواند به شکستتان منجر شود. پس با ذهنی باز و رها و به دور از ترس به ایده های جدید و خلاقانه بیاندیشید.

صبر و تمرکز

هیچ کسب و کار موفقی یک شبه به موفقیت و پول زیاد نرسیده است. برای مدیریت رشد کسب و کارتان نیاز است تا همواره بر روی هدف و گام های بعدیتان متمرکز باشید و پله پله به هدف خود نزدیک شوید. وقتی شما هدف های کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشید آنگاه انرژی و زمانتان را برای کار های پراکنده ای که نتیجه چندانی ندارد هدر نمی دهید و سریع تر رشد می کنید. رشد و پیشرفت در کار نیازمند صبر و استقامت زیادی می باشد. برای به دست آوردن هر چیزی باید بهایش را بپردازید، گاهی این بها مالی است و گاهی صبر و گذشت. در راه پیشرفت گاهی لازم است از تفریحاتتان نیز بزنید. بررسی کنید و ببینید برای اینکه تجارت شما به موفقیت برسد چه بهایی لازم است تا پرداخته شود؟ در این راه می توانید از مشاورین پاوینو نیز کمک بگیرید تا در راه رسیدن به اهدافتان راهنماییتان کنند.

درخواست مشاوره

بیشتر بخوانید: فنون مذاکره در کسب و کار

رضایت مشتری

بدون شک هیچ روشی موثر تر از جلب رضایت مشتری برای رشد کسب و کار وجود ندارد. اگر مشتریان شما از محصولتان رضایت داشته باشند خیلی سریع تر از آنچه که فکرش را کنید رشد خواهید کرد. مشتری راضی علاوه بر اینکه مجدد از شما خرید خواهد کرد و به سوی رقیبانتان نخواهد رفت، محصول یا خدمات شما را به اطرافیان خود نیز معرفی می کند و این دقیقا همان بازاریابی دهان به دهان می باشد. تاثیر این نوع از تبلیغات بسیار زیاد می باشد چرا که افراد به توصیه و نظر دوستان خود بیشتر از تبلیغ های تلوزیونی و غیره اعتماد می کنند. علاوه بر آن شما برای اینگونه تبلیغات هزینه و زمانی صرف نمی کنید.
یکی از موارد مهم مدیریت رشد کسب و کار توجه به نیاز های بازار هدف می باشد. اگر محصول شما مورد نیاز افراد نباشد چگونه می توانید با فروش آنها رشد کنید؟ پس ابتدا لازم است تا بازار هدف خود را مشخص نمایید و نیازهایش را شناسایی کنید. بهتر از محصول شما یک ویژگی منحصر به فرد داشته باشد تا آن را از سایر محصولات مشابه متمایز نماید. اینگونه می توانید با تمرکز بر این ویژگی افراد را ترغیب به خرید نمایید.

بازاریابی دهان به دهان

چند کانال توزیع

برای توزیع و ارائه محصولاتتان بهتر است چند کانال فروش داشته باشید. امروزه مردم محصولات مورد نیاز خود را از راه های مختلفی تهیه می کنند. اگرچه برخی از افراد همچنان خرید به شیوه مستقیم و حضوری را می پسندند اما گروه بسیار زیادی خرید آنلاین را به دلیل صرفه جویی در وقت و هزینه ترجیح می دهند. پس بهتر است یک کانال فروش اینترنتی نیز در کارتان داشته باشید تا بدین طریق بهتر به مشتریان خدمت رسانی کنید.

تبلیغات و بازاریابی

برای رشد کسب و کار و آشنا شدن مردم با برندتان نیاز است تا با صرف هزینه هایی برای برند خود تبلیغات و بازاریابی کنید. بازاریابی و تبلیغات انواع مختلفی دارند که در مقالات پیشین درمورد آنها صحبت شد. هر تجارتی بسته به نوع محصول یا خدماتی که ارئه می دهد و همچنین بودجه ای که برای تبلیغات در نظر گرفته است می تواند از انواع مختلف تبلیغات و بازاریابی استفاده کند.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید