مقالات

علت رشد فروشگاه های اینترنتی چیست؟

علت رشد فروشگاه های اینترنتی چیست؟

امروزه با گسترش فضای آنلاین کمتر کسی می ‌تواند قدرت و امکاناتی که توسط فضای اینترنت ایجاد شده است را نادیده بگیرد بازتاب این تحول نه تنها در فضای تحقیق و پژوهش، بلکه در تقریبا در تمامی عرصه ‌های زندگی از ساده ترین چیزها مانند خرید روزمره تا پرتاب موشک و مقالات علمی دیده می شود. از استارت آپ های کوچک و کسب و کارهای نوپا تا شرکت های بزرگ همگی از فضای قدرتمند اینترنت بهره می گیرند. در فضای بسیار رقابتی امروز مشتریان ترجیح می دهند که کالاهای خود را به راحت ترین شکل و بدون آنکه به خیابان ها سر بزند از طریق این فضا تهیه کنند. همه اینها نشانه های رشد روز افزون فروشگاه های اینترنتی است. صاحبان کسب و کار نیز با راه اندازی فروشگاه اینترنتی مستقیم با مشتریان خود در ارتباط هستند و محصولات خود را به صورت آنلاین نشان می دهند

با رشد فروشگاه اینترنتی و پیشرفت دیگر جلوه ‌های دیجیتال مارکتینگ، بسیاری از کسب و کارهای سنتی جای خود را به فضای گسترده‌ تر و جهانی اینترنت داده‌ اند. در دهه گذشته رشد فروشگاه اینترنتی حدود ۱۹ درصد بوده است. در برخی از شرایط و بازه های زمانی بحرانی میزان فروش خرده فروشی ها با کاهش دو درصدی همراه بوده است و این در حالی است که میزان رشد فروشگاه‌ های اینترنتی در بدترین شرایط نیز ۱.۴ درصد بوده است. و همه اینها نشانگر رشد روز افزون فروشگاه های اینترنتی است و در زیر به برخی از اصلی‌ترین دلایل رشد فروشگاه اینترنتی در فضای کنونی دنیا اشاره شده است.

برند سازی و جهانی شدن

از قابلیت های منحصر به فردی که به رشدفروشگاه اینترنتی کمک شایان توجهی کرده است، امکان جهان شدن نام و برند شما بدون در نظر گرفتن حد و مرزهای سیاسی  است. با طراحی یک فروشگاه اینترنتی می توانید مشتری های خود را در سراسر جهان پیدا کنید از این طریق شما برند سنتی خود را که تنها در یک محله استان و حداکثر کشور خودتان شناخته شده است را به یک برند جدید جهانی تبدیل خواهد کرد با ارائه ۲۴ ساعت شبانه روز محصولات خود و بدون صرف هزینه گزاف به کارمند ها و فضای فیزیکی می توانید از بازار نامحدود جهانی بدون هیچ گونه حد و مرز و محدودیتی بهره بگیرید و لذت تجارت بین المللی را بدون هیچ گونه نگرانی حس کنید. این امکان تجارت جهانی با کمترین هزینه و محدودیت خود عامل محرک مهمی در ایجاد و رشد فروشگاه اینترنتی در سطح جهان به حساب می ‌آید.

رشد فروشگاه اینترنتی برند

آسان بودن و راحتی استفاده از فروشگاه اینترنتی

امروز سهولت و راحتی خرید از طریق فضای مجازی و اینترنت باعث شده است که مشتریان اشتیاق زیادی را بابت خرید اینترنتی از خود نشان دهد و خود عاملی برای  رشد فروشگاه اینترنتی شده است محصولات به صورت ۲۴ ساعته در طول شبانه روز در دسترس مشتریان خواهد بود و مشتریان در هر لحظه و هر مکان می توانند از محصولات با جزئیات و اطلاعات کافی بازدید نمایند. دیگر نیاز نیست مشتریان ساعت های زیادی را در راه ها و ترافیک تلف کنند. زمانی که خانواده ها از سرکار برگشت دیگر نیاز نیست که ساعت های زیادی را با صرف هزینه و خستگی صرف کنند تا اجناس مورد احتیاج خود را خریداری نمایند و تنها با یک کلیک در حالی که در کنار خانواده خود قرار دارند از روی فروشگاه اینترنتی نیاز خود را برطرف می نمایند.

رشد فروشگاه اینترنتی راحتی

گسترش کسب و کار

با ایجاد کسب و کار و فروشگاه اینترنتی می توانید از محصولات متنوع تری استفاده کنیم یکی از عواملی که به رشد فروشگاههای اینترنتی کمک کرده است خود فضای آنلاین و اینترنت است. با گسترش فضای اینترنت و آنلاین محصولات و خدماتی ارائه و ایجاد شدن که قبل از آن در فضای فیزیکی وجود خارجی نداشتند. محصولات مجازی مانند کتاب ‌های الکترونیکی مقاله های آنلاین و تمام متن ها و مدیا های آنلاینی که در فضای فیزیکی وجود خارجی ندارند پتانسیل های جدیدی برای گسترش کسب و کار به حساب می آیند. شما از طریق فروشگاه اینترنتی خود می توانید علاوه بر اقلام فیزیکی که در فروشگاه های فیزیکی سنتی وجود دارد این موارد را نیز به فروش بگذارید. علاوه بر آن می توانید دامنه اقلام فیزیکی و کالاهای خود را در سبد کالایی  و طیف های متنوع تری ارئه دهید که گرفتاری های فضای فیزیکی را ندارند. این عوامل به جذابیت و رشد فروشگاه اینترنتی نزد صاحبان کسب و کار کمک می کند.

رشد فروشگاه اینترنتی کسب و کار

بیشتر بخوانید: چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم

افزایش مشتریان از طریق فروشگاه های اینترنتی

گسترش و رشد فروشگاه های اینترنتی به نوعی معلول گسترش و رشد فضای اینترنت نیز است. از آنجا که فضای مجازی و اینترنت برای میلیون ها و یا حتی میلیاردها نفر در سطح دنیا قابل دسترسی است، فروشگاه شما در هر لحظه می تواند پذیرای افراد زیادی در سراسر دنیا باشد، بنابراین کسانی که قصد گسترش کسب و کار خود و گسترش دامنه مشتریان خود هستند می‌توانند از این فضا یعنی فضای فروشگاه اینترنتی بهره بگیرند. این عامل را می توان با یک مقایسه و یک تحقیق ساده با این تعداد افرادی که از فروشگاه فیزیکی بازدید می ‌کنند و تعداد مشتریانی که از فروشگاه های اینترنتی بازدید می کند متوجه شد.

رشد فروشگاه اینترنتی مشتری

بازاریابی از طریق فروشگاه های اینترنتی

اگر برای طراحی سایت خود و به روز رسانی و تولید محتوای آن وقت و دقت کافی صرف کرده باشید یا به عبارت دیگر وب سایت شما بخوبی سئو شده باشد، فروشگاه اینترنتی شما میتواند در صورت دارا بودن محتوای مفید و کارامد، در نتایج اولیه جستجوهای گوگل گیرد. استفاده از قالبهای مناسب و بهره گیری از اصول مربوطه نیز به بازاریابی از طریق فروشگاه اینترنتی کمک می کند. رسانه های اجتماعی از پدیده هایی هستند که در کنار رشد روز افزون اینترنترشد و گسترش پیدا کرده اند و از آنها نمی توان غافل شد. اگر آن فضاهای اجتماعی را به صورت کشور در نظر بگیریم پرجمعیت‌ ترین کشور را تشکیل می دهند. فضاهایی مانند توییتر اینستاگرام و فیس بوک که به شما این اجازه را می دهد که با مشتریان به طور مستقیم روبرو شوید. در این شبکه های اجتماعی اغلب افراد به طور مستقیم یا غیرمستقیم مشخصات خود و علائق خود را به اشتراک می گذارند به اشتراک می گذارند. اطلاعاتی که به دست آوردن آنها برای صاحبان کسب و کار در فضای فیزیکی تقریباً غیر ممکن و یا بسیار مشکل خواهد بود. با ارتباط بهتر با کاربران شبکه‌های اجتماعی می توانید فروش خود و ترافیک فروشگاه اینترنتی خود را بیشتر کنید که به رشد فروشگاه اینترنتی شما کمک خواهد کرد. در کنار شبکه‌ های اجتماعی استفاده از تکنیک هایی مانند تبلیغات کلیکی (PPC) و ایمیل مارکتینگ نیز می تواند به یاری وب سایت شما بیایند.

رشد فروشگاه اینترنتی بازاریابی

افزایش مشتریان بالقوه

همانطور که می ‌دانید به دلیل محدودیت‌ های موجود در فضا و فروشگاه های فیزیکی بسیاری از مشتریان بالقوه ای که قصد خرید از فروشگاه را دارند امکان خرید برای آنها در شرایط خاص وجود ندارد. بسیاری از مشتریان که برای خرید مراجعه میکنند با تعطیلی فروشگاه شما روبرو خواهند شد. ممکن است مشخصات و قیمت محصول مورد پسند مشتری باشد و قصد خرید محصول را نیز دارد ولی به دلیل مسافت طولانی از خرید صرف نظر می کند. با تاسیس و رشد فروشگاه آنلاین این مسائل تا حد زیادی برطرف خواهد شد و نرخ تبدیل مشتری های بالقوه به خریداران بالفعل بیشتر خواهد شد.

هزینه و ریسک کمتردر فروشگاه های اینترنتی

بدون شک با تاسیس یک وب سایت فروشگاه اینترنتی شما دیگر نیازی به پرداخت هزینه های گزاف معمول در فضای فیزیکی مانند خرید یا اجاره فروشگاه مغازه، حفظ ایمنی فروشگاه، پرداخت دستمزد کارکنان جابجایی وسایل بزرگ ندارید. با حذف و کاهش هزینه های گفته شده شما می توانید قیمت های رقابتی را برای محصولات خود در نظر بگیرید. کاهش هزینه های گفته شده از یک سو و پایین آمدن ریسک سرمایه گذاری از سوی دیگر باعث رشد فروشگاه اینترنتی شده است. در نهایت شما با ایجاد فروشگاه اینترنتی باعث شده اید  که در فضای بسیار رقابتی امروز نسبت به کسانی که هنوز وارد دنیای تجارت الکترونیک نشده‌اند یک قدم جلوتر قرار بگیرید. در دنیایی که همه به دنبال سریع ترین و راحت ترین راه برای برطرف کردن نیازهای خود هستند  تاسیس و رشد فروشگاه اینترنتی بسیار اهمیت دارد.

رشد فروشگاه اینترنتی هزینه

بیشتر بخوانید: روش های افزایش فروش

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید