مقالات

چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم

در دنیای امروز نادیده گرفتن فضای اینترنتی تقریباً غیرممکن شده است. از مهمترین دغدغه های کارفرمایان و مدیران فروش در این فضا افزایش فروش اینترنتی و یا روش های افزایش فروش اینترنتی است. این دغدغه در کارفرمایان بسته به اینکه آیا در حال حاضر فروشگاه آنلاین دارند یا خیر به این شکل مطرح می شود که آیا فروش اینترنتی موجب افزایش فروش شرکت در حالت کلی خواهد شد یا خیر؟ و یا اینکه چه اقداماتی باید صورت بگیرد تا فروش اینترنتی افزایش پیدا کند؟ امروزه حساسیت فروش اینترنتی بر کسی پوشیده نیست و این موضوع با فضای به وجود آمده بعد از ویروس کرونا در دنیا، خود را بیش از پیش نشان داده است، با این حال حجم خرید و فروش اینترنتی صورت گرفته در ایران نسبت به دنیا همچنان بسیار ناچیز است. در ادامه سعی داریم به استراتژی هایی اشاره کنیم که با بکارگیری آنها بدون استفاده از سرمایه‌گذاری های سنگین بتوان افزایش محسوس فروش آنلاین و اینترنتی را در پی داشته باشد. با پاوینو همراه باشید.
 

 یکی از موثرترین راه های افزایش فروش در نظر گرفتن تمام نکته های ممکن و نادیده نگرفتن هیچ نکته ی کوچکی است. چراکه با متنوع بودن زمینه های فروش و زمینه های موضوعی سایت و نکات مختلف نمی توان با قاطعیت گفت که کدام استراتژی بهترین جهت گیری و بهترین اثر را خواهد گذاشت مگر آنکه آن استراتژی آزموده شود. در این مقاله ما با آزمودن تعداد زیادی از استراتژی ها و راهکارهای مختلف برای افزایش فروش اینترنتی کار شما را راحت تر کرده ایم و با اشاره کردم به اصلی‌ترین آن نکات می توان موثرترین روش را در کوتاه ترین زمان در پیش گرفت.

اطلاعات کافی و در دسترس بودن

از جمله راهکارهایی که به افزایش فروش اینترنتی کمک شایان توجهی می‌کند در دسترس بودن  اطلاعات مورد نیاز یک مشتری است در تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ در روی یک وبسایت انجام شده نشان داده شد که ۴۴ درصد از بازدیدکنندگان  سایت سریعاً سایت را ترک می‌کنند زیرا اطلاعات تماسی در وبسایت موجود نبوده است. این یعنی نیمی از فروش شرکت از دست خواهد رفت. از طرفی، در دنیایی که با رشد فضای مجازی و اینترنت دزدی ها و کلاهبرداری های اینترنتی رشد فزاینده‌ای کرده اند وجود اطلاعات کافی و بیشتر به مشتری حس اعتماد و آرامش بیشتری را می دهد زمانی که اطلاعات خاصی از نظر عمومی پنهان می شود نه تنها اعتماد مشتری نسبت به آن وبسایت کاهش پیدا می‌کند بلکه  با به وجود آمدن حس بی اعتمادی فروش اینترنتی کاهش می یابد.

از جمله راهکارهایی که به افزایش سطح دسترسی و در نهایت افزایش میزان فروش اینترنتی کمک میکند، موجود بودن اطلاعات شرکت از جمله آدرس و شماره تماس، ثبت نام کسب و کار در سایت هایی مانند گوگل، فرم تماس و نیز سیستم چت آنلاین در سایت مورد نظر است.

برای دریافت مشاوره جهت افزایش فروش اینترنتی از بهترین مشاور کسب و کار، با پاوینو در ارتباط باشید.

مشاوره بگیرید

افزایش فروش اینترنتی

متمرکز شدن روی محصولات و خدمات محدود

اگر در وبسایت خود طیف وسیعی از محصولات و خدمات را برای طیف گسترده‌ای از بازدیدکنندگان ارائه داده اید باید گفته شود روی یک هدف غیر ممکن سرمایه گذاری کرده اید. توصیه می شود که برای افزایش فروش اینترنتی تنها روی یک محصول و خدمات و یا یک گروه از محصول و خدمات محدود تمرکز شود. به عبارتی توضیحات و اطلاعات بیشتری برای آن محصول ارائه شود به جای آن که توضیحات کوتاهی برای محصولات متعددی ارائه شوند در واقع پیش از آنکه بخواهید فروش اینترنتی را آغاز بکنید باید طیف هدف خود را مشخص کنید که کالا یا خدمت ارائه شده در وب سایت مناسب برای چه گروه یا دسته ای از بازدیدکنندگان است. طبیعتاً اگر بازدیدکنندگان شما طیف نوجوان و کودک باشد و یا بازدید کنندگان شما افراد دانشگاهی و یا تحصیل کرده باشد قطعاً استراتژی هایی که برای افزایش فروش اینترنتی ارائه می شود متفاوت است. همچنین فضا و طراحی سایت برای ارائه خدمات بهداشتی و فروش محصولات غذایی و یا حتی قطعات الکترونیکی کاملا متفاوت است البته اگر چند نوع محصول را ارائه میدهید نیازی نیست که فروش سایر محصولات را متوقف کنید می توانید محصولات را از طریق پیشنهاد های صفحه بعدی یا follow up به مشتریان خود ارائه کنید.

افزایش فروش اینترنتی محصولات

نمایش نظرات مشتریان

یکی از اصلی ترین راه های جلب اعتماد مشتریان خواندن و اطلاعات پیدا کردن از نظرات و دیدگاه سایر مشتریان در وب سایت است بررسی ها نشان داده شده است که بیش از ۹۰ درصد از مصرف کنندگان به نظرات و دیدگاه ‌های سایر بازدیدکنندگان اعتماد می‌ کند نه به اطلاعات و داده هایی که توسط صاحبان سایت و کارفرمایان در وبسایت قرار می‌ گیرد. این یک عنصر تعاملی و بسیار موثر در افزایش فروش اینترنتی می باشد چرا که در فروش اینترنتی به دلیل موجود نبودن فضای فیزیکی و یا کارکنان فیزیکی جلب اعتماد مشتری از مهمترین عوامل در نهایی کردن خرید توسط بازدیدکنندگان است. میلیون ها نفر در سراسر دنیا به سایت هایی مانند آمازون سر می زنند تا دیدگاه ها و نظریات سایر مشتریان را در خصوص خدمات و محصول مورد نظر بخوانند. ارائه نظرات و بازخورد سایر مشتریان در ارتباط با محصول و خدمات مورد نظر آنها نه تنها باعث افزایش اعتماد و نهایتا افزایش فروش اینترنتی می‌ شود بلکه به بهتر شدن و بهینه سازی سایت نیز کمک شایان توجهی می کند. از طرفی با بهینه سازی سایت جایگاه سایت در گوگل نیز بالا می‌رود و این نیز به نوبه خود به افزایش فروش اینترنتی و آنلاین وبسایت شما کمک خواهد کرد.

افزایش فروش اینترنتی  نظر مشتریان

تمرکز بر بازدیدکنندگان و مشتری های سایت

از ساده ترین و در عین حال مهمترین مواردی که معمولاً نادیده گرفته می شود تمرکز بر نیاز بازدید کنندگان و مشتری های بالقوه شرکت است در اغلب سایت ها و وب سایت های به جای آنکه تمرکز بر روی مشتری باشند بیشتر راجع به شرکت و و خود کارفرما تاکید شده است و حتی در جملات اغلب از واژه های من و ما استفاده شده است به جای شما. به جای تعریف بیش از حد از خود و محصولات شرکت می تواند دغدغه‌ها و نیازهای مشتری را در جملات و کلمات نشان دهیم که این ها دلیل واقعی بازدید مشتری از وب سایت مورد نظر است.

بیشتر بخوانید: افزایش فروش آنلاین

القای حس ضرورت و فوریت در متن و سایت

از آنجا که فرآیند فروش و خرید توسط مشتریان یک فرآیند احساسی می باشد تا یک عمل منطقی لذا بسیار اهمیت دارد که مشتریان در اسرع وقت و همین حالا خرید را انجام دهد. چرا که ممکن است نظر آنها تغییر پیدا کند و حس موقت خرید بوجود آمده از بین برود. از جمله راهکارهای فروش در فضای حقیقی در دهه نود میلادی در کشورهای غربی استفاده از شمارش گرهای معکوس و تایمر ها است که در آنها حس ضرورت و فوریت را به مشتریان خود در فضای فیزیکی تلقین می ‌کردند. این اصل فوریت در فضای فروش آنلاین و اینترنتی نیز کاربرد دارد. یکی از مواردی که باعث می شود مشتری ها خرید خود را قطعی کند ایجاد این حس است که اگر الان خرید نکنند چیزی را از دست خواهند داد. انگیزه هایی مانند حمل و نقل رایگان تخفیف های مقطعی مانند یکی بخر چند تا ببر و سایر از بهترین تاکتیک ها در القای حس فوریت در بازدیدکنندگان سایت است. تعیین پاداش های اضافی در یک چارچوب زمانی خاص، ارائه تعداد محدودی از محصولات و خدمات خود، و پاداش های محدود از دیگر راهکارهای موثر در این زمینه هستند.

افزایش فروش اینترنتی ضرورت مشتری

استفاده از بازاریابی وابسته یا Affiliate Marketing

از جمله راهکارهای موثر برای افزایش فروش اینترنتی استفاده از بازاریابی وابسته و یا بازاریابی پورسانتی است. اینکه بتوانیم فردی حقیقی یا حقوقی را پیدا کنیم که به فروش شرکت و سایت ما کمک کند بسیار هیجان انگیز است. در این نوع مارکتینگ به جای هزینه های هنگفت برای بازاریابی می توان یک فردی را پیدا کرد که این کار را انجام دهد و مقداری از سود حاصل از فروش محصول به آن شخص یا شرکت داده شود. در این شیوه لینک ها و ارتباط هایی به شخص و شرکت مورد نظر داده می‌ شود تا مخاطبان و بازدیدکنندگانی که از سوی آن فرد خرید انجام دهند، مقداری پورسانت تعیین شده نیز حاصل از فروش محصول به آن فرد یا شرکت داده شود. با این کار بسیاری از پتانسیل های کار خود به طرز فوق العاده سریع به معرض ظهور می رسد از جمله مزیت های این شیوه علاوه بر افزایش فروش اینترنتی معرفی نام تجاری و برند محصول و یا خدمات شما بدون صرف هزینه های هنگفت تبلیغاتی است. علاوه بر این باید به این نکته توجه داشته باشید که درصدی را که به شخص یا شرکت وابسته اختصاص میدهید نباید خیلی بالاتر از تخفیفی باشد که به مشتری های خود می دهید.

بیشتر بخوانید: نکات برتر فروش آنلاین و فروشگاه اینترنتی موفق

افزایش فروش اینترنتی affiliate

روی وضوح تمرکز کنید

مردم آنچه را که نمی فهمند، نمی خرند. در واقع، مردم از آنچه نمی فهمند، می ترسند. نژادپرستی و بیگانه ستیزی ناشی از ترس از چیزهای ناشناخته است. هرچه که می فروشید، به خاطر داشته باشید که خریدار یک انسان است. مهم نیست مادربزرگ شما باشد یا یک مدیر ارشد از IBM. همه آنها انسان هستند. اگر متن (یا ویدئو) در سایت شما به راحتی قابل فهم و درک باشد، نرخ تبدیل شما افزایش می یابد. یکی از معایب خرید اینترنتی این است که مردم آنچه را می خواهند بخرند، از نزدیک نمی بینند ازین جهت برایشان شک و ابهام به وجود می آید.

 مشاوره کسب و کار  می تواند زمان و هزینه اتلافی شما را کاهش داده و سبب افزایش فروش اینترنتی کسب و کارتان گردد. اگر شما هم می خواهید مشاورین پاوینو را در کنار خود داشته باشید، فرم زیر را تکمیل نمایید. ما تا رسیدن شما به موفقیت در کنارتان هستیم.

مشاوره بگیرید
نظرات کاربران
ایمان طاهریان

از طریق کار بر روی سئو سایت می توانیم ورودی های واقعی به کسب و کارمان داشته باشیم و همچنین افزایش فروش اینترنتی داشته باشیم.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید