مقالات

افزایش فروش آنلاین

افزایش فروش آنلاین
افزایش فروش آنلاین، بی شک دغدغه اصلی صاحبان کسب و کار های اینترنتی می باشد. فروش اینترنتی امروزه به اندازه فروش حضوری در فروشگاه ها و بازار ها اهمیت دارد. توصیه می شود که هر کسب و کاری یک لاین از کارش را به فروش آنلاین اختصاص دهد. بسیاری از کسب و کار ها بخش عظیمی از سود فروششان را مدیون فروش آنلاین هستند تا فروش حضوری. تنها با دانستن نکاتی ساده و کاربردی می توانید سبب افزایش فروش آنلاین خود شوید. در این مقاله با پاوینو همراه باشید.

رفتار صادقانه

به هیچ عنوان تاثیر صداقت را در افزایش فروش آنلاین کم اهمیت ندانید. شاید این موضوع را بسیاری کم اهمیت بپندارند و از آن غافل شوند اما برای شروع کارتان و همچنین حفظ مشتری این نکته بسیار مهم می باشد. با مشتری صادق باشید و هرگز شعاری را برای برند خود انتخاب نکنید که نمی توانید به آن پایبند باشید چرا که با این کار نام تجاری شما به عنوان یک برند دروغگو در ذهن مخاطب می ماند و یا دقت داشته باشید در هنگام صحبت با مخاطب هرگز حرفی را نزنید که در انجام دادن آن تردید دارید. مشتری حضوری جنس را از نزدیک می بیند و تصمیم می گیرد اما مشتری آنلاین با توجه به عکس و مشخصاتی که شما به او می گویید تصمیم به خرید می گیرد. پس اگر عکس شما عکسی واقعی نباشد یا بیش از اندازه ادیت شده باشد به نوعی که رنگ و شکلش با محصول اصلی تفاوت زیادی داشته باشد و یا مشخصاتی که شما به مشتری می گویید با واقعیت اختلاف داشته باشد شاید مشتری محصول را از شما بخرد اما هرگز دوباره به شما سفارشی نخواهد داد و این نظر منفی را به اطرافیان و دوستانش هم منتقل می کند. بدین طریق شما نه فقط یک مشتری که تعداد زیادی از مشتریان احتمالی خود را نیز از دست می دهید. تجربه ثابت کرده تاثیری که نظر یک مشتری برجلب اعتماد اطرافیانش می تواند بگذارد به مراتب بیشتر از تاثیر تبلیغات می باشد. فرض کنید دوست شما محصولی را خریداری کرده است و بعد از مصرف از آن محصول رضایتش را به شما اعلام می کند بی شک شما به نظر او بیشتر از تبلیغات آن شرکت اعتماد دارید چرا که او را با خود در یک سمت و سو می بینید.

   افزایش فروش آنلاین

جلب اعتماد و رضایت مشتری

بیشتر کسب و کار ها توجه خود را بر روی جذب مشتری بیشتر می گذارند در حالی که حفظ مشتری های قدیم و جلب رضایت آن ها تاثیر زیادی در افزایش فروش آنلاین خواهد داشت. در جلب رضایت و اعتماد مشتری های فعلیتان بیشترین تلاش خود را انجام دهید چرا که این افراد می توانند تبدیل به آهن ربایی شوند که افراد بیشتری را به سوی شما جذب می کنند.
اگر سایتی برای کسب و کار خود دارید حتما بخشی را به نظرات کاربران اختصاص دهید و اگر صفحه اینستاگرام دارید نظرات مشتری هایتان را با سایر دنبال کننده هایتان به اشتراک بذارید. اگر مشتریان شما از برند های معروف می باشند با معرفی آنها در صفحه خود باعث افزایش اعتبار کسب و کار خود شوید.

پیشنهادات ویژه

از پیشنهادات ویژه محدود و کوتاه مدت برای افزایش فروش آنلاین استفاده کنید. به این نوع پیشنهادات در بازاریابی پشنهادات اورژانسی نیز گفته می شود. مثلا می توانید برای مدت کوتاهی برای یک محصول تخفیف بگذارید و یا در ازای خرید یک محصول خدماتی اضافه تر ارئه دهید و یا هزینه پیک را رایگان کنید. بدین ترتیب مشتری را ترغیب می کنید تا در طول مدت کمی تصمیم بگیرد و محصول را خریداری کند. دقت داشته باشید پیام پیشنهاد اورژانسی شما باید توجه را جلب کند و کاملا واضح باشد تا مخاطب آن را ببیند.
همچنین با فروش هر محصول می توانید اعلام کنید که تعداد کمی از محصول مورد نظر باقی مانده است. اینگونه مشتری سعی می کند تا قبل از اتمام ظرفیت محصول را خریداری نماید.

بیشتر بخوانید:انواع روش های بازاریابی و فروش

افزایش فروش آنلاین

گارانتی و تضمین

یکی از راهکارهای افزایش فروش داشتن گارانتی و تضمین محصولات می باشد. بسیاری از افراد از اینکه محصولی را به صورت آنلاین خریداری کنند می ترسند و نگران اند که ممکن است محصولی که دریافت می کنند آن چیزی نباشد که آن ها در نظر دارند و یا ممکن است محصول خراب و دارای ایراد باشد. ترس از دست دادن پول به این دلایل باعث می شود بسیاری از افراد از خرید آنلاین صرف نظر کنند. وظیفه شما به عنوان فروشنده آنلاین اطمینان دادن به مشتری است. به مخاطب اطمینان دهید که در صورتی که محصول دارای مشکل باشد آن را با نمونه سالم تعویض می کنید و یا حتی اگر محصول مورد پسند مشتری نبود محصول را پس گرفته و هزینه را به او بر می گردانید. در سایت و اینستاگرام خود حتما این مورد را به گونه ای که همه ببینند ذکر کنید. اینگونه شما یکی  از بزرگترین ترس ها را از پیش روی مخاطب برداشته اید و او را ترغیب به خرید کرده اید.

خرید آسان

بسیاری از سایت ها محصولات خود را به درستی و با تمام اطلاعات به نمایش گذاشته اند اما هیچ راه ارتباطی برای خرید در سایت تعیین نگشته است. مخاطب باید بتواند به راحتی با شما در ارتباط باشد و به آسانی بتواند محصول خود را خریداری نماید. اگر این شرایط مهیا نباشد سریعا از سایت و صفحه شما خارج شده و شما مشتری خود را از دست می دهید. برخی سایت ها فرایند خرید پیچیده ای دارند و برخی دیگر اطلاعات زیادی از مشتری می خواهند و یا مشتری جهت سفارش مجبور به ثبت نام در سایت می باشد که در تمامی این موارد مشتری سبد خرید خود را رها می کند. توجه داشته باشید که بسیاری از افراد ترجیح می دهند به صورت ناشناخته خرید کنند.
همچنین برای پرداخت راه های زیادی در اختیار مشتری قرار دهید. بسیاری از افراد در خرید های آنلاین پرداخت نقدی را درب منزل به پرداخت اینترنتی ترجیح می دهند. سعی کنید همه انوع روش های پرداخت اعم از پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانکی، نقد، دستگاه پوز، کارت به کارت و غیره را فراهم کنید.

افزایش فروش آنلاین
و در آخر مطالب لازم است یادآور شویم که این راهکار ها اگرچه ممکن است به نظرتان ساده بیایند اما بسیاری از کسب و کار ها به دلیل عدم رعایت این نکات با مشکلات زیاد و حتی ورشکستگی مواجه شده اند. افزایش فروش آنلاین به توجه و رعایت تک تک موارد بالا وابسته می باشد.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید