مقالات

نکات برتر فروش آنلاین و فروشگاه اینترنتی موفق| پاوینو

فروش آنلاین

از آنجایی که امروزه اکثر شرکت های روز دنیا از داد و ستد های آنلاین استفاده می کنند، فروش آنلاین و فروشگاه اینترنتی موفق از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اولین مسئله  هر فروشگاه آنلاین نوپا یا با سابقه افزایش فروش آنلاین است. در دنیای امروز اگر محصولی از کانال های متعدد به فروش برسد، مشتری برای آنکه ترغیب به خرید محصول از یک فروشگاه خاص شود باید ویژگی منحصر بفردی در آن فروشگاه ببیند که آن را از بقیه متمایز کند. این موضوع به دلیل عدم وجود محدودیت های فیزیکی در فروش آنلاین بیشتر خودش را نشان میدهد. پس اگر به دنبال این هستید که فروشگاه اینترنتی شما مشتری پسند  و فروش بالایی داشته باشد و یا به دنبال افزایش فروش آنلاین خود هستید، باید از ویژگی و فاکتورهای یک فروشگاه اینترنتی و فروش آنلاین حرفه ای را داشته باشد که در زیر به برخی از مهم ترین آنها که با تجربه در طراحی سایت های فراوان در این مجموعه بدست آمده است اشاره می شود.

افزایش فروش آنلاین، هدف اصلی بی شماری از مشاغل بزرگ و کوچک است. چه یک تجارت خرده فروشی داشته باشید و چه برای یک غول تجارت الکترونیکی گسترده مانند آمازون کار کنید، افزایش فروش از طریق کانال های آنلاین بسیار آسان تر از آنچه که به نظر می رسد، می باشد.

چگونه فروش آنلاین را افزایش دهیم؟

خوشبختانه ده ها روش وجود دارد که می توانید فروش بیشتری را به صورت آنلاین انجام دهید، بسیاری از آنها را می توانید بلافاصله اجرا کنید. برخی از این نکات به استراتژی های خاصی می پردازد که می توانید آنها را اجرا کنید. در ادامه، ما چند استراتژی از این دست را بررسی خواهیم کرد، بنابراین چه کالاهای فیزیکی بفروشید و به دنبال روش های فروش کالا باشید و چه یک تجارت مبتنی بر خدمات را اداره کنید، در ادامه چند روش عملی ارائه شده است که می توانید برای افزایش عملکرد فروش آنلاین استفاده کنید.

جهت بهره مندی از فرصت محدود مشاوره کسب و کار رایگان پاوینو، فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید

بهینه کردن (سئو) فروشگاه اینترنتی

برای آنکه بتوانیم فروش آنلاین موفق در فضای پر ترافیک اینترنت داشته باشیم، باید فروشگاه در صفحات و جستجوهای ابتدایی گوگل قرار بگیرد تا توسط مشتریان دیده شود. بهینه کردن سایت برای قرار گیری در جستجوهای ابتدایی را به اصلاح فنی سئو (Search Engine Optimization)  گفته می شود. پیش نیاز این امر استفاده از سیستمی است که استاندارد های لازم سئو را رعایت کرده باشد و در واقع قابلیت و پتانسیل قرار گیری در لینک های ابتدایی گوگل را داشته باشد. پس از آن نوبت به استفاده از این قابلیت و بالفعل کردن آن پتانسیل است که آن هم شاخه ی دیگری از فرایند سئو هست که اصول  و قواعد خاص خود را دارد. به عنوان مثال محتوای متنی که در سایت قرار می گیرد باید از اصول سئو تبعیت کند. صفحات محصول کامل با اطلاعات کافی باشد و یا علاوه بر محتوای متنی از مدیا یا همان محتوای تصویر و ویدئو نیز استفاده شود.

فروش انلاین

مشخص بودن هدف و استراتژی در فروش آنلاین

مانند هر کار دیگری برای آنکه فروش آنلاین موفق داشته باشیم باید بدانیم که هدف نهایی ما برای ایجاد فروشگاه اینترنتی و یا فروش آنلاین چیست و با توجه به آن می توان قدم های بعدی و استراتژی مشخصی برای افزایش فروش آنلاین تعیین نمود. برای مثال برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی باید از اول بدانیم که آیا میخواهیم فروشگاه فیزیکی هم داشته باشیم یا خیر. چرا که اگر فروشگاه فیزیکی هم داشته باشیم ولی آن را در استراتژی های فروش آنلاین خود لحاظ نکرده باشیم با موازی کاری در فروش می تواند باعث لطمه خوردن به فروش و یا حتی خدشه دار شدن اعتماد مشریان شود. همچنین باید بر روی بستر فروش و سبد کالایی فروشگاه اینترنتی نیز از ابتدا تصمیم مشخصی گرفته شود. آیا می‌خواهید روی یک طبقه خاصی از محصولات تمرکز شود و یا دامنه وسیعتری از محصولات را نیز شامل می ‌شود.

فروش انلاین 2

واضح و مشخص بودن اطلاعات محصول برای مشتریان

با توجه به اینکه در فضای آنلاین امکان حضور فیزیکی وجود ندارد بنابراین ممکن است سوالات و ابهامات زیادی در ذهن مشتری ایجاد شود که امکان پاسخگویی به آن همانند فضای فیزیکی وجود نداشته باشد. برای داشتن یک فروش آنلاین موفق و افزایش فروش محصول باید این خلاء اطلاعاتی را  با کامل و جامع بودن مشخصات محصول با جزئیات کافی و لازم جبران نمود. اطلاعاتی نظیر نحوه تهیه محصول و مواد تشکیل دهنده آن برای مواد خوراکی و یا طریقه مصرف و کاربرد مصرف در محصولات آرایشی و بهداشتی بسیار برای مشتریان جذاب هست. علاوه بر رضایت مشتری با به کار بردن اطلاعات کافی و مورد نیاز می توان به سئو سایت کمک کند چرا که می توان در آن کلمات کلیدی که جستجوی گوگل به آن حساس است. در آن اطلاعات گنجانده شود. از جمله مواردی باید به آن توجه کنیم این است که امکان ایجاد مقایسه محصولات با محصولات مشابه وجود داشته باشد. این امر باعث اعتماد بیشتر مشتری می شود همچنین با پیشنهاد دادن محصولات مشابه می‌ توان به خرید های بعدی ترغیب نمود و از آن یک مشتری ثابت ساخت.

سادگی و راحتی فروشگاه اینترنتی

یکی از اصلی ترین دلیل هایی که ما فروش آنلاین را به فروش فیزیکی ترجیح می‌ دهیم سادگی و راحتی فروشگاه اینترنتی است. اگر استفاده از  فروشگاه اینترنتی هم سخت و یا بسیار زمانبر باشد  ممکن است از خرید اینترنتی منصرف شویم. از این رو برای فروش آنلاین موفق و افزایش فروش آنلاین، فروشگاه اینترنتی و سیستم فروش باید به گونه ‌ای باشد که زمان کمی را از مشتری برای پیدا کردن یک محصول و ثبت سفارش بگیرد.

فروش انلاین 3

جلب اعتماد مشتری

از همان ابتدای شروع فروش‌ آنلاین مسئله ‌ای که بسیار حائز اهمیت داشت، طریقه اعتماد سازی برای مشتریان در فضای مجازی بود. از آنجایی که مشتری ها به طور فیزیکی فروشگاه یا کارکنان را مشاهده نمی کنند جلب اعتماد مشتری نسبت به فضای فیزیکی مشکل تر است. در سال های اخیر و با وجود کلاه برداری های اینترنتی و سوء استفاده صورت گرفته این اعتماد سازی دشوارتر نیز شده است. در فضایی این چنینی برای فروش آنلاین موفق و افزایش فروش آنلاین نقش این اعتماد سازی بسیار پر رنگ تر است. این اعتماد سازی میتواند با نشر نظر مشتری های سابق در سایت و همچنین با طرح هایی نظیر گارانتی و یا امکان تعویض کالا در صورت خرابی بوجود بیاید. توصیه می کنم مقاله چگونه یک فروشنده حرفه ای شویم ما را مطالعه فرمایید.

فروش آنلاین 4

ریسپانسیو بودن سایت فروشگاه اینترنتی

یکی از عواملی که به فروش آنلاین موفق  و افزایش فروش در فروشگاه اینترنتی شما کمک می‌کند، ریسپانسیو بودن فروشگاه است؛ یعنی اینکه سایت شما بتواند خودش را با هر دستگاهی دیگری   مانند موبایل یا تبلت تطبیق دهد. نظرسنجی ها نشان می دهد که بیش از ۸۰ درصد مشتری ها خرید خود را از طریق موبایل انجام می دهند اگر این تعداد مشتری را از دست بدهید هم فروش فروشگاه پایین میآید و هم ممکن است رتبه خود را در گوگل از دست دهید.

فروش آنلاین 5

بیشتر بخوانید: آموزش جامع به کارگیری صحیح اصول سئو برای وب سایت ها

یکی از راه های بهبود سیستم کسب و کار و افزایش فروش، داشتن یک مشاور کسب و کار حرفه ای در کنار خود است.  برای دریافت مشاوره تحلیل کسب و کار رایگان پاوینو، فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید