مقالات

مشاوره کسب و کار چیست: انواع مشاوره بیزنسی

انواع مشاوره کسب و کار
چه قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید را داشته باشید، و چه بخواهید کسب و کار فعلی خود را توسعه دهید ، باید ازمتخصصان یا شرکت هایی که در زمینه انواع کسب و کار و بیزنس ها خدمات مشاوره ارائه میدهند مشورت و راهنمایی بخواهید. فارغ از مقیاس و نوع کسب و کار،عملا همه بیزنس ها چه در زمینه مدیریتی، چه بازاریابی و چه افزایش فروش به این مشاوره ها نیاز دارند.چراکه در بازار بزرگ و پررقابت فروش محصولات( یا ارائه خدمات)، اگر لحظه ای غفلت کنید، رقبایتان گوی سبقت را در جذب مشتریان و کسب سود بیشتر از شما می ربایند. اما واقعا مشاوره کسب و کار چیست و به کمک چه سازمانها یا افرادی می آید؟

خدمات مشاوره کسب و کار:

 • چالش کسب وکار

مشاورین کسب و کار به شرکت ها کمک میکنند تا بر انواع چالشهای کاری و بیزنسی خود فایق آمده بتوانند کسب و کار خود را بهبود و توسعه دهند.

 • راه اندازی کسب و کار جدید

میخواهید کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید اما نمیدانید از کجا شروع کنید؟ بدنبال زمینه های سرمایه ساز و زودبازده برای راه اندازی کسب و کار خود هستید؟بودجه محدود و مشخصی دارید و نمیدانید با آن چه نوع کاری را میتوان بوجود آورد؟و نهایتا ایده های جالبی برای راه اندازی کسب و کار ها دارید اما سرمایه گذار یا همکارانی که این ایده ها را عملی کنند سراغ ندارید.برای راه اندازی کسب و کار جدید و ورود به بازار پررقابت فروش یا ارائه خدمات، بمنظور موفقیت ،نیاز به شناخت صحیح و همه جانبه از وضعیت بازار، مشتریان آن و رقبای کاری خود خواهید داشت. .مشاوره های کسب و کار با انواع ابزارهای اطلاعاتی و تحلیلی خود ، تمامی اطلاعات و راهنمایی هایی که برای راه اندازی کسب و کار خود احتیاج داشته باشید به شما ارائه داده و برای موفقیت و کسب بیشترین سود، انواع راهکارها و استراتژی ها را پیش روی شما قرار میدهد.

 •  کاهش و مدیریت هزینه ها و بهبود فرایند ها

- در بسیاری از شرکت ها و سازمانها ، کارمندان یا فرایندهای کاری در جای درست خود قرارنگرفته اند و این مسئله که عموما از چشم مدیران هم مخفی می ماند، تنها سبب تحمیل اتلاف هزینه های اضافی شده و سرعت رسیدن به اهداف کسب و کار را کاهش میدهد. مشاوران کسب و کار ها با شناسایی ساختارهای سازمانی و روند فرایند های کاری ، چرخه های معیوب کاری را در شرکت ها و سازمانها شناسایی کرده و علاوه بر ارائه راه حل های اصلاح آنها ، ساختارهای موفق و عملی برای هر نوع کسب و کار و سازمان را به مدیران پیشنهاد میدهند.

 • رشد و ارتقای کسب و کار

 شرکت ها و کسب و کارهای بسیاری هستند که با وجود داشتن سابقه طولانی حضور در بازار، و فروش یا ارائه خدمات به مشتریان موفق ، در جای خود متوقف شده و نتوانسته اند رشد و توسعه یابند . این مسئله از این جهت که با توسعه بیشتر ، میتوان فروش بیشتر و سود بیشتر کسب نمود، اهمیت دارد.مشاوران کسب و کار ، با بررسی بازار و مشتریان آن ، راهکارها و استراتژی های عملی و زود بازده را برای تیم های بازاریابی و فروش ارائه میکنند . از طرفی به واحد های مجموعه  ، و حتی مدیران اهداف و چشم اندازهای وسیعتر و بزرگتری را در کسب و کار نشان داده و راهکارهای دستیابی به آنها را هم ارائه مینمایند.

 • آموزش مدیران

مدیران شرکت ها ، برای انجام امور مدیریتی و رهبری هرچه بهتر و منسجم تر تیم و مجموعه خود نیاز به آموزش و رشد فردی و تخصصی دارند. مشاوران کسب و کار ، انواع آموزشهایی که به شناخت و رشد پتانسیلهای شخصیتی ، روانشناسی و مدیریتی ، مدیران کمک مینماید را به ایشان ارائه میدهند.

 • آموزش کارمندان

در بسیاری از کسب و کارها، تنها مدیران مجموعه نیستند که باید آموزش ببینند بلکه پستهای حساس سازمانی یا تیم های خاصی در مجموعه وجود دارند که باید انواع تخصصهای حرفه ای را که لازمه موفقیت آنها و شرکت است را کسب نمایند و یا از توانایی ها و پتانسیلهای فردی خود آگاهی یابند.در این حالت هم مشاوران کسب و کار میتوانند انواع آموزشهای فردی و سازمانی را با برگزاری کلاسها، ورک شاپها یا جلسات به این افراد ارائه نمایند.

 • ارائه ابزارهای مدیریتی

در کنار مشاوره های کسب و کار ، مدیران واحد ها و مدیران ارشد ، نیاز دارند تا از درستی عملکرد کارمندان و روند فرایندهای موجود اطمینان حاصل نمایند.لذا انواع ابزارهای اطلاعاتی و تحلیلی که مشاوران در اختیار آن ها قرار میدهند ، امکان بررسی لحظه ای و مقطعی امور جاری را به مدیران و صاحبان کسب و کارها میدهد.

 • مشاوره های دیجیتال مارکتینگ و استراتژی های بازاریابی مدرن

دیجیتال مارکتینگ ، از لازمه های موفقیت در بازاریابی برای خدمات یا فروش محصولات به مشتریان میباشد بازاریابی ها و تکنیک های سنتی فروش ، دیگر چندان کاربردی نیستند و کسب و کارها برای ماندن در بازار و توسعه خود میبایست از انواع تکنولوژی ها برای بازاریابی و فروش خود استفاده کنند. مشاوران کسب و کار متناسب با هر نوع کسب ، این تکنولوژی ها و استراتژی ها در بازاریابی مدرن را به صاحبان کسب و کارها ارائه میکنند.

بهترین مشاوران کسب و کار را از کجا پیدا کنم؟

شرکت های مشاوره کسب و کار

امروزه افراد و شرکت های بسیاری اقدام به ارائه خدمات مشاوره و مدیریت کسب و کار مینمایند.اما باید در نظر داشته باشید که همه خدمات مشاوره ای که غالب این شرکتها ارائه میدهند، اصلا مناسب مدل کسب و کار یا بودجه شما نیست. و دریافت این نوع خدمات مشاوره و بکارگیری راهکارها و استراتژی های آنها ، علاوه بر اتلاف هزینه و زمان ، نتیجه مطلوب را بدست نمی آورد. چند ویژگی که به کمک آنها میتوانید مشاوران حرفه ای و متخصص را برای کسب و کار خود شناسایی و انتخاب نمایید در ادامه آورده ایم :

 •  تجربه کاری حرفه ای و موفق از مشتریان و کسب و کارهای قبلی و معرفی آنها به شما به عنوان ریفرنسی از تخصص و مشاوره خود
 •  داشتن سابقه مشاوره و همکاری با شرکت های بزرگ و مطرح
 • ارائه راهکارها  و استراتژی های نوین و متناسب با کسب و کار و بودجه
 • ارائه کمی و کیفی چشم اندازهای (کوتاه مدت و بلند مدت)بکارگیری مشاوره و راهکارهای موفقیت کسب و کار
 • داشتن دانش و اطلاعات کافی در زمینه هر نوع کسب و کار و بازار مشتریان آن
 • تعامل مداوم با شما و سازمان شما

و آخرین توصیه ما به شما برای شناسایی بهترین مشاوران کسب و کار دریافت خدمات آزمایشی و کوتاه مدت مشاوره ای از این شرکتها و بررسی و سنجش موفقیت راهکارها و عملی بودن استراتژی های ارائه شده از سوی آنها.

نیاز به مشاوره های تخصصی و راهکارهای عملی برای افزایش فروش و سود دارید؟ فرم مشاوره پاوینو را تکمیل نمایید!

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید