مقالات

علیرضا علیمردانی: بهترین مشاوره کسب و کار چیست؛ انواع مشاوره | پاوینو

بهترین مشاوره کسب و کار

چه قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید را داشته باشید، و چه بخواهید کسب و کار فعلی خود را توسعه دهید، باید از بهترین مشاور کسب و کار یا مشاوران مدیریت متخصص یا شرکت هایی که در زمینه انواع کسب و کار و بیزنس ها خدمات مشاوره کسب و کار ارائه می دهند مشورت و راهنمایی بخواهید. فارغ از مقیاس و نوع کسب و کار، عملا همه بیزینس ها چه در زمینه مدیریتی، چه بازاریابی و چه افزایش فروش به بهترین مشاور کسب و کار نیاز دارند. چرا که در بازار بزرگ و پررقابت فروش محصولات (یا ارائه خدمات)، اگر لحظه ای غفلت کنید، رقبایتان گوی سبقت را در جذب مشتریان و کسب سود بیشتر از شما می ربایند.

اما واقعا بهترین مشاوره کسب و کار چگونه است؟ بهترین مشاور کیست؟ و در نهایت بهترین مشاور کسب و کار به کمک چه سازمانها یا افرادی می آید؟

بهترین مشاور کسب و کار کیست؟

1. چالش کسب وکار

مشاور کسب و کار به شرکت ها کمک می کند تا بر انواع چالش های کاری و بیزنسی خود فایق آمده، بتوانند کسب و کار خود را بهبود و توسعه دهند. بهترین مشاورها بر توسعه و پیشرفت تمرکز دارند.

2. راه اندازی کسب و کار جدید

میخواهید کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ به دنبال زمینه های سرمایه ساز و زودبازده برای راه اندازی کسب و کار خود هستید؟ بودجه محدود و مشخصی دارید و نمی دانید با آن چه نوع کاری را می توان بوجود آورد؟ و نهایتا ایده های جالبی برای راه اندازی کسب و کار ها دارید اما سرمایه گذار یا همکارانی که این ایده ها را عملی کنند سراغ ندارید؟ اگر بهترین مشاور را در کنار خود داشته باشید قطعا در این زمینه ها تصمیمات بهتری می گیرید.

برای راه اندازی کسب و کار جدید و ورود به بازار پررقابت فروش یا ارائه خدمات، به منظور موفقیت، نیاز به شناخت صحیح و همه جانبه از وضعیت بازار، مشتریان آن و رقبای کاری خود خواهید داشت. فرآیند مشاوره کسب و کار با انواع ابزارهای اطلاعاتی و تحلیلی خود، تمامی اطلاعات و راهنمایی هایی که برای راه اندازی کسب و کار خود احتیاج داشته باشید را به شما ارائه داده و برای موفقیت و کسب بیشترین سود، انواع راهکارها و استراتژی ها را پیش روی شما قرار می دهد. در انتخاب بهترین مشاور دقت زیادی کنید زیرا مشاور می تواند سازمان را به اوج یا نابودی برساند.

مشاوره کسب و کار یعنی عدم تجربه تجارب ناموفق دیگران

علیرضا علیمردانی

3. کاهش و مدیریت هزینه ها و بهبود فرایند ها

در بسیاری از شرکت ها و سازمانها، کارمندان یا فرایندهای کاری در جای درست خود قرار نگرفته اند و این مسئله که عموما از چشم مدیران هم مخفی می ماند، تنها سبب تحمیل اتلاف هزینه های اضافی شده و سرعت رسیدن به اهداف کسب و کار را کاهش میدهد. دریافت خدمات مشاوره کسب و کار می تواند در این زمینه راهگشا باشد. مشاور کسب و کار با شناسایی ساختارهای سازمانی و روند فرایند های کاری، چرخه های معیوب کاری را در شرکت ها و سازمانها شناسایی کرده و علاوه بر ارائه راه حل های اصلاح آنها، ساختارهای موفق و عملی برای هر نوع کسب و کار و سازمان را به مدیران پیشنهاد میدهد. همچنین مشاورین حرفه ای به شما کمک می کنند تا سیستم سازی در کسب و کار را اجرا نمایید، این امر به کاهش هزینه ها کمک زیادی می کند.

4. رشد و ارتقای کسب و کار

 شرکت ها و کسب و کارهای بسیاری هستند که با وجود داشتن سابقه طولانی حضور در بازار، و فروش یا ارائه خدمات به مشتریان موفق، در جای خود متوقف شده و نتوانسته اند رشد و توسعه یابند. این مسئله از این جهت که با توسعه بیشتر، می توان فروش بیشتر و سود بیشتر کسب نمود، اهمیت دارد. مشاور کسب و کار ، با بررسی بازار و مشتریان آن ، راهکارها و استراتژی های عملی و زود بازده را برای تیم های بازاریابی و فروش ارائه می کند. از طرفی به واحد های مجموعه، و حتی مدیران اهداف و چشم اندازهای وسیعتر و بزرگتری را در کسب و کار نشان داده و راهکارهای دستیابی به آنها را هم ارائه می نماید.

با بهترین مشاور کسب و کار هم، نیاز به اراده تغییر دارید

5. آموزش مدیران

مدیران شرکت ها، برای انجام امور مدیریتی و رهبری هرچه بهتر و منسجم تر تیم و مجموعه خود نیاز به آموزش و رشد فردی و تخصصی دارند. بهترین مشاور کسب و کار، انواع آموزش هایی که به شناخت و رشد پتانسیل های شخصیتی، روانشناسی و مدیریتی مدیران کمک می نماید را به ایشان ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: چطور یک مدیر موفق باشیم؟

6. آموزش کارمندان

در بسیاری از کسب و کارها، تنها مدیران مجموعه نیستند که باید آموزش ببینند بلکه پستهای حساس سازمانی یا تیم های خاصی در مجموعه وجود دارند که باید انواع تخصص های حرفه ای را که لازمه موفقیت آنها و شرکت است را کسب نمایند و یا از توانایی ها و پتانسیل های فردی خود آگاهی یابند. در این حالت هم مشاور کسب و کار می تواند انواع آموزش های فردی و سازمانی را با برگزاری کلاسها، ورک شاپها یا جلسات به این افراد ارائه نماید. بهترین مشاور ها روی آموزش کارکنان تمرکز بالایی دارند.

بیشتر بخوانید: 14 مزیت مهم مدیریت دانش

7. ارائه ابزارهای مدیریتی

در کنار مشاوره کسب و کار، مدیران واحد ها و مدیران ارشد، نیاز دارند تا از درستی عملکرد کارمندان و روند فرایندهای موجود اطمینان حاصل نمایند. لذا انواع ابزارهای اطلاعاتی و تحلیلی که مشاور کسب و کار در اختیار آن ها قرار می دهد، امکان بررسی لحظه ای و مقطعی امور جاری را به مدیران و صاحبان کسب و کارها می دهد. بهترین مشاور ها معمولا ابزارهای کنترلی و مدیریتی را نیز در کسب و کار پیاده سازی می نمایند.

بهترین مشاور توجه ویژه ای به شاخص های کلیدی عملکرد یا KPI های سازمان دارد

8. مشاوره های دیجیتال مارکتینگ و استراتژی های بازاریابی مدرن

دیجیتال مارکتینگ ، از لازمه های موفقیت در بازاریابی برای خدمات یا فروش محصولات به مشتریان میباشد بازاریابی ها و تکنیک های سنتی فروش ، دیگر چندان کاربردی نیستند و کسب و کارها برای ماندن در بازار و توسعه خود میبایست از انواع تکنولوژی ها برای بازاریابی و فروش خود استفاده کنند. مشاوران کسب و کار متناسب با هر نوع کسب ، این تکنولوژی ها و استراتژی ها در بازاریابی مدرن را به صاحبان کسب و کارها ارائه میکنند.

بیشتر بخوانید: 4 راهکار عملی افزایش فروش

بهترین مشاور کسب و کار را چگونه پیدا کنم؟

شرکت های مشاوره کسب و کار

امروزه افراد و شرکت های بسیاری اقدام به ارائه خدمات مشاوره و مدیریت کسب و کار می نمایند. اما باید در نظر داشته باشید که همه خدمات مشاوره ای که غالب این شرکتها ارائه می دهند، اصلا مناسب مدل کسب و کار یا بودجه شما نیست و دریافت این نوع خدمات مشاوره و بکارگیری راهکارها و استراتژی های آنها، علاوه بر اتلاف هزینه و زمان، نتیجه مطلوب را بدست نمی آورد.

چند ویژگی که به کمک آنها می توانید بهترین مشاور کسب و کار و مشاوران مدیریت حرفه ای و متخصص را برای کسب و کار خود شناسایی و انتخاب نمایید در ادامه آورده ایم:

 •  تجربه کاری حرفه ای و موفق از مشتریان و کسب و کارهای قبلی و معرفی آنها به شما به عنوان ریفرنسی از تخصص و مشاوره خود
 •  داشتن سابقه مشاوره و همکاری با شرکت های بزرگ و مطرح
 • ارائه راهکارها  و استراتژی های نوین و متناسب با کسب و کار و بودجه
 • ارائه کمی و کیفی چشم اندازهای (کوتاه مدت و بلند مدت)بکارگیری مشاوره و راهکارهای موفقیت کسب و کار
 • داشتن دانش و اطلاعات کافی در زمینه هر نوع کسب و کار و بازار مشتریان آن
 • تعامل مداوم با شما و سازمان شما

و آخرین توصیه ما به شما برای شناسایی بهترین مشاور کسب و کار دریافت خدمات آزمایشی و کوتاه مدت مشاوره ای از این شرکتها و بررسی و سنجش موفقیت راهکارها و عملی بودن استراتژی های ارائه شده از سوی آنهاست.

نیاز به مشاوره های تخصصی و راهکارهای عملی برای افزایش فروش و سود دارید؟ فرم مشاوره پاوینو را تکمیل نمایید تا از بهترین مشاوره کسب و کار بهره مند شوید.

بهترین مشاور کسب و کار - نوشته شده در پاوینو

نظرات کاربران
دیدگاه پردازان

دیدگاه پردازان

        سلام وقت بخیر درباره انتخاب مشاور در صنعت IT آیا تجربه ای دارید که راهنمایی نمایید؟

      
پاسخ دادن 0 0

دولت آبادی

دولت آبادی

        برای استارتاپ ها معمولا استفاده از بهترین مشاور کسب و کار سخته چون در شروع کسب و کار هستن و بهترین مشاور ها معمولا بیشترین هزینه ها را می گیرن و برای کسی که در مرحله راه اندازی کسب و کار هست پرداخت هزینه مشاور حرفه ای سخت میشه
      
پاسخ دادن 1 0

شایان کیمیایی

شایان کیمیایی

        سلام 
آیا واقعا بهترین مشاور کسب و کار می تواند هر شرکتی را نجات دهد؟ 
و واقعا شرکت پاوینو که می توان گفت از بهترین هادر مشاوره کسب و کار است توانسته شرکتهای روبه افول را احیا کند؟
      
پاسخ دادن 1 0

مدیر سیستم

مدیر سیستم

        سلام وقت بخیر
قطعا بهترین مشاور هم برای نجات کسب و کار ها ملزوماتی نیاز دارد که شاید مهم ترین آن همراهی مدیرعامل است.
نظر شما که لطف شماست و باعث افتخار ما، جناب دکتر علیرضا علیمردانی مدیرعامل پاوینو در پروژه های خود شرکتهای بسیاری را از روند منفی به رشد و توسعه رسانده اند ولی ما هرگز ادعا نمیکنیم بهترین مشاور کسب و کار هستیم اما سعی در بهترین مشاوره و همراهی با مدیران عامل و شرکت ها را داریم.

      
پاسخ دادن 2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید