مقالات

کاهش هزینه ها در کسب و کار(قسمت دوم)| پاوینو

کاهش هزینه ها
در مقاله پیشین درباره هزینه های کسب و کار ها و راه های کاهش این گونه هزینه ها بدون اخراج کارکنان صحبت شد و راهکارهایی ارائه شد. اداره یک کسب و کار و تجارت هزینه های زیادی را در برمی گیرد و برای کاهش این هزینه ها راه های زیادی وجود دارد. اگر تجارتی نتواند هزینه هایش را مدیریت نماید، در آینده نه چندان دور با مشکلات اقتصادی زیادی رو‌یه‌رو خواهد شد که می تواند منجر به شکست آن تجارت گردد. پس قبل از هرکاری لازم است تا بدانید چه هزینه هایی را می بایست کاهش دهید. مابقی این راه حل ها ی مربوط به کاهش هزینه ها در کسب و کار را که لازم است مدیران از آن آگاه باشند در این مقاله با هم مرور می کنیم. با پاوینو همراه باشید.

کارمندان پاره وقت

در راستای کاهش هزینه ها در کسب و کار استفاده بیشتر از نیروی کار پاره وقت و دانشجو توصیه می شود چرا که حقوق دریافتی نیروی کار پاره وقت کمتر می باشد. علاوه بر این، نیروهای جوان انگیزه و انرژی بیشتری برای انجام کارها دارند. نیروهای جوان ایده های خلاقانه و جدیدی نیز دارند که می تواند به شما در روند بهبود اوضاع و رشد کسب و کار کمک نماید. می توانید با واگذاری برخی از کار های مهم به آنها استعدادشان را شناسایی نمایید و در زمینه مرتبط از ایده هایشان استفاده کنید. در اینباره در مقالات مربوط به مدیریت دانش به طور مفصل صحبت کردیم.

بیشتر بخوانید: کاهش هزینه ها در کسب و کار (قسمت اول)

صداقت در کار

در شرایط بحران مالی کارکنان دچار اضطراب و نگرانی بیشتری نسبت به آینده خود هستند. در این شرایط سعی کنید با برگزاری جلساتی به صورت هفتگی یا ماهانه آنها را در جریان روند و برنامه های شرکت قرار دهید و با صداقت با آن ها صحبت کنید تا از استرسشان بکاهید. اضطراب و نگرانی کارکنان در روند و کیفیت کار آنها تاثیر می گذارد. 

بحران مالی نمی تواند مانع ورشکستگی کسب و کارتان شود در صورتی که از مشاوره کسب و کار مناسبی برخوردار باشید. مشاورین با تجربه پاوینو در این مسیر همراهتان می باشند. برای دریافت مشاوره کافی است فرم درخواست زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید

مدیریت مخارج

در شرایط بحران مالی باید نهایت دقت و توجه را داشته باشید که از بودجه خود به درستی استفاده نمایید و تا جای ممکن آن را حفظ کنید. خرید ها را به صورت عمده انجام دهید. می توانید در خرید های عمده با چند کسب و کار های دیگر نیز مشارکت داشته باشید. این به نفع شما و سایرین می باشد چرا که بسیاری از تامین کنندگان در ازای خرید های عمده به شما تخفیف یا شرایط پرداخت مناسبی ارائه می دهند.

با تامین کنندگان موارد مصرفی خود مذاکره کنید و تا جای ممکن از آنها تخفیف بگیرید. بسیاری از شرکت ها در عوض تسویه حساب نقدی حاضر هستند به مشتری خود تخفیف دهند. اگر مشتری ثابت و قدیمی آنها هستید با یادآری این موضوع و همینطور خوش حسابی های پیشین از آنها در خواست تخفیف یا مهلت پرداخت بیشتر کنید. احتمالا آنها مایلند تا مشتری های ثابت خود را حفظ نمایند. همچنین ممکن است آنها با پیشنهاد شما جهت پرداخت منظم به صورت اقساتی نیز موافقت نمایند.
از مشتری ها و مخاطبان خود بخواهید تا در اسرع وقت با شما تسویه حساب کنند. در این مورد تعلل نکنید و خجالت نکشید. برای پرداخت ها بازه زمانی مشخص نمایید و از مخاطب بخواهید که در آن بازه نسبت به پرداخت فاکتور خود اقدام نماید. با گذاشتن طرح های تشویقی و یا تخفیفی آنها را نسبت به پرداخت زودتر از بازه زمانی ترغیب نمایید. همچنین جهت جلوگیری از پرداخت خارج از موعد مقرر و دیر هنگام، جریمه در نظر بگیرید.
استفاده از اسپانسر مالی هم گزینه ای مناسب جهت کاهش هزینه ها می باشد. بدین صورت که در ازای پرداخت برخی هزینه های کسب و کارتان در تبلیغات خود و یا کارت ویزیت نام یا برند تجاری آنها را نیز نمایش دهید. سعی کنید روابط خود را گسترش دهید تا سرمایه گذاران بیشتری با شما آشنا شوند.بدین منظور تلاش کنید در اکثر همایش ها و گردهمایی ها و جلسات حضور داشته باشید. در اینگونه شرایط شبکه سازی در کسب و کار کمک زیادی به شما می کند.

کاهش هزینه ها

کاهش هزینه دفتر کار

تلاش کنید در تمدید قرار داد خود از صاحب ملک تخفیف بگیرید. اگر برایتان مقدور است محل دفتر یا شرکت خود را به منطقه ای ارزان تر جا به جا کنید. علاوه بر جابه جایی منطقهای می توانید دفتری با متراژ کمتر اجاره کنید و یا اگر فضای شما بزرگ است، بخشی از آن را اجاره دهید. حتی میتوانید با کسب و کار نوپای دیگری شریک شده و از یک دفتر کار به صورت مشترک استفاده نمایید. مدیریت کسب و کار در شرایط بحرانی برای کاهش هزینه ها در کسب و کار بسیار مهم می باشد.

حذف کاغذ 

شاید به نظرتان عجیب باشد و این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه حذف کاغذ می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش هزینه ها در کسب و کار داشته باشد. جواب این است: علاوه بر اینک خرید خود کاغذ هزینه دارد شما مجبور به خرید دستگاه های پرینتر و غیره نیز می شوید. همچنین شما به یک نیرو جهت دسته بندی و بایگانی کردن نیاز دارید و در نتیجه علاوه بر پرداخت هزینه، زمان زیادی را نیز  صرف می کنید.

کاهش هزینه بازاریابی

هزینه های مراحل بازاریابی را تا حد زیادی کاهش دهید و یا حتی حذف کنید. بیشتر به سمت بازاریابی اینترنتی بروید که هزینه کمتری برایتان دارد و تاثیر آن بیشتر است. می توانید با سایر کسب و کار های مشابه همکاری کنید و بازاریابی را به صورت مشترک انجام دهید، بدین طریق هزینه های بازاریابی هر دو تجارت نصف می شود. به جای هزینه کردن برای بازاریابی جهت جذب مشتری جدید، تلاش کنید تا مشتری های قدیمی تان را حفظ و به خود وفادار کنید. با ارائه دادن طرح های ویژه مشتریان قدیم و یا ارئه انواع تخفیف ها آنها را مجدد به سوی خود بکشانید.
اگر در شهر های کوچک زندگی می کنید و مخاطب کسب و کار شما در همان شهر می باشد می توانید با تبلیغات در شبکه ی همان شهر علاوه بر صرفه جویی در هزینه تبلیغات توجه مخاطب را نیز به خود جلب نمایید.

بیشتر بخوانید:9 قانون مهم در مدیریت بازاریابی مدرن

کاهش هزینه ها

اگر تجربه دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ یا کسب و کار از پاوینو را داشته باشید حتما می دانید که مشاورین ما تا دست یابی به نتیجه دلخواه شما، لحظه ای دست از تلاش بر نمی دارند. 

مشاوره بگیرید

شما برای کاهش هزینه ها در کسب و کارتان چه می کنید؟ در قسمت کامنت ها برایمان بنویسید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید