مقالات

4 راهکار عملی افزایش فروش!

راهکار عملی افزایش فروش

هرچند راهکارهای افزایش فروش برای همه کسب و کارها یکسان نیست و به تکنیک های بازاریابی هم نیاز هست اما بابکارگیری چند تکنیک کلی اما عملی،میتوانید افزایش فروش به مشتریان و درآمدزایی بیشتر ی داشته باشید!اگر بدنبال این راهکارهای عملی افزایش فروش به مشتریان خود هستید،با پاوینو همراه باشید!

 • مدیریت زمان فروش

 • بازاریابی موثر

 • پیدا کردن خریدار اصلی

 • راهکارهای بازگشت مشتری

راهکارهای افزایش فروش برای همه کسب و کارها یکسان نیست.اما نقطه مشترک همه کسب و کارها در این باره،بکاربردن تکنیک ها و استراتژی های خاص و عملی جهت افزایش فروش به مشتریان بازار هدف است:

 • فروشنده های غیر حرفه ای از راه معرفی ویژگی های کالا یا خدمات خود بدنبال افزایش فروش هستند و ویژگی های محصولات خود را که بازار رقبا وجود ندارد به مشتریان اعلام میکنند.
 • فروشنده نسبتا حرفه ای ،فایده  و مزایای خرید کالای خود را نسبت به رقبا به مشتریان اعلام میکند.به عنوان مثال میگوید با خرید کالا یا خدمات من ،(با ارائه دلایلی )در زمان یا هزینه شما صرفه جویی میکند.
 • فروشنده حرفه‌ای برای هر نوع مشتری ،و با شناخت نیازهای او،  کالا یا خدماتی که احتمال فروش بیشتری دارد را معرفی می کند. به عنوان مثال می گوید من با در نظر گرفتن حرف های شما به شما پیشنهاد می‌ کنم که این محصول را استفاده کنید چون با توجه به ... ویژگی های سازمان شما ، برای شما کاربردی خواهد بود.

پس میبینیم هرچقدر که فروشندگان شناخت بهتری از بازار هدف و مشتریان پیدا میکنند، روشها و راهکارهای موفقتری را برای بازاریابی و افزایش فروش محصولات خود بکار میبرند .چراکه روشهای ابتدایی و سنتی فروش محصولات که صرفا معطوف به کیفیت محصولات یا خدمات بود در بازار پر رقابت کالاهای امروز، چندان برای شما سودآوری ایجاد نمیکند.باید توانایی در مدیریت فروش داشته باشید. یک شرکت و فروشنده ی حرفه ای با در اختیار داشتن اطلاعات کافی سعی در این دارد که پوشه های مشتری خود را براساس احتیاج کارفرما تنظیم کند. تمامی روش ها و شیوه های نوین فروش تاکید بر درک احتیاج مشتری دارد.

1-مدیریت زمان فروش 

اگر محصولات شما متنوع باشد،زمانی فروش موفقی دارید که بتوانید همه این کالا ها را بفروشید و مشتریان شما به دنبال همه محصولات شما باشند. لذا باید در نظر داشته باشید که زمان و وقتی که برای فروش یک کالای ٢٠ هزار تومانی باید گذاشت عملا به همان اندازه است که باید یک کالای  ٣٠٠ هزار تومانی را فروخت، پس باید زمان و شیوه کسب و کار خود را به خوبی مدیریت کنید چرا که مدیریت کردن زمان در افزایش فروش تاثیر بسزایی دارد.

2-بازاریابی موثر

اولین و مهمترین نکته از جهت بازاریابی موثر ، داشتن اعتماد بنفس فروشنده در زمان معرفی کالای خود به مشتریان است.اگر بتوانید در مورد اهمیت ، مزایا و انواع سوالاتی که ممکن از برای مشتریان در زمان خرید پیش بیاید ، اطلاعات کافی کسب نمایید و با اعتماد بنفس در مورد آن، صحبت کنید، مشتریان هم به شما و کالای شما اعتماد میکنند و به این شکل موفق به افزایش فروش و خدمات خود خواهید شد!

امکان دارد در مورد تکنیک انقراض یافته ی فروش ( نزدیک شدن به مشتری و اصرار برای فروش) شنیده‌ باشید، در صورتی ‌که باید از شیوه و فن فروشندگی  ( به مشتری کمک کن و مشاوره بده تا بتوانی بفروشی)  استفاده کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا مشتری که اشتیاق به خرید دارد را به مشتری بالقوه تبدیل کنید. اگر فروش شما کم است و خالی از مشتری هستید، بسیار دشوار است تا فروش را زیاد کنید. برای تقویت و افزایش فروش باید، انگیزه ی جدی و تکنیک جدیدی برای صحبت کردن با مشتری داشته باشید.در نظر مشتری باید به عنوان یک کمک دهنده باشید و به این گونه افزایش فروش خواهید داشت.

 • یکی دیگر از راهکارهای عملی برای افزایش فروش ، شناسایی مشتریان باارزش است.درواقع فروش نوعی بازی با ارقام است وقتی مشتری از شما قیمت را می خواهد و شما نیز با دادن قیمت می خواهید او را ترغیب کنید این بازی با اعداد است اما فروش زیاد به قیمت هم خیلی وابسته نیست می توانیم بگوییم رمز موفقیت ارتباط درست با مشتری است یک فروشنده ی ماهر مشتری های خودش را می شناسد و وقت خود را صرف مشتری واقعی میکند تا با افزایش فروش روبه رو شود.

>> اگر به دنبال بهترین راهکارها در بازاریابی و افزایش فروش در کسب و کار خود هستید، فرم مشاوره رایگان پاوینو را تکمیل نمایید!


شناسایی مشتریان واقعی و ایجاد نیاز کاذب به خرید دو استراتژی مهم در بازاریابی و افزایش فروش هستند.


3-پیدا کردن خریدار اصلی

یکی از راهکارهای عملی افزایش فروش ،یافتن فردی است که تصمیمات اصلی را می گیرد. صحبت کردن با اشخاص واسطه یا نمایندگان خریدار ، معمولا نتیجه قابل قبولی را در بازاریابی و فروش به شما نمیدهد.

4-چندین شیوه برای بازگشت مشتریانی که قبلا خرید کرده اند و روبه رو شدن با افزایش فروش

 • افزایش فروش بوسیله فروش مرتبط

یکی از تاثیرگذارترین شیوه های افزایش فروش دادن پیشنهاد مرتبط با خرید است. به عنوان مثال در موبایل فروشی مشتری محصولات و خدمات مرتبط با موبایل را نیز می خواهد. همچنین فقط داشتن لوازم جانبی در فروشگاه به تنهایی کافی نیست و شما باید به مشتری پیشنهادات مرتبط را بدهید و با افزایش فروش مواجه شوید.

 • تخفیف های ادامه دار

 • یکی دیگر از راهکارهای افزایش فروش از طریق تخفیفات جذاب است.با اینگونه تخفیف ها مشتری ها این احساس را دارند که در تایم محدود باید تصمیم بگیرند. با این موضوع احتمال خرید دوباره ی مشتری را سرعت می بخشیم و با افزایش فروش مواجه می شویم. یک روش رایج روشی مثل تایمی که از تخفیف مانده است می باشد. ، لذا با تهیه یک لیست از مشتریان قبلی که قبلا چندین بار موفق به فروش به آنها شده اید و تماس با آنهاو ارائه پیشنهاد فروش با تخفیف های قابل توجه یا هدیه در مدت زمانی معین،میتوانید موفق به افزایش فروش کالا یا خدمات خود به مشتریان قبلی شوید.

 • یک روش دیگر برای افزایش فروش ، شناسایی مشتریانی ست که پس از یک بار خرید ،دیگر خبری از آنها نشده است.با آنها تماس بگیرید و مانند روش قبلی ، با ارائه یک پیشنهاد وسوسه انگیز تخفیف یا هدیه ، میتوانید موفق به افزایش فروش شوید.

 • معرفی و دعوت دوستان

برخی از کسب و کار ها، استراتژی ها و راهکارهای ویژه ای برای افزایش فعالیت کاربرهای خود دارند. زمانی که برای هر کاربری که یک دوست خود را به شما معرفی کند جایزه در نظر بگیرید بسیاری از آنها به دعوت از دوستان خود مشغول می شوند و از این رو می توانید مشتریان بیشتری را داشته باشید و مشتریان قبلی نیز فعالیت بیشتری را داشته باشند و افزایش فروش داشته باشید.

  اگر بدنبال افزایش فروش و درآمدزایی بیشتر در کسب و کار خود هستید، فرم مشاوره رایگان پاوینو را تکمیل نمایید!
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید