مقالات

4 راهکار عملی افزایش فروش! | پاوینو

راهکار افزایش فروش

هرچند راهکارهای افزایش فروش برای همه کسب و کارها یکسان نیست و به تکنیک های بازاریابی هم نیاز هست اما بابه کارگیری چند تکنیک کلی اما عملی،میتوانید افزایش فروش به مشتریان و درآمدزایی بیشتری داشته باشید! یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد بیشتر در تجارتتان، فروش بیشتر محصول یا خدمات است. روش های زیادی برای افزایش فروش وجود دارد که به صنعت، بازار و اهداف تجاری شما بستگی دارد. اولین قدم برای دستیابی به افزایش فروش، ایجاد یک استراتژی و پایبندی به آن است. اگر بدنبال این راهکارهای عملی افزایش فروش به مشتریان خود هستید، با پاوینو همراه باشید!

 • مدیریت زمان فروش

 • بازاریابی موثر

 • پیدا کردن خریدار اصلی

 • راهکارهای بازگشت مشتری

راهکارهای افزایش فروش برای همه کسب و کارها یکسان نیست.اما نقطه مشترک همه کسب و کارها در این باره،به کاربردن تکنیک ها و استراتژی های خاص و عملی جهت افزایش فروش به مشتریان بازار هدف است:

 • فروشنده های غیر حرفه ای از راه معرفی ویژگی های کالا یا خدمات خود بدنبال افزایش فروش هستند و ویژگی های محصولات خود را که بازار رقبا وجود ندارد به مشتریان اعلام میکنند.
 • فروشنده نسبتا حرفه ای، فایده  و مزایای خرید کالای خود را نسبت به رقبا به مشتریان اعلام میکند. به عنوان مثال میگوید با خرید کالا یا خدمات من (با ارائه دلایلی) در زمان یا هزینه شما صرفه جویی می شود.
 • فروشنده حرفه‌ای برای هر نوع مشتری، و با شناخت نیازهای او، کالا یا خدماتی که احتمال فروش بیشتری دارد را معرفی می کند. به عنوان مثال می گوید من با در نظر گرفتن حرف هایتان به شما پیشنهاد می‌ کنم که این محصول را استفاده کنید چون با توجه به ویژگی های سازمان شما، برایتان کاربردی خواهد بود.

پس میبینیم هرچقدر که فروشندگان شناخت بهتری از بازار هدف و مشتریان پیدا میکنند، روش ها و راهکارهای موفقتری را برای مارکتینگ و افزایش فروش محصولات خود بکار میبرند. چراکه روش های ابتدایی و سنتی فروش محصولات که صرفا معطوف به کیفیت محصولات یا خدمات است در بازار پر رقابت کالاهای امروز، برای شما سودآوری چندانی  ایجاد نمیکند. باید توانایی در مدیریت فروش داشته باشید. یک شرکت و فروشنده ی حرفه ای با در اختیار داشتن اطلاعات کافی سعی در این دارد که پوشه های مشتری خود را براساس احتیاج کارفرما تنظیم کند. تمامی روش ها و شیوه های نوین فروش تاکید بر درک احتیاج مشتری دارد. 

اگر قصد دارید فروش خود را افزایش دهید کافی است از طریق لینک زیر با مشاورین ما در ارتباط باشید تا از فرصت محدود مشاوره رایگان از بهترین مشاوره کسب و کار بهره مند شوید.

مشاوره بگیرید

1-مدیریت زمان فروش 

اگر محصولات شما متنوع باشد،زمانی فروش موفقی دارید که بتوانید همه این کالا ها را بفروشید و مشتریان شما به دنبال همه محصولات شما باشند. لذا باید در نظر داشته باشید که زمان و وقتی که برای فروش یک کالای ٢٠ هزار تومانی باید گذاشت عملا به همان اندازه است که باید یک کالای  ٣٠٠ هزار تومانی را فروخت، پس باید زمان و شیوه کسب و کار خود را به خوبی مدیریت کنید چرا که مدیریت کردن زمان در افزایش فروش تاثیر بسزایی دارد. ازین رو دانستن اصول مدیریت بازاریابی می تواند تاثیر بسزایی در مدیریت زمان شما داشته باشد.

2-بازاریابی موثر

اولین و مهمترین نکته از جهت بازاریابی موثر، داشتن اعتماد به‌نفس فروشنده در زمان معرفی کالای خود به مشتریان است. اگر بتوانید در مورد اهمیت، مزایا و انواع سوالاتی که ممکن از برای مشتریان در زمان خرید پیش بیاید، اطلاعات کافی کسب نمایید و با اعتماد به‌نفس در مورد آن، صحبت کنید، مشتریان هم به شما و کالای شما اعتماد میکنند و به این شکل موفق به افزایش فروش و خدمات خود خواهید شد!

امکان دارد در مورد تکنیک انقراض یافته ی فروش (نزدیک شدن به مشتری و اصرار برای فروش) شنیده‌ باشید، در صورتی ‌که باید از شیوه و فن فروشندگی جدید (به مشتری کمک کن و مشاوره بده تا بتوانی بفروشی) استفاده کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا مشتری که اشتیاق به خرید دارد را به مشتری بالقوه تبدیل کنید. اگر فروش شما کم است و خالی از مشتری هستید، بسیار دشوار است تا فروش را زیاد کنید. برای تقویت و افزایش فروش باید، انگیزه ی جدی و تکنیک جدیدی برای صحبت کردن با مشتری داشته باشید. در نظر مشتری باید به عنوان یک کمک دهنده باشید و به این گونه افزایش فروش خواهید داشت. تکنیک های فروش حضوری و آموزش فروش به شما جهت جلب نظر مشتری کمک می کند.

 • یکی دیگر از راهکارهای عملی برای افزایش فروش، شناسایی مشتریان باارزش است.درواقع فروش نوعی بازی با ارقام است وقتی مشتری از شما قیمت را می خواهد و شما نیز با دادن قیمت می خواهید او را ترغیب کنید این بازی با اعداد است اما فروش زیاد به قیمت هم خیلی وابسته نیست می توانیم بگوییم رمز موفقیت ارتباط درست با مشتری است یک فروشنده ی ماهر مشتری های خودش را می شناسد و وقت خود را صرف مشتری واقعی میکند تا با افزایش فروش روبه رو شود.

>> اگر به دنبال بهترین راهکارها در بازاریابی و افزایش فروش در کسب و کار خود هستید، فرم مشاوره کسب و کار پاوینو را تکمیل نمایید!

درخواست مشاوره

راهکار افزایش فروش
شناسایی مشتریان واقعی و ایجاد نیاز کاذب به خرید دو استراتژی مهم در بازاریابی و افزایش فروش هستند.


3-پیدا کردن خریدار اصلی

یکی از راهکارهای عملی افزایش فروش ،یافتن فردی است که تصمیمات اصلی را می گیرد. صحبت کردن با اشخاص واسطه یا نمایندگان خریدار ، معمولا نتیجه قابل قبولی را در بازاریابی و فروش به شما نمیدهد. ازین رو توصیه می کنیم که مطالب آموزش فروشندگی را مطالعه نمایید.

4-چندین شیوه برای بازگشت مشتریانی که قبلا خرید کرده اند و روبه رو شدن با افزایش فروش

 • افزایش فروش بوسیله فروش مرتبط

یکی از تاثیرگذارترین شیوه های افزایش فروش دادن پیشنهاد مرتبط با خرید است. به عنوان مثال در موبایل فروشی مشتری محصولات و خدمات مرتبط با موبایل را نیز می خواهد. همچنین فقط داشتن لوازم جانبی در فروشگاه به تنهایی کافی نیست و شما باید به مشتری پیشنهادات مرتبط را بدهید و با افزایش فروش مواجه شوید.

 • تخفیف های ادامه دار

 • یکی دیگر از راهکارهای افزایش فروش از طریق تخفیفات جذاب است.با اینگونه تخفیف ها مشتری ها این احساس را دارند که در تایم محدود باید تصمیم بگیرند. با این موضوع احتمال خرید دوباره ی مشتری را سرعت می بخشیم و با افزایش فروش مواجه می شویم. یک روش رایج روشی مثل تایمی که از تخفیف مانده است می باشد. ، لذا با تهیه یک لیست از مشتریان قبلی که قبلا چندین بار موفق به فروش به آنها شده اید و تماس با آنهاو ارائه پیشنهاد فروش با تخفیف های قابل توجه یا هدیه در مدت زمانی معین،میتوانید موفق به افزایش فروش کالا یا خدمات خود به مشتریان قبلی شوید.

 • یک روش دیگر برای افزایش فروش ، شناسایی مشتریانی ست که پس از یک بار خرید ،دیگر خبری از آنها نشده است.با آنها تماس بگیرید و مانند روش قبلی ، با ارائه یک پیشنهاد وسوسه انگیز تخفیف یا هدیه ، میتوانید موفق به افزایش فروش شوید.

 • معرفی و دعوت دوستان

برخی از کسب و کار ها، استراتژی ها و راهکارهای ویژه ای برای افزایش فعالیت کاربرهای خود دارند. زمانی که برای هر کاربری که یک دوست خود را به شما معرفی کند جایزه در نظر بگیرید بسیاری از آنها به دعوت از دوستان خود مشغول می شوند و از این رو می توانید مشتریان بیشتری را داشته باشید و مشتریان قبلی نیز فعالیت بیشتری را داشته باشند و افزایش فروش داشته باشید.

 اگر بدنبال افزایش فروش و درآمدزایی بیشتر در کسب و کار خود هستید، فرم مشاوره رایگان پاوینو را تکمیل نمایید!

درخواست مشاوره

استراتژی فروش را تدوین کنید

برای افزایش فروش، شما به یک استراتژی یا برنامه فروش جامع نیاز دارید که نقاط عطفی را که باید برای افزایش فروش به آن دست یابید، برجسته کند. این استراتژی مجموعه اقداماتی است که قصد دارید برای ارتقا فروش محصول یا خدمات خود انجام دهید. برنامه شما باید بر اساس نیازهای خاص مشتریان شما باشد.

طراحی و تدوین برنامه ای برای افزایش فروش، سنگ بنای هر کسب و کار موفق است. پس از تدوین استراتژی و به حرکت درآوردن آن، می توانید به شماره فروش خود نگاه کرده و در صورت عدم افزایش فروش، رویکرد خود را مجدد تنظیم کنید. برای سنجش بهتر نیازهای مشتریان، نحوه فروش به مشتریان و راه های موفقیت یا عدم موفقیت در دستیابی به آنها، از مراحل زیر استفاده کنید.

4 استراتژی فروش

چهار عنصر اصلی وجود دارد که به استراتژی فروش شما کمک می کنند و تجارت شما را بهبود می بخشند. هر یک از این فاکتورها را در نظر بگیرید تا تصویری بهتر از تجارت خود را به دست آورید و فروش خود را افزایش دهید.

 • محصول- تمام جنبه های محصول، خدمات یا فروشگاه خود را ارزیابی کنید، از جمله نام تجاری، بسته بندی و هزینه های تولید. در کدام مناطق با مشکل روبرو هستید و در کدام مناطق می توانید پیشرفت کنید؟
 • قیمت - در نظر بگیرید که در مقایسه با رقبایتان در چه مکانی ایستاده اید و در صورت لزوم برای حفظ رقابت، قیمت خود را تنظیم کنید. همچنین باید تعیین کنید چه نوع پرداختی را دریافت خواهید کرد. پول نقد، اعتبار، بدهی یا چک؛ و اینکه آن ها با رقبای شما چگونه مقایسه می شوند.
 • مکان - بهترین مکان را برای مشاغل خود و نحوه توزیع محصولات خود برای جلب نظر مشتریان و همچنین مکانی که محصولات خود را در آنجا قرار می دهید، تعیین کنید.
 • تبلیغ - برنامه ریزی کنید که چگونه محصولات خود را تبلیغ کنید. اگرچه داشتن یک محصول عالی مهم است، اما اینکه چقدر مشتری را جذب می کنید به همان اندازه مهم است.

روش های هوشمندانه برای افزایش فروش

هنگامی که یک استراتژی در نظر گرفتید، می توانید با روش های هدفمند برای افزایش فروش محصول خود، برنامه خود را عملی کنید. در اینجا تنها تعدادی از تاکتیک هایی است که می توانید برای رسیدن به هدف خود از آن استفاده کنید.

هر بار روی یک هدف تمرکز کنید

هنگام کاوش در روش های افزایش فروش، تمرکز همزمان روی یک هدف خاص و قابل دستیابی مفید است. هدف شما باید با طرح تجاری شما همسو و شامل نقاط عطف ماهانه برای دستیابی به آن باشد. برای اینکه قابل اندازه گیری باشد، ممکن است بخواهید مقدار دلار، تعداد محصولات فروخته شده یا اندازه گیری دیگری مانند افزایش فروش از طریق تبلیغات خاص در وب سایت خود یا ارائه کوپن های تخفیف را هدف قرار دهید.

مشتریان خود را بشناسید

مشتریان شما برای تجارت شما مهم هستند. در نهایت، شما باید کالای یا خدماتی را که نیازهای منحصر به فرد آنها را برآورده می کند، بفروشید و آنها را با همان نیازها درگیر کنید. صحبت با مشتریان، گوش دادن به افکار و نگرانی های آنها، درک نیازها و خواسته های آنها و انطباق با آن، می تواند مفید باشد. به یاد داشته باشید که رفتار خوب با مشتریان می تواند آنها را به تجارت شما وفادار کند. از این گذشته، اگر رابطه خوبی با آنها داشته باشید، احتمال بازگشتشان بیشتر است.حتی ممکن است با اطرافیان خود صحبت کرده و شما را معرفی نمایند.

ایجاد علاقه در تجارت خود

وقتی با مشتری در مورد محصول، خدمات یا فروشگاه خود صحبت می کنید، به او بگویید که محصول یا خدمات شما چه کاری می تواند برایش انجام دهد. هنگامی که آنها از این "مزایای محصول" آگاه شوند، علاقه بیشتری به یادگیری ویژگی های آن خواهند داشت.

مدل AIDA (توجه، علاقه، تمایل، اقدام) راهنمایی در برقراری ارتباط آسان و موثر با توجه به مزایای یک محصول یا خدمات است. شما می توانید برایدر راستای افزایش فروشتان از این راهنما استفاده کنید.

1. جلب توجه - می توانید با روشهای بازاریابی، جذاب ساختن مارک کالا و بسته بندی یا بهینه سازی جایگذاری محصول، توجه مشتری خود را جلب کنید.

2. حفظ علاقه - با بیان مزایای محصول خود، علاقه مشتری را حفظ کنید. اطلاعات مربوط به محصول شما باید به طور واضح برچسب گذاری شده یا منتقل شود و قابل فهم باشد.

3. ایجاد میل - در مرحله بعدی، باید مشتریان خود را ترغیب کنید که بخواهند صاحب این محصول شوند یا از این خدمات استفاده کنند. تمرکز خود را بر این بگذارید که چگونه محصولتان به آنها کمک می کند.

4- اقدام کنید - هنگامی که مصرف کنندگان ابراز علاقه کردند، با آسان ساختن خرید، اطمینان حاصل کنید که آنها محصول یا خدمات را خریداری می کنند یا سفارش می دهند. خدمات مشتری و سیستم نقطه فروش شما می تواند به افزایش فروش کمک کند.

یک برنامه بازاریابی ایجاد کنید

بازاریابی هر کاری است که شما انجام می دهید تا از طریق اقدامات تبلیغاتی مختلف، مشتری را از کار خود آگاه کنید. چه یک فروشگاه کوچک داشته باشید و چه محصول یا خدمات را به صورت آنلاین بفروشید، چندین روش ساده وجود دارد که می توانید مشتری جدید جذب کرده و فروش خود را افزایش دهید.

بر روی مشتریان موجود تمرکز کنید

برای افزایش فروش در تجارت خود، به جای سود بر روی مشتری تمرکز کنید و به سمت افزایش عملکرد فروش بروید. این اولین توصیه ای است که در مشاوره دیجیتال مارکتینگ و فروش به شما گفته می شود. اگر می خواهید فروش خود را بهبود ببخشید، باید تمرکز خود را از جذب مشتری جدید به سمت افرادی که قبلاً محصولات یا خدمات شما را امتحان کرده اند، جهت خرید مجدد تغییر دهید و یاد بگیرید که چگونه تمام خریداران را حفظ کنید. به گفته متخصصان فروش و بازاریابی از LeadBridge Partners، بهترین چشم اندازان فروش کسانی هستند که قبلاً آنها را به مشتریان فعلی تبدیل کرده اید تا یک فرد غریبه که با تجارت شما آشنایی ندارد.

اگر بر روی مشتریان پیشین شده خود تمرکز کنید، می توانید فروش خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. بازاریابی مطمئناً می تواند بر میزان فروش تأثیر بگذارد، اما به تنهایی نمی تواند منجر به افزایش فروش شود زیرا شما فقط روی مشتریان جدید تمرکز کرده و فراموش می کنید رضایت و خرید مشتریان موجود را به حداکثر برسانید. فروش به مشتریان قدیمی یکی از انواع فروش محصول می باشد که تاثیر زیادی بر کسب و کارها می گذارد.

 در مورد رقبا اطلاعات کسب کنید

شما باید آنچه را که رقبا ارائه می دهند تجزیه و تحلیل کنید و تکنیک های جدید را بیاموزید، سپس به روش هایی برای پیشی گرفتن از آنها فکر کنید. رقابت، چالش ها و فرصتی برای تقویت فروش شما است، به ویژه اگر از ضعف آنها استفاده کنید و نقاط قوت خود را به حداکثر برسانید.

نوآوری و محصولات منحصر به فرد

 مشتریان نباید با برخی از محصولات یا خدمات تجارت شما را رها کنند بلکه باید کاملاً راضی باشند. مهم است که مشتریان با به حداکثر رساندن خرید محصولات با کیفیت، منحصر به فرد و نوآورانه که می توانند تولید مشابه بازار را پشت سر بگذارند، تجارت شما را به تجارت دیگر ترجیح دهند.

ارزش خود را نشان دهید

بهترین راه برای افزایش فروش خود، ایجاد و پرورش ارزش از همه جهات مانند آموزش کارکنان و تولید محصولات با ارزش بیشتر است. ایجاد فضای که شما را در دید مخاطب باارزش جلوه دهد، به جذب و حفظ مشتریان موجود کمک می کند.

. اگر بدنبال افزایش فروش، درآمدزایی بیشتر و رشد کسب و کار خود هستید، فرم درخواست مشاوره پاوینو را جهت دریافت یک جلسه مشاوره رایگان تکمیل نمایید

مشاوره بگیرید

نظرات کاربران
معین اسلامی

امروزه از طریق بازاریابی دیجیتال، راهکار های افزایش فروش به شدت زیاد شده.

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید