مقالات

10 سوال مهم برای انتخاب بهترین روش بازاریابی دیجیتال | پاوینو

مهم در بازاریابی دیجیتال
انتخاب بهترین روش بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما نیازمند چند پرسش مهم از مشاوران بازاریابی دیجیتال است.چرا که همه روشها یا تکنیک های بازاریابی لزوما مناسب کسب و کار یا بازار مشتریان شما نیست.پاوینو 10 سوال مهم را که جهت شناسایی بهترین مشاوره و روش بازاریابی دیجیتال باید از مشاوران دیجیتال مارکتینگ بپرسید به شما ارائه میدهد!

آخرین فروش اینترنتی شما چه بوده است؟ فروش دستگاه چاپگر؟میز تحریر؟تی شرت ورزشی یا محصولی بزرگتر مثل یک اتوماسیون بازاریابی ؟؟فروشندگان یا بهتر بگوییم بازاریاب ها ،برای هر نوع فروش کالا، میبایست تصمیمات مختلفی اتخاذ کنندو راهکارهای پیش روی شان از رصد مستقیم مشتریان تا بکارگیری انواع ابزارها و نرم افزارهای بازاریابی و مارکتینگ را شامل میشود.

شما می توانید برای دریافت مشاوره اختصاصی تر به همراه یک جلسه مشاوره رایگان از بهترین مشاور کسب و کار پاوینو، فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره بگیرید

چرا بازاریابی دیجیتال مهم است؟

امروزه بازاریابی دیجیتال بسیار اهمیت دارد، زیرا بسیاری از مصرف کنندگان هر کجا که می روند یک دستگاه تلفن همراه که به اینترنت متصل است به همراه دارند.

کارولین کارنز، مدیر بازاریابی مشاوران کسب و کار Creation می گویید: "در دوران مدرن امروزی، صفحه های LED عظیم و تبلیغات دیجیتالی جایگزین تبلیغات روزنامه ها و بیلبوردهای تبلیغاتی شده اند. همه مردم بیشتر روز با تلفن خود هستند، ازین رو اکنون زمان خوبی برای فراموش کردن روزنامه ها و روی آوردن به تبلیغات دیجیتال است."

ایجاد استراتژی بازاریابی برای هدایت تلاش های بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است. جنبه های مختلفی از بازاریابی دیجیتال و همچنین ابزارها و بسترهای بی شماری برای استفاده از آن وجود دارد، که در ابتدا می تواند باعث ایجاد ترس و نگرانی شود، مگر اینکه برنامه ای برای مراجعه به آن در نظر گرفته باشید.

Trevor Nicholls، مدیرعامل Klood Digital می گوید: " در درجه اول داشتن استراتژی بازاریابی دیجیتال قبل از شروع فعالیت در موفقیت هرگونه فعالیت بازاریابی اهمیت است."

ضرب المثل قدیمی ارتش" برنامه ریزی مناسب از عملکرد ضعیف جلوگیری می کند "به همان اندازه که به ارتش ربط دارد، مربوط به بازاریابی شما نیز میباشد."

نیکلز افزود که یک برنامه مکتوب بازاریابی دیجیتال یک سند کاری است که شما و تیمتان مرتباً از آن استفاده خواهید کرد. این برنامه شامل طرحی است که تلاش های بازاریابی شما را راهنمایی و هدایت می کند.

بازاریابی دیجیتال و بازگشت سرمایه

امروزه، فروشندگان و بازاریاب ها ، تنها با تعداد مشخص و محدودی از مشتریان و رقبا روبرو نیستند، بلکه نیاز به بکارگیری روشها و تکنیکهایی دارند تا علاوه بر کسب سود، سرمایه اولیه هم به آنها برگردد.طبیعتا هرچه درصد این برگشت مالی بیشتر باشد، نشان دهنده موفق تر بودن فروش و سرمایه گذاری است.

همانقدر که راههای جذب مشتریان هر روز پیچیده تر میشود، تکنولوژی ها و روشهای مربوط به مارکتینگ هم بیشتر و کامل تر میشوند.مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یکی از این تکنولوژی هاست که سبب تعامل مشتریان و فروشندگان و بهبود پروسه فروش و ارائه خدمات میشود. از دیگر ابزارهای بازاریابی میتوان به اتوماسیون های مارکتینگ، بازاریابی از طریق ارسال ایمیل و تبلیغات اینترنتی و غیراینترنتی اشاره کرد.

دیجیتال مارکتینگ زمانی موثر عمل میکند که همه این روش ها به شکل استراتژیک بکار گرفته شوند.به این معنا که از تکنولوژی هایی برای افزایش هماهنگی و ایجاد تعامل با مشتریان و اطلاع از نظرات آنها در هر مرحله از بازاریابی و فروش بهره گرفته شود.

لذا انتخاب بهترین روش و ابزار در جهت دستیابی به این هدف چالش اصلی دیجیتال مارکتر هاست. بعنوان یک راه حل میتوان انواع این ابزارها را بررسی و از جنبه های مختلف آنها را با هم مقایسه کنید. ولی همیشه هم نمیتوان این ابزارهای بازاریابی را مورد به مورد با یکدیگر مقایسه کرد.اینجاست که باید چند سوال در خصوص آنها پرسیده شود !

مدریت بازاریابی

10 سوال مهم در دیجیتال مارکتینگ

1- آیا این تکنولوژی بازاریابی همه هدف ها، کالا یا خدمات من را پوشش میدهد درحالیکه بتواند بازگشت سرمایه من را به بیشترین حالت ممکن برساند؟

2- این تکنولوژی چقدر با روشهای فعلی بازاریابی من هماهنگ است؟
باید بدانید بسیاری از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ اصلا مناسب بازار فروش یا مشتریان شما نیستند و راهکارهای آنها تنها وضعیت شما را پیچیده تر میکند!

>>  اگر بدنبال بهترین روش های بازاریابی دیجیتال مخصوص کسب و کار خود هستید، فرم مشاوره پاوینو را تکمیل نمایید!

درخواست مشاوره

3-این روش بازاریابی چه تاثیری بر کار تیم فروش من میگذارد؟
تیم فروش خود را دستکم نگیرید! وقتی حرف از بکارگیری ابزارهای مارکتینگ باشد، به تنهایی موفق نخواهید شد.بنابراین هرچه تکنیکهای بازاریابی دیجیتال هماهنگ تر با تیم فروش شما باشد، بازاریابی شما موفقتر عمل میکند!

4- این روشهای بازاریابی، چطور بمن در شناخت عمیق و روانی مشتریانم کمک میکند؟

مهم در بازاریابی دیجیتال
شناخت مشتریان بازار هدف از اهداف مهم بازاریابی دیجیتال است

بجای فروش ، برند شدن را هدف خود قراردهید.تکنولوژی های تک بعدی که از بازخوردهای مشتریان و بازار هدف استفاده نمیکنند، محکوم به شکستند! وقتی شرکت ها از مشتریان خود و نیازهای آنها بی اطلاع باشند، حتی درصورت عدم شکست، نمیتوانند به یک برند موفق و ملی تبدیل شوند.

5-این تکنیک بازاریابی دیجیتال چطور منجر به کسب سود میشود؟

با این وقت محدود،زمانی برای سعی و خطا باقی نمیماند. بازاریابی دیجیتال مارکتینگ موثر ، باید برای شما پول سازی کند نه اینکه با وعده و امید ، تنها بر هزینه های شما بیافزاید.

6- چشم انداز تولید یا فروش من با استفاده از این روش از بازاریابی دیجیتالی چه خواهد بود؟

تیم فروش شما، در کنار تیم متخصصی از بازاریابان حوزه دیجیتال، رشد میکنند و با استفاده از ابزارهایی که دراختیارتان قرار میگیرد، چشم انداز کسب و کار شما را به شما نشان میدهد.

7-سبک و سیاق شرکتی که روش های بازاریابی دیجیتال را به من ارائه میدهد چقدر با وضعیت فعلی کسب و کار من هماهنگ میشود؟

سعی کنید از قبل ارائه دهندگان خدمات بازاریابی دیجیتال را با انواع سوال هایی که به شما ارائه کردیم بررسی کنید.بسیاری از این خدمات حتی به شرایط کسب و کار و سرمایه شما هم نزدیک نیست!

8-علاوه بر اینکه روشهای بازاریابی دیجیتال به نیازهای کوتاه مدت من جواب میدهد، آیا میتواند هدف های بزرگتری را برای من بسازد؟

متخصصان بازاریابی دیجیتال، با دانش خود ، میتوانند به شما اهدافی را ارائه دهند که حتی نمیتوانستید آنها را متصور شوید.هرچه بازاریابی ابعاد کسب و کار شما را توسعه میدهد، اهداف بیشتری برای شما بوجود خواهد آمد.

9-هزینه های تهیه، استفاده و رشد این روش از بازاریابی دیجیتالی چقدر برای من تمام میشود؟

هرچند مدیریت هزینه ها یک امر مهم در کسب و کار است، اما تکنیکهای بازاریابی که بشکل موقتی اما با قیمت کمتر ، نمیتواند سبب توسعه و رشد کسب و کار شما شود. باید در نظر داشته باشید که استفاده از این خدمات لزوما بمعنای صرف هزینه های خیلی بالا هم نیست!

10-آیا امکان آن هست که این روشهای بازاریابی دیجیتال بشکل آزمایشی برای کسب و کار من بکار گرفته شود؟و اگر نه ، چرا؟!

جواب قطعا مثبت است! بسیاری از برنامه ها و روشهای بازاریابی دیجیتال آزمایشی هستند که شک و ابهامات باقیمانده در شما را به یقین تبدیل میکنند و بعد از استفاده موقتی از آنها و دیدن نتیجه، میتوانید در ابعاد وسیعتری از آنها در کسب و کار و بازاریابی خود بهره مند شوید.

انواع کانال های بازاریابی دیجیتال

قبل از اینکه به اهداف شرکت خود بپردازید، بیایید ابتدا کانال های بازاریابی آنلاین را بررسی کنیم. در زیر متداول ترین استراتژی های بازاریابی که می توانید به صورت آنلاین از آنها استفاده کنید، ذکر شده است.

1.بهینه سازی موتور جستجو

این فرآیند افزایش قابلیت مشاهده وب سایت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو است. بنابراین شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) از نظر کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود جایگاه برجسته ای خواهید یافت. درک سئو از آنچه اکثر مردم تصور می کنند آسان تر است اما در عمل می تواند پیچیده باشد. سئو شامل انتخاب صحیح کلمات کلیدی، بهینه سازی در صفحه، ایجاد لینک، بازاریابی محتوا و موارد دیگر است.

2.پرداخت برای هر کلیک

PPC یک استراتژی تبلیغات اینترنتی است. شما در مورد کلمات کلیدی خاصی که کاربران وارد موتورهای جستجو می کنند، پیشنهاد می دهید. تبلیغ شما در بالای SERP نشان داده می شود (یا نزدیک به بالا، بستگی به میزان رقابت کلمه کلیدی دارد) و برای این کار به طور موثر به تبلیغات و پیشنهادات برای تولید ROI مطلوب نیاز دارید.

3.نمایش تبلیغات

دقیقاً مانند PPC، شما برای تبلیغات در وب سایت های شخص ثالث برای ایجاد آگاهی از نام تجاری یا ایجاد ترافیک هزینه می کنید. شما می توانید از تبلیغات نمایشی برای هدف گیری مجدد یا بازاریابی برای جمعیت های خاص استفاده کنید.

4.بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی شامل استفاده از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای ایجاد ترافیک و آگاهی برای وب سایت یا نام تجاری شما است. این استراتژی شامل تاکتیک های تبلیغاتی در بسترهای رسانه های اجتماعی است.

5.ایمیل مارکتینگ

این کانال بازاریابی، روند جمع آوری آدرس های ایمیل از لیدهای احتمالی است. سپس می توانید از طریق یک سری ایمیل برای آنها بازاریابی کنید.

6.بهینه سازی نرخ تبدیل

هدف CRO افزایش درصد تبدیل بازدیدکنندگان به وب سایت شما است. می توانید CRO را برای اهداف خاصی مانند ثبت نام، آموزش یا فروش پیاده سازی کنید.

چگونه استراتژی بازاریابی دیجیتال برای تجارت خود ایجاد کنیم

جس ریلی، معاون ارشد خدمات بازاریابی در Rebel Interactive Group می گوید: "ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال دیگر فقط درک آخرین و بهترین مکان ها برای دستیابی به مشتریان بالقوه جدید نیست. موفق ترین بازاریابها می دانند که بازاریابی دیجیتال ارسال پیام دقیق در زمان مناسب، در یک بستر مناسب به یک شخص مناسب می باشد. بدون داشتن اطلاعات دقیق از داده ها که اثربخشی را پیش بینی می کنند، استراتژی شما کارایی نخواهد داشت. "

به گفته نیکولز، استراتژی شما باید اهدافتان، چگونگی برنامه ریزی برای دستیابی به آنها، نحوه اندازه گیری پیشرفت و موفقیت، مهارت ها و منابع مورد نیاز، جزئیات بودجه و میزان بازگشت سرمایه مورد انتظار را مشخص کند.

در ادامه چند نکته برای ایجاد یک استراتژی موثر بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما آورده شده است.

1.شخصیت های خریدار را بشناسید

شخصیت های خریدار، نمایانگر مصرف کنندگانی هستند که ممکن است به برند شما جذب شوند. شناخت درباره این اشخاص به شما کمک می کنند تا محصولات و خدمات خود را متناسب با رفتار مصرف کننده بهتر بازاریابی کنید.

برای شناخت اشخاص خریدار، در نظر بگیرید که مصرف کننده هدف شما برای تأمین معاش خود چه کاری ممکن است انجام دهد، سن، جنسیت و سایر مشخصات او چیست، از کدام سیستم عامل های اجتماعی بیشتر استفاده می کند و اعتقادات و ارزش های آنها کدامند. سپس، استراتژی خود را بر اساس این جزئیات اختصاصی کنید.

2.اهداف خود را مشخص کنید

اهداف شما برای استراتژی بازاریابی چیست؟ برای ایجاد آگاهی از برند؟ برای افزایش فروش محصول؟ یا برای جذب افراد بیشتر؟ اهداف خود را مشخص کنید تا بتوانید تلاش هایتان را در جهت رسیدن به این اهداف انجام دهید.

به عنوان مثال، اگر هدف شما پرورش آگاهی از برند است، می خواهید بیشتر بر روی چگونگی به تصویر کشیدن نام تجاری خود تمرکز کنید. شما ارزش ها و "شخصیت" تجارت خود را تعریف خواهید کرد و از طریق تلاش های بازاریابی خود راه هایی برای ایجاد  و برقراری ارتباط به واسطه آن با مصرف کنندگان پیدا خواهید کرد. یا اگر می خواهید فروش خود را افزایش دهید، ممکن است تبلیغات اینستاگرام را انجام دهید یا با تبلیغ کنندگان در شبکه های اجتماعی برای تبلیغ محصولات خود کار کنید.

  اگر بدنبال روش های بازاریابی مدرن و کاربردی برای کسب و کار خود هستید، فرم مشاوره پاوینو را تکمیل نمایید!

درخواست مشاوره
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید