مقالات

10 سوال مهم برای انتخاب بهترین روش بازاریابی دیجیتال

مهم-در-بازاریابی-دیجیتال
انتخاب بهترین روش بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما نیازمند چند پرسش مهم از مشاوران بازاریابی دیجیتال است.چرا که همه روشها یا تکنیک های بازاریابی لزوما مناسب کسب و کار یا بازار مشتریان شما نیست.پاوینو 10 سوال مهم را که جهت شناسایی بهترین مشاوره و روش بازاریابی دیجیتال باید از مشاوران دیجیتال مارکتینگ بپرسید به شما ارائه میدهد!

آخرین فروش اینترنتی شما چه بوده است؟ فروش دستگاه چاپگر؟میز تحریر؟تی شرت ورزشی یا محصولی بزرگتر مثل یک اتوماسیون بازاریابی ؟؟فروشندگان یا بهتر بگوییم بازاریاب ها ،برای هر نوع فروش کالا، میبایست تصمیمات مختلفی اتخاذ کنندو راهکارهای پیش روی شان از رصد مستقیم مشتریان تا بکارگیری انواع ابزارها و نرم افزارهای بازاریابی و مارکتینگ را شامل میشود.

بازاریابی دیجیتال و بازگشت سرمایه

امروزه، فروشندگان و بازاریاب ها ، تنها با تعداد مشخص و محدودی از مشتریان و رقبا روبرو نیستند، بلکه نیاز به بکارگیری روشها و تکنیکهایی دارند تا علاوه بر کسب سود، سرمایه اولیه هم به آنها برگردد.طبیعتا هرچه درصد این برگشت مالی بیشتر باشد، نشان دهنده موفق تر بودن فروش و سرمایه گذاری است.

همانقدر که راههای جذب مشتریان هر روز پیچیده تر میشود، تکنولوژی ها و روشهای مربوط به مارکتینگ هم بیشتر و کامل تر میشوند.مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یکی از این تکنولوژی هاست که سبب تعامل مشتریان و فروشندگان و بهبود پروسه فروش و ارائه خدمات میشود. از دیگر ابزارهای بازاریابی میتوان به اتوماسیون های مارکتینگ، بازاریابی از طریق ارسال ایمیل و تبلیغات اینترنتی و غیراینترنتی اشاره کرد.

دیجیتال مارکتینگ زمانی موثر عمل میکند که همه این روش ها به شکل استراتژیک بکار گرفته شوند.به این معنا که از تکنولوژی هایی برای افزایش هماهنگی و ایجاد تعامل با مشتریان و اطلاع از نظرات آنها در هر مرحله از بازاریابی و فروش بهره گرفته شود.

لذا انتخاب بهترین روش و ابزار در جهت دستیابی به این هدف چالش اصلی دیجیتال مارکتر هاست. بعنوان یک راه حل میتوان انواع این ابزارها را بررسی و از جنبه های مختلف آنها را با هم مقایسه کنید. ولی همیشه هم نمیتوان این ابزارهای بازاریابی را مورد به مورد با یکدیگر مقایسه کرد.اینجاست که باید چند سوال در خصوص آنها پرسیده شود !

10 سوال مهم در دیجیتال مارکتینگ

1- آیا این تکنولوژی بازاریابی همه هدف ها، کالا یا خدمات من را پوشش میدهد درحالیکه بتواند بازگشت سرمایه من را به بیشترین حالت ممکن برساند؟

2- این تکنولوژی چقدر با روشهای فعلی بازاریابی من هماهنگ است؟
باید بدانید بسیاری از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ اصلا مناسب بازار فروش یا مشتریان شما نیستند و راهکارهای آنها تنها وضعیت شما را پیچیده تر میکند!

>>  اگر بدنبال بهترین روش های بازاریابی دیجیتال مخصوص کسب و کار خود هستید، فرم مشاوره رایگان پاوینو را تکمیل نمایید!

3-این روش بازاریابی چه تاثیری بر کار تیم فروش من میگذارد؟
تیم فروش خود را دستکم نگیرید! وقتی حرف از بکارگیری ابزارهای مارکتینگ باشد، به تنهایی موفق نخواهید شد.بنابراین هرچه تکنیکهای بازاریابی دیجیتال هماهنگ تر با تیم فروش شما باشد، بازاریابی شما موفقتر عمل میکند!

4- این روشهای بازاریابی، چطور بمن در شناخت عمیق و روانی مشتریانم کمک میکند؟


شناخت مشتریان بازار هدف از اهداف مهم بازاریابی دیجیتال است

بجای فروش ، برند شدن را هدف خود قراردهید.تکنولوژی های تک بعدی که از بازخوردهای مشتریان و بازار هدف استفاده نمیکنند، محکوم به شکستند! وقتی شرکت ها از مشتریان خود و نیازهای آنها بی اطلاع باشند، حتی درصورت عدم شکست، نمیتوانند به یک برند موفق و ملی تبدیل شوند.

5-این تکنیک بازاریابی دیجیتال چطور منجر به کسب سود میشود؟

با این وقت محدود،زمانی برای سعی و خطا باقی نمیماند. بازاریابی دیجیتال مارکتینگ موثر ، باید برای شما پول سازی کند نه اینکه با وعده و امید ، تنها بر هزینه های شما بیافزاید.

6- چشم انداز تولید یا فروش من با استفاده از این روش از بازاریابی دیجیتالی چه خواهد بود؟

تیم فروش شما، در کنار تیم متخصصی از بازاریابان حوزه دیجیتال، رشد میکنند و با استفاده از ابزارهایی که دراختیارتان قرار میگیرد، چشم انداز کسب و کار شما را به شما نشان میدهد.

7-سبک و سیاق شرکتی که روش های بازاریابی دیجیتال را به من ارائه میدهد چقدر با وضعیت فعلی کسب و کار من هماهنگ میشود؟

سعی کنید از قبل ارائه دهندگان خدمات بازاریابی دیجیتال را با انواع سوالهایی که به شما ارائه کردیم بررسی کنید.بسیاری از این خدمات حتی به شرایط کسب و کار و سرمایه شما هم نزدیک نیست!

8-علاوه بر اینکه روشهای بازاریابی دیجیتال به نیازهای کوتاه مدت من جواب میدهد، آیا میتواند هدف های بزرگتری را برای من بسازد؟

متخصصان بازاریابی دیجیتال، با دانش خود ، میتوانند به شما اهدافی را ارائه دهند که حتی نمیتوانستید آنها را متصور شوید.هرچه بازاریابی ابعاد کسب و کار شما را توسعه میدهد، اهداف بیشتری برای شما بوجود خواهد آمد.

9-هزینه های تهیه، استفاده و رشد این روش از بازاریابی دیجیتالی چقدر برای من تمام میشود؟

هرچند مدیریت هزینه ها یک امر مهم در کسب و کار است، اما تکنیکهای بازاریابی که بشکل موقتی اما با قیمت کمتر ، نمیتواند سبب توسعه و رشد کسب و کار شما شود. باید در نظر داشته باشید که استفاده از این خدمات لزوما بمعنای صرف هزینه های خیلی بالا هم نیست!

10-آیا امکان آن هست که این روشهای بازاریابی دیجیتال بشکل آزمایشی برای کسب و کار من بکار گرفته شود؟و اگر نه ، چرا؟!

جواب قطعا مثبت است! بسیاری از برنامه ها و روشهای بازاریابی دیجیتال آزمایشی هستند که شک و ابهامات باقیمانده در شما را به یقین تبدیل میکنند و بعد از استفاده موقتی از آنها و دیدن نتیجه، میتوانید در ابعاد وسیعتری از آنها در کسب و کار و بازاریابی خود بهره مند شوید.

  اگر بدنبال روش های بازاریابی مدرن و کاربردی برای کسب و کار خود هستید، فرم مشاوره رایگان پاوینو را تکمیل نمایید!

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید